angelscrime

Regisztráció dátuma: 2011. december 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2011. december 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Eveline Hydra Extreme 3D Testápoló

Eveline Hydra Extreme 3D Testápoló
2013. február 6.

Update: Egy kis Himalaya Herbals testápoló iránti kitérés után megtaláltam a tökéletes helyettesítőjét, a szintén e márka alá tartozó bioHYALURON 4D Tápláló és regeneráló testápolóban, amelyben ugyan nem lelhető fel sajnos a kókuszolaj és a sheavaj illata, de a hatása kárpótol mindezért! Jó szívvel ajánlom szintén ekcémában szenvedő sorstársaknak.

2013. január 16.: Majdnem egy évig használtam, sajnos abba kellett hagynom, mert a megint ekcémás tüneteket produkáló bőröm nem tudta elviselni, így váltanom kellett... Hiányzik, mert nagyon gyorsan beszívódott, csodás selymes bőrt varázsolt és isteni illata volt! Valamint a kiszerelés is nagyon gazdaságos, ár-érték arányban verhetetlen. Akinek nincsen ilyen bőrproblémája, mint nekem, nagyon ajánlom.

Helia-D BB Krém (régi)

Helia-D BB Krém (régi)
2013. január 26.

Wishes tesztje óta már fenem a fogam a Helia-D BB Krémjére, így amikor otthon (vidéken) hagytam véletlenül a korrektoromat és a színezett hidratáló krémemet (essence), gondoltam megfelelő alkalom, hogy kipróbáljam. Legutóbbi ilyen krémem a Garnier-é volt egy éve, még az olajmentes előtti első verzió, ami nagyon nem vált be, hiszen összetételéből fakadóan csak rontott a bőrömön. Így ehhez sem fűztem különösebb reményeket, azonban szerencsére kellemesen csalódtam.
Nekem nem okozott problémát a felvitel, bár a vélemények folyamatos nyomon követése mellett kissé gyanakodva nyomtam ki az ujjamra az első kicsi adagot, és őrületes szenvedésre és "kukacosodásra" számítottam. Egyszerű volt és a végeredmény lenyűgözött: egységes, puha, sima bőr, és ráadásul tartós is! Az illatáért pedig teljesen odavagyok. Hidratálót mondjuk használok alá, főleg télen nem elég a kombinált bőrömnek ez: vizes bőrön szoktam eloszlatni a Himalaya Herbals krémjét, ami tökéletes alapot ad.
Egyébként azzal nem értek egyet, hogy akinek vannak száraz részei a bőrén, az ne pontozza le... Hiszen a kombinált bőr magában rejti azt, hogy néhány helyen zsíros, néhány helyen pedig száraz, így mindkettőt kezelnie kellene! De én ezt nem rovom fel hibának, mert szerintem megfelelő hidratálással el lehet kerülni a csomósodást a száraz részeken is, csak mindenkinek meg kell találnia azt a krémet, ami jó alapot ad neki.

Himalaya Herbals Neem Arcpakolás Normál és Zsíros Bőrre

Himalaya Herbals Neem Arcpakolás Normál és Zsíros Bőrre
2013. január 22.

Maximálisan megérdemli a csodaszer jelzőt! Ez az egyetlen arcpakolás, ami még az orromon lévő kis mitesszereket is ki tudja lazítani. Mióta használom, sokkal szebb a bőröm, pedig nem is szoktam az előírt heti kétszer használni, inkább csak kéthetente. Elsőre kicsit furcsa volt az illata, de megszerethető, ez szerintem szinte az összes Himalaya termékről elmondható.

Himalaya Herbals Tápláló Bőrápoló Krém

Himalaya Herbals Tápláló Bőrápoló Krém
2013. január 22.

