auberginecat

Regisztráció dátuma: 2015. május 16.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. május 16.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Naomi Goodsir Parfums Or Du Serail

Naomi Goodsir Parfums Or Du Serail
2021. február 14.

2021.02.14.: Revideálom korábbi véleményemet; abszolút imádat, és bár újabban már inkább íriszben utazom, azért az Or du serail kívánságlistás. Rajtam főként mézes-kókuszos, az egész egyveleg azt az érzetet kelti, mintha beleragadtam volna egy sűrű, mézgás, aranyszín mocsárba, de tulajdonképpen nem is akarok belőle szabadulni. Nagy kár, hogy itthon már nem kapható.

Kicsit ambivalensek az érzelmeim ezzel az illattal kapcsolatban. Nagyon tetszene, igazán különleges, egyedi interpretációja a konyakos gyümölcsnek, azonban van benne valami, egy konkrét jegy, ami nekem nagyon bezavar az összhatásba. Nem tudom, hogy egész pontosan mi lehet ez, de határozottan gyógynövénybolt-szaga van. Viszont így legalább nem fáj érte annyira a szívem, hogy megint borzasztó költségekbe verjem magam. Ettől függetlenül az értékéből nem vonok le, marad az öt csillag, csak rajtam nem tökéletes.

Diptyque Fleur de Peau EDP

Diptyque Fleur de Peau EDP
2020. július 19.

Minya Viki Hedonist Irise mellett a másik meseszép írisz, amibe szerelmes lettem. Olyan éteri és megfoghatatlan, mennyeien tökéletes, hogy nem is tudom egyáltalán, volt-e már valaha ilyen illatélményem. Nem hiszem. Egyszerűen utánozhatatlan.

Viktoria Minya Hedonist Iris EDP

Viktoria Minya Hedonist Iris EDP
2020. július 19.

Én most erről az illatról nem tudok és nem is akarok ódákat zengeni, mert fölöslegesnek érzem. Jó bornak nem kell cégér felkiáltással csak annyit mondok, eddig nem szerettem annyira az íriszt. EDDIG. És talán le kéne állnom a Minya Viktória nevével fémjelzett illatok megszaglászásáról, mert eddig mindegyik 10/10 nálam és ez rendkívül komoly fenyegetést jelent a büdzsére nézve.

4711 Floral Collection Rose Eau De Cologne

4711 Floral Collection Rose Eau De Cologne
2020. június 10.

Nagyjából egy az egyben Diptyque Eau Rose, csak negyedannyiért. Tartósságuk is azonos, így jó alternatíva olcsóbban.

Frassai A Fuego Lento EDP

Frassai A Fuego Lento EDP
2020. május 20.

Múltkor szúrtam ki a Neroli kínálatában és nagyon megtetszett a neve illetve a leírása, viszont a jegyeit nem néztem meg, de rendeltem belőle mintát. Megérkezett, aztán próba előtt meglestem a fragis profilját, hát nagyon elkeseredtem, mert a velúros akkordok rajtam egész egyszerűen elviselhetetlenül büdösek lesznek, ráaadásul ez a civet téma is aggasztott egy kicsit, mert az animális jegyek szintén veszélyzónásak nálam, viszont a tolu nagy kedvencem és több "A listás" parfümömben is szerepeltetik, így emiatt mégis adni akartam egy esélyt. És milyen jól tettem, vagy épp milyen rosszul, mert sajnos kiemelkedősen szépen muzsikál rajtam. A jázmin a fő irányvonal, az nyilvánvaló, de rajtam szépen megmutatkozik a balzsam is, meleggé és bensőségessé teszi a kompozíciót, ha lehet ilyet mondani. Véleményem szerint abszolút nem egy átlagos hétköznapokra való laza illat, elég nehéz és domináns, de hozza azt az érzetet, amit a leírás keltett bennem. Szexinek is mondanám, habár ódzkodom ettől a jelzőtől, mert túlságosan peoratív. Legyen inkább erotikus, olyan zsigeri érzékiség és bujaság lakik benne, aminek fékezett a habzása és nem torkollik kínos tetszelgésbe és kelletésbe. Esküvőre is simán el tudom képzelni, különleges és szikrázóan szép.

Montale The New Rose

Montale The New Rose
2020. május 20.

Egyelőre csak ismerkedünk és ugyan azt már tudom, hogy nem ez az, amit konkrétan keresek, de tetszik, nem tudok róla rosszat mondani. Nem esik abba a hibába, mint a Delina és az À la rose, hogy csapnivalóan gejl, pedig kicsit féltem tőle. Kellemes, gyümölcsös, édes (nem zavaró mértékben), rózsás, fiatalos-csajos illat. Alapvetően azoktól az illatoktól, amikre rámondják, hogy csajos, sikítva rohanok el, mert ez nem az én asztalom, hiába vagyok fiatal nő. De ez kivétel, pont annyira édes és gyümölcsös, hogy bohókás és életvidám legyen, de nem semmitmondó és ostobácska, ahogy az ilyen műfajban az sokszor előfordul. Ha mondjuk látnék belőle egy üveges maradékot valahol, biztos megvenném, teljes áron 100 ml-t viszont nem hinném. Szóval várom az üveges maradékot. :D

Viktoria Minya Hedonist Rose EDP

Viktoria Minya Hedonist Rose EDP
2020. május 20.

