Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Amouage Ashore

Amouage Ashore
2021. április 14.

Jázmin.
Szépnek szép, légies, tiszta, hűvösen elegáns és tartós - de leginkább akkor is csak jázmin, az egyéb illatjegyek elvesznek mögötte. A fehérvirág-fejfájásküszöböt épp csak nem viszi át, a határon egyensúlyoz. Finom illat, aki kedveli a fehér virágos vonalat, annak szinte biztos, hogy hordható, de elég lineáris. Kb olyan, mint belépni egy légkondícionált virágboltba. Azt sem lehet nem szeretni, de majdnem mindegy, melyikbe lépsz be. Semmi csavar nincs benne, semmi izgalom és semmi olyan, amiért vennék ebből egy teljes üveggel.

The Merchant of Venice Arabesque

The Merchant of Venice Arabesque
2021. március 24.

Mestermű. Az egyik legkifinomultabb, legösszetettebb illat, olyan pazar üvegben, amit még üresen, csak a saját szépsége okán is megőriz az ember.
Meleg, fahéjas, selymes, szilvás-dohányos alkotás, benne a legkacérabb fűszerek, lédús szilva, mandulás édességet adó tonkabab és szikrázó gyömbér. Folyékony fényűzés.
A tartóssága elképesztő, és egy illatbomba.
Az ősz és a tél az igazi otthona, a nyári melegtől megbokrosodik.

Physicians Formula Eye Booster Gel Eyeliner Trio

Physicians Formula Eye Booster Gel Eyeliner Trio
2021. március 24.

A barna triót használom, főleg felső szempillatőre a matt és a szatén változatot. A csillámosért ritkán nyúlok, de ez nem a ceruza hibája, csak tightlining-nál szerintem nem annyira praktikus a csillám. Könnyen kenhető, az állaga gélesen puha, de nem olvadozós. Tartós, egész nap bírja, nem mászkál el és nem könnyezek tőle. Praktikus kicsavarós kiszerelésben van, szükség esetén van a végében hegyező, amit én nem nagyon használok. A ‘lash boosting’ hatásról nem tudok beszámolni, ott szerintem kicsit megszaladt a marketinges képzelet, de ettől függetlenül jó termék, újra is vettem már.

Guerlain Aqua Allegoria Teazzurra EDT

Guerlain Aqua Allegoria Teazzurra EDT
2021. március 24.

Korábbi illatokat tesztelgettem újra, előkerült a Teazzurra is. És most szép és szerethető, nem lapos a kamillától és nincs punnyadt lufiszaga. Teás, picikét citrusos, lágy és mosolygós rajtam.
Hogy mi változott? A tavasz volna, vagy a bőrkémia? Esetleg az időközben szerzett tapasztalat, hogy végigillatoltam számtalan parfümöt. Vagy hogy épp hidegebb éghajlaton vagyok.
Talán csak egyszerűen eltelt pár év és én se vagyok ugyanaz. Megváltozott a véleményem, most tetszik ez az illat, már tudom értékelni az egyediségét, a felismerhetőségét, a teás lágyságot . És ha már így alakult, be is szereztem belőle egy decantot és megadom az esélyt, hogy levegyen a lábamról.

2017 szeptember: amikor 40 fok alá esett a hőmérséklet, megint elővettem a mintát, egyrészt mert néha más arcát mutatja egy parfüm ilyenkor, másrészt meg nem akartam elhinni, hogy a Guerlain ennyire tré kompozíciót ki mert adni a kezéből.
Továbbra sem friss, szillázsa is alig van, de végre előbújtak a citrusok, úgyhogy felpontozom.

2017 nyár: Édeskés lapos lufiszag, állott teával, befáradt kamillával.
Sajnálom, de rajtam semmit nem tud megmutatni a szépégéből, se nem citrusos, se nem friss, nagyon nem vagyunk kompatibilisek.

Diptyque Paris Eau Duelle EDP

Diptyque Paris Eau Duelle EDP
2021. március 19.

