Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Shay & Blue Salt Caramel

Shay & Blue Salt Caramel
2020. december 24.

Émelyítő vajas cukros popcorn illat. Nekem ez túl sok, rátelepedős és fojtóan édes, hideg vizet akarok inni tőle a friss levegőn.
Csalódás, pedig én hűvös, zord időben kedvelem a gourmand karamellás illatokat, pl Lira (Xerjoff) vagy az olcsó de komfortos Dalal (Al-Rehab). Ezzel viszont nem lettünk barátok. El kell ismernem, hogy tartós, de sajnos azzal együtt kíméletlen darab. Nem szeretném, ha valaki ebbe burkolózva ülne mellém.

Parfums Balint Balcafé EDP

Parfums Balint Balcafé EDP
2020. december 11.

Ez lett a kedvencem a Parfums Balint jelenleg elérhető illatai közül, nekem ez már-már terápiás illat. Nagyon komplex, változékony darab, az én bőrömön előjön a szilva, a kávé és a fűszerek. Van egy fázis, amikor kimondottan szilvakrémes bonbon, aztán visszacsendesedik egy mély tonkás, szantálos dohányos illattá.
Örülök, hogy a pacsuli a végén sem hangsúlyos, engem azzal ki lehet kergetni a világból. A tartóssága és a hatósugara is erős.

Tarte Lights Camera Lashes 4-In-1 Mascara

Tarte Lights Camera Lashes 4-In-1 Mascara
2020. december 1.

Update:
Nem egészen egy hónap alatt beszáradt, az első hét után pergett is. Gyakorlatilag alig használtam, most ki is dobtam.

Az idén hozzám érkezett termékeikből csak a pirosító meg talán a Maneater spirál nem okozott csalódást. A pirosítójukat már ismertem és van tőlük palettám korábbról, amit nagyon szeretek. Ez alapján volt is bizalmam a márkában, de sikerült lerombolni.
Most rövid úton megtapasztalhattam, milyen egy igazán silány alapozó, egy semmirevaló büdös színezett hidratáló, kínai gagyi ecsetkészlet átcsomagolva, az értelmezhetetlen glow wand, a szárítós concealer meg most ez a pocsék spirál. Mind mind csalódás, az összes túlárazott használhatatlan vacak. Berágtam rájuk, a profi marketing-gépezet mögül kilóg az igénytelenség lába.

2020. november 6.
Szett részeként került hozzám. A csomagolása vagány, a keféje rendben van és a festék nem pereg felvitel után, viszont már kibontáskor is száraz volt. Valószínűleg előbb fog teljesen beszáradni, mint hogy elhasználjam, és ez csak a kis méret. Irritációt, könnyezést nem okoz. Kicsit kiemel, szép fekete, alig dúsít, alig hosszabbít. Vannak jobb spiráljaim, sem teljes kiszerelésben, sem szett részeként nem venném újra.

Miller Harris Feuilles de Tabac EDP

Miller Harris Feuilles de Tabac EDP
2020. november 20.

Ütős fűszeres nyitás után dohányos, száraz, fás illattá szelídül és úgy is marad jó sokáig. Tartós, közepes hatósugárral, és elég összetett illat, a minőségével nincs baj. Nekem ez távol van az uniszex vonaltól, kimondottan férfias parfüm.
Van benne valami megmagyarázhatatlanul old school, és bár nekem kimondottan szép emlékeket idéz, a pacsuli miatt nem lettem a rajongója.
Szinte biztos vagyok benne, hogy valami régebbi, Magyarországon elterjedt arcszesznek hasonló illata volt. Barbon? Pitralon? Fabulon? Régi Axe? Sajnos egyik sincs elérhető távolságban, hogy összehasonlíthassam, de ahogy előttem is írták, ennek bizony erőteljes 'apu arcszesz' jellege van.

Byredo Gypsy Water EDP

Byredo Gypsy Water EDP
2020. november 19.

