annasara

Regisztráció dátuma: 2015. június 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. június 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Maybelline Instant Age Rewind Eraser Concealer

Maybelline Instant Age Rewind Eraser Concealer
2021. március 18.

A light árnyalatot használom, már a harmadik tubust. Szépen korrigálja a szem alatti karikákat, de alkalom adtán az arcom más részén megjelenő apró piros foltokat is jól fedi. Nekem ez az első olyan korrektorom, ami nem ragad bele a szem alatti mimikai ráncokba sem. Lehetne kicsit tartósabb, de megfelelő fixálás után, viszonylag sokáig a helyén marad. A szivacsos applikátor is bevált, de csak a felvitelhez használom, utána pedig vagy kézzel vagy pedig alapozó ecsettel dolgozom el. Sajnos nagyon érzékeny szemem van, így kiemelt figyelmet kell fordítanom arra, hogy mit használok a szemkörnyéken, de ez a termék semmiféle irritációt nem okoz, ami nálam további plusz pont.

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus
2021. március 18.

Az állaga és a gazdag összetevői miatt sokkal inkább emlékeztet egy ampullára, mint tonerre, de nagyon meg vagyok elégedve vele. Az első napokban nem tapasztaltam sok különbséget az elődjéhez képest, de több hónap használat után úgy érzem, hogy jobban hidratál és feltölt, ezen kívül pedig talán az aloe veranak és a panthenolnak köszönhetően egy éjszaka alatt szépen lehúzza a kezdődő kisebb gyulladásokat is. Gazdagon használom reggel és este, tisztítás után, még enyhén nedves arcbőrre, nyakra és dekoltázsra. Felvitelkor pár másodpercig egy kicsit ragad, de aztán pillanatok alatt beszívja a bőröm és segíti az utána következő lotion és szérum felszívódását is.

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2021. március 16.

Szintén a PC BHA-ját cseréltem le erre, de sajnos nem az igazi. Nekem heti egyszeri használat mellett is túl hámlaszt és nem azon a kiméletes módon ahogy szeretném. Az érzékenyebb részekre túl sok, a zsírosabb mitesszeres részeken viszont nincs látványos változás, a pórusösszehúzó hatását pedig több hónapnyi folyamatos használat után sem tapasztaltam. Nem mondom, hogy teljesen haszontalan, de számomra nem ez a jó bha.

Revox Just Caffeine 5% Eye Contour Serum

Revox Just Caffeine 5% Eye Contour Serum
2021. február 25.

Egy hete használom, így a hosszútávú hatásáról egyelőre nem tudok beszámolni, viszont az első és legfontosabb tesztet sikerrel teljesítette: ébredés után néhány perc alatt gyönyörűen leviszi a szem alatti enyhe puffadást és nagyon szépen simítja az apróbb szarkalábakat.
Kb 5 perc alatt hidratálásra és sminkre kész a szemkörnyék.
Egy- két csepp nekem is bőven elég mindkét szememre, szóval biztosan sokáig kitart az üvegcse.
Minden szempontból nagyon elégedett vagyok ezzel a szérummal, szerintem állandó darabja lesz a rutinomnak.

Revox Just Niacinamide 10%

Revox Just Niacinamide 10%
2021. február 23.

Évek óta használok magas hatóanyagtartalmú c vitamin és hyaluron szérumokat, ezek mellé építettem be úgy két hónapja ezt a niat, próba szerencse alapon, mivel a Revox C vitamin szérumát kifejezetten szeretem.
Nincs viszonyítási alapom más niacinamide-os termékekkel, ez viszont bevált. Reggel és este használom, úgy két három cseppet, toner után, lotion előtt. Az első napokban, nagyobb mennyiségben vittem fel, és úgy valóban kevésbé szívta be a bőröm, viszont miután megtaláltam a jó arányt, nagyon jól működik. Láthatóan halványította az egy-két meglévő pigment foltomat és ami számomra a legnagyobb pozitívuma, hogy csökkentette a zsírosodást az arra hajlamos részeken. Sokkal egységesebb a bőrképem amióta használom, ráadásul további nagy előnye, hogy kedvező áron és könnyen beszerezhető.

Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask

Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask
2021. február 19.

Azon kevés kozmetikumok közé tartozik, amely mindent bevált amit ígér. Több, mint két hónapja használom az esti rutinom utolsó lépéseként, vastagon, több rétegben viszem fel és nagyon szeretem, ahogy a bőröm néhány perc alatt teljesen beszívja, már ekkor érezhetően sokkal puhább az arcom és szebb a bőrkép.
Reggelre pedig jön a "wow" hatás: hidratált, telt arcbőr, a kisebb mimikai ráncokon is sokat javít és az esetleges apró piros pöttyöket is szépen lehúzza már egy éjszaka alatt is.
Az egyetlen előzetes félelmem a sok illóolaj miatt volt, mivel a bőröm sajnos mostmár ezeket szinte egyáltalán nem tolerálja (kiváltképp nem a levenedulát és az eukaliptuszt), de csodával határos módon ez a krém semmilyen irritációt nem okozott.
Nappalra nekem túl sok, és nem a legjobb sminkalap, de éjszakai hidratáló pakolásként verhetetlen.

Pyunkang Yul Essence Toner

Pyunkang Yul Essence Toner
2020. szeptember 11.

Szuper hidratáló, több rétegben egyenesen csoda, azonnal beissza a bőröm és úgy vettem észre, hogy nagyban segíti az utána érkező szérum és lotion felszívódását, de a nagyon meleg napokon akár önmagában is remek hidratáló és sminkalap. A szilikont sajnos nem értem, szerintem ezek az összetevők enélkül is bőven megállnák a helyüket, ezért mínusz egy csillag.

PomPom Megáll Az Idő Szemránckrém

PomPom Megáll Az Idő Szemránckrém
2020. szeptember 11.

Egy hónapja próbálom megszeretni, de nem sikerült. Használat után nálam is jelentkezik az égető, már-már maró érzés, bár ez 1-2 percen belül megszűnik. A hidratáló hatása rendben van, de egy-egy fáradtabb reggelen megjelenő karikákkal már nem tud mit kezdeni. Létezik ugyanebben az árkategóriában más magyar naturkozmetikum, például a Magister amelynek a hyaluronos kréme, sokkal sűrűbb, tartós használat mellett jól kezeli a karikákat, szarkalábakat és nem utolsó sorban nem csíp. Engem ez a termék sajnos nem győzött meg.

Purito Deep Sea Pure Water Cream

Purito Deep Sea Pure Water Cream
2020. július 23.

Jó kis krém, szép összetevőkkel, irritációt nem okoz és könnyen beszívódik a bőrbe. Ennek ellenére sajnos nálam nem igazán működik, a zsírosodásra hajlamos részekre túl soknak bizonyult, a fölé felvitt színezett fényvédő kb egy óra múlva kifényesedik, az arcom szárazabb részeit pedig nem hidratálja eléggé. Végül az esti rutin utolsó részeként, szérum és lotion után, éjszakára használom két rétegben, így reggelre szépen feltölti a bőrt. Újravenni nem fogom, de annak aki egy könnyed textúrájú hidratálót keres a melegebb hónapkra érdemes lehet kísérleteznie vele.

Schwarzkopf Palette Ashy Blonde Toner

Schwarzkopf Palette Ashy Blonde Toner
2020. május 31.

Balayage technikával szőkített, néhány besárgult tincsre próbáltam az Ashy Blonde árnyalatot. 25 percig hagytam hatni, csodát nem tett, teljesen nem szedte ki a sárgás tonust, de lényegesen sokat javított az árnyalaton. SOS megoldásnak szerintem teljesen rendben van, könnyen felvihető krém állagú és nem szárít, bár az illata valóban nem túl kellemes.