anna990

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Bioderma Photoderm Max Aquafluide Pocket SPF50+

Bioderma Photoderm Max Aquafluide Pocket SPF50+
2020. október 17.

Mivel a koronavírus mizéria óta nem érkeznek meg az eBayes rendeléseim, új fényvédőt próbáltam keresni. A matt finis és a vízállóság elég kecsegtetően hangzik, de már az első használat után csalódtam. Az állaga nagyon folyékony, tök jól el lehet oszlatni, és a fehér réteg valóban mattra szárad, de egy nehéz, fullasztó réteg érzete marad utána, amire az én arcbőröm extrém zsírosodással és minimális bizsergéssel reagált. Adtam neki egy hetet, a kellemetlen érzet ellenére hátha jól működik, de a zsírosodásra egyébként is hajlmamos részeken egyre több dudor és mitesszer jelent meg tőle, így abbahagytam a használatát. Nekem a csomagolása sem jön be, becsukás után a nyílás szélén maradt krém kikenődik a doboz oldalára, a fekete ruhadarabok és táskák ellensége.

Bioderma Sensibio Light Krém

Bioderma Sensibio Light Krém
2020. október 17.

Mivel a koronavírus mizéria óta nem érkeznek meg az eBayes rendeléseim, új hidratálót kellett kerensem. Először ezt vettem meg, de elég gyorsan csalódnom is kellett. Egy mindenmentes krémtől nem várok sokat, szérumok és hatóanyagos oldatok mellé van szükségem hidratációra, mert nagyon érzékeny és száraz a bőröm. Ahhoz képest, hogy 5000 körül van az ára, ez a krém minimálisan csípett is, és még nyáron sem volt elég a hidratálása. A legmelegebb napokon sikerült elhasználnom, meglepően gyorsan elfogyott.

Bioderma Cicabio Krém

Bioderma Cicabio Krém
2020. október 17.

Mivel a koronavírus mizéria óta nem érkeznek meg az eBayes rendeléseim, új hidratálót kellett kerensem. Ezt kíváncsiságból vettem meg, de a legmeglepőbb módon néhány használat után helyrehozta a hiperérzékeny bőrömet. Akármit használtam rá eddig, minimális pirosság mindig jelen volt a szárazabb területeken, olykor kevés hámlással, de ez a krém igazi csodaszernek bizonyult.

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum
2020. április 12.

Az első üvegcsémet használtan vettem egy lánytól KM-en, és igazi csodaszernek bizonyult. Kicsit csipkedett felkenéskor, de a bőröm imádta, visszafogta kicsit a zsírosodást, egyenletesebb lett tőle az összkép, a szememet sem irritálta soha, és kipihentebb volt tőle az ábrázatom. A sokak által említett mitesszeresedést is megúsztam, a meglévőket sem sötétítette be. Pigmentfoltjaim szerencsére már annyira nincsenek, így erről nem tudok nyilatkozni. Ez a szérum sajnos elkallódott költözéskor, pedig még félig volt.

update 01: A második üvegcsét skinsmarton rendeltem, és fogalmam sincs, mi történt, de egyáltalán nem hozta azt a hatást, amit az első, mintha vizet kentem volna az arcomra. Elhasználtam, hűtőben tartottam, kb másfél hónapig volt elég, és azóta sem érzem a hiányát. Egy próbát még teszek vele, hátha.

update 02: ősszel rendeltem 2 üveggel egyszerre, később láttam, hogy mindkettőnek 3 hónap a szavatossága. Érdekes módon, amit azonnal elkezdtem használni, az nem ért túl sokat (legalábbis nem éreztem semmi különöset), a második üveg, ami a hűtőben állt 2 hónapig, viszont megint hozta a wow effektust, mint a legelső üveg, amit használtan vettem. Fogalmam sincs, mi történt, most újra rendeltem 2 üveggel egyszerre, és tartogatom a hűtőben őket pár hétig, mielőtt felbontom :D visszapontozom 5-re.

Bourjois Rouge Velvet Lipstick

Bourjois Rouge Velvet Lipstick
2019. június 14.

A 17-es árnyalata van meg, impulzusvásárlás volt. Könnyen kenhető, (engem kicsit zsírkrétára is emlékeztet), mattra szárad, és a nap végéig meg sem moccan. Kajálástól egyenletesen kopik. Rétegezni is lehet, de nem túl kényelmes. Pozitív csalódás, mindig nálam van.

Rohto Skin Aqua Gold UV Super Moisture Gel SPF50+ / PA++++

Rohto Skin Aqua Gold UV Super Moisture Gel SPF50+ / PA++++
2019. június 14.