Rajtam ez jobban fás-szantálos-fenyős, mint friss citrusos illat. Bőrön ráadásul teljesen átalakul, üvegből szagolva rá sem ismernék. Emlékeztet a Diptique Tam Dao-jára, de annál könnyedebb, jobban uniszex kompozíció. Semmi fullasztó jelleg, ez egy szellős, könnyen szerethető, harmonikus illat.
Akármilyen ikonikus darab, nekem mégsem 5 csillag, mert hatósugara alig van és a tartóssága is hagy kívánnivalót maga után. A mintát szívesen fújkálom, teljes kiszerelés nem lesz belőle, ahhoz szerelem kellene és jobb teljesítmény.

Tarte Maracuja Tinted Hydrator

Tarte Maracuja Tinted Hydrator
2020. november 15.

Sajnos ez is csalódás és nem az első a Tarte-tól. Az egyenetlenségeket egyáltalán nem tűnteti el. Én kimondottan enyhe-közepes fedésű kencét kerestem, hétköznapi "no-makeup makeup"-hoz, szóval azt, hogy nem vakol telibe, nyilván nem rovom fel. Azért azt jó tudni, hogy akármilyen bőregyenetlenséggel küzdesz, legyen az bőrpír, világos folt vagy sötét, ez alatt minden látszani fog, mert ez a krém még az enyhe pírt az orr körül vagy egy egész halvány foltot sem képes elkendőzni. Szóval fedést ne várj tőle, a 'sheer' jellemezhetné talán. Viszont narancsosra oxidálódik. (az enyém 20 N Light Neutral)
Frissen felkenve se estem tőle hanyatt, de ott még rendben volt. Rövid idő elteltével viszont az a pár pigment boldogan beül a pórusokba meg a ráncocskákba. A 12 órás tartóssággal én nem találkoztam, viszont a cucc nyomot hagy, fog, kopik.
A hidratálás legalább tényleg létezik, de ha csak az a cél, vannak ennél kellemesebb hidratáló krémek akár fényvédelemmel is.

És végül: A Szag.
Borzalom. Ahhoz tudnám legjobban hasonlítani, mint a bepunnyadt régi krémeké, vagy valami avasodó olajé. A termék parfümmentes, de ez alapján bár ne lenne. Én ezt nem szívesen kenem az arcomra, főleg, hogy nem illan el egykönnyen.
Leellenőriztem a dátumát is, hátha az én példányom rühesedett meg, de nem. Ez ilyen. Pláne hogy a tévedésből nálam landolt Foundcealer alapozónál is pont ugyanez a szag kísértett, ez biztos, hogy a márka sajátja.

Mindezt összevetve annak tudom ajánlani, akinek nincs szüksége egyáltalán semmilyen fedésre, se fényvédelemre, csak egy enyhe narancsos árnyalatra meg egy kis hidratálásra, és nem működik a szaglása.
Én maradok a bevált BB krémjeimnél.

Dr. Jart+ Rejuvenating BB Beauty Balm Silver Label+ SPF35 / PA++

Dr. Jart+ Rejuvenating BB Beauty Balm Silver Label+ SPF35 / PA++
2020. november 5.

Egészen megkedveltem ezt a BB-t. A szempontjaim:
- szín: legyen a világos bőrömhöz jól idomuló árnyalat, ami nem sárga, nem narancs, nem szürke hulla szín.
- bőr és szembarát: legyen olyan, ami nem irritál vagy allergizál, nem könnyezek tőle és nem okoz pattanást, mitteszert, rinocéroszbőrt
- fedés: enyhe/ közepes fedés, maszkhatás nélkül, igazából nem akarok új arcot rajzolni, csak az egységes bőrkép a cél.
- finish: a természetes bőrfényt, enyhe selyemfényt keresem - igyekszem kerülni a matt, poros hatást. (A mai napig nem hevertem ki egy idős rokon néni telibevakolt arca okozta traumát. Gyerekként nagyon nézegettem, ahogy szendereg a fotelban, sok egyiptomi múmiás könyvet olvasgathattam akkoriban, meg is állapítottam hogy a néni mumifikálódott. Ő meg kinyitotta a szemét. Én meg nem aludtam három napig.)
- tartósság: bírjon ki egy pár óra hordást lehetőleg rommászárítás vagy olajos csillogás nélkül és ne másszon át a sálamra meg a ruhámra meg mindenhova

