Anett0721

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Lancôme Oui La Vie Est Belle EDP

Lancôme Oui La Vie Est Belle EDP
2022. június 25.

A LVEB hatalmas dobás volt annak idején, ez tagadhatatlan, és népszerűsége azóta is szárnyal, bár utálni is éppoly trendi dolog, mint szeretni. Én nem tudok leszólni valamit, csak mert épp divat leszólni, szerintem az egész LVEB család szép, vidám, sziporkázó. Édes? Az! De szükség van ilyen édes, jókedvű illatokra is, egész egyszerűen azért, mert rengeteg nagyon vidám nő van és egy pozitív, színes, mindig mosolygós, nőies nőhöz ez az illat csodaszép!
Akkor őróla: a málnás LVEB. Így, egyszerűen. Rajtam anyaillat, málnás pezsgéssel. Vidám, életigenlő, határtalanul mosolygó illat, nem tudok rosszkedvű lenni, ha megérzem. Van, amikor egy TF Black Orchid-ra vágyik az ember orra, hangulata, van, amikor épp egy levendulás lágy fuvallatra, de bizony sokszor egy ilyen édes, folyékony optimizmus esik jól.

Egyébként érdekes, de van neki több arca is, ha nincs túlfújva: tud nagyon lágy is lenni, és bizony szexi is, de az biztos, hogy nem tud sem sötét, sem dekadens lenni. Ez egy vidám illat, vidám nőknek.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2022. június 24.

2018: Én elég sokoldalúvá váltam parfümhasználat terén, a régebbi "csak édes legyen!" jelmondatomat felváltotta a "légy nyitott!". A cukorbombák kizárólagos teljhatalmának páncélján rést ütött a Chloé, aztán a Trésor és még jópár klasszikusabb ikon. De ez a TF parfüm egyszerűen túl sok. Eleinte tetszett, amíg nem állt a polcomon. Aztán megkaptam kisfújósban és folyton az orromban van, ha megszaglintom, s mindig okozott valami keserű hangulatot nekem. Ma este pakolásztam és a kis fújós üveg nyakáról a kezemre folyt, ahh olyan émelygés van azóta rajtam hogy már a fejem is fáj és kb. homályosan látok. Borzalmas ezt így leírni de temetés jut eszembe róla. Ahogy elhaladok régebbi sírok között és poshadt virágok illata csap meg, körülöttem bundás idős rokonok sírnak elmázgált rúzzsal. Huh, nagyon nyomasztó. Menekülni akarok de nem lehet.....
Szeretem a klasszikusokat és a nagyvadakat de ő olyan szinten lehúz az életről ahogy semmi más. De, egy temetés. Sajnálom :(
Lehúzni nem fogom mert tartós és sokrétű, de nekem határtalanul lehangoló. Szeretem az illatokat színekhez hasonlítani, na ő a fekete. De nem az elegáns fekete, hanem a megkopott, gyászos, öreg és szomorú fekete, mondjuk egy néni molyos gardróbjában egy régi körfolyosós házban.3 csillag mert tartós és klasszikus ezért megérdemli, de a 4 és 5 nem jár.

Kis kiegészítés: sikerült lesikálni nagyjából, ám véletlen egy párában megszáradt poshadtszagú törcsibe töröltem a kezemet siettemben.. hát mit ne mondjak, ezen durva illat után megváltás volt a kezemen még az is!

2022: Szándékosan itthagyom a 3 évvel korábbi véleményemet. Mindig ledöbbent (pedig nem kellene, hiszen természetes, hogy az ember változik az évek során), hogy mennyit változott az ízlésem, és én magam is az elmúlt néhány évben. Lehangoló, rothadó virágok, temető - ezek a szavak jutottak eszembe erről a parfümről. Erre eltelt 3 év, amelyben volt terhesség, szülés, covid és minden velejárója, élettér váltás (panelrengetegből kertvárosi családi ház), új frizura, új munkahely, esküvők, és igen - temetések is. Tudtam, egyszerűen biztos voltam benne, hogy most teljesen más érzete lesz rajtam.. És valóban. Édes, puha, virágos, étcsokoládés, és csak úgy dorombol! Nőies és vagány egyszerre, megnyugtat és feldob egyszerre.

Azért is voltam biztos abban, hogy már tetszene magamon, mert a régen annyira gyűlölt és lenézett Chanel 5-ös mára az egyik kedvenc alvósillatom lett, olyannyira nyugtató illatnak érzem. Ezek után tudtam, hogy a Black Orchid-ra is teljesen más szemmel fogok tekinteni, és tessék. Utálom a közhelyeket, de az ilyen illatokra valóban meg kell érni.

Maison Martin Margiela Beach Walk EDT

Maison Martin Margiela Beach Walk EDT
2022. június 19.

