Asianlover

Regisztráció dátuma: 2016. május 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. május 15.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Tiffany & Co. Tiffany & Love For Her EDP

Tiffany & Co. Tiffany & Love For Her EDP
2019. december 5.

Kifùjàst követő első òràban iszonyùan hasonlìt a House of Sillage Bijoux illatàra, erősen gyümölcsös. Aztàn a citrusos-cèdrusos vonal győz, de amint ez megtörtènt, màr bőrközelivè is töpörödött rajtam az illat (mondom ezt ùgy, hogy igencsak mindent ledob a bőröm). Semmi extra.

Guerlain Terracotta Foundation Stick

Guerlain Terracotta Foundation Stick
2019. november 29.

Csodálatos alapozó, az új kedvencem! Ha lehetne, egészen pontosan 4.5 csillagot adnék rá, de így felfelé kerekítek.
Eszméletlen erős, nagyon finom parfümillata van. Ezt sokan biztos, hogy negatívumként értékelik, ezért fontosnak tartom megjegyezni a csalódások elkerülése végett. Nekem kifejezetten bejön.
4 árnyalatban elérhető, ami azért nem nevezhető széles skálának. Nekem a 02-es jelenleg egy picit sötét, de még mindig ez a legközelebb az igazsághoz. Lehet, hogy ezt 2 árnyalat keverésével orvosolni lehetne, de nekem még egyelőre csak 1 árnyalatban van meg.
Vízhiányos bőrre nagyon kényelmes viselet. Deklaráltan selyemfényű, ezt hozza is, olyan "de szép a bőröd" ragyogással vonja be az arcot. Eszméletlenül vékony rétegben is szépen fed. Én - szokásommal ellentétben - ecsettel viszem fel, nagyon könnyen és szépen terül. Kézzel is próbáltam, de az nem volt se kényelmes, se ilyen szép, és meglepő módon sokkal több anyagot igényelt, mint az ecsetes verzió.
Egyáltalán nem ül bele a finom vonalakba, mimikai ráncokba és egész nap tart. A T-vonalban azért én napközben egyszer-kétszer óvatosan felitatom zsebkendővel, mert idővel már idegesít a fényesség, ennek ellenére egész nap kitart, nem tűnik el.
Én 7.500 Ft-ért jutottam hozzá, így a kisebb hibák ellenére is jár az 5 pont, teljes áron azt hiszem, inkább 4-est adnék.

Thierry Mugler Alien Fusion EDP

Thierry Mugler Alien Fusion EDP
2019. november 7.

Eljött az ősz ès a döntès ideje, veszek-e ilyet. Röviden: nem.
Hosszabban: az első Alien, ami megmozgatott. Fűszeres-meleg-viràgos illat, bőrpròba alapjàn az első òràban eszmèletlen, lehengerlő, halàlszagù jàzmin. A harmadik òràban èrt el oda a bőrömön, hogy ezt az èdes-narancsviràgos fahèjat èlvezhessem, ami az illat legnagyobb erènye a szàmomra. Idèn màr van L'Intedit Edt-m ès valahogy jobban vonzanak a "napfènyes" illatok (Wonderlust Sublime, Daisy Love Sunshine), ìgy nem lesz vàsàrlàs.
Extrovertàlt művèszeknek, magabiztos 30+-os hölgyeknek, vègzet asszonyainak kitűnő vàlasztàs lehet.

Lancôme Magie Noire

Lancôme Magie Noire
2019. november 6.

Manapság eléggé megcsömörlöttem parfüm fronton, vagy túl elégedett vagyok a kis kollekciómmal, ki tudja, de az biztos, hogy valami különleges újdonság fog kelleni, hogy lelkesedjek. Jobb híján régi lyukakat igyekszem betömni, így találkoztam a Magie Noire-ral is.
Semmi varázslatosat nem találtam benne. Nekem a fekete mágiáról inkább a Dior Poison irányvonala ugrik be, esetleg Mugler Aura vagy valami fűszeres-édesség lehetne. Ez számomra tömény nyanyaszag. Csak azért írom ezt most ide, hogy, ha még 30-40 év múlva is élne ez a profil, akkor is előre figyelmeztessem időskori önmagam, nehogy ilyen illatokat kezdjek magamra fújni! Szóltam előre! :DDD

Valentino Uomo Born In Roma EDT

Valentino Uomo Born In Roma EDT
2019. október 22.