Na, hát ez a kis kence ezeket kb pont tudja. Szívesen nyúlok érte hétköznapokon, alkalmi sminkhez nyilván kevés lenne.
A csomagolása masszív, igényes darab, a kupakon belül pumpa van, nem kinyomós tubusos.

Whamisa Organic Flowers Water Cream

Whamisa Organic Flowers Water Cream
2020. október 30.

Kifogástalan arcápoló krém, pillanatok alatt beszívódik, alaposan hidratál. Kellemes enyhe-friss-gyógynövényes illata van.
Jó használni, irritációt nem okoz nálam és nem hagy ragacsos érzést maga után, csak selymes bőrt.
Hozzám nem tubusban érkezett, bár még úgy rendeltem és azt is preferálom, de annyira igényes a tégelyes csomagolás is, hogy nem bánom. Nekem kimondottan tetszik, hogy mennyire odafigyelnek a részletekre: spatula a dobozban, a csomagolás minden darabja újrahasznosítható, újrahasznosított papírból készült a doboz is, szójatintával nyomtatva. Visszafogott, szép keleties design, a tetején braille írással, az oldalán kihajtható tájékoztatóval, a fedélen belül a részletes összetevőlista angolul is olvasható. Az egészet jó kézbevenni. A termék amúgy cruelty-free.

Etude House Real Art Cleansing Oil Moisture

Etude House Real Art Cleansing Oil Moisture
2020. október 29.

Ez még mindig az egyik legjobb olajos lemosó. Próbáltam már sokfélét, szeretek kipróbálni újdonságokat - Innisfree, It’s skin, Paese, 2ndesign, The Face Shop, stb - eddig ezt vettem csak újra.
Nagyon alaposan leszedi a sminket, beleértve a makacs, vízálló szempillaspirált és a koreai ajaktintát meg a fényvédőt is. Kíméletes, gazdaságos, jó a pumpája (!), értelmesen tárolható az üvege. A hidratálást nem ettől várom, de tényleg nem szárít, nem irritál és selymesen puha lesz tőle a bőr. Az illata nélkül meglennék, ami amúgy kellemes, csak nekem fölösleges.
Habzó lemosót használok utána, a double cleansing nagyon sokat adott hozzá a bőrápolási rutinomhoz.

Tarte Let's Flamingle Brush Set

Tarte Let's Flamingle Brush Set
2020. október 25.

Nem áll kézre egyetlen darab sem, a legtöbb fejnehéz, törékeny pálcika nyéllel. Talán ha közvetlenül fejnél fogom meg az ecsetet, használható. Az ananászos csak simán bumszli. Rejtély, hogy lehetne ezeket tárolni, nincs olyan ecsettartóm, amiből ne borulnának ki.
Az ecsetfejek nagyon puhák, rugalmasak. Ha hozzányomom a bőrömhöz, el is veszíti a formáját, kizártnak tartom, hogy ez képes megtartani és eloszlatni pl a folyékony alapozót. A legyezőecsetnél ez a tulajdonság talán jó pont, valószínűleg highlightereknél működik.
Ez az aranyozott műanyag csak képen mutat jól, egyébként tipikus olcsó kínai gagyi.

Ez a szett is egy összekevert rendelés során került hozzám, nem vennék ilyesmit önszántamból. Ha már ideköltözött, kibontottam, de használatba sosem vettem, mert nem ütötte meg a szintet.