andi123

Regisztráció dátuma: 2013. január 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2013. január 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Lush Limelight Fogtabletta

Lush Limelight Fogtabletta
2016. október 12.

Hát én nem tudok róla rosszat mondani. Pedig nyúltam már mellé nagyon natúr fogkrémmel. Megmondom őszintén, hogy kicsit féltem is az itteni vélemények miatt, de aztán csak belevágtam, muszáj volt kipróbálnom. Én nem vacakolok vele én egy tablettát elrágok, tényleg olyan íze van, mint valami cukorkának és tényleg habzik is. De szerintem ezt eltalálták - mármint a habzást - nem is sok nem is kevés. Éééés ami nagyon fontos, hogy jól tisztítja a fogakat. Én szeretem, és ha tehetem újraveszem. Az ára az nem kevés asszem 2290 Ft környékén volt. Hát ez van. De úgysem mindig ezt használom. Szóval tőlem megkapja a maximum pontot. Köszi LUSH!

Henna Braun Barna

Henna Braun Barna
2016. október 12.

Szóval vannak olyan termékek amikről az ember szívesen ír, mert pl. azért mert nagyon szereti. Na én ezzel majdnem így vagyok. De mégsem teljesen. Nálam alapelv a natúrkozmetikum. Ebből most már jó pár éve nem engedek. Ezt csak azért írom le, mert engem nem érdekel az illata. Sokan írják, hogy szaga az enyhén szólva....Hát nem műkozmetikum illata van az biztos. Én kifejezettem szeretem. De felvinni azt tényleg elég nehéz, darabos a lelkem, és potyog is. Nehéz eltalálni, hogy milyen állagúra is kéne kikeverni. Én már próbálkoztam sokfélével, jelentem a nagyon híg lefolyik az ember lányának nyakán, a kevés folyadéktól viszont darabos lesz és nem lehet kenni. Én nem használtam még a Khadit, bár megvettem már, úgyhogy azzal nem tudom összehasonlítani. Ezt 900 Ft-ért vettem a Müllerben, most már a sokadikat. Kimosni sem könnyű, nekem mondjuk elég hosszú hajam van, de jó sokáig kell utána hajat mosni, hogy kijöjjön teljesen.
A hennás festés védelmében el kell mondanom azt, hogy kérem ez itt maga a természet csodája. Ez különböző növények őrleménye - hál istennek - mindenféle kémiai adalék nélkül. Azt sose várd tőle, amit a TV reklámok mondanak más népszerű reklámozott festékekről, hogy könnyű felvinni és könnyű kimosni és shalalla.....és az élet szép vegyél ilyen festéket, mert ......jó vedd meg aztán fordítsd meg a dobozt.....brrr. Na nem, marad a barna henna. Nehéz felvinni és kimosni.
De nem is ez a lényeg, ez itt mind mese. A lényeg az az hogy gyönyörű lett tőle a hajam. Meg is szokták kérdezni, hogy mivel festem. Háááát kérem, nehezen felvihető és kimosható hennával, aminek a szaga is mocsár. Tök jó! Hol vetted.......
Félre a tréfát henna forever!!! Éljen a gyönyörű szép haj! Hat csillag - hahaha

2016.október 12.
Kipróbáltam a Khadi sötétbarna hennáját. Sokkal drágább volt, mint ez és én nem vettem észre semmi különbséget a kettő között. Úgyhogy maradok a Mülleres barna hennánál. Bár ettől is nagyon szép fényes lesz a hajam, nagyképűség nélkül mondhatom, hogy olyan mint a TV reklámokban. Mondjuk azt nem csak ezzel értem el, hanem az évek óta következesen használt natúr/bio hajmosó szerekkel. Ez csak hab volt a tortán.Egyébként ezt a festéket is szeretem, de a Mülleres olcsóbb. Én meleg vízzel keverem el, és teszek bele egy nagyon pici Khadi hajolajat (kb. egy mokkáskanálnak megfelelő mennyiséget) és azzal hagyom kb. két órát a hajamon (lefedve), de ha van idő akkor tovább.
Hát ennyi, mindenkinek csak ajánlani tudom a hennás festést. Nekem megéri a macerát.

