annama

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Logona Színvédő Sampon Barna-Fekete hajra

Logona Színvédő Sampon Barna-Fekete hajra
2016. szeptember 22.

Most próbáltam előszőr, az én hajamat balzsam nélkül sosem lehet kifésülni, mindegy, milyen sampont teszek rá, ezért csak a samponról az előzővel összevetve tudok nyilatkozni, mert a balzsamon nem változtattam. Nos, paul mitchell dúsító samponjához képest, ami szintén ilyen drága, mint a logona, viszont nem bio, inkább ezt választanám. A hajam ugyanolyan fényes és kellemes tapintású maradt, viszont kevésbé zsírosodik. Ezen az áron sajnos nem maradok tartós vásárlója a logonának, de ez ne vonjon le a csillagokból.

Astor EyeArtist Automatic Definer Eyeliner

Astor EyeArtist Automatic Definer Eyeliner
2016. szeptember 22.

Vettem egyet Navy árnyalatban, amit a rossmannban nem tudtam kipróbálni, mert nem volt belőle teszter, de szerencsére pont az a kék, amire szükségem volt. A kézfejemre rajzolva nem tartós, száraz zsebkendővel szinte nyomtalanul le lehet törölni, a szememen azonban pár órát kibír. Mivel könnyen letörölhető (nem úgy, mint a chanel ceruzám, de 1500 Ft-ért ezt nem is várnám el), lehet vele satírozni, és könnyű korrigálni, ha elrontom a sminket.

MAC Vibe Tribe 228/226 Dupla Ecset

MAC Vibe Tribe 228/226 Dupla Ecset
2016. augusztus 24.

Az első márkás (drága) szemfesték ecsetem. Sokáig halogattam a vásarlást, mert vagy az ujjbegyemmel vittem fel, vagy egy lapos, DM-ben kapható, szintetikus ecsettel, vagy a festékhez kapott kis szivacsos applikátorral, és azt gondoltam, így is tökéletes. Rosszul gondoltam. Soha nem hittem volna, hogy ennyit jelent egy jó ecset, egészen új dimenziókat nyit meg a sminkelésben.

Chanel Vitalumiere Aqua Alapozó

Chanel Vitalumiere Aqua Alapozó
2016. május 24.

Örülök, hogy kipróbáltam. Azt hittem, a drága alapozóimat kiváltottam a Bourjois Healthy Mix-vel, de nem. Ez annyival kellemsebb, jobb, nem fénylik át a nap végére, egyenletesebbé teszi a bőrt, kellemes viselni, nem izzad alatta a bőr melegben sem jobban, mint tenné alapozó nélkül. Szerencsére az én bőrömet nem irrtiálja, pattanásos sem lettem tőle. Szegény Bourjoistól így megválok, és jöhet a chanel kényeztetés!

Shiseido Bio-Performance Glow Revival Serum

Shiseido Bio-Performance Glow Revival Serum
2016. május 24.

A leírások, vélemények alapján ez kellett volna legyen "a szérum" a vörösödésre hajlamos bőrömre. Hát nem az.
Elképesztően sima tapintásra a bőröm, mióta használom, ez igaz, de nem csökkentette a pórusokat, és legnagyobb bánatomra – hiszen ezért vettem – a pirosságon sem enyhített. A Bioderma Sensibio AR-vel együtt használom, mert a bioderma önmagában szintén teljesen hatástalan rajtam, de együtt sem mennek sokra.

Dior La Collection Ambre Nuit

Dior La Collection Ambre Nuit
2016. május 19.

Ha csak a leírás alapján vettem volna meg, nagyon csalódott lennék. "Illatjegyek: rózsa, vörösbors, bergamot, grapefruit, borostyán" – ezek körül egyiket sem érzem. Gyerekkoromból ismerős az illat, a táborozás után eloltott égett fa illata, miközben ibolyás cukorkát szopogat valaki. Ez az első néhány perc élménye, de később sem nyugszik meg, szúrja az orrom. Nem bűvölt el, bármilyen szépnek ígérkezett.

Serge Lutens Daim Blond

Serge Lutens Daim Blond
2016. április 28.

