ansu

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Guerlain La Petite Robe Noire EDT

Guerlain La Petite Robe Noire EDT
2014. május 20.

Impozáns üveg, gyönyörű nőies vonalvezetés, semmi hiba nincs benne. Ahogy az illatban sincs. Friss, mégis édes. Könnyed, lágy, mégis ott van. Tökéletesen illeszkedik a viselőjéhez, ha kell játékos, ha kell, komoly. Számomra a tökéletes nappali viseletet testesíti meg, tartóssága is rendben van edt-hez képest. Aki csalódott, az valószínűleg egy újabb mérföldkövet várt a Guerlaintől. Szerintem teljesen rendben van, azonban ha valaki a márka kultillatait szeretné megismerni, ne erre keresgéljen.
P.s.:Rajtam kísértetiesen hasonlít Lolita Lempicka Lolitajához. Próbáltam megfejteni eme egyezőség okát, talán a cseresznyelikőr teszi?!

Update: Sajnos nem lett szerelem a mienk, valami hiányzik. Talán én változtam meg?

Thierry Mugler Alien EDP

Thierry Mugler Alien EDP
2014. március 27.

Miért? Miért kellett találkoznom veled?! Miért csak most?! Miért?
Nem tudom mi a rosszabb, hogy eddig mindig elmentem mellette, és nem tudtam mit rejt a lila földönkívüli, vagy hogy ma első szaglásra beleszerettem. Mert ha előbb megismertem volna, már a gyűjteményem stabil része lenne, de így, amikor nem terveztem vásárlást, súlyos költségekbe fogom verni magam. Mert kell nekem. Gödör alján csücsülök.
Szóval úgy történt a dolog, hogy csak a postára indultam, esküszöm...és ott jött velem szembe a douglas. Hát..gondoltam egye-fene beugrom, gyors körbenézek, letesztelem az újdonságokat. És az újdonságok enyhe csalódást okoztak, így futottam még egy kört, hátha valami megragad. És akkor ott, nem tudom milyen indíttatásból felemeltem ezt a földönkívüli elixírt, pedig tudtam, hogy jázminos és ők nem szeretik egymást a bőrömmel, DE akkor és ott megtörtént a világegyetem csodája, amit nem tudok ép ésszel felfogni.
Hideg és forró, metálosan karcos és jázminosan édes...és félóra után már csak a meleg, fás-virágos édesség van ami a végtelenségig érződik. Mmmmmm. Azt hiszem Mugler harmadik csodája is hamarosan az enyém lesz.

Gucci Rush 2

Gucci Rush 2
2014. március 27.

Sokadik tesztelésen vagyok túl és még mindig nem tudom eldönteni, hogy megéri-e a pénzét. Rajtam kifújáskor kifejezetten zöld, a napsütötte paradicsom húsának illatára emlékeztet (régen beültem a nagyszüleim kertjébe és ott "meditáltam", mennyei illatok terjengtek). Utána keveredik bele egy kis virágos édesség, de végig nagyon friss marad. Nehéz jól leírni, hogy pontosan milyen...samponosan krémes-édes, de végig harsogó zöld. Tökéletes a mindennapokra, tavaszi-nyári időszakban üdítő tud lenni. A dög testvére pedig inkább este szól nagyot.
Ami elgondolkodtat, az az, hogy rajtam csak 6 órát bír ki...és végig bőrközeli...

Image Skincare Vital C Hydrating Enzyme Masque

Image Skincare Vital C Hydrating Enzyme Masque
2014. március 10.

Én is elégedett vagyok ezzel a maszkkal. Ahogy az Image Skincare legtöbb termékének, úgy ennek az illata is nagyon kellemes. Kémiai hámlasztás után segíti az elhalt hámréteg leválását és felpuhítja, feltölti a bőrt. Felkenéskor tényleg csíp, de ez csak pár perc. Az állaga olyan mint egy hidratáló krémnek, könnyen kenhető, nem darabos, és ugyanilyen könnyen le is mosható. Én kb. 30 percig szoktam fennhagyni. Nagyon jót tesz a szomjas bőrrel!

Image Skincare Balancing Facial Cleanser

Image Skincare Balancing Facial Cleanser
2014. március 10.

Ő egy átlátszó, géles állagú lemosó, ami kicsit habzik. Tökéletesen és kíméletesen tisztítja a bőrt, anélkül, hogy nyikorgó-bőr érzést okozna. Egyszóval tökéletes! Érzékeny bőrűeknek pedig főleg ajánlom! Meg úgy az Image márkát is..mindenkinek. Nekem csodát tett az aknés bőrömmel.

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2014. február 22.

