ansu

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Alpha-H Liquid Gold

Alpha-H Liquid Gold
2015. március 18.

A Liquid Goldról azt kell tudni, hogy 10% Glycolic Acid-ot tartalmaz, amely a legegyszerűbb AHA-sav. Alacsony pH-val rendelkezik, ezáltal a bőrünknek edzenie kell az éjszaka során, hogy a pH szintjét visszahozza az eredeti állapotba valamint ösztönzi a bőrt a hyaluronsav és a kollagén termelésre. Az elhalt hámréteget eltávolítja, és helyébe új, feszes, ragyogó bőrt kapunk. Eléggé marketingdumának hangzik, én sem nagyon hittem el amikor először olvastam róla, de több mint egy hónapos használat után csak elismerően tudok róla nyilatkozni.
Amivel fontos tisztában lenni, hogy ez egy elég komoly kis cucc, tehát azért kell egy kis tapasztalattal rendelkeznie az embernek a kémiai hámlasztásban, mielőtt belevág. Érzékeny bőrűek nagyon óvatosan vágjanak bele, terhes nőknek pedig tilos a használata ha jól tudom (rosszul tudtam, szabad a pálya!). Amire ajánlják a terméket: öregedő, fakó bőr, pigmentfoltok halványítása, egyenetlen bőrkép, aknék kezelése és a hegek halványítása.
Aki megbarátkozott a sav&arcbőr intim kapcsolatával, már csak abba kell belenyugodnia, hogy a Liquid Goldot önmagában kell használni. Tehát se szérum, se hidratáló,se olaj, se retinolos-,ill. bp-kezelés, semmi nem követheti.
Este, gyengéd arctisztítás után (semmi brutál habzó lemosó, ami szétszárít) egy vattára csöpögtetünk a LG-ból, végigtöröljük vele az arcot, nyakat, esetleg dekoltázst, és kész is vagyunk, esetleg a szemkörnyékápoló mehet. Ezt 2 naponta ajánlják, de szerintem bőven elég a heti 1-2 max 3. Persze ez erősen bőrfüggő. Akinek jó vastag, savra rezisztens bőre van, lehet hogy igényli is a minden második estés LG-ot. Alternatív estéken általában PC 2%-os Liquid BHA-ját használom, ha pedig AHA-zok (ritkábban), akkor a PC 8%-os gél változatát vagy pedig az Alpha-H Liquid Gold Intensive Night Repair Serumot. Tehát a rutin nálam úgy néz ki, hogy két nap BHA, egy nap AHA.
Állaga: átlátszó, vízszerű folyadék, erőteljes (talán picit édesen alkoholos) illattal/szaggal /engem nem zavar/, mely hamar elpárolog. Leírás alapján felvitelkor érezhetünk egy enyhe bizsergést, amelyet én nem érzek :D, hozzáteszem elég régóta használok különböző erősségű kémiai hámlasztókat.
Eredményessége engem is meglepett: reggel a tükörhöz lépve, egységes, feszes bőrkép fogad, és tökéletesen hidratált a bőröm. Hosszabb távon segített az aktív aknékkal (főleg az arccsont körül voltak mély pattanásaim, ezek teljesen eltűntek), és a lilás hegek is számottevően halványodtak.
Azt hozzá szeretném tenni, hogy egy terméktől nem lehet csodát várni, egy jól felépített rutin részeként használva viszont nagy előrelépést jelenthet ez a termék.

Jasön Soothing 98% Aloe Vera Moisurizing Gel

Jasön Soothing 98% Aloe Vera Moisurizing Gel
2015. március 16.

A kézfejem hihetetlenül ki volt száradva, csípett a fájdalomtól. Már elég sok krémet kipróbáltam, de egyik sem tudta rendbe tenni. És ekkor megérkezett a beautybayes csomagom, benne ez a termék. Amikor kinyomtam belőle egy kicsit, dobtam egy hátast az erősen mű-citrusos szagától, mert nem erre számítottam egy aloe-verás géltől. Túltetem magam a szagon: vékonyan bekentem a kezem vele, jó pár percet legyezgettem, mire nagyjából megszáradt. Reggelre egy az egyben sikerült lemosnom az egész ragadós réteget, amit maga után hagyott, be se szívta a bőröm. Ezek után ezt arcra akkor se kenném ha fizetnének.

Image Skincare Ageless Total Skin Lightening Serum

Image Skincare Ageless Total Skin Lightening Serum
2015. március 16.

