Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Diptyque Paris Ofresia

Diptyque Paris Ofresia
2020. július 29.

Tartós, minőségi illat, kimondottan nőies, puha, virágos-krémes darab. Csak nem frézia.
Hozzáteszem, nem rajongok az illatjegyért, szerintem eddig még nem sikerült igazán kivegyészkedni azt soha senkinek, mint amire egy csokor frézia képes.
Érdekességképpen, a világ egyetlen parfümjében sincs igazi frézia. Sőt, a kedvelt virágos illatok legnagyobb részében egyetlen csepp sincs az imádott virág esszenciájából - ugyanis a jelenlegi technológiával képtelenség kivonni belőlük. Van néhány virág, ami elérhető: létezik igazi rózsából kinyert illat, van tubarózsa, jázmin, körömvirág, neroli, meg tán pár egyéb amiből ki lehet oldani az illatmolekulákat, a többi virág viszont egyszerűen nem adja magát. Elméletben ugyan lehetséges lenne, de ha sikerülne is, annyira elképesztően drága lenne az eljárás és az alapanyag, hogy nem érné meg. Így aztán nem létezik jácint vagy gyöngyvirág parfüm és a Guerlain Insolence se találkozott ibolyával soha.
Ettől még csodálatos alkotások születnek. Még olyan virágokra is, amiknek a természetben egyáltalán nincs semmilyen illata, pl a kamélia (az Une Fleur de Chanel, Jacques Polge alkotása a virág képzeletbeli illatát jeleníti meg, Coconak ugyanis ez volt a kedvenc virága).

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj
2020. július 6.

Nem kimondottan száraz a bőröm, viszont érzékeny és kontakt ekcémára hajlamos. Az ekcéma rohadt dolog, kísérleti nyúlnak érzem magam, mikor beválasztok egy-egy új kézmosót vagy tusfürdőt, szóval ritkán váltogatok. Legnagyobb bánatomra elfelejthetem a drogériás cuccok 99%-át és nem engedhetem meg magamnak, hogy hirtelen felindulásból leemeljek egy limitált kiadású unikornisos-eperhabos tusfürdőt a polcról :( A spektrum túloldalán ott a szuper biztonságos választás, a gyógyszertári mosdókenőcs, az aztán nem allergizál, csak hát nem is habzik, illata meg zéró, ráadásul nem egy felemelő élmény egy cipőpaszta állagú kenőccsel tusolni.
Egy szűk sávban meg van pár fürdőtermék, ami habzik is, esetleg illata is van, és nem lobbantja be az ekcémámat, én ezeket keresem.
Ennek az olajnak elég intenzív illata van, de egyáltalán nem kellemetlen és habzik is egy kicsit, szóval az élményfaktor nekem megvan, és szerencsére gondot sem okoz, legalábbis eddig még nem esett le a bőröm.
Szeretem használni, még akkor is, ha nem túl gazdaságos.

(megj: minden ekcémásnak más válik be, én bírom a sebamedeket is)

Diptyque Tam Dao

Diptyque Tam Dao
2020. július 4.

Nekem ez a Nagyon Fás Illat: száraz fahasábok, cédrus, szantálfa, a ceruzahegyezés meditatív nyugalma, vörösfenyőerdőben a faház, fűrész-perzselte forgács illat. Mindez pikáns fűszerekkel gazdagítva. Izgalmas illat, van benne valami spirituális, és a sok-sok ismerős illatjegy asszociáció mellé keveredik valami egzotikum.
Az uniszex maszkulinba hajló oldalán van, engem mondjuk ez nem akadályoz abban, hogy viseljem.
Nem lesz belőle teljes üveg, ahhoz jobban kéne passzolnunk, viszont a mintát boldogan elfújkálom. Szép, minőségi illat, örülök, hogy megismerkedtem vele.

Xiaomi inFace MS Electric Sonic Silicone Facial Cleansing Brush

Xiaomi inFace MS Electric Sonic Silicone Facial Cleansing Brush
2020. május 31.

Volt egy SilverCrest-es arctisztítóm ezelőtt, amit sok évig nyúztam, és ugyan még mindig nem hullott ki a sorból teljesen, de ezt vettem újításképpen.
A Xiaomi-nak puhábbak a sörtéi, de sokkal erősebb a rezgése. Mindkét készüléknél több erősség között lehet választani, ebben van 3 fokozat, az SC-ben 6. Mindkettő leáll magától a program végén. Az SC programja 15 másodpercenként jelzi, hogy mozdítsuk a következö arcterületre. illetve a hátoldala enyhén bordázott, ami a masszázs funkcióért felel, ezek a Xiaomiban nincsenek, de nekem nem is hiányoznak igazán.
Írtam korábban az SC alatt, hogy ott az ergonómia nem tökéletes, a síkban levő sörték miatt. A Xiaominál ez meg van oldva, cuki a szappanforma, mondjuk örülnék, ha lenne az alján egy talp, hogy állítva tudjam tárolni a doboza nélkül.
Ami még jelentős különbség, hogy a Xiaomival tele az ebay, a banggood meg az aliexpress, az SC meg csak időszakosan kapható, amennyire tudom (Lidl termék).
Összességében mindkettő jó készülék, sokat ad az arcápoláshoz és jó alternatíva lehet annak, aki drágállja a Foreot.

