arime

Regisztráció dátuma: 2021. január 8.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2021. január 8.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Revox Daily Sun Shield SPF 50

Revox Daily Sun Shield SPF 50
2022. április 22.

Az itteni vélemények alapján gondoltam, hogy mindenképp ki kell próbálnom, hátha nekem is ez lesz a tökéletes fényvédő, de sajnos nem lett az 😔. Az állaga tetszik, jól el lehet dolgozni, de az én arcomon nem szívódott be több idő után sem, ragacsos réteg maradt rajta, nem tudtam rá normálisan sminkelni, pedig alapozót nem is használok, max egy kevés korrektort és púdert, ami ehhez kellett is, mert eléggé fénylett tőle az arcom. Kicsit drágállom, ahhoz képest sokba kerül, hogy a mennyiség milyen kevés benne. Pozitívum az illata, ez az egyetlen, ami miatt imádtam felkenni 😄. (Ha valaki tud ilyen illatú parfümről, mindenképp írja meg!)

Organic Shop Banán Shake Regeneráló Testápoló

Organic Shop Banán Shake Regeneráló Testápoló
2022. január 17.

Nagyon vártam, hogy végre kipróbálhassam, de sajnos nem igazán vált be. Az illata banános-vaníliás, de van benne valami mellék szag, ami engem kicsit zavar. Eleinte tetszett, de azért elég tömény illata van és sajnos ilyen mennyiségben hamar besokallok tőle. Nekem egyáltalán nem szívódott be hamar, és sok idő múlva is még maradt egy réteg a bőrömön, amit én nagyon utálok, emiatt sincs kedvem mindig használni, de igyekszem elfogyasztani ezt az óriás kiszerelést. Hidratáló hatása átlagos, nem tud többet, mint bármelyik eddigi testápolóm. Jobb lenne, ha pumpás üvegben árulnák, ez a vödrös verzió nem igazán praktikus se nem higiénikus. Nem fogom újravenni, és más testápolót sem a márkától, pedig terveztem kipróbálni, de ezek után elment a kedvem. 😔

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2022. január 17.

Update: Valamiért késztetést éreztem, hogy miután nem vált be, megvegyem a nagy kiszerelést 😄 és jó ötlet volt, mert végül csak megtetszett. Lehet hogy az állagán is változtattak valamit azóta, mert mintha nem lenne már olyan sűrű. Csak az esti rutinban használom, csodát nem tesz az arcommal, de jó hidratáló, a bőröm is beszívja viszonylag hamar, először úgy tűnik, mintha csak ülne rajta, de aztán mégis hamar beszívódik. Még kipróbálok más hidratálót is, de lehet visszatérek majd hozzá.

Nekem sajnos nem vált be, túl sűrű az állaga, nehezen tudtam eldolgozni és nem is szívódott be könnyen, pedig nagyon szerettem volna, ha beválik, talán csak túl sokat vártam tőle. Egyébként az illatmentessége jó dolog, az összetevői jók, sok mindenkinek beválhat, az én arcommal nem kompatibilis sajnos, ezért elajándékoztam.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2022. január 17.

Szem alatti karikákra vettem, sajnos nem használt semmit erre a problémára. Persze tudom, ami 90%-ban használ az az elegendő folyadék fogyasztása, a pihentető alvás és a kevesebb stressz. Nem szokott puffadt lenni a szemem így arra nem tudom hatásos-e. Viszont! Az amúgyis hosszú szempilláim láthatóan sokat nőttek tőle, nagyot néztem hogy még hova képes nőni 😄 Hiába írják valahol, hogy nincs bizonyítva a koffein hajnövesztő hatása, számomra többször is bizonyított már, szóval erre a célra nagyon ajánlom, és ezért is kapja meg tőlem a 4 csillagot. Reggelente használtam, nagyon kevés kell belőle a szemkörnyékre, így rengeteg ideig elég, nagyon megéri megvenni ennyiért. Mivel előtte már olvastam hogy száríthat, így alapból kentem felé szemkörnyékápolót, úgyhogy a szárító hatásáról nem tudok nyilatkozni. Sok maradt még benne, kipróbálom a hajamra is.

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2022. január 5.

TO Granactive Retinoid 2% Emulsion-ról váltottam erre, gondoltam kipróbálom, főleg a hosszabb szavatossági idő miatt szerettem volna váltani valami másra, + olyanra, ami nem olaj alapú. Az állagát nagyon imádtam, nem tudom akinek nem szívódott be rendesen mennyit kent fel, de eleve egy borsónyit ír, én vagy 3X annyit vittem fel és pár perc alatt beszívta simán a bőröm. Az is nagyon jó, hogy több ideig eláll, mivel nagyon sok ideig elég, napi használat mellett is. Előnye még hogy már kapható drogériában is. A színén az itt olvasott vélemények után már nem lepődtem meg, gondom nem volt vele, szaga-illata egyáltalán nincs. Viszont sajnos -ami a lényeg- semmilyen hatást nem tapasztaltam a használata során, de tényleg, abszolút semmilyet, se jót se rosszat. Mintha egy nagyon sárga hidratálót kentem volna magamra (bár az legalább akkor hidratálna). Így inkább nem is próbálkozom a 10-essel, pedig az volt tervben, hogy ez után akkor arra váltok, de így kénytelen vagyok valami mást keresni, ami nem lesz könnyű, és valószínűleg olajos formulásra kell váltanom, amit nagyon nem szerettem volna. 😔 Sajnálom hogy nem vált be, pedig jó lett volna.

