Angelless

Regisztráció dátuma: 2015. október 22.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. október 22.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Toujours Moi

Toujours Moi
2020. július 11.

Füstös az eleje, majd egy kis fűszeres keletiesség, utána pedig eltűnik rajtam. :(
Nem ez az első szantálos parfüm, ami nem marad meg a bőrömön, de sajnálom is. Élvezem ezt a púderes füstöt az elején.

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream
2020. június 8.

Mintám volt belőle. Erőteljes, de nem zavaró illatú, kissé ragacsos érzetet hagyó krém. Inkább balzsamos gél, mint vizes. Tényleg ragyogó és kicsit "éberebb" lesz a bőr tőle, de nekem a hidratálása kevésnek bizonyult.
Ha mondjuk ekkora kiszerelés a harmadába kerülne, valószínűleg a top 3 kedvenc hidratáló krémemben benne lenne, amiket váltogatnék.
Így viszont sajnos nem sokat fogok vele találkozni.

NYX Soft Matte Lip Cream

NYX Soft Matte Lip Cream
2020. május 9.

Szép árnyalatai vannak, viszont nagyon foltos. Utána meg elkezd szétfolyni az ajakredőkben, át a bőrre. Aztán iszol, és a fele már le is kopott.
Az illatát meg az árnyalatokat tényleg szeretem, de alig nyúlok hozzá, mióta megvan. Nem erre számítottam.

Sleek Vintage Romance I-Divine Paletta

Sleek Vintage Romance I-Divine Paletta
2020. április 7.

Sok fölösleges maszlagot írtam a véleményezésbe, azokat töröltem.
A fehér, a kék és 1-2 lila szín nagyon "kemények", nehéz őket megfelelő erősségűre varázsolni, vagy csak én vagyok türelmetlen...
A három arany-féle szín a felső sorban egy álom, nagyon krémesek, tartósak, ezt használom legtöbbet, ha ezt a palettát felnyitom.
Az utolsó két szín, a fekete és a burgundi ugyanolyan parádés mint az arany, nagyon kis kellemes állaguk van és érdekes csillogásuk, nagyon tetszenek, ezeket is gyakran építem a sminkembe.
Továbbadtam, olyasvalakinek, aki hátha jobban hasznát veszi ennek a palettának. Az egy nagyon jó pont, hogy néhány púdere vetekszik a Tati palettáéval.

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick
2020. március 15.

Sokáig szemeztem vele a boltban, kicsikét drágálltam, de azért swatcholtam egyet a kezemre, és jólesett látni, hogy alig tudom levakarni magamról. :)
A legsötétebb lila árnyalatot vettem meg. Eddig ez a legjobb szájfényem, ami valaha volt. A textúrája kicsikét vizesnek tűnik, de nagyon pigmentált. A tartóssága pedig... ebéd után mentem a szájfénnyel a fürdőszobába a szokásos kis újrakenésre, és szinte semennyit se kopott! Pislogtam magamra egy pár másodpercig, hogy véééégre, megtaláltam. Lemosás után ez a lila hagy egy kis rózsaszínes-fuksziás árnyalatot a szájon, nekem az is tetszik. Mint minden matt szájfény, így ez is szárít kissé, de egyáltalán nem durva.
Így nézve már az ára sem olyan vészes, de azért megvárom a következő akciót, hogy a bordó színűt is megvegyem.

Dior Addict EDP

Dior Addict EDP
2020. március 11.

Most már ezt a parfümöt is a kicsike kollekcióm részeként tudhatom, a 2012-es változatát.
Amik a bőrömön érződnek: tonkabab, jázmin, rózsa, vanília. Sajnos sem a szedret, sem a narancsvirágot nem igazán "találom" benne, pedig nagyon vártam!
Inkább egy vattacukor (vagy cukorszirup, ahogy egy férfiismerősöm véleményezte) illatú, se nem túl orientális, se nem túl fűszeres valamit érzek egy kis virágos hintéssel.
Viszont valahogy megvan benne az a Diorra jellemző rabul ejtés, mert az egyszerűsége ellenére mégsem hasonlít egy drogériában kapható édes parfümre.
A szillázsa szerintem pont jó, pont annyira kering az aurád körül, amennyire kell. :) A tartóssága is egész jó.
Egy kicsit csalódás ez a parfüm, de attól még minőségi, és hátha alkotunk mi még együtt valamit.

Tati Beauty Textured Neutrals Vol. 1 Eyeshadow Palette

Tati Beauty Textured Neutrals Vol. 1 Eyeshadow Palette
2020. március 2.

