Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Bourjois Healthy Mix Púder

Bourjois Healthy Mix Púder
2019. április 29.

Utazás közben vettem, hogy a hirtelen jött melegben valamivel kicsit korrigáljam a homlokomon meg az orromon a csillogást. Erre tulajdonképpen bevált, van benne egy egészen jó tükör és egy kevésbé jó szivacs. A legvilágosabb árnyalatot vettem, ami kicsit haloványabb és sárgább, mint amit szeretek, de a többi rajtam ijesztően narancssárgás volt már a bolti fényben is.
Nem kimondottan tartós, viszont a fedése egészen természetes és nem okozott irritációt. Így kompakt táskábadobós mattítónak elmegy, de nem szerettem bele, van sokkal szebb púderem.

3W Clinic UV Sun Block BB Cream SPF50+ / PA+++

3W Clinic UV Sun Block BB Cream SPF50+ / PA+++
2019. április 17.

A márka Wrinkle Repair BB-jéhez hasonlóan kimondottan világos színű, de nem sárgás, abszolút passzol az európai típusú haloványsághoz. Talán egy icipicit kevésbé könnyed, jobban krémszerű, mint a testvére, de ez sem szárít és nem fullasztja be a bőrt, kényelmes viselet.
Jó pár órát bír, nem okozott semmifajta irritációt vagy pattanást. Ehhez még jó árban is van.
Miután mindkettő változatból elhasználtam párat, én a másikat preferálom, mert ennél is szebb bőrképet csinál, de nekem az inkább bb, ez meg inkább fényvédő.

eBay Flat Kabuki Foundation Brush

eBay Flat Kabuki Foundation Brush
2019. április 8.

Lehetetlen tisztítani és szó szerint nyeli az alapozót. Sajnos reménytelenül rossz, pedig olyan praktikusnak tűnik, kézre is áll, meg az elején olyan szépen eloszlatta az alapozót, hogy én is azt hittem, hogy ez lesz Az Ecset.
Túl rövidek az ecsetszálak és nagyon tömött a fej, emiatt az alapozó legnagyobb része az ecset belsejében végzi, a fém alatt mélyen, ahonnan nem lehet kimosni.
Csak frissen használva nem csíkoz, ahogy kezd beállni, úgy veszít a tudásából. Ilyenkor jönne a mosás, de rendesen tisztítani esélytelen, a belseje pedig sosem szárad meg. Talán poralapú termékekhez jó lehet, de én poralapozót nem használok, a fixálót meg sokkal lazább, sokkal könnyedebb ecsetekkel szeretem eloszlatni.
Mondjuk legalább nem hullik a szőre, pedig azok után, amit nálam átélt, mikor próbáltam kitakarítani, azon se csodálkoznék, ha beleőszült volna.

Lancôme Bi-Facil kétfázisú szemfestéklemosó

Lancôme Bi-Facil kétfázisú szemfestéklemosó
2019. április 7.

Kíméletesen, de alaposan szedi le a vízálló szempillaspirált is. Nem okoz homályos látást és nem irritál, gyors, hatékony, kiadós. Mindent tud, amit egy szemfestéklemosótól elvárok.
És pontosan ugyanezt tudja az Aldi saját márkás (Ombia) lemosója is, töredék áron.

Tartelette Tease Clay Palette

Tartelette Tease Clay Palette
2019. április 4.

Kiváló minőségű, erősen pigmentált szemfesték. Szépen, foltmentesen felkenhető, jól satírozható, krémesen siklik a bőrön, élmény sminkelni vele. Nem pereg, nem porzik, tartós, tényleg szuper.
És akkor kicsit az árnyékos oldalról is: ugyan a mérete és az egész összeállítás utazós-hurcolósnak tűnik, a csomagolás karton, a fedele egyszerűen ráhajtós, benne pici tükör. Nem egy kimondott táskabarát megoldás, nem merném bedobni a nesszeszerembe.
A színösszeállítás szép, kombinálható, de nekem nagyon hiányzik belőle egy igazán világos szín/highlight. (A mellékelt fotón a színek megtévesztőek, a valóságban ennél sötétebbek és mélyebbek, a tarte oldalán a fotó jobban visszaadja.)
Összességében a festékekkel nagyon elégedett vagyok, de a csomagolás és a színösszeállítás nem az igazi.

The Saem Saemmul Mousse Candy Tint

The Saem Saemmul Mousse Candy Tint
2019. március 26.

A koreai ajaktintáim legcukibb darabja. Kellemes viselet, pár óra tartóssággal. Felkenés után nyomot hagyhat, de ami az első puszitól nem jön le, az marad is a helyén, megfogja az ajkakat. Könnyen kezelhető, jól záródik, praktikus az applikátora és szépen terül. Finom gyümölcsillata van, ami hamar elillan.
A finishe matt, bársonyos, szépen ‘kisimít’, nem szárít. A színválaszték nekem nem elég ütős, de van pár jó árnyalat.
(Rendelés előtt, ha nem vagy vérbeli szerencsejátékos, érdemes több swatchot is átnézni, nem csak a gyártóét, mert az gyakran félrevezető.) Nyárra szívesen használtam a No. 4 Grapefruit Mousset, most pedig épp a No.11 Tomato a befutó. A csomagolást meg csak imádni lehet!

Peripera Ink Airy Velvet

Peripera Ink Airy Velvet
2019. március 26.