Sokáig gondolkoztam, hogy vajon van-e még valami amit Ti, kedves krémmániázók nem mondtatok el erről a méltán népszerű illatról. És akkor rájöttem, hogy hiába van itt majd' 200 vélemény, mindenkinek más a története. És ez az, amiért szeretek véleményeket olvasgatni, főleg a parfümök terén. Mert imádom a szubjektív dolgokat, azokat a kis morzsákat, vagy esetleg nagyobb sziklákat, amiket megosztotok az életetekről egy-egy parfüm kapcsán. Eláruljátok mi minden van egy illat mögött, legyen ez egy szerelem története, vagy épp csak egy szerda délelőtti szösszenet. Én ezért járok ide elsősorban. Mert kapok valamit, ami több mint egy vélemény. Kiskoromtól fogva örömemet leltem abban, hogy sötétedéskor, mikor már lámpát kapcsolnak a házakban, végigmentem az utcán, és belestem az ablakokon. Olyankor egy pillanatra én is ott voltam, velük. Most, itt is ezt érzem.
Bocsássatok meg a hosszú bevezetőért, az illatról még nem mondtam semmi érdemlegeset, s lehet ezután sem fogok. Ezt az illatot Jaques Polge a mai, 21. századi Gabrielle Chaneleknek szánta, ebben 100%-ig biztos vagyok. Azoknak a nőknek, akiket fűt az alkotásvágy, a szenvedély és a tenni akarás. Ők azok akik sosem alkusznak meg, mindig hűek maradnak önmagukhoz. Igazi harcosok, akár Coco. Kifinomult, lágy, rejtélyes és valahogy mégis lehet disszonáns. Megfejtésre vár, titkokat rejt...

Sotret Lágy Kapszula

Sotret Lágy Kapszula
2014. február 11.

Beállok én is azok sorába, akik inkább lebeszélnélek benneteket. Lehet hogy kicsit hosszúra nyúlik a történetem, ezért elnézéseteket kérem.
Az én történetem az aknékkal természetesen kamaszkorban kezdődött, de sosem vált szélsőségessé, hála a rendszeres látogatásoknak a kozmetikusomnál, és az aránylag stresszmentes életmódnak, viszonylag egészséget táplálkozásnak, rendszeres sportnak. Már-már búcsút mondtam nekik, amikor beköszöntött egy olyan szakasz az életemben, amikor lelkileg mélypontra kerültem. És ha ez nem lenne elég, csúnya ragyák is megjelentek az arcomon (akkor még nem láttam hogy ezek a depresszióm miatt keletkeztek). Ekkor mentem el egy bőrgyógyászhoz, aki felírta a Sotretet, és én kétségbeesésemben, minden reményemet eme csodaszerben látva elkezdtem a "kúrát". Úgy gondoltam hogy minden "apró" mellékhatás a szent célt szolgálja. Mik is ezek a mellékhatások, amik az én esetemben jelentkeztek? Száraz, hámló, repedezett bőr, ajak, ami állandóan felszakadt, kisebesedett. Erős fáradtság, izzadékonyság, izomfájdalom. A bőrgyógyász elmondta, hogy x hétig kell majd szednem, addigra tutira rendbe jön a bőröm. Nem tudom hány héttel a megígért időpont után torkig lettem az egésszel és többet a doktor úr portája közelébe sem mentem. A bőröm állapota semmit nem javult. Mélységesen elszomorított és csalódott voltam. Ezután a bőröm még rondább lett, mint a kúra megkezdése előtt.
100%-ig pénzkidobásnak érzem, és ami még inkább aggaszt, hogy nem tudom, hogy okoztam-e ezzel valami maradandó károsodást magamban esetleg a leendő gyermekeim egészségében. Ugyanis elég újkeletű a gyógyszer (itt most az isotretinoin származékokra gondolok, úgy mint Sotret, Roaccutan, Aknenormin, Isotretinoin stb), így még semmi biztosat nem tudnak mondani a genetikai hatásáról..Azt, hogy új, úgy értem, hogy az első generáció, akin "tesztelték" még bőven él. Ha jól tudom a Roaccutant 1987-ben vezették be Magyarországon, ami azért nem volt túl régen.
Valamire azért rájöttem közben: (nem kell senkinek elfogadnia az álláspontomat) az aknék a lelki problémáink kivetülései. Bármilyen kencével, gyógyszerrel próbálkozhat az ember, ha belül nincs rendben, semmit nem ér. Mindenki maga mérlegelje, hogy egy tüneti kezelésre van-e szüksége, vagy pedig egy életre szép bőrt szeretne-e. Utóbbi szerintem csak úgy érhető el, ha az ember megbarátkozik önmagával és a világgal. Ez pedig komoly belső munka árán érhető el. Igen, van, amit nem lehet pénzért megvenni:)
Szeretném még valamivel kiegészíteni a "kisregényemet": aki a kúrára adja a fejét, az mindenképpen olvasson utána amennyire csak lehet. Sok fórum, blog létezik ahol érdekes, tanulságos történetek vannak pro-contra szintúgy. Azt még szeretném elmondani, hogy én teljesen szubjektívan fogalmaztam meg a tapasztalataimat, senkinek nem kötelező elfogadnia, csupán segítő szándékból írtam le őket. Lehet, hogy neked beválik, attól még hogy például én nem hiszek benne. Az a jó, hogy mindenki maga dönthet, ez az oldal pedig csak egy mankóként funkcionál, akinek szüksége van rá.

