ansu

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. március 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Paula's Choice Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant
2014. január 15.

Most már több mint egy éve használom, 2-3 naponta. Összességében azt kell hogy mondjam, megéri az árát, nálam nagyon lassan fogy. A tubus pumpás adagolóval van ellátva, így pont megfelelő mennyiségű gélt kapunk. Átlátszó, kicsit ragacsos hámlasztó. Felkenés után hamar beszívódik, ugyanakkor egy filmszerű réteget képez a bőrön. De ez nem az a fullasztó, zsíros érzés, abszolút kellemes a tapintása. Most, 1 év után is azt kell mondanom, hogy jól működik a dolog. Abszolút pihe-puha, feszes bőr. Annyi negatívumot tudok hozzátenni, hogy reggelente, amikor megmosom az arcom, a szám körüli részeken többször kiszárad tőle a bőröm, ilyenkor pár napot kihagyok és csak hidratálót teszek fel éjjelre. Ugyanezt teszem akkor is, ha érzem hogy csípi a bőröm mivel ki van száradva. Pattanások visszaszorítására nem alkalmas, de attól még ötös.

Erno Laszlo Advanced Retexturising Complex

Erno Laszlo Advanced Retexturising Complex
2014. január 15.

Erno Laszlo hámlasztóját esténként használom, felváltva Paula 8%-os AHA-jával. Azt kell hogy mondjam, elsőre ijesztő a szaga, igazi "kémia" vagy "gyógyszertár" szagú, ahogy sephora is írta. Ezért én 1 hónapra száműztem, mivel arra gondoltam hogy biztos lejárhatott a szavatossága. De nem, neki ilyen szaga van, ma már teljesen hozzászoktam. Szóval, pumpás adagoló, fehér, kicsit tejes állagú krémmel. Könnyű eloszlatni, hamar beszívódik. Ezután gyors alvás. Reggel még csukott szemmel valahogy eljutok a fürdőbe és tádáám: kisimult, üde arc, csak a szem alatti karikákkal kellene valamit kezdeni. Szóval jól működik, egyenletes, szép bőrt kap az ember lánya.

Versace Medusa

Versace Medusa
2013. december 11.

Először a letisztult, elegáns üvege fogott meg, amelynek minden részletéből luxus árad. Az illat számomra picit csalódás volt. A bőrömön igencsak erős az orgona, de hála az égnek ott van a guava, amitől egzotikus, gyümölcsös, hordható illattá válik. Később orchidea, lótusz, gyöngyvirág, az utóbbiból kicsit több a kelleténél, olyannyira, hogy émelyítő is tud lenni. Eléggé lineáris, kiszámítható és bőrközeli. Semmi meglepetés, semmi újdonság. Tudom, hogy néha kell ilyen is, de ez most nekem kevéskének bizonyult. Semmi maradandót nem okozott...2 óra múlva már szinte el is tűnt...nem szeretik egymást a bőrömmel.

Dolce & Gabbana La Roue De La Fortune 10

Dolce & Gabbana La Roue De La Fortune 10
2013. december 11.

Nagyon éles kontraszt van a kékes, minimalista üveg és az illat között. Az ember fia/lánya hűs, zöld, vizes permetre számít, ehelyett egy brutálédes virágbombát kap egyenesen az arcába. Többen azt írták róla, hogy aki még fél az Angeltől, az próbálkozzon vele. Hááát, nem tudom. Nekem ő túl virágos. Ugyanakkor gourmand is. Szóval egy katyvasz rajtam. Nem szeretem viselni. Illetve nem tudom viselni. Fehérvirágok-pacsuli-benzoin-ananász kombó, és mindez unisex. Engem összezavart. Még egy normális gondolatot sem tudok róla megfogalmazni.

Yves Saint Laurent Belle d'Opium

Yves Saint Laurent Belle d'Opium
2013. december 11.

