Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Essence Shine Last & Go Körömlakk

Essence Shine Last & Go Körömlakk
2021. október 1.

Megvettem egy álomszép sötétzöldet, 83 a száma, a neve pedig: Trust In Me.
Alig vártam már, hogy felkenjem. Kicsit nehézkes volt szépen eloszlatni, de végül két rétegben, alappal, fényes fedőlakkal tök különleges lett. Na, ez volt másfél órája, én pedig azóta az asztalomnál ülök és most értetlenséggel vegyes döbbenettel bámulom, hogy hogy a bánatban bírt ez lepattogzani több helyen is úgy, hogy szó szerint még a szél se érte.
A szín szép, ennek ellenére ezt úgy dobom ki ahogy van, ez egy hulladék. A gyártónak pedig javaslom a 'Trusted me? Haha, loser' névre módosítást.

Bioderma Photoderm Spot-Age SPF50+

Bioderma Photoderm Spot-Age SPF50+
2021. szeptember 28.
(!)

Tesztelésre kaptam. Eddig el voltam kényeztetve a koreai fényvédőkkel, és nem is tudom, hogy mennyire fair, ha ebben a ligában kell versenyeznie ennek a krémnek. Mindenesetre ugyanabból a pénztárcából fizetném, bármelyiket is veszem, szóval mégiscsak jogos az összehasonlítás.
A fényvédelemre nem tudok panaszkodni, nem pirultam ki mellette és nem jöttek elő a szeplők meg a foltok sem. Igaz, idén nyáron nem volt extrém napsütésnek kitéve a fejem. Jó hír, hogy nem okozott semmifajta allergiás reakciót és a pattanásokat se szaporította. Nem vakolt fehérre és rajtam nem is fénylett. Hát eddig a jó rész.
Az illata nem a barátom, bár nem is zavart annyira. A gél krém állagot viszont elképzelni nem tudom, milyen megfontolásból írta rá a marketinges csapat, ez egy kimondottan folyós kence. Amíg meg nem szárad, enyhe zsíros-ragacsos lotion érzetű, száradás után a bőrömön inkább tapadós-púderessé válik. Csak vékonyan, gyorsan kenve működik, felmasszírozgatni nem érdemes, mert azzal a mozdulattal le is dörzsöli az ember.
A termék fő baja, hogy kukacosodik, pereg és morzsolódik, és általánosságban iszonyú kényelmetlen viselet. Ráadásul nyilván ahol lepereg, ott azután nem várok fényvédelmet sem.
A leheletnyi rárakott púderen kívül rajtam semmivel sem működött együtt. Semmivel. Próbáltam szérumot, hidratálót alá, bb krémet fölé, de minden kísérletem hamvába holt.
A Bioderma tud micellás vizet meg jó kis bőrbarát tusfürdőt gyártani, de a fényvédőm az marad koreai.

Wild&Mild Dazzle Effect Körömlakk

Wild&Mild Dazzle Effect Körömlakk
2021. július 15.

Nekem az idei nyár nagy találata. Előbb csak megakadt a szemem az Afterglow árnyalaton: csillogó, erős fényű barack-narancs, igazi nyaralós, vidám szín. Aztán rájöttem, hogy baromi tartós. A Catrice olcsó alaplakkjával több, mint egy hétig lazán bírta, még úgy is, hogy menet közben vágnom kellett a körmömből és nem mostam le. Meg se pattant. Ez alapján kezdtem el barátkozni a márka lakkjaival, ebből pedig beszereztem mégegy színt, a Mimosa Time! nevű sárgát. Ez egyéb alapszín alákenése nélkül, két vékony rétegben kicsit metálfényű, napfényben pedig szikrázó aranysárga.

Azóta vettem még pár színt, errefelé ez 2-3 eurós drogériás termék, de online is beszerezhető. Nem mindegyik formula és szín viselkedik egyformán ettől a márkától (se), van, ami nem sikerült jól, de ez nekem bejött és valószínű, hogy a zöldet is be fogom szerezni.

Nishane Wulong Cha EDP

Nishane Wulong Cha EDP
2021. július 7.

Kánikulában kellemes darab, de vastagon túlárazott. A nyitány rajtam egy határozott, élethű citromos instant tea, enyhe zöld gyógynövényes felhanggal. Volt az a stáció, amikor már vártam, hogy nyugodjon le a szúrós citrus, kezdett zavaró lenni. Ahogy szelídül, egy kellemes, friss illatba fordul, végül pedig a pézsma átveszi az uralmat. A citrus azért végig jelen van.
Valahol félúton emlékeztetett az Un Jardin Sur Le Nil-re.
A tartóssága tényleg szuper egy citrusos illathoz képest, és a mintámat néha majd előveszem, de nem vett le a lábamról.

