Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

L'Occitane Gyümölcsös Ajaktökéletesítő

L'Occitane Gyümölcsös Ajaktökéletesítő
2022. július 2.

Édes kis semmiség, ad egy kis fényt, meg visszafogott színt. Kellemes, gyümölcsös illata és íze van. Jó pont, hogy felkenés után nem ragad, de érezni lehet az ajkakon.
A csomagolása semmi extra, viszont ez a sárga szín szerencsés, könnyen megtalálom a táskámban.
Így, hogy vásárlás mellé ajándékba kaptam, elhasználom, de nem szoktam rá. Ez nem a termék hibája, csak én nem kenegetem a számat folyamatosan.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15
2022. június 22.

Régóta ült már a kívánságlistámon, örülök, hogy hozzájutottam egy kiadósabb mintához, így legalább már nem foglalja a helyet.
A színei szerintem jók, felvitelkor szépen idomul az arcbőrhöz. Inkább közepes, mint erős fedés, hamar szárad, nem nagyon van idő pepecselni vele.
Frissen még jól is néz ki, de foltosan kopik, az orromról pl simán elmúlt, a homlokomon olajosodik. Brutál erősen parfümözött. Zavaróan.
Összességében ha lenne egy teljes kiszerelés, valószínűleg elhasználnám, de meg nem venném, vannak ennél sokkal jobb termékek (akár olcsóbban is).
Ha alapozó, akkor én egyelőre maradok a Sensai Flawless Satinnál, de most épp a Shiseido Spots BB Wetforce van aktív használatban, aminek rajtam szebb a finishe is, meg még 50 faktoros fényvédelemmel is meg van támogatva.

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream
2022. június 17.

Nekem ez bevált, újra is vettem. Lágy, géles krém, teljes beszívódás után puha, selymes és hidratált lesz a bőr. Az illata kellemes, de meglennék a felével is, viszont viszonylag hamar elillan. Nem okoz irritációt. Plusz pont, hogy mitteszereket se és mivel én hajlamos vagyok rá, ez nálam szempont.
Kinek ajánlanám? Bárkinek, akinek nem kell a testes, zsíros krém. Tavasztól őszig, nem hideg, nem metszően szeles helyekre. Önmagában is elég lehet kombinált bőrre, én hideg időben tonerrel+szérummal, jóidőben tonerrel kombinálva használom.
Kinek nem? Ha valakinek nem barátja a szilikon, akkor ezt nem fogja szeretni, a finishben azért érezhető, illetve száraz, érett bőrre nem hiszem, hogy ez elég.

Sante Bio Hársfavirág Sampon Tápláló Búzakorpa és Selyemproteinnel

Sante Bio Hársfavirág Sampon Tápláló Búzakorpa és Selyemproteinnel
2022. február 18.

Eredmény: sprőd, tartás nélküli haj és két alkalom után még a fejbőröm is megfájdult. Nem csak viszketés vagy valami enyhe irritáció, hanem kb ahhoz hasonló érzés, mint amikor megég a bőrfelület.
Volt már a márkával rossz tapasztalatom korábban is, az agyagos tusfürdőjük pl gyalázat, de pont ennek a samponnak a balzsamja meg egészen vállalható.
Ez viszont kuka.

Ilcsi Zöld Szappan

Ilcsi Zöld Szappan
2022. február 4.

Kevés kell belőle, szépen tisztít, nem szárít rommá, nem irritál és engem az illata sem zavar. Meglehetősen tömény cucc, ebből tényleg egy kis pumpálásnyi elég volt, de nekem tetszett, szívesen használtam.
Mondjuk nagyon nem tudott megmelegedni nálam, mert odaajándékoztam egy családtagnak, akinek szintén bejött, de nem venné meg magának.

Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks Szempillaspirál

Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks Szempillaspirál
2022. február 3.

A csomagolása gyönyörű, a festék nem áll össze, nem maszatolódik, nem pereg és nem könnyeztet. Szépen hosszabbít, egyenletesen lehet felkenni.
Az abszolút kedvencem a márkától a Lash Queen Feline Blacks. Néha kísérletezek mással, aztán persze újra meg újra visszatérek ahhoz és megállapítom, hogy tök fölösleges nekem bármi mást venni. Ez az első, hogy nem érzek megbánást, ezt is bármikor újravenném.

Sensai Highlighting Concealer

Sensai Highlighting Concealer
2022. január 11.