Szeretem ezt a szérumot, mert egységesíti a bőrszínt és a bőrfelszínt. Isteni illata van, kényelmes a használata. Használat után feszesebb a bőr. Éjszakára használtam, hidratáló alá. Újra nem veszem mert nagy ritkán 1-1 apró fehér patti kijött tőle és mert megtaláltam a tökéletes helyettesítőjét.

Vita Liberata Skin Respect Skin Plumping Peptide Mist

Vita Liberata Skin Respect Skin Plumping Peptide Mist
2015. március 16.

Megmondom őszintén: imádom a kencék rétegezését, Caroline Hirons, kedvenc beauty-gurum fogalmazta meg úgy ezt a dolgot, hogy az a szendvics is finom lehet ami 2 kenyér között 1 szelet sonkából áll, ha nagyon éhes az ember, de mennyivel ízletesebb ha felturbózzuk salátával, majonézzel, sajttal stb.
Tehát az elv a rétegezés: tisztítás-tonizálás (este ezt nálam az AHA/BHA helyettesíti) -arcpermet-szérum/kezelés/olaj-hidratálás. Eddig azt hittem hogy az én kombinált/zsíros bőröm ennyi termék alatt megfullad és tocsogni fog, de lelövöm a poént: épp ellenkezőleg. Csak a megfelelő termékeket kell megtalálni, és egyensúlyba billen a zsírtermelés.
Kicsit elkalandoztam, egy mezei arcpermetről akartam írni: isteni, frissítő és hidratáló hatással bír, nem kell 10 percenként újraspriccelni. Tetszetős összetevők, peptidekkel, és fincsi, lépesmézes illat.

Dior Hypnotic Poison EDT

Dior Hypnotic Poison EDT
2015. február 28.

Nagyon furcsa emlékkép ugrik be erről a csodáról. Kisiskolás koromban többször mentem a szüleimmel színházba. Ahogy belépünk a díszterembe, egy kellemes szellő fellibbenti a függönyt és ez az illat árad felém. A mai napig úgy képzelem hogy a nagy színésznők ezt fújják magukra. Biztos nem így van, de jó ebben a hitben élek, és nagyon jó így nekem.
Annyira selymes ez az illat, mint a kasmír, úgy simogat, mint az édesanya!
1 fújás kibír rajtam 10-12 órát is, a leszáradása olyan, hogy sírnom kell a gyönyörűségtől. (a különböző jegyekről írni nem tudok, de nem is akarok)

Update: annyira vágytam a refomuláció előtti kompozícióra, és imáim meghallgatást nyertek drága Hanky személyében (akinek ezúttal is hálásan köszönöm:))
Hogy írjak is valami összehasonlításszerűséget a 2 kiadásról: a legnagyobb különbség a tartósságon kívül abban rejlik, hogy az ős HP sokkal mandulásabb az utódjánál és egy jó értelemben vett porossággal, szárazsággal rendelkezik, míg az újra talán a púderesen meleg vaníliás jelzők illenek. Rajtam mindkettő lineáris, órák után is ugyanolyan, viszont a reformulált verzió sokkal hamarabb eltűnik a bőrömről, mint a régi, amely egy teljes napot is velem van (ruhán még tovább). Az édesség amit ad, egy másik dimenzióbeli,-bocsánat az elcsépelt kifejezésért- szofisztikáltabb édesség, a ma oly népszerű parfümök között nemigen találunk ilyet sajnos..

Hermès Kelly Caléche EDT

Hermès Kelly Caléche EDT
2015. február 28.

Jean-Claude Ellena. Azt hiszem több hozzáfűzni valóm nincs. A név mindent megmagyaráz.
Ez a parfüm jelenleg az, ami a tavaszt jelenti, az illuzórikus tavaszt, amelynél többre így február végén nem vágyom. Citrusok és virágok pezsdító tánca, langymeleg napfény ami végigsiklik az arcodon és az egész testedet libabőrössé varázsolja; langymeleg szellő, amely huncutul belekap a hajadba és megcirógatja a ballonkabátod. Tavasz, gyere már!

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
2015. február 28.

