anna990

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. február 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Bioderma Photoderm Kid SPF50+ Spray

Bioderma Photoderm Kid SPF50+ Spray
2016. augusztus 4.

Az arcomra japán fényvédőket használok, a testemre viszont keresni akartam egy nagyobb kiszerelésű terméket, aminek szép az INCIje, és erre esett a választásom. Ami tetszik benne, hogy nem irritálja az ekcémára hajlamos bőrömet, vízálló, és eddig a legdurvább körülmények között sem hagyott cserben. Én érzem, ha rajtam van, nem szívódik be teljesen, kicsit ragad, de vállalható. Sokkal-sokkal rosszabbal is találkoztam már.
Ami nem tetszik benne, hogy az avobenzone összetevője sárgára festi a fehér ruháimat és nem jön ki semmivel. Amióta erre fény derült, nem szivesen érek hozzá semmihez, és emiatt nem fogom újravenni.

Az áprilisban vásárolt flakonom most van félig, ezt még tuti elhasználom idén, jövő nyárra viszont keresni fogok egy japán cuccot. A keleti fényvédőkhöz semmi sem hasonlítható, ajánlom másnak is.

Ben Nye Matte HD Foundation

Ben Nye Matte HD Foundation
2016. augusztus 1.

Az eladó fickó azt mondta, hétköznapokra nem ajánlja, mert túl nehéz és természetellenes lenne, ez nem arra lett kitalálva, hanem inkább fotózásokra, színpadra, stb, reflektorral meg vakuval működik igazán jól. Haha, nem érdekelt, kiválasztottam a színemet, és jött velem haza. Érdekes, hogy picit sötétebbet és sárgábbat választottam, mint a bőrszínem, felkenve mégis világosabbnak, és picit rózsaszínebbnek tűnik.

Az inci miatt nem merném minden nap teljes arcon használni. A helyzet a következő: ezt használom korrektornak, és ezt használom a problémásabb területeken, tehát a T-vonalamon. Nekem durván tágak itt a pórusaim, és zsíros a bőröm, innen eddig minden alapozó elmászott, még a DW is, pedig az mekkora hype, és nem ok nélkül.
Az arcom maradék részén meg a DW-t használom, ott úgyis hajlamos vagyok pattikra. Szépen össze lehet dolgozni a kettőt.

Update: télen elment, talán tavasszal is, de nyáron már sok, kényelmetlen. Márciusban alakítottam ki a profi bőrápolási rutinom, és amióta folyamatosan javul a bőröm állapota, én már egy közepes fedésű alapozót is soknak érzek, nemhogy ezt. Egy ideje nem nyúltam érte, de mindig ottvan a táskámban egy mini SOS csomag részeként, sminket korrigálok vele, ha a nap végére lefolyt az arcom, de még jelenésem lenne.
5 pontot kap, mert amit ígér, azt betartja.

Ben Nye Creme Foundation

Ben Nye  Creme Foundation
2016. augusztus 1.

A termék neve egyébként HD Matte Foundation. Szerelem volt első látásra. Estée Lauder DW alapozóm van, ezt csak úgy kipróbáltam az államon, hogy na ugyan mit tud, aztán nem hittem a szememnek. Fullos a fedése, teljesen beleolvad a bőrbe, nem ül bele a pórusokba, nem emeli ki a száraz részeket, és nagyon leizzadni sem lehet. Ilyen természetes hatással azt hiszem, még nem találkoztam, mintha ott sem lenne. A DW is elbújhat mellette, pedig sok évembe telt, mire őt is megleltem.

Azt hiszem, nem szörnyű az INCIje, rosszabbra számítottam, de azért vannak komedogén összetevői. Nem merném minden nap teljes arcon használni. A helyzet a következő: ezt használom korrektornak, és ezt használom a problémásabb területeken, tehát a T-vonalamon. Nekem durván tágak itt a pórusaim, és zsíros a bőröm, innen eddig minden alapozó elmászott, még a DW is, pedig az mekkora hype, és nem ok nélkül.

Most kb 8 órája van rajtam a szett, átfénylett rendesen, de minden a helyén. (A BN azért jobban állja a sarat). Végre nem szörnyedtem el a látványon, amikor hazafelé megnéztem magam a liftben a tükörben, ha lehetne, 10 csillagot adnék.