Kenzo Amour

Kenzo Amour
2014. január 26.

Az Amour az amivel a jegyek alapján működünk. De a valóságban nem...a kémia cserben hagyott. Baba hintőpor illatot árasztok őt viselve,pont mint egy tisztába rakott csecsemő:D Sajnos még bújós illatnak sem jó az én fránya bőrömön. Hányszor megfogadtam már, hogy ezután mindig bőrön tesztelem az illatokat, mégis valahogy meggyőzöm magam a vakon rendelés pozitív kimeneteléről. Mert az olyan izgi. Alig várod a futárt, utánaolvasol, nézed a jegyeit, ez tuti tökéletes lesz a bőröddel, biztos tetszeni fog, aztán eljön a nagy nap és kopp. Nem mindig úgy van az ahogy elterveztük. És ami a legszebb, hogy a saját kárunkon (se) tanulunk. Én legalábbis nem. Ezután is lelkes blindbuyer leszek...kudarc ide vagy oda.

Givenchy Play Intense For Her EDP

Givenchy Play Intense For Her EDP
2014. január 18.

Barátom kedvenc illata rajtam a Rush mellett. Karácsonyra kaptam, és a család több tagjának nehezen esett le hogy ez a lila cucc egy parfüm és nem valami ultradizájnos Bell-féle készülék. Nem érdemem kritizálni az üveg tervezőjét, de nekem kicsit gagyi benyomást kelt. Tudom, hogy a célkorcsoport a fiatal generáció, de...na mindegy. Ami fontosabb az úgyis a tartalom, ami azért különlegesre sikeredett:) Az illatról: először harsány, kicsit arcba csap a pink bors meg a narancsvirág, de hamar egy krémes-fehérvirágos keverékbe mosódik át. Erre az illatra tényleg illik az hogy krémes és puha, olyan mint egy meleg kasmír sál. Édes, fűszeres, de nem fojtogató. Hűvös időben a legszebb, ugyan esti illatnak mondják, szerintem abszolút nappali. A legjobb a benzoinos, fás, pacsulis alap, amitől kicsit sötétebb, eredetibb lett az átlagnál, de még -azt hiszem- a félénkebb lányokon is jól mutat. Összességében nem egy dominaillat, na de nem is szűzies. Inkább kiegyensúlyozottnak mondanám. A tartóssága sajnos nem tökéletes, de nincs szívem ezért csillagot levonni.

Gucci Premiere

Gucci Premiere
2014. január 17.

A női nem súlyos félrevezetése a Premiere kampánya. A Gucci divatház szégyellheti magát amiért megengedi magának, hogy minden egyediséget nélkülöző mainstream cuccokat dobjon a piacra. Mindezt mézzel-mázzal bevonva. Ebben a kisfilmben minden arany: arany ruha, arany haj, arany lift, arany korlát, arany üvegcse...mindenből a luxus, elegancia árad, lehet hogy egyesek szerint kicsit erőltetve:D Na de, ami biztos nem folyékony arany, az az üveg tartalma. Hogy lehet egy ilyen "mázsás aranytömbben" ilyen kevés karát?! De most komolyan....ki számított egy virágos szappanillatra??? Ezt a kisfilmet látva én egyszerűen nem jutok szavakhoz...ma teszteltem mintát és komolyan mondom veszek a Guccinak egy "ássátok el magatokat szettet". Elnézést amiért így kikeltem magamból, de újra csalódást okoztak és muszáj volt leírnom.
Egy leheletnyi virágos, kicsit citrusos szappanos illat vintage beütéssel ami jó esetben 2 órát bír ki. Hol van a fás-bőrös alap?!!! Elbújt..a dög!
Annyit tudnék a védelmében felhozni, hogy legalább nem egy 5 méteres hatósugarú vegyipari rettenet, szóval nem bánom ha valaki a villamoson mellettem őt viseli.