arizona07

Regisztráció dátuma: 2014. december 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. december 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

MAC Shape & Shade Brow Tint

MAC Shape & Shade Brow Tint
2020. július 23.

Féláron vettem, de úgy gondolom teljes áron is megvenném. Nekem bejön, hogy nem kell hozzá külön ecset, hiszen elég precízen lehet vele dolgozni. Praktikus mivel kétféle módon is applikálható. Egyenlőre a folyékony részét próbáltam, állja a nyári strapát és abszolút természetes az összkép. Természetes szőke vagyok, a szemöldököm is világos, így elég nehéz a megfelelő árnyalatot levadászni, nagyon sok videót néztem róla és látatlanban a Fling árnyalatot rendeltem, ami telitalálat volt. Konkrétan a szemöldököm színével egyezik, így tényleg nagyon szépen ki lehet vele tölteni a hiányos részeket. Pirospont a MAC-nek. :)

Medinatural Niacinamidos Hidratáló Krém

Medinatural Niacinamidos Hidratáló Krém
2020. június 7.

**UPDATE**

Igazából nem tudom mi történt, de megszűnt a durva ragacsosság. Persze picit zsíros érzetet hagy a bőrön, de ha rákenem reggel a mattító fényvédőmet meg a BB krémet, plusz púderezek picit, hát elég fain textúrát kapok. :) Tudjátok azt a természetesen matt, de hidratált effektust kapja meg a bőröm. Amúgy meg nagyon jól csillapítja és nyugtatja a bőrt, szóval felhúzom 5*-ra.

Pár hete használom reggel-este. Mivel kombinált-zsíros és egyben érzékeny a bőröm, így olyan hidratálókrémet kerestem, ami nem zsírosít, de segít a kialakuló ráncok megelőzésében, illetve a már meglévő hegeket is halványítani tudja. Fontos volt hogy ne legyen nehéz és ne okozzon plusz pattanást vagy mitesszert. Alapvetően előnyben részesítem a természetes összetevőjű termékeket, de fontos a hatóanyag is. Ez a krém megfelelően hidratálja az arcom, nem okoz allergiás reakciót viszont nekem picit ragacsos marad tőle a bőröm, még akkor is ha egy egész éjszakája van rá hogy beszívódjon. Emiatt a smink is könnyebben elcsúszik rajta, így nappalra a szemkörnyékre érdemes más hidratálót alkalmazni. Segít megnyugtatni a bőrt és hamarabb múlik a pirosság 1-1 mitesszer vagy pattanás után. Az illata nagyon visszafogott, kellemes, nekem kifejezetten tetszik, bár akár elhagyható is lehetne. Összességében nem rossz kis krém.

Medinatural Retinol Szérum

Medinatural Retinol Szérum
2020. június 7.

**UPDATE**
Oké, megkapja az 5 csillagot. :D
Valami zseniálisan tömött és szép lesz tőle a bőröm. Mindig is voltak bőrproblémáim és szerintem évek óta nem volt ilyen szép a bőröm (ha csak épp el nem rontom nyomkodással:D).

Pár hete használom, egyenlőre heti 1-2x mert még hozzá kell szoktatnom a bőrömet, plusz ezzel egy időben elkezdtem használni kémiai hámlasztót is. Folyós, de könnyen beszívja a bőröm és láthatóan szebb, tömöttebb lesz tőle másnap a bőröm. Elég sok időbe telt, mire kiderítettem milyen erősségű retinolt tartalmaz (a gyártó a terméknél nem tünteti fel, de valaki rákérdezett így: 3,2 % liposzómás retinolt tartalmaz, ami azt jelenti hogy ez nem a tiszta hatóanyagra vonatkozik, hanem a teljes technológiára a hordozó anyaggal együtt), így a skinsmartos kisokost használva nekem nagyjából az jött le hogy ez egy gyenge-közepes erősségű retinol. Szeretem a természetes összetevőket előnyben részesítő és a fölöslegeseket mellőző termékeket, így ár-érték arányban e mellett döntöttem. Alapvetően szép sima és puha lesz tőle a bőröm, szerintem heghalványításban is rásegít hosszú távon. Ha jut egy pici a szemkörnyékre, ott elő tud jönni pár piros folt (nekem elég érzékeny, ekcémára hajlamos ez a terület), de nem vészes. Az orromat tudja hámlasztani, igyekszem oda még kevesebbet felvinni. A ráncokkal szembeni hatásáról még nem tudok írni, ugyan már van egy pár ráncocskám a szemem körül és a homlokomon, változást egyenlőre nem észleltem, de hiszem hogy 10 év múlva meg fogom köszönni magamnak hogy 25 évesen már elkezdtem használni. :D

Saturday Skin Waterfall Glacier Water Cream

Saturday Skin Waterfall Glacier Water Cream
2020. május 31.

