anna990

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Cosrx Centella Water Alcohol-Free Toner

Cosrx Centella Water Alcohol-Free Toner
2018. június 30.

A márkától először az AHA/BHA tonert használtam, és imádtam, nekem rétegezésre is tökéletesen bevált, azonnali, nagyon látványos eredménye volt. A kíváncsiságom nem hagyott nyugodni, ezért beszereztem ezt is, miután a másik elfogyott. Arra tippeltem, hogy nagyon hasonló a kettő, csak ez nyugtatóbb és hidratálóbb. Annyira látványosan nem vált be, mint az AHA/BHA, de nem is rossz, arcmosás után használom második lépésként, egy kicsit csillapítja az arcom szomját. Nem esett le tőle az állam, újravenni sem fogom, de elhasználom, ami még megmaradt, rosszat nem tett a bőrömmel :) Lehet, hogy nekem voltak magasak az elvárásaim, annál többet nem biztos, hogy kell tudnia, mint amennyit nyújt.

Missha Near Skin Dustless Defense Sunblock SPF50+ / PA+++

Missha Near Skin Dustless Defense Sunblock SPF50+ / PA+++
2018. március 15.

Tégelyes NIVEA illatú, és nagyon hasonló állagú krém. Felkenés után fehér réteget hagy, ami pár perc alatt láthatatlanná és matt-bársonyossá válik, persze az ember továbbra is érzi, hogy van egy réteg az arcán. Nem irritál, nincs nehéz érzete a bőrön, és nem okozott pattanásokat.
Azt hittem, tökéletes sminkalap lesz, de a primert nem váltja ki, gyorsan átzsírosodik, és csúszkál, összeáll rajta az alapozó. Engem eléggé zavar az erős illata, nagyon sokáig érzem magamon, a kezemen, az ízét is megtapasztalhattam, amikor véletlenül lenyaltam a szám széléről kávézás közben, vagy amikor megfogtam kézzel az ennivalót. Elhasználom itthon, de újravenni nem fogom.

Scinic Honey All In One Ampoule

Scinic Honey All In One Ampoule
2018. március 1.

Kb másfél éve használom, a koreai rutinra váltás óta ez az első cucc, ami pluszba dobott egyet az addig elért szép eredményen. Csodásak az összetevői, tonikozás után használom harmadik lépésként. Önmagában maximum a kánikulában elegendő, de még akkor is teszek rá fényvédőt. Elég fura érzés a használata, egy 'száraz, mégis ragadós' réteg marad miután beszívódott, ami kicsit melegít; eleinte az volt a benyomásom, hogy egy része csak rászáradt az arcomra. Na de hozzászoktam már, a bőröm szereti, szerintem mindenféleképp egy jó kis plussz ez egy több lépéses rutinban.

Aritaum Full Cover BB Cream SPF50+ PA+++

Aritaum Full Cover BB Cream SPF50+ PA+++
2018. március 1.

Oh my Brush Vikinél olvastam róla, az ő értékelése alapján nekem is jó választásnak tűnt...Nem lett az. Ez egy sűrű, fényes finisű, nagyon erős fedésű BB krém, amit én nehéznek és fullasztónak érzek a bőrömön. A tartóssága sem az igazi, a T zónámon 2-3 óra elteltével már átzsírosodott és foltokban eltűnt, az erőteljesebb vonalaim mentén (pl nazolabiális redő) pedig összeállt, nem létező ráncokat hangsúlyozva ki.
A bőrszínem NC10-es MAC skála szerint, így a 01 Light Beige árnyalatot választottam. Ez valamivel sötétebb, és szürkébb is annál, ami megfelelő lenne. A nyakamhoz képest valahogy lilás tónusú tőle az arcom, a megszokotthoz képest fakóbb benyomást kelt, máshogy mutat rajta a smink, és ez, bár nem ordítóan szembetűnő, engem nagyon zavar. Miután megérkezett, kipróbáltam egyszer itthon, meg lehúztam benne egy munkanapot, és ment fel az eladók közé.
Azért adok neki 3 csillagot, mert esti rohangáláshoz oké lehet, amikor már sötét van kint, és az embernek gyorsan magára kell kennie valamit. Meg hát ugye ennél sokkal rosszabb termékekkel is találkozni ennél több pénzért.