Lehet őt bántani, hogy az Opium lebutított, leegyszerűsített flankere, ami eléggé mainstream, a mai parfümdivatnak teljesen megfelel, DE ahogy Odil is írta "egy epikus illat testvéreként dobták piacra", így szinte lehetetlen volt azt a magasra tett mércét felülmúlni. Jobban járunk ha önálló illatként tekintünk rá, vagy pedig mint az Opium modern, közérthetőbb, a mindennapi nőknek lefordított változata. Egy elegáns negyvenes nő hamvas leánya. Akik amatőrök még az erős, orientális illatok világában -pl. én-, tökéletes kezdet lehet ő, aki nem egy túlkomponált, könnyen viselhető darab.
Lehet hogy szükséges vele több kört futni. Lehet hogy elsőre nem fog bejönni. De érdemes vele próbálkozni.
Modern virágos-orientális illat, nem túl erős, sőt inkább bőrközeli marad végig. Mégsem hétköznapi, hanem különleges, ünnepi illatról van szó. Erős, keleties, füstös akkordok vegyülnek a bors fűszerességével, amelyet a fehér virágok krémessé varázsolnak, a szantálos alap pedig megadja az összhangot. Leszáradása enyhén maszkulin, de nekem ettől még jobban tetszik.Tökéletes választás lehet szombat éjjelre, de csakis tűsarkúhoz és csillogó ékszerekhez!
A nő aki őt viseli magabiztos, csábító, élvezi a "becserkészés" minden egyes pillanatát...
Az üvege gyönyörű, elegáns, klasszikus és modern is egyben. Nekem kelet, pontosabban Kína jut róla eszembe.
Ami a hibája az illatnak, az a tartóssága. Pár óra múlva már sehol sincs. De annyira szeretem hogy csak ötöst tudok neki adni.

Dolce&Gabbana Pour Femme EDP

Dolce&Gabbana Pour Femme EDP
2013. október 13.

Sokadjára esek neki hogy valami használható véleményt fogalmazzak róla, eddig minden próbálkozásom törléssel végződött...de most tényleg összeszedem a gondolatimat:
Forró, izzasztó nyár volt. Első szaglásra szerelembe estem vele, hamar az enyém is lett. Nem is tudom mi az ami megfogott benne. Bevallom őszintén, egyszerűen elalélok a Dolce&Gabbana olaszos, romantikus hangulatától. Valahol tudat alatt én is szeretnék olyan vonzó déli szépség lenni mint amilyenek a hölgyek a D&G reklámokban...talán ezért is vártam annyira a parfüm megjelenését. Szóval..mint mondtam nyár volt és én rohantam hogy megszerezzem őt. Az első benyomásaim: meleg, púderes (de nem fullasztóan), édes, málnás-vaníliás finomság. Már-már gourmand. Tökéletesen nőies, abszolút komfortzónán belüli, lágy illat. Mediterrán tengerpart, 40 fok, pálmafák, kikötő, macskaköves, hűs utcák, óriási gombóc málnafagyi, capuccino, pizza, zsibongó tömeg, vidám, temperamentumos emberek, forró zene, éjszakai élet, olasz pasik, elegáns nők, gyönyörű, elhagyott kápolnák, Szicília, szieszta, keresztapa...teljesen olasz életérzés kerített hatalmába. Nekem ő kell! Enyém is lett, és attól kezdve valamiért nem úgy működik. Valami hiányzik. A mélység talán? Nem tudom..mindenesetre nem adom fel, mert tudom hogy működni fog! Működnie kell!

Guerlain Shalimar Parfum Initial

Guerlain Shalimar Parfum Initial
2013. szeptember 19.

Tudjátok őt olyan érzés viselni, mint amikor megnézel egy jó filmet, és utána nem tudsz megszólalni. Elszorul a torkod, könnybe lábad a szemed, bármelyik pillanatban elsírnád magad. Utána órákig agyalsz, gombóc van a torkodban, nem tudsz aludni. Sebezhető vagy és gyenge. Én most pont így érzem magam, üresen és védtelenül. Kiszolgáltatott vagyok és ez most jó így. „Azt mondják, ha lassabban veszed a levegőt, az idő is lelassul.” Fekszem az ágyban, emlékek kavarognak a fejemben és ez most egy keserédes érzés, fájó de jó is. Szeretném ezt az állapotot most konzerválni.
Magamra hintettem a Shalimarból, ami körülölel, de mégis egyedül vagyok. Lépesmézes írisz keveredik a bőrömön, az emberi bőr és egy parfüm csodás találkozása. A szobában meleg van, megy a ventilátor, felidéződik a gyerekkorom. Ó, Shalimar, erős fegyver vagy te! Sötét, krémes, füstös a leszáradás, aminél gyönyörűbbet nem tudok elképzelni.