Mintát rendeltem belőle, és alig vártam, hogy megérezhessem az illatot, annyira tetszett a leírása. Amint megérkezett, azonnal leemeltem a kis minta kupakját, és rendkívül kellemes, virágos, meleg, ringató illatot éreztem, így nem is vártam tovább, azonnal a bőrömön is kipróbáltam.... a csoda nem jött. Helyette viszont friss, ropogós, vadonat új olasz bőrcipő illatát kaptam, amit pár perc után leöntenek egy erős feketével – ne omniát képzeljünk el, inkább illyt, majd mindebből az lett, mintha egy most vásárolt velúrkabárban belépnék a lush boltba... és így is maradt. Sajnos az én orromnak egy Lush hajápoló nagyon jó minőségű parfümbe öntve. Ha azonban nem szorítom az orrom a csuklómra, ahova a mintát fújtam, néha, egy-egy hirtelen mozdulatnál megcsap valami meghatározhatatlan, megnyugtató illat.
Nem venném meg 95 euróért.

Lush Ayesha Friss Arcpakolás

Lush Ayesha Friss Arcpakolás
2016. április 8.

Nem tudom, mit történt az arcommal, talán a tavasz, de pár hete teljesen szétesett, piros foltos lett, apró pattanások jöttek rajta, már kezdtem valami allergiára gyanakodni. Tegnap elmentem a lush boltba, és az itteni leírások alapján vettem ezt a kencét. A ma reggelt 20 perc pakolással kezdtem... és mintha csoda történt volna, egyenletes, világos lett a bőröm, amikor lemostam, sima, puha, ápolt. A smink is sokkal szebben megmaradt egész nap. Azt hiszem, kipróbálom a többit is, mert annyira eltérnek a vélemények. Ezt a pakolást mindenesetre megjegyzem magamnak, mint S.O.S. csodaszert.

Rimmel Only One Rúzs

Rimmel Only One Rúzs
2016. február 23.

Tegnap olyan szép tavaszi nap volt, hogy kedvet kaptam egy élénk, feltünő rúzsra, és a pink a punch-ra esett a választásom, bár nem szoktam ilyen erős szineket hordani... Örülök, hogy megvettem, sok elismerő pillantást kaptam érte a villamoson ma reggel, de volt, aki meg is dicsérte. Ami a tartósságot, hidratáltságot, stb. illeti, ennyi pénzért teljesen elégedett vagyok vele, ráadásul az illata is nagyon kellemes. Amikor csak egyszerűen, a tubusból felkentem (hidratálás után) a számra, elég csomós lett az eredmény, ezért összedörzsöltem az ajkaimat, hogy jól eloszlassam a festéket, és rászorítottam egy paprzsebkendőt, ami felveszi a fölösleget. Így kapott a szám színe egy szép, egyenletes alapot. Ezután ecsettel meghúztam a kontúrt és az ujjbegyemmel, tapicskoló mozdulatokkal vittem még föl még egy kevés rúzst. Így tökéletes lett, és közel 4 órát fenn maradt.

Muelhens My Melody Dreams EDT

Muelhens My Melody Dreams EDT
2016. február 4.

Mint látom a hozzászólásokból, sokaknak, mint nekem is, ez volt az első parfümje. Lehettem kb.14 éves. Ha fel akarom idézni az illatot, azt hiszem, sikerül, és olyankor nagyon vágyom rá. Persze lehet, csak azért, mert már nincs többé. Akkoriban ugyanis nem kértem újat, más parfümöket akartam kipróbálni, amikor elfogyott, most pedig úgy emlékszem vissza rá, hogy ez volt a legfinomabb illat, amit valaha éreztem, és hiányzik nagyon. Hiányzik, mint a habszifonban készíthető, hengeres dobozos csokoládé habpor, a Mirelit fagyasztott málna velő és a B.É.V. csemege édesipari gyár kókuszos tejes ízű táblája. Néha úgy érzem, annyira hiányoznak ezek a dolgok, hogy akár a 100 eurót is kifzetném értük - ha nem egy 40 évvel ezelőtt gyártott darabról lenne szó.