Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Frassai Tian Di EDP

Frassai Tian Di EDP
2021. február 23.

Aromás, érett sült barack, fűszeres-gyömbéresen, enyhén füstösen. A háttérből kikacsintanak a virágos jegyek és a szantál ad valami fás mélységet az illatnak.
Nem egy csajszis gyümis illat, nem egy édes szirupos gourmand, nem is egy üde nyári könnyedség vagy a gyerekek cukrozott barackos pitéje. Melengető, izgalmas alkotás, én majdnem annyira beleszerettem, mint a Teisenddu-ba. Uniszex, tartós, max kartávnyi hatósugárral.

Olyan szép! Vajon hogy zárták be az üvegbe a napfényt?

Parfums De Marly Meliora

Parfums De Marly Meliora
2021. február 21.

Ez pontosan olyan, mint bármelyik filléres gyümölcsös-édes drogériás celeb fújkálós, leszáradás után kb egy jobb sampon illatát hozza.
Az, hogy ezekért alapból sem rajongok, nem a parfüm hibája, de az, hogy egy niche ezt ki meri adni, az nevetséges.
Vessetek a mókusok elé, de én ezzel be is fejeztem a De Marly-val való ismerkedést. Megrendeltem tőlük a teljes sor mintát, jó véleményem csak a Deline Exclusifról van - annak legalább lokum illata van - de azt sem hordanám szívesen.
Ha valakinek bejön ez a bogyós gyümis vonal, a Lalique Amethyst pont a tizedébe kerül, mint ez, és baromira hasonlít. Nem véletlen, mindkettőt ugyanaz a parfümőr alkotta.

Parfums de Marly Darcy

Parfums de Marly Darcy
2021. február 10.

Meg kellett néznem mégegyszer, hogy biztosan azt fújtam-e, amit akartam, nem csak Piri11 járt így. Rajtam ugyanis fél perc alatt középkategóriás férfi illattá vált. És úgy is maradt. Pacsulis, kellemes, frissen mosott, frissen borotvált pasi illat. Finom, szerethető, csak ilyet tudnék venni valamelyik drogéria középső polcáról is.

Megrendeltem és kipróbáltam egy egész sor mintát ettől a parfümháztól, de mire eddig az illatig elértem, el is bizonytalanodtam (volt már: Delina Exclusif, Safanad, Meliora, Athalia és most ez). A külcsín, a tálalás és a marketing felső kategóriás, de folyamatosan olyan érzésem van, hogy a magas árképzés ennek szól, nem az illatoknak. Biztosan van olyan, aki pont náluk találja meg élete illatát. Nyilván bőrkémiától, orrtól, hőmérséklettől, sőt még hangulattól vagy egy kapcsolódó emléktől is függhet, hogy betalál-e egy parfüm.

Parfums de Marly Delina Exclusif

Parfums de Marly Delina Exclusif
2021. február 2.

Hah! Rózsavizes lokum porcukorral, avagy turkish delight. Törökországban az összes édességüzletnek ilyen illata van: gyümölcs, bergamot, vanília, és a mindent belengő rózsavizes édesség. Ez a fázisa nekem szép emlékeket idéz, de a leszáradása édes-púderes-füstölőssé válik rajtam és ott már inkább kifele sétálnék ebből a bazárból, mielőtt megfájdul a fejem.
Ilyen török emlék-előhívónak biztosan fel fogom fújni néha a mintát, nosztalgiához ideális, de egyébként egyáltalán nem vagyunk kompatibilisek.
Akinek bejön, és hajlandó egy szabad szemmel messziről is jól látható összeget kicsengetni érte, az amúgy jól jár vele. Nagyon nőies, finom illat, jól keverve, könnyen beazonosítható és jó minőségű, tartós darab.

Parfums de Marly Safanad

Parfums de Marly Safanad
2021. január 25.

Nagyon jól összerakott narancsvirágos illat. Már akkor is az volt, amikor Jean Paul Gaultier kiadta a 90-es években Classique néven.