UPDATE: összekevertem egy másik termékkel, arra vonatkozik a véleményem. feltöltöttem ide:

MAC Blot Púder

MAC Blot Púder
2016. július 17.

Régóta szemeztem vele az itt olvasott vélemények után, végül egy utazás előtt vettem meg a praktikus kiszerelése miatt. Nem voltak magasak az elvárásaim, rajtam minden átfényesedik fél óra (vagy még kevesebb) alatt, lefolyik az extra tartós alapozó is, nincs csodaszer. Egyik nap ezzel fixáltam a sminket, úgy indultam el otthonról. Aznap ütött be a kánikula, 38 fok. Már egy ideje a klíma nélküli buszon izzadtam, amikor megérintettem a homlokom, és elképedve konstatáltam, hogy SZÁRAZ! Ha az ember rendelkezik egy bizonyos bőrtípussal, pontosan tudja, mire számítson ilyen esetben, tehát elmondhatom, hogy nagyon kellemes meglepetés ért.
A cucc egyébként rajtam akkor működik legjobban, ha ezzel fixálok. Sokáig matt marad, az 1-2 óra nálam már csoda, és szerintem még jobban fog teljesíteni a hidegebb évszakokban. Akkor sem vészes, ha átfényesedett, természetes a hatása, meg sem közelíti azt az olajosan csillogó katasztrófaállapotot, ami nélküle van. Persze vannak határok, pl 6-7 óra elteltével csomósodik, amikor az ember fejéről már minden elmászott, de ez nem a termék hibája. (Ilyen esetben én frissítem az alapozást, fixálom, és mehet minden tovább)
Amit külön imádok benne, hogy teljesen láthatatlan, nincs poros hatása egyáltalán. Szerintem maradni fogok ennél, kísérleteztem már eleget. Részt vesz a Back to MAC programban, tehát 5 üres dobozt visszaviszel és választhatsz egy rúzst.

Ár update: 8100 Ft

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)
2016. július 17.

Ez volt az első termék, amit megrendeltem, amikor felfedeztem a koreai arcápolást, csodaszer NO1. Március közepe volt, a vízhiányos, ultra érzékeny bőröm cafatokban hámlott az orrom körül és a jobb orcámon. Egy ideje mindenmentes hidratálót használtam rá jojoba olajjal keverve, de nem igazán működött.
És akkor megérkezett ez a cucc. Hát, én nem fűztem hozzá túl sok reményt, pláne, mikor megláttam az állagát :D Aztán bekentem vele az arcom először vékonyan, majd még egyszer vastagabban, miután nem tapasztaltam irritációt. Gyerekek, nekem akkor esett le az állam. Azt az érzést úgy tudnám leírni, mint amikor töltőre dugod a merülő telefonod, vagy megiszol egy pohár vizet a kánikulában. Én egyszerűen nem gondoltam volna, hogy létezik olyan termék, ami képes ilyen szinten hidratálni. Szerintem mindent kipróbáltam már a gyógyszertári vonalig, ami itthon kapható, és ez a cucc a cosrx AHA-jával karöltve 1-2 hét alatt látványos javulást hozott a problémámra, amivel kb tini korom óta küzdök. Azóta persze egyre jobb lett, ma már egyáltalán nincsenek kiszáradt, piros, hámló részek az arcomon, rosszabb napokon sem. A hámlasztás kulcsfontosságú.
A termékből 4 hónap alatt nekem úgy 3 centi fogyott el, kb napi kétszeri használat mellett. Vannak olyan napok, amikor nem használom, csak fényvédőt dobok fel. Tuti újraveszem, de mellette kísérletezem más cuccokkal is.

Garnier Pure Hautklar 2in1 Arctisztító és Sminklemosó

Garnier Pure Hautklar 2in1 Arctisztító és Sminklemosó
2016. július 17.

Végülis oké a cucc, ezt használom most. Másfél évig a polcomon állt, pár hete megtaláltam. Nem szárítja a durván érzékeny bőrömet, nem irritálja a szemkörnyékemet sem, de a tartós sminkkel nem mindig bánik el. Ha nem érkezik meg koreából a lemosó, amit rendeltem, akkor valószínűleg ezt fogom újravenni. Kivéve, ha találok olyat, aminek jók az összetevői, és hatékonyabban tisztít. Azért adok 4-est, mert kicsit gyenge. Gyorsan is fogy, mert giga adagokat pumpálok a tenyerembe, hogy tuti elég legyen az arcomra, ugyanis nem habzik túl jól.