Annemarie Börlind Szemceruza

Annemarie Börlind Szemceruza
2016. szeptember 20.

Ez volt az a szemceruza amit szinte a legjobban szerettem volna megvenni - mondjuk van még a zuui organic amit még legalább ennyire szerettem volna....Nem tudom, hogy az én szemmel van e baj, de egészen egyszerűen nálam ez a ceruza nem működött. Én 3900 Ft-ért vettem a Müllerben. Nemcsak elkenődött, de valahogy le is kopott. Magam sem akartam elhinni, hogy ennyire nem jó, nekem kb. fél órát bírt a szememen. Tényleg nagyon reménykedtem benne, hogy jó lesz. Nem lett. Az egy csillagot is az összetevői miatt kapja.

Yves Rocher Couleur Végétale Szemceruza

Yves Rocher Couleur Végétale Szemceruza
2016. szeptember 20.

A hétvégén, mint vidéki lyány voltam nagy Budapestbe és ott véletlenül elmentünk egy Yves Rocher bolt előtt. Hát mondom magamban: már annyit olvastam itt a krémmánián a termékekről, meg arról, hogy ezek azért nem olyan mű kozmetikumok, hogy gondoltam ide benézek. Aztán jól tettem ám! Megnéztem néhány dolgot, de mivel nem volt sok időnk ezért a lényegre fókuszáltam: samponokban SLS volt a 2. összetevő, felejtős a dolog… Aztán megnéztem még a szemceruzákat, gondoltam veszek egyet, hiszen már annyi pénzt kidobtam ezekre a natúr/bio alapanyagú szemcerkákra, hogy borzalom. A legutóbbi óriási tévedésem éppen egy Annamarie Börlind barna szemcerka volt pontom 3900 Ft-ért a Müllerből – hát a sírás kerülgetett, higgyétek el…
Na, szóval megvettem egy sötét ezüstszínűt, aztán hazaértem vele, és másnap jött ám az „öröm meg bódottág”. Ej, de jó, hogy megvettem 1590 Ft volt a szentem, de magasan a legjobb natúr vonalon a szemcerkák között. NEM KENŐDIK EL!!!! Képzeljétek el! Eddig a többi maszatolódott, volt, amelyik nemes egyszerűséggel eltűnt, szóval volt minden. Ő viszont nem tűnt el, nem kenődött el, hanem ott maradt. A helyén. Láss csodát. Könnyen kenhető és nagyon szép színt ad, tetszik ez a csillámos szín. Nekem 02 van – gris armoise a neve, szép fémes szürke.
Köszönöm szépen Yves Rocher bácsi ezt a jó kis szemcerkát. Nagyon megérte az árát, igaz annyi szépség hibája van, hogy néha egy kicsit igazítani kell rajta, de ennyi belefér. Sokakban biztos felmerül a kérdés, hogy akkor ez a szerencsétlen nőnemű egyén miért nem használ más szemceruzát? Hát kedveseim azért, mert elkötelezett natúrkozmetikum használó vagyok és sajnos ebből lelkem nem tud engedni. Úgyhogy marad a próbálkozás. Igaz, most szemcerkákban látom az alagút végét, mert ez nagyon bevált. Kifejezetten jó minőségű és tartós – ennyit nekem megért.

Coconutoil Cosmetics Golyós Dezodor Original

Coconutoil Cosmetics Golyós Dezodor Original
2016. március 17.

