angelscrime

Regisztráció dátuma: 2011. december 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2011. december 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Etude House Play Therapy Soft Clay Pack

Etude House Play Therapy Soft Clay Pack
2016. április 5.

Rosszul indult kettőnk kapcsolata. Egyrészt ugyan eredeti, fóliázott csomagolásban kaptam, mégis rossz volt a kupakja, konkrétan visszazárhatatlan. Féltem, hogy emiatt kiszárad a maszk, ezért azóta is igényes celluxozott formában nyitom-zárom-tárolom. Másrészt több alkalommal csak ímmel-ámmal használtam, mivel hatását nem láttam, mire rájöttem, hogy igencsak vastagon kell felkenni, hogy érjen is valamit. Megfelelő vastagsággal szépen kitisztítja a pórusokat, a Freeman agyagos maszkjához tudnám hasonlítani - ez kicsit hígabb állagú -, csak szebb összetevőkkel. Hetente, méginkább hetente kétszer alkalmazva viszonylag szépen szinten tartható a pórusok tisztasága, ennél ritkábban ne várjunk tőle csodát.
Akcióban egyébként 8.88$-ért is hozzá lehet jutni.

Batiste Tropical Szárazsampon

Batiste Tropical Szárazsampon
2016. március 7.

Kókuszimádóknak kötelező! Már-már émelyítően kókuszillatú. Bár szeretem ezt a fajta illatvilágot, de nagyon-nagyon tartós volt a hajamon, így egy flakon után elég lett. A "Medium and brunette" változathoz képest kevésbé hatékony, de még mindig a megbízható Batiste minőség.
(Egyébként én itthon nem láttam még polcokon, az enyémet Lengyelországban lévő Rossmannban vettem.)

Listerine Sensitivity Therapy Szájvíz

Listerine Sensitivity Therapy Szájvíz
2016. március 6.

DDA drogériában leltem rá, mivel évek óta lelkes Listerine-használó vagyok, ezért megörültem, hogy látok végre újdonságot, így nyomban ezt kaptam le a polcról a jól bevált lila helyett. Az íze enyhébb, mint a többié (bár én már mondhatni gyakorlott vagyok ezen a téren, és hígítás nélkül sem okoz kínvallató perceket az öblögetése egyiknek sem), mondhatni, kellemesebb, nekem a fogaimnak és ínyemnek érzékenységet sem okozott.
Viszont van vele egy nagy probléma, ami miatt nem fogom újravásárolni, mégpedig borzasztóan kiszárítja a számat. A többi alkoholos szájvíznél ilyet nem tapasztaltam, tehát nem tudom, miből eredeztethető, de nagyon zavaró. Gyakorlatilag az öblögetés után még órákig furcsán száraznak, szinte zsibbadtnak érzem a számat. Emiatt nem ajánlom, inkább a többi Listerine-t, azoknál maradok én is.

Balea Professional More Blonde Aufhellungsspray (régi)

Balea Professional More Blonde Aufhellungsspray (régi)
2016. március 1.

Örülök, hogy nem egy kétszer ennyibe kerülő, mostanság divatos "kicsit szőkítő" terméket vettem meg, ugyanis ez a Balea példány kifogástalanul működik! Lépten-nyomon megdicsérik a hajam színét annak ellenére, hogy nem egy feltűnő változást okoz, hanem egészséges napszítta hatást. Nekem nem gyorsította/fokozta a töredezést, bár hozzá kell tennem, háromhavonta járok fodrászhoz, mert nem bírom a szálkás végeket.
Szívem szerint a csomagolás miatt vonnék le pontot, ugyanis első fújásnál kiderült, hogy használhatatlan, ereszt a tubus a menetnél. De mivel nagyszerű a termék és a folyadék másik műanyag palackba töltésével megoldódott a probléma, így ma nem leszek szőrös szívű. :)

eBay Flat Kabuki Foundation Brush

eBay Flat Kabuki Foundation Brush
2015. december 13.