Hát igen.... most már visszasírom, de gyanús, hogy kivonták a forgalomból.

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence
2016. július 17.

Termékmintát próbáltam belőle. Azonnal csodát tett a bőrömmel; a húzódó érzés teljesen megszűnt a pirossággal együtt, a bőröm feltöltődött, nem is igényelt további hidratálást. Másnap megrendeltem teljes kiszerelésben, és később jött a csalódás.

Hát... igazából nem tudom eldönteni, hogy jó-e vagy sem. Néhány napnál még sosem használtam tovább egyhuzamban, mert ennyi idő után előjönnek tőle a mitesszereim, és bizonyos területeken be is gyulladnak, nyúlok a BP-ért. Hülyén hangzik, de kicsit olyan, mintha összezavarodna a bőröm és megváltozna a faggyútermelése. Nem tudom, hogy egy kezdeti tisztulási folyamatról lehet szó, vagy bezavar a képbe, hogy beiktatok a napi rutinba egy teljesen új, eddig ismeretlen dolgot.
A másik baj az, hogy igen, meglepően jól hidratál és feltölt ez a cucc, de ha nem kenek fölé semmit, akkor pár nap után hámlik a bőröm a kiszáradástól, ha fölé hidratálok, akkor ömlik rólam a zsír, lefolyik az alapozó.

Tapasztalt valaki hasonlót? Rontott valakinek a bőrén? :D Főleg pozitív véleményeket olvastam, vagy rosszabb esetekben semmi különös nem történt.

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF10

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF10
2016. május 14.

UPDATE: Másfél hónapja használom, naponta, van, hogy napi kétszer is. Most leülepedett, látszik, hogy 1 centi fogyott el belőle. Az ujjammal viszem fel vékonyan, hogy azért ne legyen full fedése. Az egyetlen kriptonitja a zsíros bőr. Ez az alapozó tényleg szupertartós, de a zsír leoldja, erre akkor jöttem rá, amikor túlzásba vittem a krémezést, ráadásul a primerem is száraz bőrre való volt. Amióta lecseréltem, sokkal jobb. Ügyelni kell, hogy a bőrt pont megfelelő mértékben hidratálja az ember, mert ha száraz, azt hajlamos kiemelni, ha túl van krémezve, akkor meg nem marad meg rajta az alapozó.

Hát, gyerekek, ez a tökéletes alapozó. Pár percet várni kell, amíg "ráköt" az ember arcára, de aztán nem fénylik át, nem kenődik, nem hagy nyomot a ruhámon, ha hozzáérek. Páraálló, leizzadni sem lehet.
Az az egyetlen baj, hogy Magyarországon nem lehet beszerezni a világosabb árnyalatait, pedig egyébként rengeteg van. Egy darabig kisérleteztem az ECRU árnyalattal, az állt legközelebb a bőrszínemhez, de még az is sötét. Most alternatívát keresek, van valakinek tippje, tapasztalata, melyik gyártónak van hasonló minőségű terméke?

Kryolan Szemhéjpúder

Kryolan Szemhéjpúder
2016. április 20.

Pirosítót kerestem az arcomra, kiválasztottam egy színt, aztán otthon derült ki, hogy szemhéjpúder, de semmi baj nincs vele :D (Mondjuk nem értem, miért ezt adták, látom, van 3,5 grammos termékük külön, pirosítóként.) Csak utántöltőt vettem, a sima tok hozzá 900, a 3 "férőhelyes" pedig 1600, szóval szerintem eBayről rendelek, tuti van. Szeretnék összeállítani egy kontúr palettát, elég valószínűnek tartom, hogy innen válogatok össze hozzá színeket. Ennyire egyszerű.

Ben Nye Translucent Face Powder

Ben Nye Translucent Face Powder
2016. április 20.

Véletlenül a NEUTRAL SET változatot vettem meg a Fair helyett, de nem voltam tőle elájulva. Az 42 gramm és 3100 forint. Lehet, hogy én használtam rosszul, vagy nem volt megfelelő az alap, de természetellenesen matt fejet csinált, és mintha csomósodott volna tőle az alapozó. Olyan érzésem volt, mintha egy finomabb babapúdert használtam volna.