Ajajaj......kapott már szegény itt mindent hideget - meleget! Ebből is látszik, hogy ahányan vagyunk annyiféleképpen reagál a bőrünk ezekre a deokra. Hát szegény tényleg nem túl jó. Tényleg olyan, mint korábban valaki írta, hogy még a dobozból sem vette ki és tiszta ragacs volt minden. Hát én kis buta is így jártam, megvettem a dm-ben, voilá itt van minden idők egyik (!) legtisztább deoja, mostmár minden szuper lesz. Még szerencse, hogy rendes pénztárcám van/volt mert annyira kifolyt szegény, hogy mindenem ragadt. Gondoltam kifogtam egy rossz flakont....és tényleg gagyi cellux utánzattal volt körberagasztva a kupak is. És tényleg nehezen szárad ha fölkened és tényleg nem működik melegben. És tényleg büdös lesz(el) tőle. Most, hogy a deo lesz büdi vagy te az izzadságtól azt nem tudni vagy a kettőtök kombinációja...hááááát!
Egy viszont "pozitívum" nála: hogy hidegben (télen) mikor ezt használtam, nem voltam tőle büdi. "Szuper" deo ami csak télen hat, máskor nem gátol izzadságot csak akkor mikor nem kéne. Az ára nagyon brutál, nem ér ennyit az biztos. A dm-ben már nem kapható, én vettem még leárazva egy argánolajosat, majd amikor megyek az Északi - sarkra vacogni oda jó lesz. Ott tuti nem izzadok meg, viszont csak ezt fogom ott használni - elvégre oda kiváló lesz.
Szegény úgy sajnálom, adok neki 3 pontot egy alapból jár, mert annál nem lehet kevesebbet . Plusz egy az összetevőkért és plusz egy mert hidegben működik (meg jó szívű vagyok....)

Virde Collagen Active Gél + MSM (régi)

Virde Collagen Active Gél + MSM (régi)
2016. február 23.

Most sikerült vennem egy ilyet. A térdemre kerestem MSM tartalmú krémet - mivel sokat fájt - ezért nem is nagyon foglalkoztam az összetevőivel. Pedig kéne...ejnye-bejnye! Aztán éreztem az állagán, hogy jó, igaz az illata nem valami hajde szuper, olyan "öreglányos", de mindegy is mivel gyorsan elszáll. Aztán én is elkezdtem vele kenni az arcomat. Nekem ez egy egy álruhás hidratáló gél, mivel mint írtam a térdemre akartam használni. De bevált az arcra is. Átlátszó gél az állaga nekem éppen megfelelő talán kicsit hígabb is mint kéne, de nem veszélyesen folyós. Szóval felkenés után beszívódik és tényleg jól hidratál. De az összetevőivel nem vagyok kibékülve ezért csak 4 pont.
Az ára most a 100 ml 1059 Ft volt. A térdemre meg majd keresek mást.

Alverde Intenzív Hidratáló Arckrém Avokádóval Nagyon Száraz Bőrre

Alverde Intenzív Hidratáló Arckrém Avokádóval Nagyon Száraz Bőrre
2016. január 17.

Ezt a krémet én a natúr és a nagyon száraz bőrre "valósága" miatt vettem meg. Alapvetően nem bántam meg. Az ára sem annyira veszélyes, bár én nem használtam mindennap, inkább csak hetente 2-szer vagy 3-szor. Én szerettem annak ellenére, hogy tényleg nagyon nehezen lehet kenni. Bár szerintem ezzel senki ne próbálkozzon a reggeli rohanásban, mert nem fog pillanatok alatt beszívódni, sőt nekem eléggé nehezen szívja be, felkenem aztán rajta hagyom. Esténként szoktam vagy inkább hétvégén - ezért sem lett napi szintű használat belőle. Az illatával nekem nincs semmi bajom, az összetevői is jók(nekem elsődleges a bio és a natúr minőség műanyagot nem kenek magamra), bár nem tudom illatanyagot miért kellett belerakni....
És végül egy kis segítség a könnyebb elkenhetőségért:
Rászoktam tenni a meleg radiátorra, persze nem órákra, hanem mondjuk fél órára és akkor már jobban kenhető. Így szoktam egyébként télen a kakaóvajat is használni, hogy egy kicsit előmelegítem a radiátoron.
A másik használat az még jobban bejött nekem, az hogy valamelyik általam használt olajból teszek az arcomra pár cseppet - néha egy kicsit többet - és utána kenem rá ezt a krémet és így is jobban használható és nem nyúzza le az ember az arcbőrét annyira.
Szóval erős 4 csillag, annyit megér.

