ansu

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir

Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir
2012. július 28.

Friss, citrusos kezdés, a tea egészen a leszáradásig domináns a bőrömön, és végre a fehér virágok is működnek, éppen hogy csak meghúzódnak a háttérben. Amúgy nem akarom bántani őt, mert egy kellemes kis illatocska, azonban nem tudom megérteni, hogy hogy tartozhat egy családba az anyaillattal. Erre egyáltalán nem illik a név, démon sehol sincs benne...a másik meg az, hogy hol van az elixír? Egy tömény, fülledt illatot vártam a név alapján, de egy frissítő komfortillatot kaptam...ami egyébként nem rossz.

Thomas Sabo Charm Rose EDP

Thomas Sabo Charm Rose EDP
2012. július 14.

Abszolút felejthető kreáció, trendi üvegben. Kár érte, mert Sabo úr ezüstjeiért odavagyok.
Kifújáskor alkoholos virágcsokor. Később szelídül, a rózsa mint főszereplő háttérbe szorul, legalábbis rajtam. Aquás, édes virágokat tudok csak kivenni, semmi többet. Később meg valami szilvás-fás dolgot is érzek benne. De aztán mégsem. Átvert a saját orrom, na szép. Nem is okoskodok itt tovább. Összegzés következik: Nagyon középszerű, mainstream illat.

DKNY Pure

DKNY Pure
2012. július 14.

Khm...sajnos megint bebizonyosodott hogy a Donna Karan parfümök célcsoportja nem én vagyok.
Ugandai vanília? Tényleg? Az én bőröm viccet űz velem, de én semmi vaníliásat nem érzek, ehelyett egy erős, karcos mandulás, marcipánillatszerű szúrósságot rengeteg édeskés virággal, főleg jázminnal és orchideával. Nagyon szintetikusan hat az egész, és a vérvétel előtti fertőtlenítő spray szagát is belehallucinálom...úgyhogy rajtam ez minden, csak nem tisztaságillat. Pedig tényleg figyelemre méltó a kezdeményezés.

Dsquared² She Wood EDP

Dsquared² She Wood EDP
2012. július 13.

Kifújáskor 1-2 percig igen alkoholos, de nem kell megijedni, hamar kibontakozik a jázmin, amit a citrusos aroma egy egészen új dimenzióba helyez-lágyítja, tompítja. Sajnos rajtam ezután egy pézsmás virágcsokorrá alakul az illat, ami túlontúl édes, egy szúrós, érdes ammóniaszerű fejjeggyel, ami intenzíven érezhető és zavaró. Fél óra után kezd lágyulni ez a szúrósság, azonban addig megszenvedek rendesen vele. Leszáradása rajtam púderes-ibolya, a cédrus nagyon enyhe fásságával. Nagyon csalódott vagyok hogy nem jó a kémia, mert egy virágzó, zöld erdő illatát akartam…lehet hogy megpróbálkozok vele máskor.

Calvin Klein Beauty EDP

Calvin Klein Beauty EDP
2012. július 13.

Émelyítően édes jázminillat, amely az én bőrömön olyan lineáris mint a z f(x)=1 függvény. 1-2 óra múlva még mindig ugyanazt érzem magamon, semmi nem változott, csak az intenzitás. Vágynék arra hogy változzon, legalább egy picit, mert szeretem a változatosságot, az izgalmat. Érzem hogy nem én vagyok a célcsoport, engem ez a tömény virágillat sokkol. Lehet hogy csak nem kedvelik egymást a bőrömmel, mert az üveg alapján egy letisztult, elegáns fehérruhás szépségnek kellene kibontakoznia…ehelyett fojtogat és émelyít. Nem hiszem hogy a közeljövőben barátok leszünk. Tartósságával viszont nincs baj...

Lolita Lempicka Si Lolita

Lolita Lempicka Si Lolita
2012. július 13.

Kifújáskor tömény gyógynövényfuvallat. Gondolatban egy középkori gyógyító barlangjában állok, körülöttem szárított gyógynövények lógnak mindenhonnan, az üstből hatalmas füstgomolyag száll fel, én meg csak ámulok. Mielőtt tovább álmodoznék az illat kezd átváltozni, rajtam valami gyantás-virágillattá, amelyet a rózsaszín bors tesz igazán pikánssá. Nagyon balzsamos-tonkababos a leszáradása, ami rajtam korhadó fa illattal keveredik. Érdekesnek érdekes, de sajnos ez az illat nagyon távol áll tőlem. Mindenesetre a maga nemében különleges.

Diesel Fuel for Life Femme Edp

Diesel Fuel for Life Femme Edp
2012. július 13.

Újra megszimatoltam, és brrr...képtelen leszek az életben még egyszer viselni. Gimis korszakom meghatározó illata volt, mindenki erről ismert, úgy húztam magam után a csíkját mint valami repülő. Remélem nem utáltak titokban a hátam mögött. Vad, erőszakos, arrogáns illat, a mandarinos stich rajtam végig nagyon meghatározó volt, viszont az kétségtelen hogy tartós. Rajongóktól elnézést kérek, de ma már kiráz a hideg ha megérzem...