Update: ez borzasztó. Az adagoló hol beszárad, hol folyik, az ecset szőre meg hullik. A kence meg nem üti meg a középkategóriát sem.
Sok volt ennek a három csillag.
—-
Volt már olcsóbban jobb korrektorom. A márka alapozójával nagyjából egyidőben szereztem be, és míg az alapozó teljesen levett a lábamról, ez a cucc egyáltalán nem győzött meg.
A szín jó, és közvetlenül felvitel után tényleg szép az eredmény. Irritációt, szárítást nem tapasztaltam. Eddig a jó rész.
A kiszerelés gyalázat: rosszul adagol, az előző kitekerésből ottmaradt kence vidáman beül az ecset szálai közé száradni. Az ecset meggyőződésem szerint szociálisan érzékeny, mert jelzésértékkel elhullajt pár szálat alkalmanként, hogy érezd, nem csak neked nehéz a reggel.
Tulajdonképpen ez már nem ront sokat a teljesítményen, mert az ecset egyébként sem hisz a korlátokban, akkor és oda ken, ahova épp sikerül, úgyhogy én ujjbeggyel betapogatós módszerrel oldom meg a felvitelt, ami nem lenne baj, csak ehhez semmi kedvem kínlódni az ecsetes-tekergetős csomagolással.
Hiába az aláhidratálás, valahogy nem terül szépen és bizony ez után-igazítást igényel napközben, mert hajlamos beülni a ráncokba.
Újra nem venném.

Foreo Luna 3 Plus

Foreo Luna 3 Plus
2021. december 31.

Magamnak nem vettem volna meg, ajándékba kaptam. Most már megvenném magamnak is.
Teljesen konkrét látható eredménye van viszonylag rövid távon is és tényleg mindent de mindent tud: a tisztításhoz melegítés funkció is tartozik, a ránctalanító és feszesítő masszázshoz pedig mikroáramos kezelés. Gyakorlatilag egy kombinációja a Luna tisztításának meg a Bear mikroáramos feszesítő, kisimító hatásának. 2 in1, tisztítás és anti-aging egy készülékben.
És ami engem igazán megdöbbentett, az pont a masszázs funkció. Ez tényleg csökkenti a puffadtságot, kisimít és tónusosabb lesz tőle az arc.
Ami nincs benne, az Bear-be beépített AntiShock rendszer, ami megakadályozza a mikroáram csipkedését. Ennél a készüléknél ez egyéni érzékenységtől függően érezhető, nekem pl a szám környéke az, ahol jobban érzem, de az sem fájdalmas. Ennek az erőssége is állítható a hozzá tartozó mobil appból, mint ahogy ezerféleképpen testre szabható a működése egyébként is: egyénileg beállítható a tisztítás erőssége, a hőmérséklet, a masszázs és többféle előre összeállított arckezelő rutin elérhető.
Egy feltöltéssel kb 3 hónapig elketyeg. Ugyan idáig még nem jutottam, de hihető az akksi jelenlegi állapota alapján, ami látszik az appban.
A hozzá kapott szérum mintától nem estem hanyatt, de a saját kencéimmel remekül működik.
Simán lazán 5 csillag.

Sensai Flawless Satin Foundation

Sensai Flawless Satin Foundation
2021. november 10.

Fantasztikus alapozó. Mindig olyasmit keresek, ami csak "szépíti a bőrt", kellemes viselni, nem maszkol és nem irritál. Legtöbbször a bb vonalon kötök ki, de ez az alapozó mindent tud, amit kerestem. Felkenve közelről sem egyértelmű, hogy smink, csak valahogy szebb az összkép. Teljesen bőrbe simuló, természetes hatású finish, selymes textúra, egészségesen üde bőrképet ad. Közepes fedése van, építhető. Szépen egységesít, nem emeli ki a ráncokat, sem a pórusokat, érett bőrre is ideális választás. Könnyed állagú fluid, nagyon egyszerű szépen eloszlatni, én kézzel viszem fel.
Nem irritál, nem szárít, nem zsírosodik vagy fullad be alatta a bőröm és mitesszereket sem okoz.
Plusz pont, hogy még tartós is, nap végén is simán vállalható.
A csomagolás minőségi, a pumpa hibátlan (ezt ajánlanám az összes 'köpködős pumpás' termék gyártójának, meg az EL Double Wear figyelmébe is).
Az egyetlen, ami nem tetszik, hogy a szép fekete üvegen bizony meglátszik az alapozó maszatfoltja. Mondjuk ezen a rettenetes traumán valahogy majd túlteszem magam.

Memo Paris French Leather EDP

Memo Paris French Leather EDP
2021. november 3.

Meglepett ez az illat, meglepett, hogy tetszik. A rózsás illatok általában távol állnak tőlem, nem szeretem sem a fullasztó füstölős rózsaillatot, se a bolgár rózsaolaj vonalat, se a savanykásba hajló rózsaszagot, se a porcukros tündibündi rózsaszappant.
Itt a rózsa vidám, kecses, kiegyensúlyozott, mosolygósan friss. Stabilan ül a lágy bőrös alapon, ez egy jól kevert, kifinomult parfüm.
Csak hát a tartóssága csapnivaló. 2 óra elteltével csak akkor érzem, ha nagyon keresem, ezt pedig ilyen árkaregóriában nem tartom elfogadhatónak.