Angelless

Regisztráció dátuma: 2015. október 22.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2015. október 22.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

The Inkey List Fulvic Acid Brightening Cleanser

The Inkey List Fulvic Acid Brightening Cleanser
2022. június 13.

Ezúton is köszönöm Barbinak, hogy hozzájuthattam.
Egy hete használom reggel és este.
Először megijedtem, hogy sötét "darabkák" vannak benne, és megromlott, amit vettem, de megnéztem videókban, és ott is ilyen az állaga. Amúgy nem zavaró, és a kissé gyógyszeres szaga sem zavaró.
Ami fontos nekem egy arctisztítóban, hogy a faggyút meg a maradék sminket távolítsa el, és Semmilyen filmréteget ne hagyjon a bőrön, illetve pattanásokat se okozzon. Na ez a termék ilyen.
Nekem is tetszenek az összetevői, nem száradtam ki tőle, nem pirosodik a bőr, minden rendben van, stabilan teszi, amit ígér. Pontosabban a világosító vagy brightening hatásáról még nem tudok beszámolni.

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Normál/Kombinált Bőrre 35+

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Normál/Kombinált Bőrre 35+
2022. május 19.

Elfogyott a B-bomb, és valami olcsóbb drogériás terméket kerestem, amiben van más is, nem csak niacinamid.
Pozitívumok: nekem is tetszik az állaga, gyorsan beszívódik, egy kicsit hűsít, megnyugtatja a bőrt, a hialuronsav hatása: valamennyire feltölti az arcbőrt; kánikulás napokon magában, hidratáló nélkül is elég lehet ez a szérum; az ára sem vészes.

Negatívumok: az adagolója akad, így mindig óvatosan kell nyomnom, nehogy kilője valahova a krémet; az illatával én speciel nem tudok megbarátkozni; néha kukacosodik a homlokomon; furcsamód jobban nő a szemöldököm és sajnos a bajszom is, mióta használom; nekem nem elég benne se a hialuronsav, se a niacinamid; nem szebb tőle a bőrképem, ragyásabb lett és pattanások is keletkeztek (semmit nem változtattam a rutinomban, csak ezt).

Összességében ismét egy Helia D termék, amiben csalódtam. Azt, hogy egy sokat ígérő termék mégsem váltja be az ígéretét, esetleg az alacsony ára ellensúlyozza.
Nem fogom újravenni, és keresek más niacinamidos terméket.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2022. április 6.

Most értem az üveg végére.
Hálistennek én sem "selejt" üveget kaptam, végig a helyén maradt az adagoló. Nekem egy kicsit túl folyékony a formulája.
A pórusaimat mindig összehúzza szépen, kicsit összerántja az arcom, illetve az orrom körüli rozaceás részt meglepően szépen halványította!
Egységesült a bőröm tőle egy kicsit, néhány pattanás után maradt foltot is elhalványított.
Aminek még nagyon örültem: ha kijött egy pattanás, akkor oda este egy picit koncentráltabban kentem ebből a termékből, és két nap kellett minden pattanásnak, hogy nyoma se legyen. Kicsit szárít, de még mindig a téli arckrémemet használom, így ezzel most nincs gondom.
Ár-érték arányban megfelelő, sokáig kitartott.

Nem tudom, hogy újraveszem-e, mert most valami hialuronsavas és egyben niacinamidos terméket keresnék.
Amit megtanított nekem ez a szérum, hogy a bőröm iszonyatosan szereti a niacinamidot (kinek mi, ugyebár), és mindig kell lennie a rutinomban.

ja még egy valami, nem barátkozott össze a retinolszérummal

Yodeyma Iris EDP

Yodeyma Iris EDP
2022. február 11.

Nemrég jött meg, minit rendeltem, mert féltem, hogy nem a stílusom. Be is igazodott a félelmem. Este fújtam magamra kettőt, és még lefekvéskor is fulladoztam benne.
Persze, pozitívum, hogy tartós, és személyes probléma, hogy nem jött be az illat.
Friss, fehér virágos, kedves tavaszi illat. Keresni akartam tavaszra valami ilyesmit, de rájöttem, hogy nem bírom elviselni. Túl vidám 😆
Ettől függetlenül 5*, mert ár-érték arányban nagyszerű.