Ezzel a krémmel kezdődött a Himalaya Herbals márka iránti szeretetem. :) Sokféle hidratáló krémet kipróbáltam az érzékeny, kombinált bőrömre, de ez az abszolút befutó, pillanatok alatt beszívódik, kellemes illata van. Amikor kézkrém híján ezt kentem a kezemre, egyáltalán nem bántotta az ekcémámat, sőt jótékony hatással volt rá! Sminkelni is nagyszerűen tudok rá, reggeli arctisztítás után bemasszírozom az arcbőrömbe, és pár perc után már csak a jótékony hatását érzem.

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal
2013. január 22.

Kb. egy éve használom - eléggé rendszertelenül (nyáron pl. egyáltalán nem, mert a hőségben semmilyen krémet nem tudok elviselni magamon, ősszel és télen gyakran). 20-as éveim elején járok, így a ráncok még nem érintenek, de eléggé karikás a szemem és sokszor éreztem száraznak a szem körülötti bőrt, ezért vettem meg, és maximálisan elégedett vagyok. Nagyon könnyen beszívódik, nem irritál és sokat segít a fentebbi két problémán. Legtöbbször éjszaka lefekvés előtt viszem fel, így reggelre egyáltalán nem lesz puffadt vagy fáradt-karikás a szemem, de néha reggel is alkalmazom. Úgyhogy akik kérdezték, hogy fiataloknak ilyen problémára megfelelő-e, maximálisan csak ajánlani tudom!

Balea Professional Coffein Sampon (régi)

Balea Professional Coffein Sampon (régi)
2013. január 16.

Megérdemelné az öt csillagot is, ha kevésbé zsírosodna a hajam a használata után, de felgyorsítja ezt a folyamatot, és nálam a hajmosás utáni második nap már vállalhatatlan a hajam sajnos... Egyébként csak ismételni tudom, amit elmondtak előttem, illata-állaga kellemes, gyönyörűen ápolja a hajat, csak hát ez a fránya zsírosodás ugyebár. Mivel nagyon megszerettem, úgy küszöböltem ki a problémát, hogy először ezzel mosom át alaposan a fejemet, aztán egy kifejezetten zsírosodás elleni samponnal (jelenleg Aiko-val kísérletezem), és így 3 napig csodás. Nálam egészen gyorsan beindult a nagyobb hajnövekedés, 2 hónapja használom (bár mellette hébe-hóba ricinusolajos hajpakolás is befigyel, de arra körülbelül csak másfél hetente van időm-energiám, úgyhogy abszolút a samponnak tulajdonítom a hatást). Még párom is észrevette, hogy sokkal hosszabb a hajam, pedig neki aztán még az se nagyon tűnik fel, ha éppen fodrásztól jövök. :D

Schauma Regeneráló és Ápoló Balzsam (régi)

Schauma Regeneráló és Ápoló Balzsam (régi)
2013. január 14.

Update
Nem hagyott nyugodni, valamilyen módon hasznosítani akartam, mert elvből nem dobok ki semmi kozmetikumot (vagy továbbajándékozom, vagy megpróbálom másféleképpen használni), plusz már Anyukám polca roskadozik a tőlem "örökölt", nekem nem bevált, impulzusvásárlásból származó kencékkel. Így pakolásként próbáltam meg, hajmosás előtt a hajam teljes hosszára bőven rátettem (az én hajamra kellett kb. a flakon negyede ilyen célra), rajta hagytam 1 órát, azután mostam meg, és így teljesen jó, kap még két csillagot, bár eredeti rendeltetésének nem felel meg, de mégsem teljesen használhatatlan! :)

2012. október 22.
Hirtelen felindulásból megvettem az illata miatt, pedig egyébként évek óta hajpakolást használok, és nem balzsamot, mert tudom, hogy utóbbi ápoló hatása az én vastag szálú hajamra édeskevés. Ez valamiért mégis meggyőzött, de sajnos nem vált be, az illatán kívül semmilyen pozitívumot nem tudok elmondani róla. Kócos, gyorsan zsírosodó hajat eredményez még akkor is, ha az ember lánya tényleg csak a hajvégeire viszi fel. Talán vékonyszálú, hajformázásnak ritkán kitett hajra tudnám elképzelni.