Ezúton is köszönöm szépen Lénának, hogy megszerezhettem általa a palettát.
Egyet tudok érteni Fancsisszal, minden eddigi palettámnál selymesebbek a színek ebben. A fémes (metallic) árnyalatok isteniek, ma pedig gondoltam, teszek a legfelső sorból is, a glitteresből, hátha nem megy vele tele a szemem meg az arcom. Egy kicsi lepergés van, de teljesen biztonságosnak érzem jövőbeli használatra.
A két legjobb dolog a palettában, hogy tényleg nappali, esti, ünnepi, munkahelyi smink is elkészíthető vele, illetve az olyan kezdőknek is tökéletes, mint én vagyok. Szinte magától eldolgozódik a szemhéjon, egy álom vele sminkelni.
Akinek árban annyira nem vészes és tudná használni a színeket benne, mindenképp ajánlom. :)

Update: a matt színek maguktól blendelik magukat, esküszöm. Pontosan oda kerül és annyi, ahová és amennyit akar az ember. A csillogósaknál viszont mostanában több lepergést vettem észre, estére az egész arcom tele van csillámokkal. Most már muszáj lesz beruházni egy szemhéj primerre, illetve ajánlatos a szemmel kezdeni a sminkelést.
A tartósságáról sem írtam. Nekem eddig Sleek palettáim voltak, azok egy 8 órás munkanapot nem bírtak olyan jól, ráncosodás, kopás, minden. Ennek a palettának a színei is kopnak azért ~8 óra hossza után, de nem ráncosodik, nem hangsúlyozza ki a szemhéj redőit.

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer
2020. február 18.

Jöttem én is véleményezni. Szerencsém volt a színekkel, eltaláltam a bőrömnek megfelelő árnyalatot. Kis helyen alkalmazom, hidratálás után az arcom rozaceás részeire, az orr két oldalán. Könnyen eldolgozható, nekem ennek az állaga pont bejön, szeretem a sűrűbb concealereket és alapozókat.
Viszont: oxidálódik. Az én bőrömön nagyon hamar. Pár óra múlva már úgy néz ki az arcom tőle, mintha nagyon zsíros bőrű lennék vagy nagyon meleg lenne és leolvadt volna a fél smink.
Szem alá nem használnám, még ha oda való is, pont az állaga miatt. Van egy nagy tömött, vastag ecsetem, azzal szoktam "elkenni" az arcon, ez vált be a legjobban, sminkszivaccsal nem sikerült azt a hatást elérni.
Mivel nem volt olcsó, így elhasználom, meg egyébként is egész jó a fedése, de ez a max. 5 óra hosszás tartósság engem nagyon elszomorított.

Yves Saint Laurent Elle EDP

Yves Saint Laurent Elle EDP
2019. december 12.

Egy krémmániástól vettem egy keveset kipróbálásra, Lillától, amit ezúton is köszönök szépen.
Dior Midnight Poisonje az egyik kedvenc parfümöm, csak sajnos ugye már nem gyártják. Interneten találni pár ahhoz hasonló illatot felsorolva, az Elle is köztük volt.
Imádnivaló ez a szúrós illat, ami egy mágikus virágossággal keveredik!
Tehát amely illatösszetevők az én bőrömön legjobban kijönnek rajta, az a rózsabors és a bazsarózsa, lecsengés után az ámbrás-pacsulis illat lesz hangsúlyos.

Egyetlen problémám vele: se a szillázsa, se a tartóssága nem megfelelő számomra. Én a Poisonhöz meg a No. 5-hez vagyok szokva, amiket este úgy kell levakarni magamról; tehát ez egy negatívum. Nem akarom elhozni a parfümjeimet munkába, hogy amikor már nem érzem, fújkáljam magamra.

Viszont tényleg nagyon nőies, a páromnak is tetszett, ő is különlegesnek érezte és nagyon felemelő a Midnight Poisonhöz hasonló illatot érezni. Szeretném, ha egész nap körbelengne ez az illat.

Agent Provocateur L'agent

Agent Provocateur L'agent
2019. szeptember 21.

Sajnos nekem csalódás ez a parfüm. Nagy reményekkel szereztem be belőle egy fújóst a leírás és a kommentek alapján. Bírom a különleges, nehezen viselhető illatokat. Azt hittem, ez is olyan lesz, hogy kifújod és "pfú!", kapkodsz a levegőért.
Hát kifújom és érzem ezt a tömjénes dolgot, jobb lenne talán, ha nagyobbat ütne. Olyan a fejillata, mint a Play Doh gyurmának (nem viccelek!) vagy valami új kínai ruhának. Lecsengése után mikor megjelenik rajtam a jázmin, kifejezetten kellemes tud lenni. Ilyenkor lehetne nagyobb a szillázsa, valószínűleg emiatt nevezik olyan "szexi" illatnak...
Aztán fogja magát és szinte eltűnik onnan, ahová fújtam.
Az én bőrömön ebből a parfümből hiányzik valami. :/ És a tartóssága is hagy kívánnivalót.