Gél állagú fényvédőt kerestem nyárra, ami nem maszatolja össze fehérre a hátizsákjaim pántját és nem csúszkálnak tőle a testrészeim egymáson. Ha bevált volna arcra is, a fél életemet megoldotta volna. Az állaga tökéletes, de az én bőrömnek sajnos túl "agresszív" valami miatt, arra nem jöttem rá, hogy erről kizárólag az alkohol tehet-e.
Először télen próbáltam ki az arcomon, szétoszlattam a kezemen és vártam egy kicsit, hátha elpárolog belőle az alkohol. A viselete egyébként kiváló, és teljesen jól lehet rá sminkelni, de 2-3 nap után a szemkörnyékemet irritálni kezdte, kipirosodott és viszketett.
Tavasszal használtam egyszer-kétszer otthon takarítós hétvégéken, smink nélkül, ennyi idő alatt nem okozott gondot azt leszámítva, hogy a szemem könnyezett tőle, de elhanyagolható mértékben.
Júniusban ismét megpróbáltam összebarátkozni vele, most egy hétig bírtam. Az eleje zökkenőmentesen indult, pár nap elteltével viszont arra lettem figyelmes, hogy érdesebb a bőröm, kissé kipirult, jobban zsírosodik, nem érzem komfortosan, néhány patti is kijött rajtam. Kicsit mintha elintézte volna a barriert.
Szóval azt hiszem, arcra nem fogom tudni használni. Kár. Gondolkodtam rajta, hogy eladom, de szerintem 40 fokban még jól fog jönni testre, ott szerencsére kevésbé érzékeny a bőröm.

Innisfree My Foundation

Innisfree My Foundation
2018. szeptember 24.

Nekem ez már a harmadik fajta alapozóm az Innisfreetől. MAC, Estée Lauder DW, és a drogériás felhozatal után ennél a márkánál ragadtam le, töretlen a szerelem. Az Ampoule Intense Foundationt imádtam, de már nem lehet kapni, ezért vettem meg végül ezt, szintén N21 árnyalatban. Az elődjéhez képest ez az árnyalat egy kicsit sötétebb, és egy kicsit rózsaszinesebb, eleinte úgy voltam vele, hogy eladom itt a zsibin, de végül kipróbáltam, és nem is olyan rossz. 2.3-as tipust választottam, tehát közepes fedésű félmatt változatot. 34 faktoros japán fizikai fényvédővel keverve használom, ecsettel viszem fel, nekem így a legtermészetesebb és a legtartósabb. Azt imádom benne is, meg az elődjében is, hogy valahogy máshogy reagálnak a bőr zsírosodására, mint a teljes fedésű, heavy nyugati tesók, jobban tudnak keveredni a bőr olajával vagy én nem tudom, de ezek az első alapozók, ahol nem tapasztalom a nap végi cakey-effektust.

Klairs Supple Preparation Unscented Toner

Klairs Supple Preparation Unscented Toner
2018. szeptember 24.

Két hónapja használom, eddig a 60%-a fogyott el. Évek óta kiforrott rutinom van, igazán nem számítottam rá, hogy van olyan termék, ami még ehhez hozzáadhat, de ez a "tonik" meglepett. Elég érdekes az állaga, nagyon folyékony, de közben zselés. Közvetlenül arcmosás után használom még nedves bőrre, löttyintek egy kicsit a tenyerembe, és paskoló mozdulatokkal szétoszlatom az arcomon. Nagyon szépen feltölt, vízhiány kezelésére ez a legjobb termék, amivel eddig találkoztam, de mintha tisztult is volna tőle a bőröm. Elég szilárd oszlopa lett a rutinomnak, lehet, hogy megpróbálkozom az illatos változatával is, az INCI-ben különbség nincs, ezt az egy dolgot leszámítva.

NYX Bright Idea Illuminating Stick

NYX Bright Idea Illuminating Stick
2018. szeptember 23.

A Rose Petal árnyalatot vettem meg kiárusításkor. Az utazós szettem része lett, mert nem kell hozzá ecset, kézzel is el lehet dolgozni. Szerintem tök jól használható, teljesen természetes hatást tudok vele elérni. Egy-egy csíkot húzok vele az arcom két oldalára, és azt szétmasszírozom az ujjaimmal. Egyedül talán a tartósságába tudnék belekötni, de végülis nem zavar, hogy nem ordít az arcomról. NAGYON lassan fogy.

Balea Mizellen-Reinigungswasser Mit Aktivkohle

Balea Mizellen-Reinigungswasser Mit Aktivkohle
2018. szeptember 23.

Olajos lemosó utáni második lépésnek vettem, miután Biankánál (Tudományos Szépség blog) olvastam róla. Második lépéses lemosók terén nincsenek olyan túl magas elvárásaim, a sminket meg a fényvédőt eltávolítja az olajos lemosó, ennek meg kb annyi a dolga, hogy ne irritáljon és eltávolítsa az olajos lemosó maradványait. Elhasználtam belőle 1 flakonnal, működött, OK. 80% folyékony, 20% gél az állaga, az önthetősége miatt ez lett az utazgatós lemosóm, mert könnyű kiöntögetni mini üvegekbe. Nem rohantam újravenni, amikor elfogyott, de az azért megnyugtat, hogy van egy bárhol elérhető, olcsó lemosó. Most próbálgatom a Balea MED Ultra Sensitive lemosóját, de szerintem koreaiakat is rendelek még, ha úgy adódik.