ansu

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2015. január 15.

Problémás bőrű egyéneknek ez a kence főnyeremény. Nem hittem volna, de egy hét sem kellett, hogy látható jeleket produkáljon. Először is: amit ígér, nálam hozza is: nem zsírosít, nem is szárít, a bőr gyorsan beszívja, tehát nyomot se hagy, azon kívül, hogy pihe-puha arcot varázsol. A kis lilás és barnás hegeimet mesterien halványította, és ami számomra hihetetlen, hogy a gyulladást is lehúzza. Semmi más új terméket nem iktattam be az arcápolási rutinomba, tehát csak neki tudhatom be eme minőségi változást az arcomon. Kis huncut :)
Ha valaha beszüntetik, sajnos kénytelen leszek elátkozni az egész kompániát, remélem erre soha nem kerül sor!

Chanel Perfection Lumiere Alapozó

Chanel Perfection Lumiere Alapozó
2015. január 15.

Update: 2015. január
Tapasztalatom a következő: sajnos hiába hidratálok alá, nagyon kiszárítja a bőröm és az apró ráncokba is beleül, ezért muszáj levonnom egy pontot, valószínűleg nem veszem újra.

2014. június
Legfőképpen olyanoknak ajánlanám akiknek nincsenek komolyabb bőrhibáik, mert azokat nem fedi el sajnos. Volt egy időszak amikor tele volt az arcom gyulladt pattanásokkal és mellette hámlott a bőröm. Na azzal nem tudott mit kezdeni. Viszont mióta szebb a bőröm, egyre gyakrabban nyúlok felé, mert egész egyszerűen annyira tökéletesen beleolvad az ember bőrébe, mintha nem is alapozó lenne. Az illata nagyon chanel, jól kenhető, ecsettel is könnyen eldolgozható. S a végeredmény magáért beszél. Matt, üde, hamvas bőr. Tartóssága is teljesen rendben van, átbulizott éjszaka után is a helyén van. És ahogy mgina007 is írta, visszanézve fényképen annyira természetes, gyönyörű bőrt látok, hogy csak ámulok:)

Couture Couture by Juicy Couture

Couture Couture by Juicy Couture
2015. január 4.

Rájöttem, honnan ennyire ismerős: tisztára mint a nagy Avon illatok egyike. Édes, fehérvirágos, amolyan fejfájdítóan és nem a modern ízlésnek megfelelően. (Ez nem feltétlenül negatív a részemről, a mostani karamellaáradat nagyobb utálatot keltett bennem) Habár nem gondolom hogy korhoz kötött a viselése, nekem mégis a nagyim ugrik be róla, akit nagyon szerettem és aki már nincsen köztünk:(
Ezek után képtelen vagyok viselni.

Van Cleef & Arpels C.E. Orchidee Vanille

Van Cleef & Arpels C.E. Orchidee Vanille
2014. szeptember 25.

Annyira melengető, hogy legszívesebben belebújnék! Aki egy átlagos virágos-vanílás illatra számít, az óriásit fog csalódni, méghozzá pozitívan. Rövid pályafutásom alatt nekem Ő testesíti meg a tökéletességet a maga kategóriájában. Édes, de mégis másképpen, mint a többiek...sosem túl sok vagy émelyítő. Ősszel, télen, hideg kabát, sál alól ki-kipárologván a legrosszabb reggeleken is mosolyt csal viselője arcára. Puha, krémes, de kicsit száraz, ami ugyan paradoxon, de nem tudom másképpen leírni. Sőt, egyáltalán nem tudom leírni, ezt mindenkinek éreznie kell, de komolyan!

Annick Goutal Songes

Annick Goutal Songes
2014. szeptember 25.

Valahogy olyan ő, mint egy Chanel kosztüm, az időtlen elegancia tökéletes megtestesítője. Ez az aranylóan édes, fehérvirágos nektár a nőiesség üvegbe zárt alkoholpárlata. Ha kell erős, ha kell gyengéd. Nagyon francia és nagyon romantikus. A Samsara mellett ő az a parfümöm, amelyet kislányos áhitattal viselek, mintha anyuci budoirjából csentem volna egy leheletnyit. 22 évesen még kevés vagyok hozzá, így otthon (titokban), saját örömömre inhalálom. Talán majd 15 év múlva, kis feketében elsuhanok mellettetek ebben az illatfelhőben, talán...

Annick Goutal Ninfeo Mio

Annick Goutal Ninfeo Mio
2014. augusztus 31.

Update: Volt szerencsém 1 hónapot a spanyol nyárban eltölteni, ringó búzatáblák, roskadozó fügefák és szőlőültetvények között. Lehet hogy nem a Ninfeo Mio a legtökéletesebben megkomponált fügefalevél-illat, de bennem akarva-akaratlanul annak a 35 napnak az illatát fogja felidézni és így mosolyt varázsolni az arcomra:)

40 fokban nem tudok most mást elviselni mint ezt a harsogóan zöld fügefalevelet. Magam sem hittem volna, mert távol állnak tőlem a citrusos-friss illatok, de ő valahogy más. Nem az a snassz citrusos-vodkás-cukros óceánillat amitől legszívesebben öklendeznék. Nem. Kifújáskor egy savanyú citrusbomba ami mintha száraz citromfűágyon terpeszkedne...tüdőig hatolóan felfrissít. Aztán előbukkan az édeskés levendula és a fügefalevél, ami az egész illatnak egyfajta aromaterápiás hangulatot kölcsönöz. A leszáradása, picit mogyorós-tejes beütésű, a fás alap enyhén feldereng. Olyan 4 óra alatt egyre bőrközelibbé válik, majd teljesen elillan.
Komolyan mondom nem vágyom másra, mint permetező nyáresőben táncolni és csak a Ninfeo Miot viselni. Van benne valami puritán, valami ősi.