Miutàn női verziòjàtòl elförmedtem, mentem is a tùloldalra megnèzni a fèrfit. Olyan puhàn viràgos ez az illat, hogy ma fel fogom pròbàlni magamra. Màr a papìrra fùjàs alapjàn is elmondhatò, hogy sokkal kellemesebb női illat, mint a pàrja! :)))
Bőrre fùjva viszont egy nagy sz*r :( Sajnos nem hozza azt a puhansàgot, mint papìron, ès rendesen "befèrfiasodik". Semmi eredetisèg, szàzszor èreztem màr ilyesmi illatot kategòria, mint mondjuk egy 523. Boss...

Valentino Donna Born In Roma EDP

Valentino Donna Born In Roma EDP
2019. október 21.

A hìr igaz: tènyleg szörnyű! :D legalàbb is, mindent sikerült egybe tekerniük, amit utàlok: bàntòan èles fekete ribiszke - talàn a bors ès a jàzmin miatt ennyire èles -, plusz a rèmes ciprusossàg, amivel engem a vilàgbòl ki lehet kergetni. Sokan ìrtàk Fragranticàn, hogy LVEB ìgy meg ùgy... ezzel egyàltalàn nem èrtek egyet, szerintem mèg a legtàvolabbròl sem hasonlìtanak. Az idei Miu Miu-hoz, a ròzsaszìn amphòràshoz (emlèkeim szerint) màr annàl több köze van, illetve mèg akàr a YSL Librèhez is, annyiban, hogy ők is teljesen össze nem illő dolgokat pròbàlnak èdes vanìliàval elegyìteni. Konklùziòm, hogy ez az illatstìlus abszolùt nem az èn vilàgom.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2019. október 18.

Ha a sajàt szemszögemből nèzem - nyilvàn elsőre ezt nèzi az ember -, akkor valami borzalmas. Kedvelem a levendulàt, minden ilyen ùjdonsàgon rajtatartom a szemem. Bìztam benne, hogy èrdekes kombinàciò lehet az èdes vanìliàval. Hàt... nem lett. Nagyon avitt, nagyon sok, nagyon kellemetlen, tiszta fèrfi borotvahab, kellemetlenül elegyìtve a vanìliàval.
Ha jòindulatù szeretnèk lenni, akkor azt mondanàm, tegyèk csak àt a màsik oldalra, ès ez egy orientàlis fèrfi illat.

Estée Lauder Pleasures Aqua

Estée Lauder Pleasures Aqua
2019. október 17.

2019. október: Nem gondoltam volna, de kiütötte a nyeregből a J'adore Edp-t! Egy kategória szerintem: kerek-puha-kiegyensúlyozott komfortillat. Ugyan tartósságban a Dior veri, ez mégis van annyival könnyedebb, gyümölcsösebb (jó, még mindig tudom, hogy nincs benne feltüntetve, én mégis érzek benne valami lédús édességet), hogy őt választottam. Meg is érdemel már egy 5-öst!

2019. május: Teszterlapon orgona az anyaillatbòl, jò adag vizes jeggyel. Öblìtőszeres illatok kedvelôinek ajànlott :) Bőrön viszont inkább vizes-virágos oldalát mutatja. Az orgona mellett bazsarózsát is érzek, és valami kis gyümölcsösséget (bár gyümölcs nincs is benne). Könnyű, friss, jòl viselhető, szolid irodai viselet tavaszra-nyàrra.

Lancôme La Vie Est Belle Bouquet De Printemps EDP

Lancôme La Vie Est Belle Bouquet De Printemps EDP
2019. szeptember 11.

Nagy szerencsémre, az előző véleményező mégsem érezte magáénak, így én vihetem tovább a stafétát :) Az ember meg nem mondaná, hogy ez egy LVEB, inkább egy friss-szappanos, fehérvirágos (az én orrom számára neroli lenne a tipp, de nincs felsorolva) illat, ami úgy egy óra múlva már komolyan a beédesedés felé veszi az irányt. Négyévszakosnak mondanám, és korosztályát tekintve is nagyon univerzális, tiniket leszámítva bárkinek ajánlanám.

Guerlain Mon Guerlain EDP Intense

Guerlain Mon Guerlain EDP Intense
2019. szeptember 11.

Nem tudom èrtelmezni a kûlönbsèget az anyaillathoz kèpest. Mivel azt se szeretem, neki egy ketteskèt adok.
Na jó, erőltessem meg magam: ez vaníliásabb, mint az anyaillat, viszont alig akad benne levendula, ami meg pont a számomra legélvezhetőbb része az anyaillatnak.
Eddig az egyetlen Mon Guerlain a Bloom of Rose, ami elcsavarta a szívem (éppen azért, mert köze nincs az anyaillathoz), ez a kiadás biztos, hogy engem nem érintett meg.