Szerethető kis ecsetke ez, szépen, egyenletesen el tudom dolgozni vele az alapozót. Puha, nem szúr és a formája nagyon kézreálló. Tömött, emiatt a tisztítás kicsit hosszadalmasabb a megszokottnál, de abszolút megéri. (Nekem még egy szál sem hullott ki, pedig kimostam párszor, de a véleményeket elnézve ezt ecsete válogatja.)
Amire számítsatok megérkezésekor: egyrészt a tipikus kínai termék szag (kimosás után szerencsére semlegesedik), másrészt nekem szinte azonnal szétesett. Pillanatragasztó tökéletesen orvosolja a problémát, az alacsony ár miatt ezért nem vonok le pontot.

Hipp Zartcreme Baby Sanft

Hipp Zartcreme Baby Sanft
2015. szeptember 4.

DjKaty egyik videójában láttam, és mivel mostanában már-már reménytelenül küzdök a kezemen lévő ekcémával, ezért gondoltam adok neki egy próbát. Először szkeptikus voltam, mert sűrűnek tűnik a krém - és az is, de nagyon könnyen felszívódik! Azonnal megnyugtatta a kezem és most pár napos használat után úgy érzem, kezd helyrejönni. Remélem hosszabb távon is beválik.
És a csomagolása tényleg nagyon édes! :) Én a vakondosat választottam, de volt még zsiráfos és békás is. :D

Etude House Sunprise Mild Watery Light SPF50+ / PA+++

Etude House Sunprise Mild Watery Light SPF50+ / PA+++
2015. július 28.

Inkább krémnek mondanám, mint gélnek, de legalább a kettő közötti átmenet. Könnyen felszívódik, nem hagy maga után kellemetlen réteget. Első pár használat során jól mattított, aminek nagyon örülök, mert hosszú hezitálás után emiatt és a fényvédelem miatt rendeltem meg. Sminkelni is lehet rá, nem különbözik össze a BB krémmel (Skinfood Aloe).
Nem csalódtam megint csak az Etude House-ban, lassan a kedvenc koreai márkámmá növi ki magát.

Sanex Dermo Sensitive Tusfürdő

Sanex Dermo Sensitive Tusfürdő
2015. július 22.

Számomra A Tusfürdő. Bár hajlamos vagyok néha-néha elcsábulni egy-egy újdonságra pl. a Balea-nál, de mindig rájövök, hogy nem érdemes váltani, mert ez mindent tud. Kellemes illat, krémes a habja és egyáltalán nem szárítja a bőrömet. Bár elég érzékeny, ekcémára hajlamos bőrű vagyok és télen kell utána a testápoló, de melegebb évszakokban egyáltalán nem szükséges. Sokáig megmarad az illata.
DDA-ban kedvezőbb áron meg lehet vásárolni, de néha a Rossmannban is látom 1000 Ft körülre akciózva.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2015. április 5.

A nagy micellás víz hype idején vettem meg, gondoltam, ha tényleg jól lehozza a sminket, akkor olcsóbban megúszom, mintha az Essentials kétfázisú lemosót venném (pedig évek óta nagy kedvencem). Ugyan az nincs feltüntetve rajta ígéretként, hogy a vízálló sminkkel is megbirkózik, de a sok pozitív hozzászólás miatt úgy gondoltam, hogy megér egy próbát. Sajnos nagyon könnyezős a szemem, így szemhéjalapot, és vízálló tust, szempillaspirált használok. Lelövöm a poént: nem hozta le maradéktalanul, és amit lehozott, azt is nagy nehézségek árán, így erre a funkcióra nekem nem vált be.
Arclemosóként mindig is is az arclemosó habokat, géleket részesítettem előnyben, de arra gondoltam, hogy nagyobb sminkeknél vagy különösen hosszú napoknál bevethetem a sminklemosó és arclemosó utáni fázisként. (Valahogyan el kell fogynia, na! :D) Jelentem, erre viszont bevált, de nem tartom nélkülözhetetlen terméknek, tehát nem fogom újravenni.

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder
2015. április 5.

Fantasztikus ez a púder. Az első olyan termék, amivel tényleg nem fényesedik át a kombinált bőröm a nap közepére/végére. Kíváncsi vagyok, nyáron is tud hasonlóképpen teljesíteni.
Az illata valami fenomenális, az állaga pedig rendkívül selymes formát vesz fel az arcomon. A csomagolása aranyos, de nehezen tudok megbarátkozni vele, hozzászoktam már a kőpúder+ecset kombinációhoz, de ez részletkérdés, plusz van kőpúder formájában is, ha formátumot akar váltani inkább az ember lánya.