Essence Volume Stylist 18h Lash Extension Szempillaspirál

Essence Volume Stylist 18h Lash Extension Szempillaspirál
2021. december 17.

Ez a kedvencem. Tati ajánlására vettem meg én is, ez már asszem a 3., amit használok, és újra is fogom venni.
Nem mondom, hogy sokféle spirált próbáltam már, de azért végigmentem a Maybelline-Rimmel stb. úton, és ezt tartom a legjobbnak.
Igen, eleinte sok terméket vesz fel; ha már régi, és kezd száradni, akkor is, csak akkor a kefe tetejére veszi fel a sok festéket.
Dúsít, hosszabbít (vannak benne azok a fiberek). Annyira nem választja szét a pillákat, inkább összeragasztja, de én pont ezt szeretem benne. Szépen kinyitja reggel azt a csipás szemem. :)
Néhanapján pereg is.
Megdicsérték már a szempillámat, amikor ezt használtam, hogy hű, milyen hosszú.
Felkenni nem túl könnyű, én is összekenem a szemhéjamat, de megvárom, míg megszárad, aztán fültisztítóval letörlöm.
A kefe kialakítása ad egy szép, cicás ívet a pilláknak.
Rajtam tartós, nem ez szokott a szemem alatt kikötni estére.
Összességében nem látom nagyobbnak a felsorolt negatívumait, mint a pozitívumait, az ára is szenzációs, a szempilláim olyanok, amilyennek szeretném őket. 5*

Avon Little Red Dress

Avon Little Red Dress
2021. november 25.

Málna-rózsa-szantálfa. Álmomból felkeltve is tudom, mi volt anno az Avon-katalógus lapjára írva. Még gimis koromban elvittek az unokatestvéremék Dél-Angliába, ott dolgozhattam és ott élhettem, ahol ők. Sötétzöld erdő övezte folyóparton, teaillatú hangulatos kis étteremben pincérkedtem. Ezt a parfümöt dobtam a bőröndbe indulás előtt. Imádtam azt az egy hónapot, amíg ott lehettem.
Na és ettől lett nekem "Anglia-illat".
Avonos parfüm ellenére rajtam mindig tartós volt, és különlegesnek érzem. Roppanós málnás rózsa nagyon szép balzsamos szantállal megtámogatva. A szillázsa, egyetértek a többiekkel, nem nagy.
A sokadik újra kiadott változata, a Little Black Dress Red Edition is ugyanolyan, mint a Little Red Dress volt, talán az eredeti kicsit édeskésebb. És kevésbé tartós.

Artdeco Vinyl Effect Hosszantartó Szemhéjtus

Artdeco Vinyl Effect Hosszantartó Szemhéjtus
2021. augusztus 30.
(!)

Tesztelésre kaptam, ezúton is nagyon köszönöm.
Vártam jó sokat az értékeléssel, hogy minden körülmény között kipróbálhassam.
Kezdjük ott, hogy a kemény, filces tustollakhoz vagy mikhez vagyok szokva, nekem azok váltak be a legjobban. Persze azokkal meg mindig az a gond, hogy hamar kiszáradnak.. A kis vékony ecsetszerű tusok kifejezetten nem a barátaim.
Viszont mint a többi véleményező, én is viszonylag hamar belejöttem a kezelésébe, de azért még mindig szerencsétlenkedek. Amikor kiemelem a tust, kicsit sok festék van rajta, azt én is le szoktam törölgetni a tubus száján.
A felvitel után nagyon vigyáznom kell, hogy ne nyissam ki azonnal a szemem. Kell egy kis idő, míg megszárad, különben összefoltozza a szemhéjat.
Nagyon jellemző rám, hogy egyszerűen nem tudok két egyforma tusvonalat húzni, az egyik mindig fentebb van, mint a másik, aztán korrigálhatom fültisztító pálcikával, meg visszarajzolni, stb. Na ebben a szemhéjtusban az a jó, hogy a korrekció nagyon könnyen működik, ugyanis nem foltosan elmosódik, hanem "lepereg", így sokkal gyorsabb és könnyebb korrigálni, mert nem lesz a szemem sarka csupa fekete. Ahogy látom, nem vagyok ezzel egyedül. :)
A vinyl effect gondolom azt jelenti, hogy a finise nem matt, hanem fényes.
Nagy pozitívum, hogy nagyon tartós, este szinte le kell vakarni a sminklemosóval. Ez egyben számomra negatívum is, mert érzékeny a szemhéjam, és ahogy látom, másoknak sem túl könnyű a leszedése.
Egy másik negatívum az ára, akciósan viszont szerintem megvenném.

e.l.f. 16HR Camo Concealer Korrektor

e.l.f. 16HR Camo Concealer Korrektor
2021. augusztus 25.

