Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Tarte Foundcealer Skincare Foundation

Tarte Foundcealer Skincare Foundation
2020. október 22.

Egy félrecsúszott rendelés során került hozzám ahol valaki másnak a csomagját kaptam meg, így volt alkalmam kipróbálni.
(A cég amúgy jól kezelte a reklamációmat, visszatérítették a rendelésem értékét, így újra tudom rendelni ami nem érkezett meg, a csomag meg nálam maradt.)
Az árnyalat 34N, medium neutral, én ez alapján sötétebbre számítottam, de kis világosítással elmegy a világos bőrömön is. Mivel van belőle egy csomó szín, vélhetően mindenki talál megfelelő árnyalatot. Hát így kb ennyi a pozitívum.
Az üveg csinos. De aki kitalálta a mechanikáját, annak ilyen lenne egy javaslatom, hogy hova tegye a kis üvegét. Kicsavarásra kiemelkedik az üveg tetejéből a kupakból a pumpa feje, de ha nem csavarod ki tökig, akkor amikor a pumpát lenyomod, visszacsavarodik a pumpa a kupakba (hacsak nem szorítod másik kézzel a tetejét, de én nem szorítottam persze). Ha ilyen 99.7%-osan kicsavarva leteszed az üveget, a pumpa saját súlya visszahúzza a kupakba az egészet. Első alkalom, hogy sajnálom, hogy nem tudok videót iderakni, mert ez egy vicc. Egyetlen mozdulattal mindenhova megy a kinyomott alapozó: az üvegre, a kupakba, a kezemre, a tükörre.
És akkor a belbecs. Tényleg nem szárad meg soha, ne akarj mellé fehér pólót felvenni, puszit adni, sapkát-sálat hordani, mert maszatol és fog.
Van valami fedése, elég jól el is lehet oszlatni, könnyű a felvitel, viszont nem csinál szép bőrt frissen felvitelkor sem, később pedig elmászik és beül a ráncokba.
Végezetül pedig van egy kellemetlen illata, mint a kicsit avasodó cuccoknak és nem illan el könnyen.

Ha ez az alapozó egy száz forintos boltban került volna a kezembe, csak bólintanék hogy ja, hát nem vártam mást. De a Tarte képes ezért elkérni 39 eurot.
Na.

The Saem Healing Tea Garden Cleansing Foam Rooibos

The Saem Healing Tea Garden Cleansing Foam Rooibos
2020. október 18.

Miután már sokadjára rendelem újra, csak legyen erről az arclemosóról is pár jó szó itt. Nagyon puha habot képez, minden szennyeződést leszed, de nem sikálja csikorgósra a bőrömet és nem szárít rommá. Van illata - amit ráadásul nagyon szeretek, bár meg nem tudnám mondani, mihez hasonlít - de nem irritál, nem allergizál.
Általában akciósan veszem 2-3 dollár körül és borzasztó sokáig elég egy tubus, szóval ár-érték arányban is szuper.
Most berendeltem egy fehér teásat is ugyanebből a szériából, meg persze néha elcsábulok és kipróbálok mást, de ehhez rendszeresen visszatérek és remélem, hogy még jó sokáig forgalomban marad.

Bioderma Atoderm Tusfürdő Gél

Bioderma Atoderm Tusfürdő Gél
2020. október 18.

Jó kis tusfürdő ez, friss tisztaságillattal. Az Atoderm Intensive Gel Moussant mellett vettem egy ilyet is, összehasonlításképpen, meg mert néha olyan jól esik valami illat zuhanyzás közben. Engem így, hogy nem minden nap használom, nem irritál, szóval megvan az élményfaktor.
Normál vagy enyhén érzékeny bőrre elég is lehet, de az ekcémások, egyéb bőrproblémával küzdők és nagyon száraz bőrűek szerintem próbáljanak rá kicsiben, mielőtt beinvesztálnak a nagy kiszerelésbe, az illatanyag nem mindenkinek a barátja.
Nálam a másik (ami illatmentes) újravevős, ebben bizonytalan vagyok, mert tetszik ugyan, de a Sebamed jóval olcsóbb.

Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant

Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant
2020. október 18.

Nagyon gyengéd, multifunkciós lemosó. Sima tusfürdőként is szeretem, az intim területekre is jó és használtam már arcra is. (Azért a korai arclemosómat nem cseréltem le erre.)
Habzik ugyan, de nem viszi túlzásba, parfümmentes, tényleg semmifajta allergiát, pirosodást, szárazságot nem okoz és nem lobbantja be az ekcémámat. Szívesen nyúlok érte.
Egy 200 ml-es kiszerelést vettem, engem meggyőzött. Újravevős, nagy kiszerelésben.

Cartier Eau de Cartier Concentree

Cartier Eau de Cartier Concentree
2020. október 3.

Szerettem volna szeretni benne az ígért yuzut, a levendulát meg a frissességet, a zöld felhangokat... de maradt helyette a korianderes pacsuli. Többször rápróbáltam, hátha a hűvös vagy a meleg idő segít neki, de nem. Egyszerűen nem vagyunk kompatibilisek. Kifújás után viszonylag hamar bőrközelivé válik és ott ellengedezik egy ideig, de nem túl tartós, csak a pacsuli kapaszkodik 10 körömmel.
Sok uniszex illatot szívesen hordok, de ez nekem túl maszkulin, túl after shave jellegű és van benne valami erőszakos, ami zavar. Ez a parfüm egy újabb bizonyíték, hogy az illatjegyek listája nem egyenlő az illatélménnyel. (És hogy a parfüm nem kémia, hanem vegytiszta mágia, ahol a saját emlékek és asszociációk adják a legfőbb alkotórészt)

El bírom képzelni, hogy valakin működik, de az a valaki inkább egy 40 fölötti férfi lesz.