Rejtély számomra, hogy anno először miért az AHA-t rendeltem meg, amikor az aknéra hajlamos bőrömnek ez lenne elsősorban a szent grál. És tényleg az. De még mennyire. Sunday Riley Ceramic Slipjétől olyan szinten tele lett a bőröm nagy, fájdalmas, kinyomhatatlan göbökkel, hogy kínomban már nem tudtam mihez nyúlni, és ekkor rendeltem meg ezt a BHA-t. Ha első alkalommal még nem is, de pár használat után már látványos volt a javulás a bőrömön: a piros, gyulladt részek (főleg az orcákon) szépen lenyugodtak, a homlokomon is volt egy jópár szépség, azok teljes egészében eltűntek. A hegek szépen varosodnak, új gyulladás nem jött ki. Ami számomra még csodás: remekül mattít, amit AHA használata mellett nem mondhatok el.
Minden éjszaka hámlasztok, kb. heti 4-5-ször használom ezt, a többi napokon Paula 8%-os AHA-ját vagy pedig az Alpha H Liqid Goldját. Arra jöttem rá, hogy minden bőr különböző mértékű hámlasztást igényel, tehát magunkak kell ezt kitapasztalni..(lehet hogy valakinek a heti 2 is elég, de valakinek minden nap reggel és este is szüksége van rá /nyilván nem 20%-os formában/)
Tisztítás után vattapamacsra csöpögtetek belőle, áttörlöm az arcomat vele, a problémásabb területekre többször visszatérve, ezután megfordítom a vattát, ezzel törlöm végig a nyakat, dekoltázst, esetleg ha a hátamon van 1-2 patti azt is bedörzsölöm vele. Szeretek ezután 1-2 órát így lenni, s csak ezután kenem fel a szérumom meg a hidratálóm. Reggelre mindig szép bőrkép fogad.

Estée Lauder Perfectly Clean Multi Action Creme Cleanser/ Moisture Mask

Estée Lauder Perfectly Clean Multi Action Creme Cleanser/ Moisture Mask
2015. február 28.

Teszi a dolgát, egy icipicit csípi a bőröm, de nem bánt. Üde, friss illata van, állagra egy hígabb arckrém jut róla eszembe. Maszkként nem használom, ellenben arclemosóként annál többet. Száraz arcba masszírozom be majd forró arctörölközővel mosom le. Így bevált. Erős négyes.
Update: megadom neki az ötöst, nagyon megszerettem. Szembe kerülve sem bánt, és nagyon jó vele a reggeli arcmosás. A kezdeti csípés elmúlt, semmi irritációt nem okozott a bőrömnek, és ez a lényeg. Nem szárít, nincs nyikorgó bőr érzés, nincs "fújdeolajosrétegetthagyott" érzés csak az egészséges, tiszta, puha bababőr. Sminket lehet hogy nem szedi le 100%-osan, de én arra úgyis mást használok. Aki mulitfunkcionális terméket keres ne őt vegye, de aki egy második tisztítót, annak ajánlom. (Ja, és a finom, friss illata sem elhanyagolható tényező, legalábbis (sajnos) engem ezzel meg lehet vezetni.)

Annemarie Börlind Hydro Stimulant Rose Dew Arctisztító Tej

Annemarie Börlind Hydro Stimulant Rose Dew Arctisztító Tej
2015. január 30.

Tökéletesen kíméletes lemosó tej, isteni rózsaillattal. Tisztít, hidratál, ápol, pihe-puha bőr marad utána. Száraz kézzel viszek fel 2-3 pumpányit száraz arcra, bemasszírozom, majd forró, nedves arctörölközővel mosom le, így a gyengéd hámlasztás is megvan. Arcra kerülésekor olajos állagúvá változik. Nem csípi a bőrt, de ha véletlenül kinyitom a szemem, azt sem bántja. Az én kombinált bőröm imádja. A lemosó egy súlyos, pumpás üvegben érkezik. Úgy tökéletes ahogy van!

Image Skincare Clear Cell Salicylic Gel Cleanser

Image Skincare Clear Cell Salicylic Gel Cleanser
2015. január 30.

Az előző véleményemet remélem nem sokan olvasták, megvezettem a népet. Nem, nem nem és nem. Teljes zsákutca az aknék szétszárítása. Sajnos nemhogy szebbé varázsolta volna a bőröm, kibillentette egyensúlyából így voltak száraz, hámló részek (pl. a szemhéjam rendszeresen hámlott), míg az orcákon, állkapocs vonalán gyulladt pattanások sorakoztak. Váltottam: lemosóból soha többé géles, vagy habzó állagú. Az én bőrömnek gyengéd ápolás kell. A hámlasztást meg majd elvégzi a kémiai hámlasztó, az úgyis arra van.