X-Epil Patronos Cukorgyantaszett

X-Epil Patronos Cukorgyantaszett
2013. január 6.

Sajnos a többiek véleményét tudom erősíteni én is, egyáltalán nem vált be, használhatatlan... Pedig nagyon nagy reményeket fűztem hozzá, mert jó lenne végre egy kevésbé fájdalmas és irritatív módszer a szőrtelenítésre a rendkívül érzékeny bőrömön, valamint a vízzel való sima lemosás is nagyon kecsegtető volt. Sajnálom, hogy nem hozta le a szőrt, a házi cukorgyantával fogok megpróbálkozni.

Alberto Balsam Green Apple Sampon

Alberto Balsam Green Apple Sampon
2012. december 30.

Okt. 22.
Általában nem szoktam véleményt írni egy használat után, de most különösen bizakodó vagyok, úgyhogy leírom az első benyomást és utána frissítem majd a véleményemet huzamosabb igénybevétel után.
Mostanában néha beleesek abba a "hibába", hogy illat és külső alapján döntök vásárlásnál - vagy szerencsém lesz, és beválik, vagy nem. Itt az isteni zöld alma illat és az újdonság varázsa döntött, hiszen más helyeken nem is láttam egészen eddig ezt a márkát. Amint írtam, eddig csak egyszer mostam vele hajat, kellemes volt vele a hajmosás, megfelelően habzott, az illata pedig a flakonból kiöntve sem okozott csalódást, és a hajamon kb. 1 napig volt utána érezhető. Megfelelően tisztított, ez az érzés hiányzott már nekem régóta, mert az utóbbi időben a már bevált tojássampont valahogy megszokta a hajam, amiket pedig utána kipróbáltam (Garnier Ultra Doux hársfa és gránátalma) nem váltották be a hozzájuk fűződő reményt.
Ma, a 3. napon sem zsíros a hajam, ami számomra nagyon furcsa, mert normál esetben már másnap kicsit érezhető a tövénél, harmadnap pedig már legszívesebben megmosnám, de vagy kihúzom a napot szárazsamponnal (amit nem szeretek gyakran alkalmazni), vagy összekötöm a hajamat (amit szintén nem szeretek, mert nem áll jól). Egy gyenge balzsamot használtam hozzá, mert csak az volt itthon, úgyhogy a hajvégek puhasága nem tökéletes, de hajpakolással tökéletes lenne, a hajhossz többi részével kapcsolatban nincs kifogásolnivaló.

Dec. 30.
Sajnos hosszabb távon alkalmazva a zsírosodás már a 2. nap végén tapasztalható, talán pozitívum, hogy utána sem zsírosodik csúnyán, összetapadva, vállalhatóbb, mint másik samponnál, de engem sajnos nagyon zavar, ha már egy kicsit is koszosnak érzem. Ricinusolajos-natúr joghurtos pakolást egy mosással hibátlanul kitisztítja, és azzal együtt semmi gond a haj ápoltságával, fényével. Keresgélek másik sampon után, a 4 csillag viszont marad, mert eddig ez a legjobbak között van, amit próbáltam.

Himalaya Herbals Tápláló Ajakbalzsam

Himalaya Herbals Tápláló Ajakbalzsam
2012. november 20.

A hatásával nagyon elégedett vagyok, az Alterra ajakírjéhez tudnám hasonlítani: tartósan táplálja az ajakbőrt, és igazából nem is szükséges minden nap használni, mert nem egy kellemetlen védőréteget képez, amit aztán az ember magán érez órákig, hanem beszívódik. Az illatával viszont nem tudok mit kezdeni, valamilyen gyerekkori édességhez tudnám hasonlítani, nagyon erősen édes, szinte szirupos. Próbálok megbarátkozni vele.