Több rózsás parfüm alatt is nyilatkoztam mostanában, hogy nagy A Rózsaillat keresésben vagyok, mindezidáig sikertelen a projekt. Most sem mondom azt, hogy megtaláltam, amit keresek, mert abszolút nem, viszont kétségtelenül egy kiemelkedő kompozícióval ismerkedhettem meg. Eddig szinte az összes rózsás illatban felfedeztem egy olyan mellékzöngét, ami miatt felejtős; túl sok citrom, ami miatt keserű légfrissítős (Izia), túl sok só, ami érdekes, de nem erre vágyom (Rosa Saltifolia), túl sok pacsuli, amit amúgy sem állhatok, túl sok pezsgő, ami miatt szúróssá válik (Dom Rosa - pedig az már majdnem az volt, amit keresek), vagy épp túl sok cukros akármi, ami egyszerűen idegesítően gejl (Á la rose, Delina). Hát finnyás vagyok, na.
Viszont Minya Viktória megint kedvemre valót alkotott (sajnos), lehet, hogy messzire el kellene kerülnöm a hölgy alkotásait, ha nem akarok ennyi, a nevéhez kapcsolódó tételt szerepeltetni a költségvetésemben, ami még a végén korrupciógyanúra adhatna okot. Az eredeti Hedonist büszke tulajdonosaként, illetve az Eau de Hongrie nagy-nagy kedvelőjeként kíváncsi voltam rá, hogyan interpretálja Viktória ezt a számomra kedves virágot és illatot a Hedonist égisze alatt. Meg kell mondjam, bár a bort fogyasztani nem szeretem, ebben a formájában nagyon is tetszik. Kiérezhető a minimális savassága, de a barack játékosan és édesen fojtja le, így ez az illat nem esik abba a hibába, mint oly sok másik; tudniillik hogy szörnyen fanyar és kesernyés lesz. Éppen ugyanazt a briliáns egyensúlypontot kapja el és tartja biztosan, mint a Hedonistban a rum, a barack és a dohány. Egyetlen negatívumot tudok elmondani róla, ami valójában csak a saját ízlésemből fakadó kritika; nekem ez az élénk rózsaszín kristályhalom már túl sok, de maga az üveg egyébként szintén mestermű és méltó az illatcsaládhoz. Nehogy megvegyem üvegében.

The Different Company Kâshân Rose EDT

The Different Company Kâshân Rose EDT
2020. május 20.

Mostanában nagyon keresek egy bizonyos fajta rózsaillatot, de azt hiszem, le kell mondanom róla. Valahogy eddig bármelyik parfümben próbáltam felfedezni a természetes rózsa esszenciáját, mindig csalódnom kell, mert a rózsa mellé tesznek más jegyeket is, ami miatt elveszíti éppen azt az éteri és örökös szépséget, amit nekem ez az illat jelent. Tapasztalataim alapján a citrusos akkordokat előszeretettel pakoloják bele a rózsás kompozíciókba, csak sajnos ettől megsavanyodik/keseredik általában az illat. Ez a parfüm is ilyen, habár a fragin nem írják, hogy lenne benne citrus, de borzasztó savanyú szerintem. Számomra egyébként még csak nem is keleties ez a kompozíció, ahhoz túl friss. Véleményem szerintem nem egy kiemelkedő és különleges alkotás, ettől függetlenül persze másnak tetszhet, de nekem nem ér 3 csillagnál többet.

Sisley Izia

Sisley Izia
2020. május 19.

Röviden a történet; sosem érdekelt különösebben, de egyszer megfogtam egy parfümériában és nagyon megtetszett mind a belbecs, mind a külcsín. Szerelmes voltam belé, nagyon kellett, meg is vettem jó drágán, na azóta nem tetszik, túl citromosnak és savanyúnak érzem. Nagyon sajnálom, mert az elején tényleg valami jót éreztem, most meg minden elromlott közöttünk. Az üvege viszont továbbra is gyönyörű. Ha valakit esetleg érdekelne egy 30 ml-s pár fújás hiánnyal, szóljon bátran, hátha én is megválok végre tőle bátran.

L'Oreal Paris Paradise Extatic Waterproof Szempillaspirál

L'Oreal Paris Paradise Extatic Waterproof Szempillaspirál
2020. május 18.

Az egyik legrosszabb spirál, amit valaha használtam. Az addig rendben van, hogy vízálló, tényleg az, nagyon pöpec, csakhogy a jóisten könyörgése sem hozza le, ez már baj és rettenetesen idegesít. A másik komoly probléma, hogy a kefe túl sok festéket vesz fel, póklábasít, csomósodik. Egyáltalán nem szép a végeredmény. Ezt simán kenterbe veri még a Lovely 700 forintos spirálja is, hát mérföldekkel jobb. Habár sok helyen olvasom, hogy a nem vízálló tényleg jól szuperál, de nem tudom, ezek után ki merjem-e próbálni, azért 4ezret kidobni a semmire elég bosszantó. A két csillagot azért adom meg neki nagy kegyesen, mert végülis tényleg vízálló.