anndee

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 27.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 27.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Eucerin Sun Pigment Control Napozó Fluid Arcra FF50

Eucerin Sun Pigment Control Napozó Fluid Arcra FF50

2022. március 3.
Csomagban vettem, és azóta is ez az etalon, minden fényvédőt ehhez hasonlítok. Nem tudom, hogy azóta miért nem látom sehol, pedig nagyon szeretném használni... Kombinált bőrrel szerintem nehéz olyat találni, ami után nem tocsogsz, és ez olyan. Szérumokat és a sminket is bírja, egyszerűen imádom :D

2022. július 6.
Ahogy bejött a meleg, kénytelen voltam az eddig megszokott fényvédőimet lecserélni,mert a kombinált bőröm egyszerűen nem viseli el őket. Ez még mindig verhetetlen, nem tudom, hogy rakták össze,de maga a csoda :D Nem mondanám mattnak,de egyáltalán nem tocsogok és nem is fénylik a bőröm,olyan normál bőrképet ad. Plusz a szememet sem irritálja, ami csoda. Sajnálom, hogy legtöbbször csak a színezett verziója elérhető, illetve lehetne kicsit olcsóbb.

Babé Fényvédő Olajmentes Arckrém SPF50+

Babé Fényvédő Olajmentes Arckrém SPF50+

2022.05.02.
Imádom a finishét,de egyszerűen kifolyik tőle a szemem,illetve érintésre is darabokban jön le. Gondoltam a szérumok miatt,de anélkül sem marad meg... hát ha még sminkelni akarok rá. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá 😕

2022.07.06.
Visszajöttem lepontozni. Gondoltam ha az arcomon nem is,a testemen majd jó lesz,legalább nem fog ragadni. Borzalmas! Apró szemcsékben pergett le rólam... Nem szoktam kidobni semmit,inkább elhasználom,még ha rossz is,de ezt biztosan kivágom.

Imperity Impevita Ammónia- és PPD-mentes Krémhajfesték

Imperity Impevita Ammónia- és PPD-mentes Krémhajfesték
2022. május 14.

4 év hennázás után tértem át erre a festékre. Szerettem volna mentes festéket választani, de a drogériás kínálat nem győzött meg. Ár érték arányban is nagyon jó választás. Szinte hihetetlen, hogy hajfestés közben nem kell megfulladnom és az eredmény is meggyőző. A 7.4-es és a 6.4-es árnyalatot keverem, így megkapom azt a színt, amit a henna már nem tudott elérni. Illetve a saját márkás Implexet keverem még hozzá, nem tudom, hogy mennyit segít, a lelkiiseretemnek biztosan jót tesz :D Mivel 100ml, így nagyon gazdaságos, én csak a töveimet festem újra és így is nagyon szép végeredményt kapok. Örülök, hogy rátaláltam a márkára :)

Imperity After Color Acid Technique Cuticle Sealer Cream

Imperity After Color Acid Technique Cuticle Sealer Cream
2022. május 14.

Már szinte mindent kipróbáltam a hajamon,de folyamatosan töredezik, és az sem segít, hogy festem. Nagyjából 6 éven keresztül festettem világos vörösre, majd áttértem 4 évig a hennára és most újra festem, de már Imperity festékkel. Akkor találtam rá erre a termékcsaládra is,és először nem akartam sokat költeni,de végülis összességében egyáltalán nem drága ez a termékcsalád. Festés után használom a samponjukat is, de egyébként csak a maszkot és a krémet, és azt kell mondanom, hogy régen volt ilyen szép a hajam. Korábban már hajmosás utáni napon vállalhatatlanul néztek ki a hajvégeim, most ez megszűnt. Biztosan megveszem a nagy kiszerelést is. Csak azt bánom, hogy nem előbb próbáltam ki, akkor rengeteg pénzt megspóroltam volna :)

Imperity After Color Acid Technique Kutikula Lezáró Szagsemlegesítő Hajmaszk

Imperity After Color Acid Technique Kutikula Lezáró Szagsemlegesítő Hajmaszk

Sundance Sensitiv Sonnenfluid SPF50

Sundance Sensitiv Sonnenfluid SPF50
2022. május 13.

A matt verziót kerestem, azt sehol sem találom, helyette volt ez, ennyi pénzért mindenképp ki akartam próbálni. A Sundance fényvédők nekem eddig sosem jöttek be, ettől sem vártam nagy csodát. Nálam a kritikus pont a szemem, mert nagyjából mindentől is könnyezek, ettől viszont nem! Nálam ez egy óriási pont. Szérumokra és hidratálóra vittem fel, nem kukacosodott és fehér sem maradt az arcom (a krém alapból sem hófehér). Fényes az arcom tőle,de volt már rosszabb is,abszolút nem a zsírosbödöm kategória. Sminkkel meg egyáltalán nem zavaró. Szerintem tökéletesen jó lesz, ha csak boltba akarok menni vagy ide-oda a városban, ahova nem akarnám az Ecuerint vagy az Uriage-t pazarolni :D

Uriage Bariésun Kid Gyermek Tej SPF50 + UVA Ultra

Uriage Bariésun Kid Gyermek Tej SPF50 + UVA Ultra
2022. május 2.

