anneshirley

Regisztráció dátuma: 2016. április 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. április 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

A'PIEU Madecassoside Sun Cream SPF39 / PA++

A'PIEU Madecassoside Sun Cream SPF39 / PA++
2020. július 3.

Nem igazán szerettem, de a "karantén" alatt felértékelődött a szememben, mert rá kellett jönnöm, hogy a világjárvány miatt nehezen beszerezhető koreai fényvédőkből még a gyengécskék is jobban muzsikálnak, mint itthon a gyógyszertári, drogériás vagy bioboltos választékból gyakorlatilag bármelyik. Nagyon jóindulató négyes, csakis a kontextus miatt. Nehezen szívódik be, kissé csúszós-olajos érzetű a bőrön, de nem fullasztó vagy vakolatszerű (vö. gyógyszertári és "bio" fényvédők tucatjai). Zsírosabb bőrűeknek tavaszra, nyárra mindenesetre nem ajánlanám. Citrusos-szúnyogűző szag, cserébe legaláb nem sokáig érződik. Bőrnyugtató tulajdonságát (ázsiai gázló kivonat) sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, de irritációt, pattanást biztos nem okozott.

A313 Pommade

A313 Pommade
2020. június 14.

Ecetszagú disznózsír, tipikus gyógyszertári krémes tubusba csomagolva. Franciaországban hatalmas népszerűségnek örvend, külföldi szépségmagazinok, blogok gyakran hivatkoznak rá a "francia nők titkaként", de engem sajnos nem győzött meg. Egy borsónyi mennyiség elég az egész arcra, viszont ezt eloszlatni a bőr nyomorgatása nélkül a vazelines-zsíros állag folytán nem gyerekjáték. Általában azt ajánlják, hogy arctisztítás után ez legyen az egyetlen kozmetikum, amit aznap este használunk, de nekem viselhetőbb volt úgy, hogy előtte felraktam egy-két vizes vagy géles hidratáló réteget. Fontos megvárni, hogy az arcunk teljesen száraz legyen, mielőtt felvisszük (akár 10-15 percet is érdemes hagyni arcmosás vagy a megelőző rétegek felapplikálása után), egyébként kellemetlen éjszakának nézünk elébe, égő, viszkető fejjel. Heti 2-3 alkalommal (természetesen este) használva, összességében annyit vettem észre, hogy (talán) puhább a bőröm, és a kisebb-nagyobb gyulladások valamivel gyorsabban múlnak. Adtam neki bőven esélyt, 7 hónapig próbáltam hinni, hogy ez a fullasztó, ragacsos, párnát is ránctalanító kence jót fog tenni nekem. Egy próbát az olcsósága és a hírneve miatt szerintem mindenkinek megér, de ősztől új vizekre evezek retinol témában.

Uriage CU-ZN+ Mosakodó Gél

Uriage CU-ZN+ Mosakodó Gél
2020. május 31.

Illatmentes, géles állagú, bőrnyugtató hatású, szuper kis tusfürdő, amiben annyira bízom, hogy időnként arcra is merem használni, ha épp ez akad a kezem ügyébe. Kézmosásra is nagyon jó, habár egy picit talán drága erre a célra. A csomagolásán viszont tényleg lenne javítanivaló. Az enyémnek ugyan rendben van a kupakja, de kezdettől fogva nehézkesen, két kézzel nyomva nyerhető ki belőle a beltartalom.

Isehan Kiss Me Heroine Make Long & Curl Mascara Advanced Film

Isehan Kiss Me Heroine Make Long & Curl Mascara Advanced Film
2020. május 28.

A Kiss Me Heroine szempillaspirál eredeti változata (Super Waterproof) rendkívül népszerű Japánban és egyéb helyeken, mert hírneve szerint úgy csinál csodás pillákat, hogy bombabiztosan tartja magát a legextrémebb időjárási körülmények között is. Cserébe az eltávolítása finoman szólva nem egyszerű feladat. Ennélfogva lett a szóban forgó "Advanced Film" verzió kitalálva, amely úgy ígér szépítést és tartósságot, hogy közben egyszerűen lemosható dolga végeztével. A tapasztalataim egészen mások. Hosszít és göndörít - oké, ez pipa. Tartóssága viszont gyatra, felső pillákon még csak-csak tart egy fél napot, ha jó a kedve, de ha az alsókra is kerül belőle valamennyi, órán belül potyog és kenődik. Az eltávolítása gyötrelem volt az összes, különböző rendű-rangú lemosóval, amivel próbáltam. Percekig tartó küzdelem után, az irritációtól viszkető, könnyező szemmel mindig feladtam, és beletőrődtem a másnap reggeli pandamaci-effektusba. Van egyébként saját fejlesztésű lemosója a márkának, de ne már, hogy ezt külön meg kelljen venni hozzá, mert nem akkora nagy durranás. Kuka, soha többet.

Beauty Glam Vitamin C Serum

Beauty Glam Vitamin C Serum
2020. május 26.