Van pár illata a Diptyque-nek, ami kellően izgalmas, a Philosykos állandó darab nálam és nagy szerelem, erről pedig csupa izgalmasat olvastam, úgyhogy régóta listás volt már, hogy alkalomadtán beszerezzek ebből is egy pár milit.
Hát ennek itt frissen fújva forrasztópáka illata van. (Instant love.)
Ez aztán viszonylag gyorsan átfordul egy száraz, fűszeres, telt, fás, tömjénes illatba. Előbújik a vanília is, jajdejó, végre nem az édes-gejl, hanem a melengető és nagyon kerek, bourbon aromás oldalát sikerült megmutatni. Én nem lelkesedem a vaníliás parfümökért, de ilyen tálalásban lehet ezt nem szeretni?
Irodabarát, nem csíkhúzós, nem harsogós, de tartós darab.

Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune

Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune
2021. március 18.

A nyitány lédús grapefruit, frissítően fanyar, citrusos, aromás, csodaszép. Egészen realisztikus gyümölcs, elképesztő.
De aztán ahogyan túljut a lélegzetelállító nyitányon, úgy fordul csalódásba. Legnagyobb bánatomra egy nyári meleg délután, és a buszos zsúfoltságban átizzadt nejlonbúz képe villan be, meg ahogyan a sikertelenül elfedni próbált testszag átüt a parfümön. Persze ez az asszociáció nem feltétlenül a parfüm hibája, lehet, hogy csak az én bőrömet nem szereti.
A szívem szakad meg, a grapefruitos részt imádom, de ezt én nem tudnám hordani.

Lycia Perfect Touch Arc Gyantacsíkok

Lycia Perfect Touch Arc Gyantacsíkok
2021. március 15.

Évek óta újravevős darab. A klasszikus két tenyér közt felmelegítős csíkok, én mondjuk melegvíz engedés után az átmelegedett csapra simítom rá, attól pillanatok alatt megolvad és már lehet is használni. Megfelelően ragad és elég hatékony, a csíkok meg átlátszóak, szóval könnyű jól feltenni. Nem irritál, nem tépi fel a bőrt és a hozzácsomagolt olajos kendővel könnyen eltávolítható, ha marad valami ragacsosság utána.

Hada Labo Goku-Jyun Cleansing Oil

Hada Labo Goku-Jyun Cleansing Oil
2021. március 5.

Nem szedi le se a szempillaspirált, se a BB krémet. Annyira, hogy nem ám csak a micellás vizes áttörlés árulkodik, hanem hosszú perces masszírozgatás és lemosás után konkrétan a tükörbe nézve látszik, hogy szétmaszatolta a sminket. Az ígéretben szereplő vízálló smink lemosást nem próbáltam, de ha a sima szemceruza se megy, akkor szerintem mindegy is.
A double cleansing rutinban az olajos lemosótól pont a smink és a szennyeződések leoldását várom, nem vígasztal se a szép összetevőlista, se az illatmentesség. Pedig amúgy imádnám, kellemes használni így, hogy nincs agyonparfümözve.
Vannak a márkának jó dolgai, de ez nem sokat ad hozzá az arctisztításhoz.

Oral-B Pro-Expert Pulsar Fogkefe

Oral-B Pro-Expert Pulsar Fogkefe
2021. március 4.

Számtalanszor újravettem már. Nem tud annyit, mint a rendes töltős, forgófejes elektromos fogkefe, ezzel is sikálni kell, de ad egy kis pluszt a sima verzióhoz képest, kis helyen elfér és utazáshoz is ideális. Nem bántja az ínyt, szépen tisztít és nekem a tartósságára sincs panaszom.

Chopard Wish

Chopard Wish
2021. március 1.

Túl sok, túl tolakodó, túl pacsulis. Minden illatjegy törtető, összeállnak valami disszonáns katyvasszá a bőrömön és néhány perc alatt megfájdul tőle a fejem. Hülyén hangzik, de nekem ez az illat ‘hangos-erőszakos’. Olyan élmény, mintha bedobtak volna egy horda kakofón kórusban visítozó, egymást lekönyöklő, rosszindulatú néni közé.
Sajnálom, nem vagyunk barátok és ha rajtam múlik, inkább szomszédok se.

Tartós. (naná, ez ne lenne az?) Az üveg szép. Hatósugár is jutott bőven.