A sima arcra való Uriage adatlapja alatt olvastam erről a krémről, épp akciós volt a helyi gyógyszertárban,úgyhogy vettem is egyet. Sejtettem, hogy ha gyerekeknek való, akkor bizony fehér lesz, de végülis nem olyan rossz. Már kezdek belefáradni a tökéletes fényvédő keresésébe,az esetek 95%-ában könnyezik a szemem, úgyhogy már bőven boldog vagyok,ha ezt az egyet megugorja, és ez bizony megugorja a lécet. Egész jól be is szívódik, bár vannak kényes területek, pl az orrcimpáim környéke és a szemöldököm, azt néha meg kell igazgatni, de ezt leszámítva oké. Számomra lényegtelen, hogy mennyire lesz fényes a finish, mert ha mást nem,púdert mindig teszek rá. Sminket (cc krém+púder) jól bírja, nem kukacosodik. A kiszerelése pedig ajándék ezen az áron. Már meg is rendeltem a következőt :D Az enyém amúgy nem a képen látható kiadás,hanem fehér kupakos.

The Silky Way 20 Az 1-ben Hajregeneráló spray

The Silky Way 20 Az 1-ben Hajregeneráló spray
2022. május 2.

Hú, a többiek már nagyrészt le is írták a gondolataimat. :D
Már kezdett felhúzni a rengeteg reklám, és Szofi's Choice posztján először még annyira nem is, de Okosszépség posztja után elgondolkodtam. Sampont, balzsamot nem igazán akartam venni, mert azzal most elvagyok, de ez mindenképp piszkálta a fantáziámat. A rózsaszín doboz nekem szerencsére szép volt, de ez a márványos minta valami borzalom... elkezdtem vizes ronggyal törölgetni, mire rájöttem :'DD Az állaga valóban inkább krém, úgyhogy én 2-3 pumpálásnyit a tenyerembe fújok és úgy viszem fel nedves hajra,aztán hővédő spray. Az illata nekem nem jön be, a parfüm nem zavarna amúgy, csak szimplán nem tetszik ez az illat. Valahogy ehhez a csilli-villi termékcsaládhoz valami más illett volna nekem (a többi terméket nem ismerem). Nem tudom, hogy ettől lett-e puha a hajam vagy az új pakolás+balzsamtól, amit vele egy időben kezdtem el használni, de egész jól mutat. Szebb az összkép,mint a K18 után :D Néha szárazan is kenek rá 1-2 pumpálásnyit, aztán majd hosszabb használat után meglátjuk. Egyébként festett vörös hajam van, ami brutál módon töredezik, bármit csinálok.
Az ára meg az összkép miatt 4 csillag most.

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask
2022. április 6.

UPDATE 04.06.
Na,túl vagyok a 4 használaton és sajnos nem változott meg a véleményem, semmi változás nem történt. De ahogy olvasom, szerencsére nekem nem rontott a hajam állapotán. Nem szeretném túlságosan lehúzni csak azért,mert nekem nem jött be. Szerintem félrediagnosztizáltam a hajamat és túl jó állapotban van ahhoz, hogy ez a termék hasznos lehessen. Mondjuk erre gondolhattam volna előbb is, és akkor nem dobok ki ennyi pénzt az ablakon, de legalább nem a nagy kiszerelést választottam :D Szeretem az illatát, a kis kiszerelés miatt a maradék jó lesz utazáshoz. Maradok a 3 csillagnál.

2022.03.24.
Alig vártam már, hogy én is írhassak véleményt, reméltem, hogy én is ódákat fogok zengeni, de egyelőre ez még elmarad... Amit a hajamról röviden tudni kell: 16 éves korom óta vörösre festettem, aztán 4 évig hennáztam és most december óta újra festem, de már jobb minőségű festékkel, és a pénztárcám is jobban megengedi a minőségi termékek használatát. Régóta dilemmáztam az Olaplex és a K18 között, de a youtube videók meg az instás vélemények meggyőztek, beruháztam a 15ml-s kiszerelésre, hátha nem jön be annyira. Hajmosás előtt feltettem egy olajos pakolást, ezt kimostam egy mélytisztító samponnal, majd törölközőszáraz hajra felvittem a K18-at. Azt írta a leírás, hogy ebből 3 pumpálásnyi felel meg 1 pumpálásnyinak a nagyból, úgyhogy így is tettem. Kellemes illata van, nagyon tetszik. Azt hittem, hogy elég lesz egy adag, de végül inkább kettőt kentem fel,aztán vártam a csodára. Semmi mást nem tettem rá, csak hővédő sprayt. Szárítás után igazából nem láttam semmi különöset, mint máskor. Az előző mosásnál csináltam róla direkt képet, és összehasonlítva a mostanival nincs előrelépés. De nem hiába kell 4-8 alkalommal használni, úgyhogy még nem írom le teljesen, de kicsit elszomorodtam.

Syoss Keratin Heat Hővédő Hajformázó Spray

Syoss Keratin Heat Hővédő Hajformázó Spray
2022. március 31.

Épp akciós volt, itt meg jókat írtak róla, így jött haza. Az illata nem a kedvencem, de elviselhető. Szerencsére nem lett ragacsos a hajam tőle, de nem is igazán puha, hatását nem nagyon tapasztaltam. Mintha vizet fújkálnék a hajamra... Még van belőle, de inkább visszatértem a Tresemméhez.