Lalique Lalique

Lalique Lalique
2020. október 2.

Pihepuha, selymes-krémes komfortillat, lenyűgöző tartóssággal. A púderessége miatt talán inkább hűvösebb időre való. Nem egy hódító nagyvad, nem is egy modern alkotás, de bátran lehet vele emberek közé menni, kimondottan ápolt, elegáns, nőies illat.
Kifújás után szép lassan alakul át virágos-gyümölcsösből és marad a lágy púderes pézsmás alap.
A piros lakk tűsarkúhoz nem ezt választanám, de egy kasmírpulcsihoz szívesen. Szóval semmi világmegváltás, csak egy finom, kedves illat, jól keverve. Könnyű szeretni, nehéz szerelembe esni vele. Nekem sem ez Életem Parfümje, de ilyen árban egy ilyen illat az nálam lazán 5 csillag.
Érdemes szétnézni Lalique háza táján, ha nem akarod a világ pénzét parfümre áldozni, de minőségi illatot keresel. Eszméletlen tartósak.

The Different Company Tokyo Bloom EDT

The Different Company Tokyo Bloom EDT
2020. szeptember 23.

Kifújáskor a legeslegszebb zöld fuvallat, a friss bazsalikom fűszerességével. A nyitás teljesen elvarázsolt, azt kívántam, bárcsak így maradna, ilyen természetesnek, ilyen harsogós tavaszillatúnak. Ebben aztán semmi kommersz nincs, ez mestermű és én ebben az illatfelhőben akarok ülni most már mindig!
Aztán ahogy előbújt a fűszeres puhaság, már mégse bántam a búcsút, a leszáradás is annyira szép.
Erre a zöld mágiára kérdés nélkül rááldoznék egy szabad szemmel távolról is jól látható összeget, ha nem csak fél óráig tartana az illúzió. De ez ennyi.
Az illat 6 csillag, a tartósság pedig a gyalázat kategória.
Elfújkálom a mintámat és zokogok, hát ez nem ér, TDC, hogy belengetitek előttem ezt és így cserbenhagytok!

Histoires de Parfums 1873 Colette

Histoires de Parfums 1873 Colette
2020. szeptember 22.

Általában szerethetőnek, érdekesnek találom a karamellás. citrusos illatokat (Al-Rehab Dalal, Xerjoff Lira stb). Ez viszont egy egész más megközelítése a citrus-karamell-vaníliának és meg nem tudnám mondani, hogy mi okozza pontosan, de van benne valami fullasztó púderes jelleg, ami miatt képtelen vagyok hordani.
Őszintén sajnálom, mert tartós, jó minőségű cucc, nem csíkhúzós, hanem kellemesen körüllengi az embert.
De nem vagyunk barátok.

Diptyque Paris Ofresia

Diptyque Paris Ofresia
2020. július 29.

Tartós, minőségi illat, kimondottan nőies, puha, virágos-krémes darab. Csak nem frézia.
Hozzáteszem, nem rajongok az illatjegyért, szerintem eddig még nem sikerült igazán kivegyészkedni azt soha senkinek, mint amire egy csokor frézia képes.
Érdekességképpen, a világ egyetlen parfümjében sincs igazi frézia. Sőt, a kedvelt virágos illatok legnagyobb részében egyetlen csepp sincs az imádott virág esszenciájából - ugyanis a jelenlegi technológiával képtelenség kivonni belőlük. Van néhány virág, ami elérhető: létezik igazi rózsából kinyert illat, van tubarózsa, jázmin, körömvirág, neroli, meg tán pár egyéb amiből ki lehet oldani az illatmolekulákat, a többi virág viszont egyszerűen nem adja magát. Elméletben ugyan lehetséges lenne, de ha sikerülne is, annyira elképesztően drága lenne az eljárás és az alapanyag, hogy nem érné meg. Így aztán nem létezik jácint vagy gyöngyvirág parfüm és a Guerlain Insolence se találkozott ibolyával soha.
Ettől még csodálatos alkotások születnek. Még olyan virágokra is, amiknek a természetben egyáltalán nincs semmilyen illata, pl a kamélia (az Une Fleur de Chanel, Jacques Polge alkotása a virág képzeletbeli illatát jeleníti meg, Coconak ugyanis ez volt a kedvenc virága).

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj
2020. július 6.

Nem kimondottan száraz a bőröm, viszont érzékeny és kontakt ekcémára hajlamos. Az ekcéma rohadt dolog, kísérleti nyúlnak érzem magam, mikor beválasztok egy-egy új kézmosót vagy tusfürdőt, szóval ritkán váltogatok. Legnagyobb bánatomra elfelejthetem a drogériás cuccok 99%-át és nem engedhetem meg magamnak, hogy hirtelen felindulásból leemeljek egy limitált kiadású unikornisos-eperhabos tusfürdőt a polcról :( A spektrum túloldalán ott a szuper biztonságos választás, a gyógyszertári mosdókenőcs, az aztán nem allergizál, csak hát nem is habzik, illata meg zéró, ráadásul nem egy felemelő élmény egy cipőpaszta állagú kenőccsel tusolni.
Egy szűk sávban meg van pár fürdőtermék, ami habzik is, esetleg illata is van, és nem lobbantja be az ekcémámat, én ezeket keresem.
Ennek az olajnak elég intenzív illata van, de egyáltalán nem kellemetlen és habzik is egy kicsit, szóval az élményfaktor nekem megvan, és szerencsére gondot sem okoz, legalábbis eddig még nem esett le a bőröm.
Szeretem használni, még akkor is, ha nem túl gazdaságos.

(megj: minden ekcémásnak más válik be, én bírom a sebamedeket is)