Clinique True Bronze Pressed Powder Bronzer

Clinique True Bronze Pressed Powder Bronzer
2014. június 11.

Hihetetlen, de nekem vagy már 5 éve megvan és még mindig nem fogyott el. A bronzosítóktól mindig is tartottam, mert könnyen nevetség tárgyává válhatunk ha a kelleténél többet viszünk fel. Ugyanez a helyzet vele is, elég csak egy leheletnyit hozzáérinteni az ecsetet, és máris tökéletes az eredmény. A kis ecset nem tudom mennyire használható, inkább maradok a bevált nagyméretű ecsetemnél. Nem narancssárga, nem is diszkógömb-hatású. Szolid csillámok vannak benne, amik enyhén kiemelik az arccsontot. Nagyszerű ár-érték arány.

Diptyque L'eau Des Hesperides Cologne

Diptyque L'eau Des Hesperides Cologne
2014. május 26.

Először beleszerettem. Teljesen olyan érzésem lett tőle, mint amit a wellness-szállodák spa részlegei adnak. Aromaterápiás, relaxáló, frissítő, kissé herbás csoda.
Második teszteléskor semmi másra nem tudtam gondolni, mint hogy ugyanaz az illat, mint a Lush Big sószemcsés samponja, amit akkor szerettem...
Viszont a leszáradása egy az egyben Light Blue volt rajtam, és nem tudom megfejteni, hogy a cédrus-citrom kombó, vagy pedig más felel ezért a karcos, fojtogató ki-nem-állhatom-illatért.
Miért van az, hogy a bőrömet egy citrusos illat sem szereti?!!!! Pedig én igyekszem, de ténlyeg.
Nem pontozom le, mert a megfelelő bőrön, tökéletes zöld, jeges hatást érheti el, ebben biztos vagyok. Tartóssága cologne-hoz képest teljesen rendben van, rajtam 4-5 óráig érezhető volt, a végén bőrközelivé szelídült.

Franck Olivier for Women

Franck Olivier for Women
2014. május 20.

Vannak olyan napok, amikor az ember lánya leül a laptop elé egy forró teával a kezében, beburkolózva, és egyszerűen kiélvezi a rossz idő előnyeit "ilyen viharban ki nem teszem a lábam" címszó alatt. Egy ilyen borongós délután akadtam őrá.
A Franck Olivier egy tökéletesen megkomponált darab, egy csapatjáték a jegyek között. Egy szimfónia, amit gyümölcsös és virágos akkordok lágyan szólaltatnak meg az emberi bőrön. Ha ezt viselem, mindenki megkérdezi, hogy mi ez az illat.
Hogy pontosan milyen illat ő? Egy feminin, kicsit mézesen-édes, ugyanakkor könnyed, egyedi illat. Azért szerettem bele, mert annyira különleges, de mégis hétköznapi illat, ami melegíti az ember lelkét, ha az fázik. Egyszerűen annyira tökéletes "egyensúlyban" van, hogy a jegyekről nem is tudok írni. Őszre-télre, otthonra-irodába, melegítőhöz-kosztümhöz...mindegy. Egy ragyogó aurát von viselője köré. TARTÓS, így, nagybetűvel, és nevetségesen olcsó...ugyanakkor ezer meg ezer dizájnerparfümöt maga mögé utasít, ami a minőséget illeti. Ha valaki kevés pénzből úgy akar illatozni, minta luxus illatot fújt volna magára, akkor ő a megoldás.
Az üveget inkább nem pontozom, mert borzasztónak találom. De ez senkit ne tántorítson vissza a vásárlástól. Vakon rendeltem. Ilyenkor megbocsátom magamnak a korább mellélövéseket. Mert ez az illat kárpótol mindenért. Hmmm...burokban vagyok.
Update: rajongásom alábbhagyott, hiányzik a változás...túl egysíkú.

Jean Paul Gaultier Classique

Jean Paul Gaultier Classique
2014. május 20.

Warning: aki nem szereti az édes, nagy hatósugarú illatokat, nagy ívben elkerülni szíveskedjék!

A fáma úgy szól, hogy Jean Paul Gaultier egy olyan illatot rendelt meg a parfümzseni Jacques Cavalliertől, amely visszaidézi édesanyja budoirjánák illatát. S ekkor megszületett ez a klasszikus, minden maszkulin jegyet nélkülöző női illat. Tényleg classique. Ugyanúgy megállja a helyét egy farmer-kasmírpulóver kombóval, mint egy kis fekete ruhával. A NŐ illata.
Kezdetben olyan, mintha egy bomba robbana az ember arcába, méghozzá brutális édességgel. Az én bőrömön legjobban a narancsvirág-ánizs páros érződik, minden mást elnyomva. És ez tart percekig és percekig, hosszú percekig. Azt hiszem ez a fázis sok embernél fejfájást is okozhat mert gyilkosan édes. A leszáradása azonban egy csoda. Vaníliás-ámbrás alap, sok-sok virág púderességével, ami a régi rúzsok és púderek mennyei illatát idézi. S ott is vagyunk abban a budoirban ahol a kor színésznői félhomályban selyemköpenyben cigarettázva az esti előadásra készülődtek. Na, ez az a hangulat, amit ez a nedű ad. Tiszta, kecses nőiesség. És azt hiszem ezért is van olyan hatással a hímneműekre.

Update: nem mindig vagyok képes elviselni a fogfájdítóan szintetikus édességét. Kevés vagyok én még hozzá.