NYX High Definition HD Pirosító

NYX High Definition HD Pirosító
2018. február 27.

Amber árnyalatban van meg nekem is. Nagyon természetes, tartós is, jól pigmentált, nagy mennyiséget kapunk a pénzünkért. Ennél többet szerintem nem is kell tudnia, teljesen elégedett vagyok vele.

NYX Lid Lingerie Shadow Palette

NYX Lid Lingerie Shadow Palette
2018. február 3.

Rengeteg 10-12-es nude palettát megnéztem már, és egyik sem tetszett, mert túl sok hasonló árnyalatból álltak össze. Aztán megláttam ezt, és rögtön tudtam, hogy az összes színt ki fogom tudni használni. Van benne hideg is, meleg is, minden, ami kell. A két középsőt használom mélyítésre, a világosat belül, a sötéteket pedig elsatírozom a szemhéjam "külső oldalán". A 2 sötétbarna eléggé hasonló, de ez pont az az árnyalat, amit én konstans használok, így mindkettő el fog fogyni. A téglavörös a legélénkebb árnyalata, bármilyen szettet fel lehet dobni vele. Nem volt kint teszter, így látatlanban vettem meg, kezdetben voltak is fenntartásaim a pigmentáltságát illetően (erős közepesnek mondanám), de összességében a palettában nagyon pozitívan csalódtam. Hétköznapokra épp tökéletes. Ha több kell, feldobom a bronz hatású, vagy a feketés-barna csillámos Artdeco színeimmel.
Nagyon nagy plusz a tartóssága! Tükörbe nézek egy egész napos rohangálás után, az alapozóm már félig lekopott, de ez a szemhéjpúder a helyén marad. Nem csomósodik, nem kopik, matt, ugyanolyan, mint reggel. Szerintem 1-2 évig tuti elég lesz.

Innisfree Ampoule Intense Foundation SPF35 / Pa+++

Innisfree Ampoule Intense Foundation SPF35 / Pa+++
2018. január 8.

A Long Wear Cushion C13-ban nagyon szépen egységesítette a bőröm, adott neki egy ragyogást, viszont a cushion kivitel miatt túl gyorsan fogyott. Először azt akartam megvenni alapozó kivitelben, aztán egy videóban megláttam ezt, és, hogy mennyire egészséges, természetes hatást lehet vele elérni. "Dewy", azaz fényes finisű, de csak mérsékelten.
Szilikonos primerre használom cushion pufnival, és ragyogó, életteli lesz tőle az arcom, első használatakor jobban meglepett, mint az elődje. Selyemfénye van felvitelkor, a púderes mattításnak nincs sok értelme, inkább papírral itatom le a fölösleges olajat róla, ha már túl diszkógömb a fejem. Nem ül bele a pórusokba, egyenletesen kopik, és azt sem találom annyira zavarónak, hogy hamar átfénylik - teljesen más, mint amikor egy erős fedésű matt alapozó olajosodik át.
Már 2 hónapja használom, az elején töretlen volt a szerelem, de a bőr állapota folyamatosan változik, így van, amikor egy szárazabb, mattabb alapozó működik jobban a fejemen. Végül mindig visszatérek ehhez is, télre különösen jól fog esni a bőrömnek.

Innisfree Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser

Innisfree Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser
2017. december 8.

Másfél éve használtam az Etude House Baking powder Pore deep cleanser habzó lemosóját és imádtam, de egyrészt, ki szerettem volna próbálni valami újat, másrészt, azt olvastam, hogy lúgos a PH-ja, és ez hosszú távon nem jó a bőrnek.
Ez az Innisfree lemosó elég hasonlónak tűnt, megfelelő PH-val, ezért választottam. Ami az állagát illeti, kemény, fehér krém, amit nagyon nehéz kinyomni a tubusából. Enyhe, fura áfonya illata van, nekem annyira nem jön be, de egyáltalán nem zavaró. Kezdetben túl sokat nyomtam ki belőle, és idegesített, hogy sokáig tart lemosni, aztán rájöttem, hogy nagyon-nagyon kevés kell belőle, és ugyanolyan jól működik. Maradéktalanul leszed minden sminket az arcról, a szempillaspirált is, ezzel azonnal belopta magát a szívembe. Valószínűleg újraveszem majd.