Nem rossz, sőt, kellemes, de már a leírásokból tudtam, hogy pontosan mit is fogok érezni kifújáskor. És igen. Guerlain Terracotta, PR Olympea Soleil, YR Monoi, és még sorolhatnám az édes, ylang-ylangos naptejes illatokat... Némelyik édesebb, némelyik sósabb, némelyik frissebb, de az alap tökugyanaz. A Terracotta még hatalmas szerelem volt számomra, aztán sorra jelentek meg nyaranta az ugyanilyen jegyeket tartalmazó illatok, és már őszintén szólva piszkosul unalmasak. Ez nem az illat hibája, az legyen 4*, de ne koppintsanak már a márkák könyörgöm, hanem találjanak már ki új nyári illatokat!

Maison Martin Margiela Replica Autumn Vibes

Maison Martin Margiela Replica Autumn Vibes
2022. június 18.

A By the fireplace nekem a tökéletes őszi illat amióta csak kifújtam, persze szokatlan volt, mert nem a tipikus "parfümös parfüm", hanem túl naturális, már-már mint egy lakásillatosító. Mégis annyira elkapták azt a tipikus füstös, édes, őszi melegséget, amit érzek itt a kertvárosban minden októberben, hogy imádom.
Na de, ha a By the fireplace nekem az október, akkor az Autumn vibes a november. Avaros, füstös, földes illat, szintén nem egy szokványos parfümillat, mégis csodás! Leszáradása édes, ez meglepett, de tetszik. Szóval tetszik!

Casamorati 1888 Lira

Casamorati 1888 Lira
2022. június 15.

Ezzel az illattal sokáig szemeztem, főleg ünnepek idején, advent környékén, amikor melengető, kissé füstös parfümök után kutattam megszállottan. Sokan ajánlották őt, és miután elolvastam itt a kommenteket, nagyon érdekelt! Aztán amikor megjött a minta, kissé csalódás volt, mondván semmi extra, csak egy kis fűszeres vanília.
Aztán az elmúlt 7-8 hónapban sokszor eszembe jutott (igen, 35 fokban is), hogy annyira imádom a vaníliás illatokat, miért nem akartam őt? És olyankor mindig megkerestem a kis mintát, próbálgattam, alváshoz leginkább. Most pedig eljutottam oda, hogy szeretem. Nem csak tetszik, hanem szeretem is. Annyit próbálgattam, hogy már kifejezetten kényelmes beleburkolózni, 30 fok felett is.
Tartós, fűszeres, édes, de mégsem sok, engem nem fullaszt. Mondjuk nekem olyan a bőrkémiám, hogy rajtam pl. a Hypnotic poison kifejezetten frissítő lesz, és TM Angelje is melegben a legszebb. Szóval a Lira is maximálisan megállja a helyét nyáron is.

Alig várom, hogy hűvös időben használhassam!

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2022. június 10.

2019 január 13.: Fantasztikusan szép, összetett alkotás. Csupa meglepetés, csupa réteg. Egyszerre friss és fűszeres, virágos és édes, könnyed és alkalmi. Rajtam óráról órára változik, először élesen virágos, aztán fűszeres lesz, majd édes, és leszáradáskor újraindul a kör. Mégis egy egészet alkot az egész viselés alatt, egyszerre felpezsdít és átölel. Sok imádott illatom van, legtöbbjük az emlék miatt amit hordoz (minden kedvencemet bizonyos időszakok vagy emlékek alapján választottam), de ő úgy került a kedvencek közé, hogy még semmilyen közös emlékünk, élményünk nincs és ez hatalmas szó! Nálam azok a mindent ütő illatok, amiktől szó szerint libabőrös leszek. Hát tőle megrázkódtam és végigfutott rajtam a libabőr, és innen tudtam azonnal, hogy lesz történetünk.

A replikája (Lidl-ös Suddenly) megvan tavaly óta fújkálásra, szép az is, de korántsem összetett. Ez a különbség a kettőjük között, meg persze a tartósság. Ŕóla a saját topikjában írtam már.

Up. 2019 szept.: Végül nem lett történetünk. Azaz volt, néhány alkalommal, amikor őt fújtam, de azt éreztem, mi nem egymásnak lettünk teremtve. Az illat szép, elegáns, friss, virágos. De nem én vagyok, nem az én illatom, valahogy idegen voltam saját magamnak is amikor rajtam volt. Ezért megtettem azt a lépést, amiért a parfüm használó nők egy emberként hördülnek fel ha leírom: elcseréltem Őt egy olyan illatra itt egy kedves krémmániással nyáron, amely illat én vagyok. A cukros, unalomig szidni divatú La vie est belle-re. Mert a cukros, édes illat az én bőrömön dorombol, "haza érkezik", míg a virágos tavaszi illatok (rajtam ilyen volt CM) csak elidőznek velem de sosem válunk eggyé.
De ettől sosem lennék képes lehúzni a csillagot!

Update 2022 nyara: már le sem írom, mennyit változtam illatok terén az elmúlt 1-2 évben. Lettek virágos illataim, és olyanok is, melyeket unalmasnak, komolynak, élesnek tartottam. Cartier LA Panthere, Dior Diorissimo (a megtestesítője a virágos parfüm kifejezésnek), sorolhatnám. És már illenek hozzám, kényelmes a felhőjükbe burkolózni, otthonosak. Erre a legjobb példa: kedvenc kuckózós illatom a Chanel 5. ...Már a cukros illatokat unom meg hamarabb. Utálok minden közhelyes mondatot, de tényleg nem mindegy, hogy hány évesen mit fúj magára az ember!

