anna990

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask

Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask
2017. január 29.

2017.01.29. Fel kell pontoznom. A szekrényben állt majd' fél évig, elővettem, a hideg idő beköszöntével igazi csodát tett a fakó arcommal. Hagy egy "dewy" réteget a bőrön, igen, ez a koreai hidratálók sajátossága. Önmagában nem elég, de egy rétegzős rutinban kiválóan teljesít.. A pirosságot is tök jól lehúzza, én alapozóval összekeverve BB krémként is használom, és így is szuper :D Nem árt fél éven belül elhasználni, mert idővel besárgul és fura szaga lesz, így már én sem kentem az arcomra, hanem rendeltem egy újat.

2016.08.01. Télen vettem, szerettem volna egy éjszakai hidratálót a Benton Snail Bee lotion-je mellé. A lotiont kicsit vizesebb állagúnak tippeltem, ezt meg egy nehezebb krémnek, 2/0. Hát, nálam is elmaradt a wow effektus. Kevésbé hidratál, mint a Benton, és rajtam sem szívódik be teljesen. Próbáltam úgy is, hogy egészen vékonyan kenem, úgy is, hogy jó vaskosan beborítom vele az arcom. Engem is csipkedett picit, de amúgy semmi különös, ugyanannyit tud, mint egy átlagos hidratáló krém. A lotion valahogy jobb a bőrömnek, simább tőle, stb, úgyhogy ezért a COSRX kencéért már hónapok óta nemigen nyúltam. A kezemre, nyakamra, dekoltázsomra fogom elhasználni, ha lehűl az idő.

Benton Snail Bee High Content Steam Cream (régi)

Benton Snail Bee High Content Steam Cream (régi)
2017. január 1.

Eddig a lotion változatát használtam, de a hidegben végül kevésnek bizonyult. Ez a krém zseniális, a szárazságot és a hámlást kb egy hét alatt megszüntette. (Azt hozzá kell tennem, hogy elég jól kialakított profi rutinom van, csak a hidratáláson kellett tuningolnom, szóval nem a semmiből tett csodát egy hét alatt.) Az eléggé bosszant, hogy az ára szinte megduplázódott fél év alatt, dehát nincs mese, tényleg nagyon jó krém, valószínűnek tartom, hogy legközelebb is kicsengetem rá ezt a pénzt.

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2016. december 27.

A PC 2%-os BHA-ját használtam már fél éve, néhányszor sikerült is vele szépen túlhámlasztanom. Úgy voltam vele, hogy egy gyengébb cuccal talán jobban járok, ez pedig ideális választásnak tűnt, és az ára sem rossz. Próbáltam már belőle mintát, akkor tetszett, de huzamosabb ideje használva, én nem érzem, hogy bármit is csinálna a bőrömmel. Jelenleg felváltva használom a PC-vel; ha utóbbi sok lenne a bőrömnek, akkor ezt teszem rá.
A gyulladáscsökkentő hatása kiváló, egyszer bekentem vele a lábszáram epilálás után, és ott csodát művelt.
Ha lesz felesleges pénzem, újra fogom venni, de nálam így nem alapdarab. Az 1%-os PC-re kíváncsi lennék.

Innisfree Long Wear Cushion SPF50+ / PA +++

Innisfree Long Wear Cushion SPF50+ / PA +++
2016. december 24.

Régóta szerettem volna egy cushion alapozót, végül erre esett a választásom a tartóssága miatt, továbbá a tág pórusú bőr meg a dewy look nem túl nyerő kombó, erről meg azt írták a bloggerek, hogy matt. C13-as árnyalatom van belőle, ez MAC skálán kb az NC12-nek felel meg. Az én sárgás alaptónusú bőrömön pont jó. Krémes termék, melynek sűrűbb az állaga, mint egy dewy cushioné, ezért picit nehezebb felvinni az arcra.
Meglepően jól fed, bár eléggé poros a finise, ahogy ezt az előttem szólók is írták. Én MAC blottal fixáltam. Egyébként Estée Lauder DW alapozóm van jó régóta, annak az érzetéhez és beton tartósságához vagyok hozzászokva . A DW-hez képest én eléggé érzem, hogy van egy réteg az arcomon, kicsit ragacsos marad, és ha hozzáérek, le is kopik, bár azt hozzá kell tennem, hogy a drogériás termékekhez és pár olcsó cushionhöz képest ez még mindig nem rossz.
A bőrképemet egyébként szépen egységesíti. 5-öst csak akkor adnék, ha teljesen le vagyok nyűgözve, ha ér még pozitív csalódás, visszajövök felpontozni.

Etude House True Relief Moist Cream

Etude House True Relief Moist Cream
2016. november 27.

Mindenmentes hidratálókrémet kerestem BP kúrához/ szérumokhoz, úgy döntöttem, most kipróbálom ezt. Száraz bőrűeknek jó választás lehet, az én kombinált fejemre ez már túl sok, de nem bánom, mert így is kegyetlenül ki tud száradni, BP mellett meg különösen.
Imádom az állagát, nagyon jó érzés használni. Néhány nap elteltével viszont azt vettem észre, hogy pici, fájdalmas pattik jelentek meg a T vonalamon, ahol egyébként ez nem jellemző. Éppen szakdolgozatot írok, tehát lehet kiváltó ok a stressz, de elkezdtem gyanakodni a krémre is. Adok még neki időt, ha nem válik be, elhasználom a kezemre, szóval semmiképp sem kidobott pénz.

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour
2016. november 18.

