annama

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Palmer's Coconut Oil Kézkrém

Palmer's Coconut Oil Kézkrém
2018. október 17.

Néhány nap alatt rendbe hozta az ekcémásodásnak indult, száraz, berepedezett kezeimet. Azonnali enyhülést hoz, és nem irritál. Rádásul az ára is kedvezőbb, mint a hasonlóan erősen hidratáló gyógyszertári kézkrémeké.

Alverde Jungle Breeze Kéz- és Körömápoló Balzsam

Alverde Jungle Breeze Kéz- és Körömápoló Balzsam
2018. október 17.

Mindig megkívánok egy ananászos-barackos koktélt, ha magamra kenem. Az igazán száraz bőrre azonban nem nagy segítség. Sőt a szárazabb, berepedezett részeket még csípte is. A "naturkosmetikum" elnevezés ne tévesszen meg senkit, ez nem csodaszer a száraz, érzékeny bőrre.

Babor High Protection Sun Lotion SPF30

Babor High Protection Sun Lotion SPF30
2018. július 15.
(!)

Csak jót tudok írni a termékről, amelyet tesztelésre kaptam. A csomagolása tényleg praktikus, ahogy mások is írták, utazáshoz is. Az illata kellemes, "tipikus" napkrém illat - erről nekem mindig a nyár és a strand jut eszembe. Legalább 20 éve rendszeresen használok magas faktorszámú fényvédőket, így összehasonlítva a kedvezőbb, de azért magas árfekvésű fényvédőkkel, be kell vallanom, ez annyival kellemesebb, hogy nem marad fényes a bőröm használat után, könnyen eloszlik, szinte folyékony, és ez én alapvetően inkább száraz bőrömbe nagyon gyorsan beszívódik. Ez leginkább a strandon, melegben használva nagy előny, mert az enyhén izzadt bőrbe általában még nehezebb beledolgozni a krémeket, mint szobahőmérsékleten. A használati utasítás felhívja a figyelmet rá, hogy nyomot hagyhat a ruhán, de én ezt eddig nem tapasztaltam - talán kánikulában, vagy ha valaki izzadósabb, elképzelhető, de nem tudom megerősíteni.
Egy hetes vízparti nyaralás alatt is ezt használtam (a fehér, szeplős bőrömre), és megállta a helyét, nem égtem le.

Max Factor Colour Correcting Cream CC Krém

Max Factor Colour Correcting Cream CC Krém
2018. június 12.

Tegnap vettem, véletlen szimpátia alapján, a leárazott termékek közt találtam a rossmannban. Csodáltam is, hogy a sminkes pultban már nincs belőle, és most olvasom, hogy nem gyártják, pedig épp arról akartam írni, mennyire jó, meglepően jó. Egész nyáron ezt fogom használni, megspórolt nekem egy drága Chanel Vitalumière Aqua Fluide-ot, amit nyárra szántam.

Lancaster 365 Skin Repair Szemkörnyékápoló Szérum

Lancaster 365 Skin Repair Szemkörnyékápoló Szérum
2018. június 1.

2 hónapja használom minden este, és nagyon szeretem. Kellemes, zselés állagú krém, szépen felszívódik, nem hagy ragacsos nyomot és azonnal kisimítja a szem alatti ráncocskáimat, amelyek arctisztítás után elég harsányak a száraz bőrömön. A hidratáló hatása nekem elég, más krémet nem kenek fel utána, annak ellenére, hogy ez elvileg egy szérum.

Update: felveszem a "csodaszerek" közé- a szemem külső sarkánál a szemhéj fölötti megereszkedett rész visszasimult a helyére... kicsit még elnyújtja az időt, hogy plasztikáztatni kelljen :-)

L'Oreal Elseve Total Repair 5 Low Shampoo Gentle Cleansing Cream

L'Oreal Elseve Total Repair 5 Low Shampoo Gentle Cleansing Cream
2018. május 6.

Eddig 2x mostam vele hajat, és bevált. A vékonyszálú, száraz hajamra nagyon jó. Könnyen ki tudom végre fésülni, akkor is, ha kihagyom a hajpakolást, szép fényt ad, kellemes tapintású lesz a hajam.

Lancaster Eau De Lancaster Krémdezodor

Lancaster Eau De Lancaster Krémdezodor
2018. február 17.

Elhasználtam egy flakonnal, szerettem az illatát, és azt is, hogy krém állagú. Nem vettem újra, mert a parfümmentes dezodorokat preferálom, hogy parfümöt hasznalhassak mellette, és kevésbé jól dezodorál, mint amit mostanában használok.

Shu Uemura Silk Bloom Restorative Shampoo

Shu Uemura Silk Bloom Restorative Shampoo
2018. február 4.

A hajam egy hónappal ezelőtt olyan gubancos és száraz volt már (olasz bio samponcsaládot használtam korábban), hogy azt hittem, elvékonyodott, eltöredezett, nem marad más, mint a hajvágás. El is mentem fodrászhoz, aki kettőt hátralépett, amikor a kezébe vette a hajam... felturbózta Kerastase pakolással, vágott belőle, s nem értette, miért ilyen száraz, majd a lelkemre kötötte, hogy vegyek hajpakolást.
Nos, gondoltam, veszek egy jó drága Kerastase pakolást, de ahogy böngésztem az online drogériákat, erre a samponra bukkantam (a bio szerencsére addigra elfogyott), épp leárazták a balzsamjával együtt, s bár így is irdatlan drágának találtam, megrendeltem.
A terápia bevált, a hajam már az első mosás után olyan puha és selymes lett, hogy nem győztem simogatni a fejem. A fénye is nagyon szép, anyukám megkérdezte (életében először), hogy mivel mosok hajat.
A balzsamtól elvárnám, hogy segítsen, amikor ki akarom fésülni, de azt nem teszi, ez viszont most a sampon oldala, így jár a maximális pontszám és a köszönet Uemurának a hajam megmentéséért.

Elemis Daily Redness Solution Arckrém

Elemis Daily Redness Solution Arckrém
2018. január 22.

Rózsaillatú, fehér krém, enyhén ragacsos, amikor felviszem (ez gyorsan elmúlik).
A világon semmit nem javított az arcbőröm piros foltjain.

Dior Colour Gradation Eyeshadow Palette

Dior Colour Gradation Eyeshadow Palette
2018. január 14.

Tavaszi-nyári csodapaletta. Bár szinte biztos, hogy évszaktól függetlenül használni fogom. A sárga és a korall szinek krémesek, mattabb, inkább selymes fénnyel. Könnyen satírozható, egy álom vele dolgozni, nem porzik, és fantasztikusan tartós alap nélkül is. A legsötétebb árnyalat nem teljesen barna, kicsit lilába hajlik, nagyon szépen illik a korall árnyalathoz. A legvilágosabbat kiemelésre használom a szem sarkába és a szemöldök alá, csodás fényt ad a sminknek. Ez a paletta is – mint a 5 COULEURS sorozat – minden fillért megért.