annama

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Guerlain Rouge Automatique Rúzs

Guerlain Rouge Automatique Rúzs
2015. szeptember 8.

Oh la la, mondanám, ha francia lennék, mennyi szép mélyvörös árnyalat! Kerestem, kerestem egy vörös, elegáns rúzst, végignéztem a chanel pultot, a dior pultot, és már a kosaramban éreztem a dior rialtóját, amikor megláttam, hogy nagy leárazás van a guerlain pultnál. Nem reméltem, hogy olyan szerencsém lesz, hogy ezen az áron találok valamit, ami kiüti a nyeregből a diort. Nem akartam hinni a szememnek, mennyi szép színt látok, végül a L’Heure Bleue került a kosaramba, már a neve miatt is. A "kék óra", amikor a legszebbek az esti fények... Gond nélkül kibír egy vacsorát és egy pohár bort. Tartóssága ellenére nem éreztem, hogy szárítana, épp ellenkezőleg.

Clinique Chubby Stick

Clinique Chubby Stick
2015. augusztus 11.

Nagyon szeretem a super strawberry árnyalatot, mert kényelmes viselet, nem ragacsos, és tényleg hidratál, puhít. Finoman árnyaltabbá teszi az ajkakat, észrevétlenül megszépít, de persze nem olyan tartós, mint egy rúzs. Külön szeretem benne, hogy ceruza alakú, keményebb, mint egy ajakápoló általában, és pontosabban lehet vele rajzolni.

Tonymoly Barackos Öregedésggátló Kézkrém

Tonymoly Barackos Öregedésggátló Kézkrém
2015. július 17.

Én sem tudtam ellenállni ennek a "seggecskének". Így most itt ül az asztalomon, munka közben kicsit felvidít, ha ránézek. Persze ezért talán túlzás közel 2000 forintot kiadni. Az illata olyan, mintha sió baracklével kenegetném magam. Na jó, annál azért barackosabb. Ami nagy előnye az igazi barackkal szemben, hogy nem lesz tőle ragacsos a bőröm, gyorsan beszívódik, és nem tudom, milyen parfümöt tehettek bele, de a szárazabb, sérültebb bőrt sem irritálja. A szürreális élményért jár az 5 csillag.

Ui.: Jár az elismerés annak, aki fel tudta tölteni az összetevőket, mert koreai a dobozon a felirat.

Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold!

Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold!
2015. június 24.

Hát ezt a Pákót nekem kerülnöm kell, ez most bebizonyosodott. Az első megrázó élményem a Black XS volt, erre kaptam tegnap egy mintát az Eau My Gold!-ból a Müllerben, mert ott hagytam nem kevés pénzt. Ma reggel kipróbáltam a csuklómon, és most ettől émelygek.

Lancôme Poeme

Lancôme Poeme
2015. június 23.

Mint Marokkóban a legnagyobb hőségben felszolgált édes, arab menta tea. Utána nincs is kedve az embernek megmozdulni, megnyugszik, és csak hagyja, hogy történjenek vele a dolgok.

Lancôme Trésor

Lancôme Trésor
2015. június 19.

A Trésor parfüm illata tinédzser korom óta a tudatomban van, mint biztosan nagyon sok embernek a világon, mégis mindig elkerültem - ahogy elkerültem az összes nagyágyút, amelyet szeretek, a Dune-t, az Anais Anais-t, az Eternityt... Idén nyáron azonban elkezdett nagyon hiányozni egy fullasztó, buja, összetéveszthetetlen és mindig felismerhető illat. Gyávaságból nem vettem soha ilyen parfümöt, mert azt hittem, bekerülök a Trésor-nők, Dune-nők vagy Eternity-nők közé, olyan illatom lesz, amit mindenki azonosítani tud, így én szinte eltűnök a parfümös üvegcsében. De nem ez történt. Velencébe készültem nyaralni, és elképzeltem a velencei estéimet, a vacsorákat, a sétákat, a tengerpartot a Lidón, a Biennálét, és vettem mindehhez egy üveg Trésort. Macskatenyésztők trükkje, hogy idegen macskákat erős parfümmel befújnak, mielőtt összeeresztik őket, így talán elkerülhető a verekedés. Egyszer szemtanúja voltam egy ilyen összeeresztésnek, és a Cerruti 1881 segített, hogy a két macska elviselje egymást. Ez a jelenet csak azért jutott eszembe, mert a Trésortól végül nem tűntem el, épp az ellenkezője történt, feltünő lettem a nagy nyári tömegben. Kívánatos, elegáns, egy parfümözött macska, aki nem érzi magát idegennek ebben a városban, egy turistának, aki csak azért van itt, hogy műemlékről műemlékig vonszolja magát a hőségben. Beleolvadtam az isztriai márvány burkolatba, és már nem zavart a hömpölygő, lökdösődő tömeg a Szent Márk-téren, mert oda tartoztam, a buja, érzéki, fülledt Velencébe.

Hugo Boss Nuit Pour Femme EDP

Hugo Boss Nuit Pour Femme EDP
2015. június 10.

Amikor először megérzem, tetszik, percenként változik, végig édes, virágos, de a "végig" mindössze fél perc, utána hiába szorítom az orrom a csuklómra... semmi, viszont nagy előnye, hogy legalább nem kellemetlen, nem émelyít és nem zavar. Ártalmatlan, feltűnést kelteni nem lehet vele, jól választottak hozzá színésznőt.

Helena Rubinstein Feline Blacks Szemceruza

Helena Rubinstein Feline Blacks Szemceruza
2015. június 3.

Tényleg puha és könnyen lehet vele dolgozni, 12 órát rajtam gond nélkül kibír. Egészen vékonyra hegyezve is precíz vonal húzható vele. Minőségre felveszi a versenyt a chanel szemceruzámmal.

Lush Honey I Washed My Hair Szilárd Sampon

Lush Honey I Washed My Hair Szilárd Sampon
2015. június 3.

Nekem bevált, nem szárít, nem zsírosít, nem viszket tőle a fejbőröm, a hajam szép fényes, és balzsamot minden samponnal kell használnom, így nem is várom tőle, hogy jól kifésülhető lesz csak a samponos mosástól. Évek óta minden másnap hajat kell mosnom, főleg, mióta Budapesten élek. Ezen egy sampon sem tud változtatni, de úgy látom, mióta áttértem erre a lush samponra, másnapra nem annyira rémes a hajam, mint egyébként. A kis fémdobozában tartom, nem kell műanyag flakonokkal bohóckodnom és szemetelnem. Maradok ennél.

Korres Blush

Korres Blush
2015. június 2.

Nagyon matt, Minden luxust kihagytak belőle, s talán az összetevőiről elmondható, hogy természetes, a hatásról kevésbé. Bármilyen vicces, talán kell egy kis méreg bele, hogy természetesnek lássuk... maradok a méregdrága dior-nál.