Az előttem véleményező hölgy már mindent leírt. Nekem is a High Drama árnyalathoz volt szerencsém, krémes az állaga, baromi gyorsan mattra szárad, egyáltalán nem ragad, szinte már természetellenesen száraz élémény, stb stb. Felkenni egyszerűbb, ha az ember használ kontúrcerkát előtte, de hatalmas macera, korrigálni szinte a lehetetlenséggel egyenlő; könnyen lesz foltos, ha baromi vastagon van felkenve, akkor egyenletes, de az az állpot szerintem élhetetlen.
Bevallom, 7600 forintért szerettem volna, ha valami csoda történik a számon (nem repedezik, vagy legalább kibír 1 evést), de be kellett látnom, hogy semmivel sem tud többet, mint bármelyik, fényévekkel olcsóbb folyékony rúzs. Ezen a ponton azt hiszem, a csalódottságom nem csak ennek az egy terméknek szól, hanem magából a kategóriából lett elegem, a lerobbanthatatlan folyékony rúzsokból, melyek a kajával érintkezve feloldódnak, a száj feléről eltűnnek, de a másik felét olajos lemosó nélkül nem lehet eltávolítani, viszont korrigálni sem, mert borzalmasan néz ki. Ha az ember pl bulizni indul, és csak folyékony dolgokat fog fogyasztani, akkor vállalható lehet.
Egyedül azért adok 2 csillagot, mert már tapasztaltam rosszabbat, pl volt ami darabokban lepattogott a számról (300Ft-os Kylie dupe Ebay-ről).

Flormar Delicious Lipstick Stylo SPF15

Flormar Delicious Lipstick Stylo SPF15
2016. november 17.

Nagyon szép, egyenletes a fedése, nem szárít, de nem is ragad. Tökéletes lenne, ha tartósabb lenne. Ahol összeér a két ajkam, onnan nyom nélkül eltűnik 1-2 óra alatt, és ez elég zavaró.

Etude House Baking Powder Pore Cleansing Foam

Etude House Baking Powder Pore Cleansing Foam
2016. november 15.

Azt hittem, csak a csomagolása változott, és megvettem ezt is, meg a BB-s változatát is. Nagy pofáraesés volt, amikor a korábbi, kellemesen friss citrusos illat helyett megcsapott ez az ízléstelen parfümszag, amit ebbe raktak. El fogom használni, mert nem irritál, ennél jobbat meg még nem találtam. (de most elkezdtem keresni, szóval lányok, ha valakinek van tippje, ossza meg velem)

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum
2016. november 2.

05.01: Nem voltam benne biztos, hogy a COSRX7% elég erős nekem, ez a cucc jó választásnak tűnt helyette. Legelső alkalommal sikerült rondán túlhámlasztanom vele, de ez nem a termék hibája. Ez sem csíp jobban, mint a cosrx, de határozottam érzem, hogy történik valami. Odafigyelek, hogy akkor használjam, amikor a bőrömnek tényleg szüksége lehet rá, azóta sem irritációt, sem cafatokban hámlást nem tapasztaltam. Szerintem maradok ennél, a 15mili nem sok, de heti egy használattal hónapokra elég lesz. A COSRX-et lehet, hogy eladom itt.

11.02: Végül a lábszáramra használtam el, a gyulladt szőrtüszőimmel csodát tett. Az arcomra nekem ez túl erősnek bizonyult, iszonyatosan csípett, miután párszor előfordult, hogy túlhámlasztottam vele, visszatértem a COSRX-hez, ami gyakoribb használattal teljesen bevált.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2016. november 2.

kb 1 hónapja használom kb heti 2X, eddig kb 1 centi fogyott el belőle. Az az igazság, hogy nem tudom eldönteni, bevált-e, vagy sem. Legelső két alkalommal csípett, akkor le is szedett rólam mindent, ami nem odavaló, éreztem a különbséget. Azóta valahogy olyan érzésem van, mintha gyenge lenne nekem. Nem csíp, másnap általában mindig érzem, hogy a bőröm ugyanúgy meg van vastagodva picit és még kívánja a hámlasztást. Nem ez az első találkozásom az AHA-val, régebben jártam kozmetikushoz AHA-s kezelésekre, meg volt egy 6%-os éjszakai krémem is, szóval nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy ennél erősebb kell nekem.
Hogy jót is mondjak, irritációt nem okozott, és eltűntek az orcáimról a cafatokban hámló vízhiányos részek (nem tudom, hogy ennek a terméknek, vagy a Benton Snail Bee Lotionjának köszönhetően, egyszerre kezdtem el őket használni.)
Updatelni fogok, ha valamiféle megállapításra jutottam, megpróbálom picit gyakrabban használni, de megrendeltem a 24%-os Anacondát is.

UPDATE: fél év elteltével arra jutottam, hogy jó ez. Amikor naponta-2naponta használtam, sikerült vele rendesen túlhámlasztanom, amikor egy kéthetes táborba nem vittem magammal, rettenetesen hiányzott, azóta tudom igazán értékelni. Most hetente kb 2X használom, több rétegben kenem, és így teljesen jól működik. Még mindig nem csíp, de amióta használom, az arcom egyáltalán nem hámlik, lehet rá normálisan sminkelni, meg érzem, hogy van értelme rákenni a többi szérumot meg krémet, mert jobban fel tudnak szívódni. Nem tudnám már elképzelni nélküle az életem *...*
(Megjegyzés: A 24%-os Anaconda brutálisan erős, piros foltosra irritálta a bőröm, ami utána egy hét alatt tudott lehámlani és normalizálódni)