Maison Francis Kurkdjian Petit Matin

Maison Francis Kurkdjian Petit Matin
2021. január 18.

Kedves kis könnyed, citrusos-narancsvirágos szappan illat. Tiszta, ártatlan, üde, friss és hétköznapi a szó minden értelmében. Jóval virágosabb-szappanosabb annál, hogy uniszexnek hívjam, nekem ez a feminin vonal.
Nagyon finoman kevert, abszolút jól tolerálható, irodabarát darab, az a fajta illat, amit “mindenki kedvel”, amíg nincs túladagolva. A citrusos-friss vonalhoz képest jó a tartóssága is, szillázsa viszont nem sok van. Ráadásul elég lineáris, kicsit öblítős és ilyen árcédula mellett én többet szeretnék, mint egy friss öblítő komfortillata. A mintámat elfújkálom, de teljes üveg soha nem lesz belőle.

Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme

Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme
2021. január 5.

Harmonikus, finom, légies citrusos-fehérvirágos illat. A nyitása nem túl meggyőző, de a leszáradása tényleg szép, nálam valahol félúton van a Jour d'Hermes krémcitromos, napfényes könnyedsége és a Baiser Vole kissé hidegebb, élesebb, elegánsabb kompozíciója között. Ebben aztán semmi offenzív nincs, könnyen szerethető, nagyon nőies, kifinomult illat, kiváló tartóssággal.
Hogy szerelem-e? Nem. Adnék érte ennyit? Kizárt. Szívesen hordanám-e? Tavasszal, nyáron biztosan sokat nyúlnék érte.

Maison Francis Kurkdjian Feminin Pluriel

Maison Francis Kurkdjian Feminin Pluriel
2021. január 4.

Elegáns, virágos, nagyon nőies illat. Meg tartós. Meg szép. Rajtam leginkább a púderes gyöngyvirág dominál.
De nem bírok szabadulni az asszociációtól, ez nekem egy az egyben az egyik Impulse spray a 90-es évekből. Azt hiszem a szivárványszín palackos, valami maszkos csajjal az elején, talán Incognito névre hallgatott. Bocs.

NeoStrata Lotion Plus AHA 15

NeoStrata Lotion Plus AHA 15
2020. december 27.

Ez a hámlasztó jó sokáig várt a kedvenceim közé mentve, mire végül csak megvettem, úgy egy éve. Nem csalódtam, tényleg nagyon jó, testre és arcra is használtam már. Könnyen kenhető, nagy kiszerelés, baromi kiadós és ha egyszer elfogy, valószínűleg újraveszem.
Kezdő hámlasztáshoz nem ezt javasolnám, mert elég erős, viszont nagyon sokat segít a szép bőrkép elérésében. Én csak éjszakára kenem fel, mert egy kicsit ragacsos, meg amúgy is, én az ilyesmit estére időzítem, akkor ráérek vele szüttyögni. Azt hiszem, hogy aki ilyesmiben gondolkodik, annak nem újdonság, de azért mégis leírom: hidratálni nagyon kell utána, és a fényvédelem is fontos, a túlhámlasztás meg nem mókás. Én heti egy, max. két alkalomnál többet ebből nem mernék ajánlani rutinosaknak se. Tipp: nedves bőrön gonosz az AHA, mert vízben oldódó sav, úgyhogy mindig hagyok időt magamnak rendesen megszáradni, mielőtt felkenem, és akkor nem csíp.

Shay & Blue Black Tulip

Shay & Blue Black Tulip
2020. december 25.

Szilvakompót. Cukros, édes, szirupos szilvakompót. Valószínűleg a befőttesüveg alatt voltak a virágok, nem tudom, én nem találtam őket.
Kellemes illat amúgy, esküdni mernék, hogy volt már ilyen illatgyertyám, sőt meg is értem, hogy mi benne a tetszetős.
De parfümként nekem ez nem.