Clinique Liquid Facial Soap Extra Mild

Clinique Liquid Facial Soap Extra Mild
2012. július 13.

Igaz hogy nem az én kombinált-zsíros bőrömre találták ki, viszont torkig vagyok azzal, hogy az én típusomnak szánt termékek 90%-ban minden zsírt lemarnak és marad a nyikorgó bőr-érzet. Ezért hát kipróbáltam ezt a szuper lemosót, ami nagyon gyengéd, finoman illatos és kíméletesen tisztít. Néha egy icipicit csíp, de ez az én nagyon érzékeny bőröm hibája. Amúgy elég 1-2 pumpányi a tenyérbe, majd finom, simogató mozdulatokkal szétkenni. Ha sok smink van rajtam, előtte mással leszedem, mert az alapozót sem szedi le rendesen, nemhogy a szemfestéket. Ezért nem hibáztatom. Nekem bőven megfelel hogy nem irritálja a bőrömet és érdekes módon már nincsenek drasztikusan zsíros részek a bőrömön, amit részben az ő számlájára írok. Elégedett vagyok, pedig már nem egy Clinique termékben csalódtam...

Clarins Sun Wrinkle Control Cream Moderate Protection UVB15

Clarins Sun Wrinkle Control Cream Moderate Protection UVB15
2012. július 13.

Kellemes, nem túl erőteljes illat, praktikus kiszerelés. Könnyen kenhető, hamar beszívódik, a fényvédelem mellett hidratál is valamint nem okoz irritációt, illetve pattanásokat. Kétlem hogy ráncok kialakulását megakadályozza, de ha mértékkel napozunk nem kell mély ráncokra számítanunk és ez nekem már elég. Egy szó mint száz, szívből ajánlom őt mindenkinek.

Miss Dior Chérie EDP

Miss Dior Chérie EDP
2012. július 11.

Kiderült a turpisság, (fragranticán vannak tájékozott véleményezők) elég hosszú és zavarba ejtő. A Miss Dior Chérie EDP 2005-öt alakították át, majd zárták új üvegbe, és így lett a képen látható verzió 2011-ben. A birtokomban lévő sima Miss Dior pedig egy 2012-es kiadású dolog, amelyet a 2011-es Miss Dior Chérie átnevezéséből, csak úgy heccből gyártottak, az illat maga és az üveg is maradt ugyanaz. Nem, amúgy azért, hogy a Miss Dior ikonikus voltát erősítsék, időtlenné tegyék és persze az eladásokat növeljék.
Aki már unja, ne olvasson tovább, ugyanis most jön még a java: a 2007-es Miss Dior Chérie EDT-t szintén átalakították, majd új üvegbe öntötték 2010/11-ben és 2012-ben ennek a nevét is lerövidítették Miss Dior EDT-re. Lenne még tovább is, de szerintem ez már eleve sok volt.

Akkor a vélemény a 2005-ös EDP-ről: egy fiatal, elbűvölő francia hölgy illata. Párizs pörgő belvárosában él, minden percet megragad, hogy élvezze az életet. Üde, játékos, bájos, sikkes.
Szó sincs tini illatról, habár a kampány talán inkább nekik szól. Kifújáskor friss-gyümölcsös, talán a cseresznye, ami a legjobban érződik, majd szép lassan egy krémes-édes jázminos-karamellás illat kezd kibontakozni. Én azt a szerencsétlen popcornt nem érzem benne, lehet hogy velem van a baj. Leszáradásában a pacsulis krémesség, ami dominál az én bőrömön, szerintem csodás. Összességében igen édes illatról van szó, amit nyárra nem igazán ajánlanék, mert lehet hogy kicsit fojtogatna, viszont az év többi időszakában nyugodtan. Inkább hétköznapi illat, ami felvidít és feldobja a napodat:)

Miss Dior Chérie EDP 2011/ Miss Dior EDP 2012: Elvileg a 2005-ös verzió szofisztikáltabb, kifinomultabb változata, a francia hölgy felnőtt, így a karamell és a popcorn kimaradtak az összetevők közül. Evileg, de szerintem az első jobban eltalált volt. Igaz hogy ez éretteb kicsit, de rajtam édesebb, likőrösebb, ami néha picit sok tud lenni.
Kifújáskor nagyon citrusos, a mandarinos stich intenzíven érezhető, ezért a pár percért nem igazán vagyok oda. Majd kezd kicsit mélyülni, süppedni, a jázminos szív itt is fellelhető, viszont azt a krémes csodát hiányolom belőle, ami az előzőben megvan. Leszáradása határozottan púderes rajtam, amiért nagyon odavagyok. Bár elméletileg földes-fás-pacsulis, rajtam a citrusos stich végig érezhető, és talán ez az a dolog, amiért nem kapom ugyanazt a wow-hatást mint a 2005-ösnél.
Szívem szerint az elsőre csillagos 5-öst, erre pedig egy gyenge 4-est adnék. Mivel az utóbbi van a képen, ezért 4!