2. üveggel használom, amihez hozzátartozik, hogy kevés az ilyen könnyen elérhető, minimál, de szép összetevős és kedvező árú termék. Általában reggelente tapicskolom fel fényvédő alá. Eléggé sűrű-ragacsos állagú (gondolom, a hialuronsavtól), de annyi baj legyen, mert hamar beszívódik, és sminkkel se veszett össze eddig. Jó hidratáló réteg, kicsit feszesíti az összképet. Bónuszként képes megteremteni bennem azt a megnyugtató érzést, hogy kipipálhatom az oly fontosnak tartott C-vitamin és antioxidáns témát, és ettől egyszer majd bizonyára nagyon jó lesz nekem meg a bőrömnek (erre a képzetre ráerősít az enyhe citrusillat). Mivel alacsony az aktívumtartalma (5%), ezért érzékenyebb bőrűek is nyugodtan próbálkozhatnak vele.

Bobbi Brown Crushed Lip Color

Bobbi Brown Crushed Lip Color
2020. május 24.

Krémes, kissé viaszos, de nem túl nehéz érzetű formula minimális illattal, ami meglepően tartós ahhoz képest, hogy egyáltalán nem szárít. Tulajdonképpene egy rúzsszerű valami, anélkül, hogy a hagyományos rúzsok kényelmetlenségei túl hangsúlyosak lennének. Szettben van meg 4 árnyalat (Bare, Babe - mindennapokra tökéletes nude színek, Lilac, Ruby - erőteljesebb mályva, illetve bordó). Az előbbi kèt szín állandó rotációban van; az utóbbi kettővel nem igazán vagyok kibékülve, mert nem az a színvilág, ami nekem tetszik vagy jól áll (számomra túl "őszies", illetve '90-es évek retro árnyalatok).

Babylove Sensitive Pflegeöl

Babylove Sensitive Pflegeöl
2020. május 23.

Ömlik mindenfelé, nem tudom normálisan adagolni. Ennyi pénzért az ápoló hatása rendben van. Lényegében konyhai olajokat (napraforgó, olíva) tartalmaz nagyobb mennyiségben. Masszázshoz jó lehet, mert nehezen szívódik be. Örülök, hogy van illatmentes verzió. Talán egyszer veszem a fáradtságot, hogy áttöltsem egy pipettás üvegbe, és így elhasználgatjuk.

NARS Pirosító

NARS Pirosító
2020. május 21.

SZERK.: Végre valahára találtam egy ecsetet (a Real Techniques pirosítóecsete), amivel egész jól együttmüködik, ezért javítok egy csillagot.

A híres Orgasm árnyalatot birtoklom, de inkább működik rajtam aranycsillámos highlighterként, mint pirosítóként, pedig nagyon fehér a bőröm. Ha normál mennyiséget viszek fel, akkor szín nélkül csak csillámlok, ha viszont erősebb kézzel bánok vele, akkor barackos rózsaszín (és csillogó) bohócfej néz vissza rám a tükörből. Több ecsettel is próbálkoztam, de egyikkel sem sikerült megtalálni az arany középutat. Pozítívumként a tartóssága rendben van, és a csomagolása igényes, strapabíró.

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra
2020. május 21.

A Fresh Melon nevű halovány, barackos árnyalat van meg, amit világosabb bőrűeknek nagyon tudok ajánlani pirosítóként (sötétebb bőrön szerintem nem igazán fog látszódni). Rendkívül üde, tavaszi-nyári szín, van egy kis fénye, anélkül, hogy csillogna. Kellemes, krémes állagú, ennek ellenére a tartóssága is egész jó. Úgy látom, itt a legtöbben kézzel viszik fel, de én ecsettel sokkal szebb eredményt kapok, meg higiénikusabbnak is tartom ezt a módszert. Elvileg van benne parfüm, de szerencsére alig érezhető. Gondolkodom rajta, hogy majd egy rózsaszín árnyalatot is beszerzek belőle valamikor. Rúzsként egyszer próbáltam, de még az én sápadt színeimhez is kevés volt az a pigmentáció, amit itt nyújtott.

Nuxe Réve De Miel Lip Balm

Nuxe Réve De Miel Lip Balm
2020. május 19.

Másik Nuxe-os "karanténvásárlásom" a kézkrémjük mellett. A messze földről (nem) rendelhető Laneige Lip Sleeping Mask-ot próbálja helyettesíteni, de elég gyengén muzsikál. Ez is vastag réteget képez, de reggelre sem szívódik be teljesen, hanem továbbra is ott csücsül, ahová kented. Állagra kissé szemcsés (mint a sheavaj), ami nem tudom, hogy "gyári hiba"-e vagy ilyennek hivatott lenni. Ezeket még meg tudom bocsátani, viszont rendszeresen (hetente) fizikai bőrradírral kell hámlasztanom mellette, mert - ellentétben a Laneige termékével - a látszólagos puhaság ellenére mélyebb hidratáltságot nem eredményez. Nagyon kis mennyiség elég belőle, szerintem a fele sem fog elfogyni szavatossági idő alatt. Az illatát kedvelem, mézes-citromos, nem túl művies. Ebböl a szempontból erősen a Phi Mézi ajakápolójára emlékeztet, ami egyébként szintén jobban ápol ennél. Az INCI már nem az itt leírt.