Ez volt az eddigi legkönnyedebb hidratáló krémem, mely könnyen beszívódott, kiválóan lehetett rá sminkelni és gyengéden hidratálta a bőrömet. Nem zsírosította a bőröm, kellemes nyugtató hatású és semmilyen allergiás reakciót nem okozott. Könnyű gél formulája van, nekem nagyon bejött, illata nincs. Nappali hidratálónak tökéletes, illetve akinek még nincs szüksége kifejezetten erős ránctalanító hatásra annak ez telitalálat. Kár hogy csak külföldről lehet rendelni. :(

Zoeva En Taupe Palette

Zoeva En Taupe Palette
2020. május 31.

Ez volt az első olyan nude-nak mondható paletta, amely felkeltette az érdeklődésemet. Szeretem a picit hidegebb tónusokat, és ez a paletta pont megfelel a világos bőrömhöz, meg a szürkés-kék szememhez. Mindig aládolgozok, az árához mérten szerintem az intenzitása is elfogadható. Tartós, kellemes a textúraja, könnyű vele dolgozni és alig porzik. Nappali, munkahelyi vagy visszafogott sminkhez tökéletes, ha valami vadabbra vágyom azért nem ehhez a palettához nyúlok. Biztos hogy újra rendelem ha elfogy. :)

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2020. május 31.

Nekem ez az első hámlasztóm, alapvetően a mitesszerek miatt és a bőröm érzékenysége miatt választottam ezt a terméket. Nagyon puha lesz tőle a bőröm, mitesszerek is mintha kevesebben lennének, bár még csak pár hete használom és csak heti 1-2x mert az orrom tud tőle hámlani (elég fura bőröm van, zsíros is de könnyen hámlik). Én vattakoronggal viszem fel, nagyon keveset kell csak rácsöppentem, így a 100ml-s kiszerelés valszeg beláthatatlan ideig elég lesz. :D Hosszú távú tapasztalataimról később, ha hozzászoktattam a bőröm és ha már nem tapasztalok hámlást.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2020. május 31.

Én is The Ordinary-s szérum használó vagyok, de a múltkori rendelésnél épp elfogyott, így kipróbáltam ezt. Összehasonlítva állagra szerintem picit hígabb, de jól beszívódik, szép tőle az arcom, viszont nagy különbséget hatásban nem láttam a 2 termék között. A csomagolásával kapcsolatban: a pipetta gumis részénél a 2 rész elég hamar elválik, ami nem túl szerencsés semmilyen értelemben sem, ezen lehetne javítani a gyártónak. :)

Astor Perfect Stay Fabulous Lipstick

Astor Perfect Stay Fabulous Lipstick

**Update**
Kis kezdő voltam még rúzsok terén, a színe továbbra is telitalálat, viszont a tartósságával vannak bajok. Krémes, ami miatt szívesebben keni az ember magára, de nem egyszer hagyott foltot a fogamon illetve kopott le az első pohár innivaló után, így ha kapható lenne se venném újra. :/

Az Astor márka kivonulása miatt jutottam hozzá kedvezményesen, így zsákbamacska volt. TELITALÁLAT! Általában a világos babás és barackos rúzsokat kedvelem, de mivel ilyen nem volt, így bepróbálkoztam a 403-as pinkes vöröses árnyalattal. Szuper! Az egy dolog hogy jól is áll, de a helyén marad, lassan kopik és matt rúzs létére nem hogy szárítaná, de inkább hidratálja az ajkaimat. A ferde levágás miatt könnyű vele pontosan dolgozni ecset nélkül is. Az illata nekem kissé erős, de ez legyen a legnagyobb probléma. :) Sajnálom, hogy Magyarországon nem lesz beszerezhető. :/

Carmex Lime Twist Moisturising Lip Balm SPF15

Carmex Lime Twist Moisturising Lip Balm SPF15
2020. május 31.

Sima Carmex-et használtam először, azt is nagyon szerettem, aztán kipróbáltam ezt. Csúcs szuper!!! Állandóan ki volt száradva a szám, így a matt rúzsokat is mellőztem, de mióta napi szinten kenem vele a számat csodákat művelt! Plusz nekem valamiért a lime-os jobban bejött, mintha jobban hidratálna és tovább tartana a számon. Passz hogy miért, de ez a legjobb!

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick
2020. május 31.

Már egy ideje szemeztem vele, de megvártam amíg lesz akció. 25%-os kedvezménnyel 2500Ft-ért vettem a drogériában, I SAVOR árnyalatban és csodás! Vékony, könnyed és elég folyékony, viszont jól lehet építeni. Az applikátora frappáns, az állaga miatt így sem a legkönnyebb a felvitele, de ez nagyban megkönnyíti. Amolyan közepes fedésű Barbie rózsaszínnek mondanám. Magam is meglepődtem milyen tartós, bírta a kaját és az italozást is, szinte alig kellett korrigálnom. Néha rámegyek pluszban a KIKO világos rózsaszínes nude matt rúzsommal és együtt bitang jól tartanak együtt. Minimálisan szárít egy idő után, de inkább csak érzetre. Mióta Carmex-et használok azóta sokat javult az ajkaim hidratáltsága, viszont rúzs alá nem teszek, nekem attól mindegyik lekopik.