Asianlover

Regisztráció dátuma: 2016. május 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. május 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Le Petit Marseillais Organikus Őszibarack & Nektarin Tusfürdő

Le Petit Marseillais Organikus Őszibarack & Nektarin Tusfürdő
2024. április 6.

Szuper tusfürdő, kellemes, természetes illat és nem szárít. Újravevős. Ma meglepődve tapasztaltam, hogy az Aldiban milyen jó áron kapható.

Chloé Nomade Nuit D'Égypte EDP

Chloé Nomade Nuit D'Égypte EDP
2024. március 17.

Végül is nálam ez nagyon betalált! Igazi nyár esti, ultranőies, édes, telt - akár buja - virágbomba. Korcsoportját tekintve azért legalább 35+-osnak mondanám.
Kíváncsi voltam az Olympéa Solar-os hasonlatra, rajtam nagyon más a kettő, bár az igaz, hogy úgymond "zsánerét tekintve" egy kategória. Az Olympéa sós-vaníliás oldala rajtam nagyon kijön és az teljesen más, úgymond "bulisabb" karaktert ad az illatnak. Ez a Nomade viszont lágy, sokkal puhább fűszeres-virágos illat.
Tartóssága nagyon erős közepes, de ezt még kánikulában is tesztelnem kell majd.
Idén eddig top 3-ban van.

Lancôme La Vie Est Belle Rose Extraordinaire

Lancôme La Vie Est Belle Rose Extraordinaire
2024. március 1.

Update: Újra nekimentem az összehasonlítasnak az en Rose edt-vel, mert nem hagyott nyugodni a dolog. Főleg, hogy imádok szelektálni, és gondoltam, az egyiket muszáj lesz eladni, ha tényleg annyira egyformák. Az eredmény: az edt a legrózsásabb rózsás LVEB. Az elmúlt években már vagy négyszer húzták ki a rózsa kártyát a flankereknél, de rajtam csak az en Rose hozza ezt a lineáris rózsát a leszáradás végéig. Az új verzió az elején picivel gyümölcsösebb (mondjuk én simán rámondanám erre is, hogy málna van benne, nem narancs vagy bergamott) és már elejétől fogva picivel édesebb. Leginkább az írisz, amiben különböznek, és a leszáradás. Itt sokkal nagyobb az átalakulás, rajtam elmegy az egész egy édes-fás irányba, amit már csak körbeleng a rózsa, míg az edt-t én végig egy kellemes, de lineáris rózsának érzem. Szóval még mindig azt mondom, hogy nem feltétlenül indokolt mind a kettő, de ilyen rózsa fanok részére, mint amilyen én is vagyok, nincs oka, hogy szélnek eresszem az edt-t is az új megjelenés okán :) Főleg, hogy a tartósságban rajtam kenterbe veri ezt az újat, hiába elvileg az a nagyobb töménységű.
Az üvege viszont egyértelműen viszi a prímet, szerintem ez az utóbbi években a vizuálisan legjobban sikerült kiadás lett!

Nagyon hasonlít a 2019-es LVEB En Rose edt verzióra, arra gondolok, hogy azt ki is fogják ezzel idén vezetni, mert a kettőnek együtt - szerintem - nincs értelme. Picit puhább, de semmiképpen sem olyan édes, mint az Intensement és nincs benne olyan élés-élénk gyümölcsösség sem. Kellemes, ultra nőies gourmand rózsa. Tartóssága nagyon jó. Az üvege is sokkal szebb, mint az edt-nek. De mondom, én ezt igazán csak összehasonlításképpen tudom értelmezni, ha mind a kettő kapható marad, szinte csak a gyártási idő frissességét és az üveg esztétikumát tudnám felhozni érvként mellette.

Dior Miss Dior Parfum (2024)

Dior Miss Dior Parfum (2024)
2024. február 28.

Hát, ez nagyon érdekes. Olvasom a véleményeket, de köszönő viszonyban sincsenek azzal, amit ma magamon tapasztaltam. Rajtam aztán sehol a gyümölcsök. Kifújást követően egy igen erős, már inkább bántó "friss" él, de olyan rémesen öblítőszeresen. Szerencsére ez hamar elillant, utána maradt egy nagyon kitartó fűszeres, erős rózsa szakasz, valamelyik 15 évvel ezelőtti Chanel Chance-omat idézte.
Edzés, szauna, zuhany, de még mindig érezni, talán most hasonlít a leginkább az előző, 2021 verzióra, puha rózsává szelídült.
Fogok vele még tenni pár próbát, kíváncsi vagyok merre megy a kapcsolatunk?

Flower By Kenzo Eau De Lumière EDT

Flower By Kenzo Eau De Lumière EDT
2024. február 21.

2023 február: Nem tudom kapni-e még, csak szerettem volna megemlékezni erről a tavasztündérről. Szerintem egy illatgardrób elmaradhatatlan kelléke "a tavaszi, virágos illat", számomra ez az. Hiába telnek az évek és jönnek a vetélytársak, nálam ez a nyerő. A tartóssága is kiváló lett rajtam az utóbbi években (érik, mint a jó bor?).