Lancôme La Vie Est Belle EDP

Lancôme La Vie Est Belle EDP
2013. szeptember 19.

Elnézést kérek, amiért ilyen hamar módosítok a véleményemen.
Történt ugyanis hogy egy zsúfolt plázában megéreztem őt, méghozzá akkora mennyiségben és töménységben, hogy ki kellett mennem a levegőre, különben megfojtott volna. Nem tudok elsiklani afelett, hogy ennyien használják nem kis dózisban. Egyszerűen eltűnik belőle a szépség, a varázs. Magamra fújva kint a hóesésben tetszett, de egy fújásnál több már fullasztóan hathat. Kicsit kiszámíthatónak és egyszerűnek érzem, pont ahogy a többi mainstream cucc manapság. Egy picivel eredetibb lehetne, de nem hibáztatok senkit.
Ami érdekes, hogy sokan a Flowerbombhoz és a Miss Diorhoz hasonlítják. Rajtam hihetetlen, de teljesen más. Ha valamihez kellene hasonlítanom, akkor az a Gucci Rush lenne púderes, picit krémesebb, virágosabb változatban. Először nem hittem az orromnak. Gyorsan felmentem a fragranticára összehasonlítani őket, rájöttem hogy lehet hogy a pacsuli-vanília-jázmin egyezőség teszi.
Csodálatos, hogy mennyire más a bőrünk.

P.S: 1.Felelősséggel, mértékkel javallt használni!
2. Szerintem picit túl van árazva...

Update: egyszerűen a hányinger kerülget már, ha megérzem...Könyörgöm hölgyek, ezerszer gyönyörűbb illatok vannak a parfümériák polcain! Nem kell az eladók ajánlásainak bedőlni...

Prada Tendre

Prada Tendre
2013. szeptember 19.

Először nem tetszett. Megijedtem. Kifújáskor friss, fanyar, savanyú, már-már szúrós, szóval nem egy cukorkafelhő. Gondoltam félrerakom és várok. Eltelt pár hét és én újra meg újra elővettem, és újra meg újra elraktam. Volt hogy csak a kifújás utáni pár percben éreztem hogy rajtam van. Aztán egyszer történt valami. Elmentem masszázsra, ahol a masszőr megjegyezte hogy milyen finom illatom van...én végig azt hittem hogy ez az ő illata. Azóta nem tudom mitől, miért és hogyan, de rajtam teljesen átalakult. Reggel 7-től este 9-ig végig érzem. Hihetetlen!
A kifújás fanyar perceit egy szárazabb-fás-fűszeres rész követi, amely precíz, távolságtartó és visszafogott. Harsány, vagány csajokon egyszerűen nem tudom elképzelni...
A Tendre kiteljesedése egy meleg szantálos-benzoinos csoda, amely hihetetlenül elegáns, mégis kimért. Egyszerűen annyira jól megszerkesztett illat, hogy képtelenség külön-külön kiemelni a jegyeit, olyan szépen összeolvadnak, összefolynak. Egyszerre lágy és kemény, modern és klasszikus. Tökéletes ebben az őszi időben, főleg decens, irodai viselethez tudom elképzelni.

Jesus Del Pozo In Black EDT

Jesus Del Pozo In Black EDT
2013. július 8.

Ájjájájj, hát ez a fekete csoda engem is megfertőzött, illetve ti, ti bűnös parfümánok! Boszorkányos, valóban, a drága! Olyan mint egy kézigránát, a férfiak térdre hullnak, nyálukat csorgatják, bármit megtesznek, könyörögnek, a Nő meg tartja a kezében, tudja hogy csak egy fújás (jelen esetben), és hullnak a hímek. Nos, kibújva ebből a fantázia dominajelmezből, ez egy igen érett parfüm. Nekem még van hová fejlődnöm, hogy tökéletesen tudjam viselni, de igyekvő ember vagyok.
A Nagyok-úgyis tudják akikről szó van-olyannyira berántottak ebbe a fertőbe, amiből-Medora szerint-nincs kiút, hogy olyan 3 hónap lefolyása alatt 6 parfümöt vettem...b@szki, ez így leírva elég sok!