Ezek az ajaktinták szép fokozatosan száműzték a klasszikus rúzsaimat. A Peripera airy vonala annyira könnyű, hogy tényleg elfelejtem, hogy van a számon valami. Felkenéskor bársonyos, kellemes érzetű. Kibír evést, ivást, csókot, atomvillanást, bármit. Nem mozdul el, nem kenődik, és hidratál. Bírja a táskában hurcolást is.
Eddig három szín boldog gazdája vagyok: a No.02 Pretty Orange Pink - egy élénk, vidám, ragyogó narancs-pink ; a No.05 Elf Light Rose - ez egy rózsaszínes barnás mlbb, de élénkebb, mint az európai tompított árnyalatok ; és a No.15 Bright Plum - egy lilásba hajló pink, a tél típusú nőknek jól kihasználható árnyalat.
Általánosságban a koreai ajaktinták és rúzsok élénkebb, bátrabb árnyalatokkal jönnek ki, mint legtöbb európai kozmetikai márka, de mindenképpen érdemes adni nekik egy esélyt, mert szuper minőségűek, megfizethetőek és brutál tartósak. A Periperát külön szívesen ajánlom bárkinek, koreai vonalon az egyik legjobb.

Khadi Növényi Hajfesték Por - Vörös

Khadi Növényi Hajfesték Por - Vörös
2019. február 28.

Előfestéshez használom, erre kerül a barna, így teljesen befedi az ősz szálakat. Mivel eredetileg is sötétbarna a hajam és én csak a rengeteg ősz szálat akarom eltüntetni, rajtam nagyon természetes a végeredmény. A hennázás összes érdemeit felsorolták már előttem, én is áradoztam egy sort a khadi mogyoróbarna árnyalat alatt.
Csak a szénaszag, ugye.
Jelentem, ezt a vöröset kipróbáltam víz helyett főzött kávéval kikeverve, és működik. Jelentősen elveszi a szagát.
(Ugyanez sajnos nem járható út az indigótartalmú khadi barnáknál, mert az indigó nem szereti a savas közeget.)

Ugyan a csomagban található vicces kis sapka értelmezhetetlen, én folpackot használok helyette, minden mással teljesen elégedett vagyok. Igényes, légmentes dupla csomagolás, mindig azonos minőség. Nagyon finomra őrölt por, amit tényleg pillanatok alatt csomómentes krémmé lehet kikeverni.
És szép lesz tőle a hajam.
Jó cucc, egyáltalán nem tervezek váltani.

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna
2019. február 12.

Sötétbarna hajam van, jó sok, dús, loknis-hullámos, eddig a genetikai lottónyeremény, de csak hogy ne örüljek túlzottan, kaptam mellé korai őszülést, ami miatt állandó festésre vagyok ítélve. Nekem nagyon sok időbe telt, hogy esélyt adjak a hennának, de nem bántam meg.
Elsősorban a saját hajszínem visszavarázsolása volt a cél, főleg az ősz szálak eltüntetése. Ehhez én a kétlépéses módszert választottam, még ha elvileg a mogyoróbarna képes is lenne befedni az ősz szálakat, mert barnát akartam, nem vöröset. A hajam így kapott egy teljes előfestést Khadi vörössel, majd erre került a mogyoróbarna, mindkettő 50 fokos vízzel keverve. Az eredmény nagyon szép, fényes haj, de első körben a módszer dacára is inkább vörös, mint barna színűek lettek az ősz hajszálak. Nem sírok, összességében így is szuper a végeredmény, nagyon természetes, de a következő körben fele mogyoróbarna - fele sötétbarna lesz a keverék.
Maga a festés szerintem nem bonyolultabb, mint a vegyi festés, viszont nagyon sokat segít egy hőmérő és egy magas falú kerámiaedény, ami tartja a hőt.
A csomagban lévő sapka nem gátolja a csöpögést, ha picit hígabb a keverék, akkor nyakszirtnél simán engedi elfolyni a festéket, ezért én nemes egyszerűséggel folpackra cseréltem.
A szénaszag az egyetlen negatívum, de az is elmúlik. Előnyböl bőven több van: nem árt a hajnak; akármilyen gyakorisággal lehet használni, sokkal jobb minőségű és tartósabb, mint az átlag drogériás ‘tartós’ festékek; vastagítja-erősíti a hajszálakat; nem ereszti a színét; kíméli a fejbőrömet, nincs irritáció; és megfizethető.
Engem meggyőzött, marad a Khadi.

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter
2019. január 15.

Gyönyörűséges pezsgőszín ragyogás. Fehér bőrűeknek és 35 fölött is merem ajánlani, viszont nagyon (!) pigmentált, minőségi termék, lehelletnyi is elég. Nálam legyezőecsettel működik jól, kerülve a nevetőráncokat, amiket inkább nem emelek ki még jobban. Használom szemzugba és olykor mozgó szemhéjra is, primerrel tartós és képes egészen új dimenziót adni a kicsit unalmas szemhéjfesték árnyalatoknak is.
Nem porol, inkább krémesen terül. Szépen építhető, szerintem alkalmi/partisminkben is megállja a helyét, de azért óvatosan, a harci arcfestéses highlightercsík még az insta fotókon is vicces ;)
Sokan írták már, ez nem csillámos finisht ad, hanem ‘fényt’. Masszív a doboza, de elég nagy, így szerintem nem táskabarát, én legalábbis nem szívesen hurcolnám. Szerencsére nem is kell állandóan igazgatni, Mac fix-szel meg pláne jól bírja.
Több, mint egy éve nyúzom, de nem akar fogyni. Megérte az árát, ha nem veszem újra, az azért lesz, mert kb két örök életre is elég egy teljes kiszerelés.