2020. május: pár hete végül csak megvettem ezt a tavasz tündért! Bőrön ez is teljesen más lett, mint tesztlapon, semmi hűvösség, amit tavaly kiszagoltam. Totális édes-napfényes virágkavalkád. Nagyon hasonlít a tavalyi Daisy Dream Sunshine-ra, kedves, nőies illat. Tartósság és hatósugár egyaránt erős közepes.

2019. január: Ma valahogy ez utàn az illat utàn nyùltam a Douglasban, mivel mèg kb. semmi ùj illat nem èrkezett, èn meg màr ki vagyok èhezve a 2019-es debütàlòkra... hàt, gondoltam, nèzzük ezt meg...
Nem vagyok egy Kenzo fan, egyik illatukat sem èrzem a magamènak. Ezt sem :) De ettől függetlenül ez egy èrdekes tavaszi illat. Egyszer èdeskèsen viràgosnak èrzem, - itt azèrt tènyleg befigyel a locsolò kölni jelleg - egyszer meg előbùjik valami kicsit maszkulin hűvössèg, amitől mindenkèppen melegebb, kellemes napos időben hasznàlnàm.
Tavasszal majd ùjra tartok egy bőrpròbàt, bàr - hasonlòan a Cartier Carathoz - tartok tőle, hogy ez sem az èn tavasztündèr illatom lesz vègül :)

Sisley Sunleÿa Age Minimizing Global Sun Care SPF30 / PA+++

Sisley Sunleÿa Age Minimizing Global Sun Care SPF30 / PA+++
2024. február 20.

2024. február: Nem tagadom, megvettem! És imádom. Kicsit zsírosabb állagú, ami nekem így őszre-télre tökéletes, nagyon szereti a bőröm. Most a 30 faktor is elegendő. A fényvédelem mellett megszépíti a bőrömet, nagyon szeretem.

Felcsillant a szemem, mikor megláttam a vásárlásom mellé kapott ajándékok között a 2 millis mintát. Nem csalódtam, valóban nagyszerű termék. Nagyon vékonyan elég felvinni, "rácuppan" az ember fejére, de kellemes viselet, sminkkel is kompatibilis. A bőröm gyönyörű lett tőle! Szóval minden igaz: fényvédelem és anti-aging. Egyedül az árszint... brutális... 70.000 Ft-os fényvédő?!

Guerlain Aqua Allegoria Florabloom

Guerlain Aqua Allegoria Florabloom
2024. február 9.

Igazi tavasztunder illat, nagyon noies. Fiatalosnak nem annyira mondanam, inkabb 30 pluszos. Az illatjegyek ellenere semmi egzotikus jelleg nincs benne, talan a vege fele erzodik ki inkabb egy pici kokusz. Sok ilyesmit szagolhattunk mar, eredetinek nem mondanam. Cartier Carat, Narciso illatok jutnak rola eszembe, par Kenzo. Tavaszi viragos, kellemes, korrekt illat, van benne egy napfenyes melegseg (ellentetben a Flora Salvaggia huvossegevel), a kollekcioban most mindenkeppen elfer, regen volt mar ilyen zsaneru AA.
Sokkal jobban sikerult szerintem, mint a forte verzioja, abban az elejetol a vegeig vannak rajtam illatjegyek, amik kellemetlenul kilognak, ez harmonikusabb alkotas lett.

Escada Brisa Cubana EDT

Escada Brisa Cubana EDT
2024. január 25.

Nekem is nagyon bejön az az idei verzió! Meg van benne a hagyományos, édes escada-nyár, ugyanakkor szépen érződik a mentolos hűvösség is. Biztos vásárlás lesz :) Sajnos a tartóssága nincs a topon, pár órás, de ebben a kategóriában ez részemről elhanyagolható. Nem 2 perc, ennyiben már elégedett is vagyok.

Givenchy Irresistible Very Floral

Givenchy Irresistible Very Floral
2024. január 10.

Pusztító egy illat lett ez! Penetráns, régimódi, élesen öblítős rózsaszag. Nagyon hosszú idő, amíg ez kellőképpen lecsendesedik és jobban érezhető az anyaillat. Nálam az eredeti edp a favorit, ez nem nekem való.
Ha jóindulatú akarok lenni, mondhatjuk, hogy tavaszi virágbomba. Kinek kellemes, kinek kellemetlen.

Yves Saint Laurent Black Opium EDP Over Red

Yves Saint Laurent Black Opium EDP Over Red
2024. január 10.

5 csillagosnak indult ez a vélemény, mégsem lett az. Kellemes, melengető meggyes-cseresznyés indulás. Aztán kezd előbújni a Black Opiumos alap. Vártam volna, hogy akkor most kinyílik... de nem, nem nyílt ez sehova, úgy eltűnt, ahogy van... egy órával kifújás után már csak egy nagyon halvány, bőrközeli kis semmiség. Rajtam. Egyéni bőrkémia ide vagy oda, ez egyelőre nálam egy hármas :(