Konzol Neem Olaj

Konzol Neem Olaj
2016. január 5.

Előre bocsátom, az illata nem túl jó. De ez engem egyáltalán nem zavar...mivel a lábgombámra használtam, használom. Teljesen eltüntette. Semmilyen vegyszert, gyógyszertári "izét" plusz reklámozott csodát nem használok azóta. Elég belőle egy csepp - jó max kettő, a lábujjam közére és ...eltűnt. Folyamatosan használom. És nem is drága. A következő próba a korpás hajra lesz. Majd megírom az eredményt.
2016.01.05.
Szóval muszáj volt kiegészítenem, mivel az én javaslatomra az egyik ismerősöm megvastagodott gombás körmére használt el két üvegcsével, és kezd látszódni valamelyest a javulás. Sokkal világosabb a körme, és összességében is szebben néz ki. Korábban ezt patikában vásárolt szerekkel nem tudta elérni. Csodát nem tett ez igaz, de határozott javulás látható a lábkörmén. Persze kell hozzá a kitartás és ugye ez a nem túl kellemes illatú szag elviselése is igen fontos.

Solanie Szőlő-Hialuron Éjszakai Krém TO Complex-el

Solanie Szőlő-Hialuron Éjszakai Krém TO Complex-el
2015. december 12.
(!)

Nem én akartam írni először véleményt erről a krémről, mivel én is tesztelési lehetőséget kaptam és próbálkoztam hátha jó lesz. Hát nem lett. Sajnálom. Az a bizonyos 'WOW' hatás nekem is elmaradt, mint TBeszternek. Lehet, hogy másnak jó - ezt nem is kétlem - de a száraz vízhiányos bőrömmel nem tudott mit kezdeni. Annyira húzódott utána mikor felkentem, mintha nem csináltam volna semmit sem. Használnom kellett utána a megszokott krémemet. Az állaga tényleg jó, a tapintása is. Nekem az illata annyira nem tetszik, viszont nem tolakodó hanem enyhe. Bár nekem egy jó krémnél nem elsődleges szempont a tapintása és az illata, mint pl. a sheavaj, aminek ugye a tapintása sem annyira finom és az illata sem. Mégis JÓÓÓ!
Meg ez a sok összetevő, én ezzel sem vagyok annyira kibékülve...valami mindig becsúszik. A kevesebb több lehet néha. Sajnálom, más azért próbálkozzon vele hátha jó lesz neki....én nem veszem meg az biztos, de köszönöm a tesztelési lehetőséget.

Ghana Afrikai Fekete Szappan

Ghana Afrikai Fekete Szappan
2015. augusztus 17.

Jaaaj, megint egy szuper jó dolog. Aki ismeri az tudja miről beszélek/írok. Mondjuk én csak fürdéshez használom és főleg azokon a területeken ahol a esetleg előtte szőrtelenített a kozmetikus, (bikini vonal, hónalj) mert a gyulladásokat és egyéb dolgokat jól karban lehet tartani vele. Mondjuk arra nagyon oda kell figyelni, hogy milyen az állaga, mert néha nehéz kivenni a hagyományos szappantartóból. Nyáron mikor nyaralni voltunk és persze ezt (is) vittem magammal (mi mást) akkor én a hűtőtáskába tettem a tartójával együtt, mert különben csöpögött volna szerintem a melegben.
Hajmosásra én nem szoktam használni, de biztos arra is jó.