Sante Family Feuchtigkeitsshampoo Bio Mango & Bio Aloe

Sante Family Feuchtigkeitsshampoo Bio Mango & Bio Aloe
2020. május 22.

Tisztít, habzik is, az illata is egész barátságos, allergiás reakciót se okozott, de mégsem szívesen nyúlok érte. Hátközépig érő hullámos hajam van, és ez nem túl kíméletes, nagyon kócol, csikorgós-gubancolódósra tisztít.
Önmagában nem is ajánlom, csak balzsammal vagy olajjal.
Ha kimondottan alapos tisztítás a cél, akkor tudom ajánlani.

Sante Clay Shower Cream Intense

Sante Clay Shower Cream Intense
2020. május 17.

Nagyon ki van találva a marketing a friss mandarinnal meg a hippi-agyagos dologgal, csak sajnos a tusfürdőt nem tudom jó szívvel ajánlani.
Szárít. Jó, így utólag, miután már átbogarásztam az összetevőket, gyanús lehetett volna. Az illata nem annyira friss citrusos, mint amennyire savanykás. Habzást nem is vártam, ami jó, mert nem kellett csalódnom. A színe narancsos, az állaga folyós-krémes, emberi bőrről csúszva, csigaszerű darabokban menekülős, zuhanytálca aljáról kackiásan vigyorgós.
Mernék fogadni, hogy önszántamból nem veszek ilyet mégegyszer.
Kettő csillag, mert egyet arra adok, amitől leesik a bőröm.

The History Of Whoo Gongjinhyang Foam Cleanser

The History Of Whoo Gongjinhyang Foam Cleanser
2020. február 16.

Beszereztem belőle egy rakat mintát és szívesen használgatom, de kétlem, hogy teljes áron valaha megvenném.
Nagyon krémes, sűrű, finom habja van, alaposan tisztít, de nem ‘csikorgósra’, leszedi a sminkmaradványokat, nem szárít, nem irritál, viszont parfümös.
Azt tudja, amit egy jó lemosó. Szerintem koreai vonalon is erős játékos (és nem ez az egyetlen jó terméke ennek a márkának) de a titkos gyógynövényes marketingdumával és az árképzéssel sem én vagyok a célcsoport.

SilverCrest Sgrs 3.7 A1 Silicone Facial Cleansing Brush

SilverCrest Sgrs 3.7 A1 Silicone Facial Cleansing Brush
2020. február 12.

Pár éve nyúzom már és még mindig bírja, megérdemli, hogy feltöltsem ide is. Elégedett vagyok vele, nagyon ritkán kellett újratölteni, nem macerás a használata. Kis helyet foglal, és bár utazáshoz én nem hurcolok semmi ilyesmit, tulajdonképpen hordozható. Mivel az eszköz elején majdnem síkban vannak a szilikon sörték, az orr mellett nem esik annyira kézre, de megoldható. Időnként rezgéssel jelzi, hogy mikor mozdítsd el másik területre, ill. egy idő után le is kapcsol, szerintem hasznos, még nem sikerült vele túlcsiszolnom a bőrömet. A masszázs funkciót én nem nagyon használom, csak az arctisztítást.
Volt szerencsém a kezembe kaparintani Foreot is, összehasonlításképpen: annak a sörtéi puhábbak, a rezgése is finomabb, sőt az orr melletti részen is jobban kézreáll. Csak kb tízszer ennyibe kerül, és szerintem nem tízszer jobb ennél. ;)

Batiste Dry Shampoo Medium and Brunette

Batiste Dry Shampoo Medium and Brunette
2020. február 10.

Azt tudja, mint az Original vagy az egyéb illatosított változatai, csak mivel színezett, kevésbé feltűnő a sötét hajamban.
Viszont erre az egy változatra úgy tűnik, hogy allergiás vagyok. Szabályosan fáj tőle a fejbőröm, nem is égő vagy viszkető érzés, hanem inkább olyan, mintha tépnék a hajamat. Egyéni allergia miatt nem nullázom ki az értékelést., viszont 3 csillagnál így se több, mert nem annyira kompatibilis fehér felsővel vagy párnahuzattal és nap végére összetapasztja a hajat. Elhasználni vagy újravenni nem fogom.
Ps: már új csomagolása van.

Zoologist Bee EDP

Zoologist Bee EDP
2020. január 27.

Ha beleszagolok a tiszta mézbe, annak sosem olyan az illata, mint a mézes dolgoknak: a mézes cukorka, mézes tusfürdő, stb mind jóval direktebben, szintetikusabban jelenítik meg a mézet. (Az epres cukornak, fagyinak, testápolónak sem tiszta eper illata van, a banános dolgoknak sem tiszta banán gyümölcs illata)
Szerintem ez a parfüm mézes. Nem méz.
Nagyon édes, ami ebben az esetben nem baj, erős pézsmás animális vonallal, ami végig kiérződik. Nekem viszont hiányzik belőle a méz nyár-illata, a virágos felhangok, az aranyló puhaság, meg valami lágyság, ami enyhítené ezt a tömény mézes-viaszos aromát.
Nem sokat változik, rajtam kb 20 perc alatt megnyugszik és aztán kitart egész nap. Sőt.
A márkától megszokott hipertartós, minőségi parfüm, csak nem az én illatom. Simán el tudom képzelni, hogy valakinek nagyon jól működik a bőrén.