Dior Hypnotic Poison EDT

Dior Hypnotic Poison EDT
2022. június 9.

Először is, elképesztő a tény, hogy ez az illat számomra mennyire hűsítő! A legtöbb ember téli illatként tartja számon, én azonban 35 fok felett néha csak őt tudom elviselni magamon! Biztosan az édesgyökér, vagy az ánizs, de olyan kellemes hűs érzetet ad kifújáskor, hogy legszívesebben fürödnék benne. Lehet, hogy csak az én bőrkémiám ilyen, nem tudom.
Második dolog, amit imádok benne: elképesztő tartós! Rajtam nem sok parfüm az, csak a tipikus szillázs-szörnyek (Angel, Alien, Jungle, Shalimar, Ópium, stb.), de ő rajtam marad egy egész napon át, és nem csak halovány emlékként, hanem erősen. Csakis azért szoktam újrafújni napközben, hogy ismét érezzem a fejillat vibráló hűsvösségét.

Az üvegeket ritkán említem meg, de az övé tetszik, hogy dögös és -szerintem- egyedi, tükrözi az illatot. Nagyon eltalálták az egész kompozíciót, imádom.

Chanel Allure

Chanel Allure
2022. június 4.

A vaníliás Chanel. Ez számomra egy olyan dolog volt, amit már egy ideje kerestem, azt hittem, nem is létezik. A Chanelek között a legtöbb fűszeres, mély , citrusosan vagy virágosan, illetve van ugye A Chanel, a No.5, ami pedig a szappanos-púderes ünnepi illat szerintem. Valamiért az Allure teljesen a látókörömön kívül maradt, éveken keresztül, pedig Sensuelle testvérét használtam is egy ideig. Azonban az egyszercsak már túl sok, mély és sötét volt az orromnak, elnyomott, ezért inkább el is búcsúztam tőle.
Szóval azon gondolkoztam, miért nem találtam soha vaníliás Chanelt, biztos a ház valami nagyon fenséges vaníliát tárna elém, és ha a vanília nekem a kedvenc jegyem a parfümök terén. Chaneltől pedig egy elegáns és érett vaníliára gondoltam egyből, csak épp hiába szagolgattam bármely üvegcsét, mindenhol csak virág, fűszer, citrus, ezek kombinációi. Aztán ugrott be, hogy milyen fura, a sima Allure-t meg sem próbáltam, hiszen alapból elkönyveltem sötétnek és fűszeresnek, a Sensuelle miatt. A sokadik parfümériás alkalommal magamra fújtam, amolyan "minden mindegy, úgy látszik nem gyárt vaníliás illatot és kész", és csak álltam meglepetten, mint a csacsi, hogy Te jó ég, ezt keresem. Miért nem próbáltam eddig?

Szóval vaníliás, puha, meleg, fenséges, számomra olyan hangulatot hoz, mint a Dior J'adore L'Or, csak a Dior virágosan vaníliás, a Chanel pedig krémesen, púderesen. Pontosan olyan, amilyet elképzeltem és kerestem magamnak!
Rajtam tartós is. Már leszoktam egy jó ideje arról, hogy bármilyen illatot alkalmakra tartogassak, hiszen akkor egyrészt nem sokat tudnám használni őket, másrészt már abban hiszek, hogy bármely egyszerű vagy hétköznapi nap lehet egy kicsit szebb, jobb, vagy még szebb, még jobb attól, hogy egy különlegesen finom illatban töltjük el.

Chanel Coco Noir

Chanel Coco Noir
2022. május 15.

Volt Mademoiselle-em és Allure Sensuelle-em is. Első rajtam sajnos 1-2 hét után már kissé unalmas lett (pedig az elején pont ezerarcúsága miatt szerettem), a Sensuelle mély érzékisége pedig zavaró komorsággá változott. Most itt van Coco Noir, és benne érzem azokat a jegyeket, amelyek az előbbi kettőben megfogtak: a Mademoiselle citrusos frissessége és a Sensuelle mély eleganciája. Ez a kettősség végtelenül dögössé és egyben elegánssá teszi ezt a parfümöt, és rajtam szerencsére tartós is! Úgy érzem illik hozzám, eléggé skorpió jegyhez illő mint a külső, mint az üvegben rejlő illat.

Atelier Cologne Bohemian Orange Blossom

Atelier Cologne Bohemian Orange Blossom
2022. május 5.

Nagyon finom, narancsos-narancsvirágos illat, igazi vidámság! 2-3 óra rajtam, a 3. már nagyon halványan, de persze ez nem róható fel neki, hiszen nem egy edp. Édes is, citrusos is, meleg időben gyönyörű. Hidegben nem próbáltam, de mivel a tél nekem a narancs illat jegyében telik, ezért akár akkor is el tudom képzelni.