Az arcomra használom alapozóféleségként, mert az árnyalat, amit vásároltam, kicsit sötét a szemem alá. Plusz egyet kell értsek az itteni véleményekkel, oxidálódik kicsit, szóval alapból is érdemes talán eggyel világosabb árnyalatot venni (?).
Már első használatkor meglepett, hogy mennyire sima hatást eredményez. Mattít, van egy kis pórusösszehúzó hatása, legalábbis úgy vettem észre.
Jó a fedése, és ezt úgy, hogy nem lesz cakey tőle az arcbőr. A por és a krém állagú termékekkel is jól szuperál, pl. krémes pirosítóm van, és nagyon szépen el lehet oszlatni, nem kopik a cucc. A nagy applikátorát is szeretem.
Ami fontos, hogy ezzel is gyorsan kell dolgozni, felviszem pár csíkban, és már megyek is rá nagy ecsettel.
Terveim között szerepel egy nagyon világos és egy nagyon sötét árnyalat megvásárlása, kíváncsi lennék, hogy kontúrként hogy muzsikál.
Összességében maximálisan elégedett vagyok vele, és több e.l.f. terméket is kipróbálok ezután.

Morphe X James Charles The Mini Palette

Morphe X James Charles The Mini Palette
2021. augusztus 22.

Itt vettem Krémmánián a palettát. Úgy voltam vele, hogy minden megvan benne, amire szükségem lehet: barnák, lilák, feketék, csillámos színek, plusz a középső sorban a fehér és az egyéb bázis árnyalatok is nagyon hasznosak. Azt mondták influenszerek, akik kipróbálták, hogy valamiért a mini paletta pigmentáltabb, mint az eredeti, nagy méretű. Kíváncsi voltam, mert amúgy az ára se rossz.

Nem sokat nyúltam azóta hozzá, de amikor igen, élveztem a sminkelést. Ez is az a fajta paletta, amiben a matt színek krémesek, puhák, és szinte magától blendelődnek. Az egy-két kipróbált csillogós színnel is meg voltam elégedve, pigmentáltság szempontjából is. Nagyon-nagyon tetszett az arany és a lila csillám. Féltem, hogy mivel mini paletta, majd 1 évet se használom, és már elfogy. Mostanában viszont megint nem nyúlok a szemhéjpúdereimhez, sőt tudom, hogy ebből a palettából egy csomó színhez sose fogok nyúlni, úgyhogy feltettem eladóba.
Két kontrát tudok felsorolni hozzá, a csillámos színek kicsit "kemények", nehezebb őket felvinni, mint a mattokat, a másik pedig az, hogy nekem olcsónak tűnik ez a karton (vagy mi) csomagolás.

Givenchy Very Irresistible Givenchy L'Intense

Givenchy Very Irresistible Givenchy L'Intense
2021. július 30.

Ezúton is köszönöm Zsófinak, hogy kipróbálhatom a parfümöt. :)
Egy nagy pozitívum: imádnivaló benne a szilva, olyan, amilyenre számítottam, majdnem nagymama-féle sűrű házi szilvalekvár.
Az egész illatfelhőt tekintve is egy édes, finom szilvásbukta jut eszembe róla.
Egy nagy negatívum: rajtam egyáltalán nem tartós. Fújtam bőrre, ruhára, egyszerűen nem marad meg. Sajnálom nagyon, mert amit kifújáskor érzek, iszonyatosan tetszik, és a vélemények alapján is illene a személyiségemhez.
A Montale Dark Purple-je jut még eszembe róla, csak az picit "zöldebb" szilvás, ez pedig ahogy említették, inkább púderesebb vonalat képvisel.

Update: leveszek mégegy csillagot, rossz választás volt ez a parfüm, nem tartós rajtam. :/