Catrice ICONails Gel Körömlakk

Catrice ICONails Gel Körömlakk
2021. július 7.

Sokáig nem volt bizalmam a márkában, de a körömlakk részlegük egészen jó. Azaz, a sima körömlakk kategóriában a sokszorosába kerülő termékek se tudtak sokszorosan többet. Egyedül a rendes géllakk volt ennél tartósabb, de az meg egy másik műfaj.
Három színt szereztem be és árnyalattól függően kicsit eltérő a fedés/kopás, de tulajdonképpen mindegyik rendben van. Jó pont, hogy tényleg olyan színűek felkenve is, mint az üvegben. (Más márkánál jártam már úgy, hogy az álomszép lila lakk szürkés rohadtpadlizsán árnyalatban pompázott száradás után.)
A 90 Nail Up And Be Awesome egy vibráló, élénk, vidám narancsos piros.
A 109 Sneakers & Denim egy modern, vagány szürkéskék.
És végül az 51 Easy Pink, Easy Go.
4-7 napot bírnak, alaplakkal, fedőlakk nélkül. Kivéve az utolsó árnyalatot, amit előbb lemostam, mert nem bírtam szabadulni az asszociációtól: a 80-as évek halványrózsaszín csillogós "frosted pink" rúzsszörnyeire emlékeztetett :/ Ez persze nem a termék hibája, én néztem be.
A száradás kicsit időigényes, az ecset kimondottan jó, a dupla kupaknak viszont képtelen vagyok felfogni a marketing üzenetét. 94% újrahasznosított műanyag. Ok, de minek kell rá egyáltalán?

Catrice 99% Natural Nail Oil

Catrice 99% Natural Nail Oil
2021. július 4.

A márka 99% natural alaplakkjának sikerén felbuzdulva vettem egy ilyen olajat is. Jól ápol, sokat javított a kiszáradt körömágyaimon, viszonylag hamar beszívódik és a pipettája is használható. Az illata finom, bár én meglennék anélkül is.
Szívesen használom, belekötni se nagyon tudnék, úgyhogy ez nálam ebben az árkategóriában 5 csillag.

Catrice 99 % Natural Base Coat

Catrice 99 % Natural Base Coat
2021. július 3.

Kiváló bázislakk, ami olcsó és könnyen beszerezhető. Könnyű felvinni, gyorsan szárad, kiválóan megtartja a lakkot és legnagyobb megdöbbenésemre tényleg védi a körmöket. Még a csillámos vadállatpiros is nyom nélkül lemosható. Újravevős.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis
2021. június 11.

Frissítő, felszabadult tavaszi-nyári illat. Laza, üdítő, könnyen viselhető uniszex darab, citrusok és gyöngyvirág vidám kavalkádja.
A Forte verzióval nem voltam kibékülve, annak van egy megmagyarázhatatlan szúrós wc-szag nyitánya, de ebből ez teljesen kimaradt szerencsére.

Nem invesztáltam be egy teljes üvegre, de egy 10 ml-es decantot boldogan fogok elfújkálni, míg tart a jóidő.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae
2021. április 19.

Nagyon szép kompozíció. A hideg idő nem tesz jót neki, olyankor összehúzza magát, karcossá, szúróssá válik, begubózik és nem sokat mutat meg magából. De tavasszal a napsütés és a langymeleg szellő előcsalogatja, olyankor zöld-arany színben felragyog, friss lesz, picit fűszeres, üde és életvidám. Valószínűleg nyáron is kellemes darab. A citrusokat lágyítja a tonka, vagy tán a vanília, ez egy kerek, jól kevert illat.
Uniszex és kortalan, picit maszkulinba hajlik, mégis bárkin el tudom képzelni, egy kis vagánysággal.

Amouage Ashore

Amouage Ashore
2021. április 14.

Jázmin.
Szépnek szép, légies, tiszta, hűvösen elegáns és tartós - de leginkább akkor is csak jázmin, az egyéb illatjegyek elvesznek mögötte. A fehérvirág-fejfájásküszöböt épp csak nem viszi át, a határon egyensúlyoz. Finom illat, aki kedveli a fehér virágos vonalat, annak szinte biztos, hogy hordható, de elég lineáris. Kb olyan, mint belépni egy légkondícionált virágboltba. Azt sem lehet nem szeretni, de majdnem mindegy, melyikbe lépsz be. Semmi csavar nincs benne, semmi izgalom és semmi olyan, amiért vennék ebből egy teljes üveggel.