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2017. november 23.

Nagyon szerettem volna szeretni, de nem is tudom. Eddig a PC 2%-os liquidet és a COSRX BHA-ját használtam felváltva. Megszoktam, hogy a PC hagy egy réteget, ami 15-20 perc elteltével teljesen beszívódott, utána folytattam a rutint hidratálással a pihepuha bőrömön. A COSRX gyengébb, de jól hidratált, ugyanúgy használtam, mint a PC-t.
A Cheer Up állaga vízszerűbb, azonnal beszívódik, de egy perccel később már csontszáraz az arcom, és ez zavart. Az összetevőlistája kifogástalan, érzékeny bőrűeknek is tök jó, de engem valamiért szárít. Próbáltam úgy is, hogy rögtön hidratálok utána, és úgy is, hogy várok valamennyit a két lépés között, a csontszáraz bőrt viszont már nehezebb "visszahidratálni". Valamennyire éreztem a hatását sminkelés közben, de 2 hét alatt teljesen behisztizett tőle a fejem, kiszáradt, húzódott, minden baja volt, pedig tapasztalt hámlasztó vagyok, és eddig erősebb termékeket használtam.
Még kísérletezni fogok vele, de egyelőre úgy érzem, hogy újra kell rendelnem a PC-t, mert ez az a termék, amely már sokszor megmentette az életem, és ez a továbbiakban is így lenne. Jövök még vissza updatelni!

The Ordinary Serum Foundation

The Ordinary Serum Foundation
2017. november 23.

09. 12.
Elég megosztó termék, sok negatív kritikát olvastam róla külföldi blogokon is, így elég sokat vacilláltam, megvegyem-e, de itt, KM-en épp ráakadtam egy eladó 1.0N árnyalatra, és végül nem bírtam ki. A színnel szerencsém van, azon kevesek között vagyok, akik elsőre eltalálták, tökéletes; az 1.0N tényleg a MAC NC10-nek felel meg. A felvitelével sincs problémám, a szokásos nappali rutin + fényvédős primer után az ujjammal applikálom fel lehellet vékonyan, amennyire csak lehet. A primeremen nagyon szépen, egyenletesen terül, alapozással ilyen gyorsan még sosem végeztem. Rétegezni egyáltalán nem lehet, látványosabb bőrproblémáknál korrektorra van szükség - bár problémás bőrű embereknek ezt az alapozót én kicsit sem ajánlom. Felvitel után tök jól néz ki, nagyon könnyű viselet, nem maszkszerű, stb stb.
És akkor itt kezdődnek a bajok. A tartósságával nagy problémák vannak, ugyanis 1 óra alatt átzsírosodik, 2-3 óra után pedig csomósodik, összeáll az arcon, beleül a tág pórusokba, kiemeli a száraz foltokat, ha van pattiheg vagy akármi, összegyűlik rajta. 2-3 óra alatt az államról teljesen lekopik, a T vonalamról is eltűnik nagy része, és emellé olajos fényben úszik az egész arcom. Miután összecsomósodott, a púder már csak ront a helyzeten. Ha neadjisten még meg kell jelenni valahol, akkor az egyetlen megoldás az, ha micellás vattával letörölgetem a nagyját, és újraalapozok.
HA kicsit tartósabb lenne, imádnám, de ez így használhatatlan.

UP 11. 23.
Másfél hónapig a szekrényben csücsült, október végén gondoltam, teszek vele még egy próbát. Talán a hideg és a vele járó szárazabb bőr teszi, de azóta legjobb cimbik vagyunk. Cushion pufnival viszem fel szilikonos primerre lehellet vékonyan. Nem mászkál el, matt marad fél napig, és valamiért már nem ül bele a pórusaimba, szerintem a pufnis felvitel miatt. Jobban tetszik a bőrömön, mint a MAC vagy az EL, egyáltalán nem használtam őket azóta. Valószínűnek tartom, hogy az olaj az ellensége ennek az alapozónak, ahogy előttem is kommentelték.
Elég gyorsan fogy, ha valakinek van egy eladó 1.0N árnyalata eladó, ne legyen rest és írjon rám!