Geek & Gorgeous 101 Porefectly Clear 2% BHA + Sarcosine

Geek & Gorgeous 101 Porefectly Clear 2% BHA + Sarcosine
2021. december 30.

Update:
Sajnos hosszabb használat során már hatástalannak bizonyult, visszatértek a mitesszerek is, sőt még több helyen is megjelentek 😔 Szomorú vagyok, remélem másoknak hosszabb távon is beválik. Várom az új TO szalicilsavat hogy kipróbálhassam.

Mikor megjelent, azonnal megrendeltem, pont elfogyott az előző BHA (ami Revox volt) és nagyon kíváncsi voltam, hogy hogy teljesít majd. Pont 2 hónapja használom, de már az első néhány használat után is látványos volt az eredmény. Sokkal kevesebb mitesszerem van, segített a "sebaceous filaments"-eken is, kevésbé látszanak a pórusaim és szebb az egész bőrképem. Az állaga is tökéletes számomra, nem folyik, de nem is az a nagyon géles, mint a revox szérumoknál, hanem valahol a kettő között, ráadásul alig kell belőle egy kevés, szépen el tudom oszlatni az arcomon és könnyen beszívja a bőröm. Már most látom, hogy sokáig elég lesz, pedig minden reggel használom. Na és ha még az árát is hozzávesszük akkor extrán megéri megvenni. A szagát hamar megszoktam, igazából szalicilsav szagú, mi más is lenne ugye. Ettől boldogabb már csak akkor lennék, ha drogériákban/üzletekben is kapható lenne.

Balea Over The Clouds Tusfürdő

Balea Over The Clouds Tusfürdő
2021. december 16.

Cuki a csomagolása, az ára olcsó, bár ha azt nézzük hogy egy raklappal kell belőle használni egyszerre, akkor már nem is annyira. Az illatát nagyon szeretem, citromos keksz, vagy citromos sajttorta hangulatú, jó kedvem lesz tőle. Igazából amikor ilyen tusfürdőt veszek, főleg az illatáért veszem, második tusfürdőnek, hogy ha épp ilyenhez van kedvem, hogy ilyet használjak, arra a célra tökéletesen jó. Persze nem a legnagyobb csúcsminőség, meg az összetevők, meg jaj, meg szárítja is kicsit a bőröm, de ennyi belefér néha😉

Nivea Energy Micellás Víz C-Vitaminnal

Nivea Energy Micellás Víz C-Vitaminnal
2021. december 16.

Elég jó kis micellás víz, bár szerintem az árát nem éri meg. Könnyen lehozza a vízálló sminket is, nem szárítja vagy irritálja a bőröm, nem csípi a szemem, mint a rose touch. Egyáltalán nincs semmi illata (sem szaga 😄). A leírás rajta azt állítja hogy nem szükséges lemosni, de mivel minden micellás vizet le kell, ez kicsit félrevezető. Niacinamide is van benne, azt sok ember bőre nem tolerálja, szerencsére az enyém igen, de amúgyis használok szérum formájában. Nem hiszem, hogy újraveszem, "egynek elment" kategória.

Natura Siberica Tápláló Hatású Természetes Tusfürdő

Natura Siberica Tápláló Hatású Természetes Tusfürdő
2021. december 10.

Első tusfürdőm a márkától, netről rendeltem, nem volt lehetőségem megszagolni, így eléggé lutri a vásárlás, mert nekem nagyon fontos az illat (vagy az illatmentesség). Meg is szívtam ezzel, mert borzasztó orvosság szaga van. (Még a barátomnak sem tetszett, pedig a férfiakat általában ez nem érdekli annyira) Persze ennek ellenére elhasználtam de nagyon kínszenvedve, ilyenkor persze rengeteg ideig elég minden amikor alig várom hogy elfogyjon😅. Egyébként tényleg jó nagy kiszerelésű, meg jól habzik, jól tisztít, nem szárít, az orvosi rendelő szagon kívűl más bajom nem volt vele, a többi remélem jobb illatú, tovább próbálkozom 😄 A csomagolása csillagos ötös, mint az összes többi Siberica terméknek is, kár, hogy az illata nem ilyen jó😕

Natura Siberica Virágvízalapú Mélytisztító Agyagos Bio Arcmaszk Zsíros és Vegyes Bőrre

2021. december 10.

Első agyagos maszknak vettem, miután a márkának több terméke is bevált, gondoltam ezzel sem lőhetek mellé. Fekete színű, közepesen sűrű állagú arcmaszk, az illata nekem kicsit fura, egyébként nem is értem hogy minek egy arcmaszkba parfümöt tenni, de mindegy, szerencsére nekem nem irritálják a bőröm az illatanyagok. Az előírt 10 percig hagytam fenn, utána langyos vízzel lemostam, könnyen lejött. Használata után tisztábbnak, puhábbnak, egységesebbnek tűnt a bőröm, könnyebben beszívta a szérumokat, viszont azóta kipróbáltam sima kikeverős agyagmaszkot, és ez ahhoz képest a fasorban sincs hatásban, szóval ha elfogy (jó lassan, mert ritkán jut eszembe használni) nem fogom újravenni.