AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation
2020. október 19.

UPDATE #2:
Az a nagy helyzet, hogy de, még kétszer újravettem.
A 105-ös árnyalat nagyon jól passzol a bőrömhöz és a folyós, vízszerű állaggal is csak megtanultam bánni. Gyakorlatilag, alapozót (ha a Missha és a Bourjois BB krémeket nem számolom) ezen kívül nem is használok jó pár hónapja.
Arra kell figyelni, hogy a vízhiányos bőrön tényleg nem mutat szépen.
Megszerettem a krémet.

UPDATE:1x vettem újra, többször nem fogom. Rengetegszer kellett reggelente hosszú perceket játszanom vele, mert folyt mindenhova. Illetve, a tartóssága nem volt megfelelő, olcsóbban sokkal jobb opciókat találtam.

Szàraz, vízhianyos böröm van, ugyanakkor, a legendas T vonalon netto masfel ora alatt atfenyesedek-nem is kicsit.
Raadasul, a böröm minosege nagyon rossz, tag porusú es barmit is teszek, hamlik.
Ezek mellè, bónuszkènt, a rózsàs hullafehèr színem van.
Az alapozók 90%a vagy túlsàpaszt, vagy annyira sàrga, hogy elmehetnèk thai tèsztaàrusnak.
Na, ebbôl a 105 àrnyalat nagyjából megfelel.
A fedése közepes, àllaga könnyű.

Replay Signature Lovers For Her EDT

Replay Signature Lovers For Her EDT
2020. április 21.

Kèrem, így kell ezt csinálni!
Amennyire nem jövünk ki az anyaillattal, ez èpp annyira tetszik. - Hozzá kell tennem, összessègèben nem kiemelkedô illat. Az àmbra-vanília-rózsabors trió belövi az "Opium"-os vonalra, (megjegyzem, a kinaisarkanyos doboz jol illik hozza) viszont, a pacsuli ès a bergamott nagyon jól kèzben tartja. Hozza a "riplèjes" alapot, ez a kissè nyers, nagyon idèzôjelesen izzadtsagszagú alapillat- ez az, ami a 3 replay signature illatot osszekoti. Ezt nyilvan van aki szereti, van aki nem. Szemely szerint nekem tetszik, igazi "parfum" melyseget ad az illatnak. ( ez sok sokkal dragabb kis divat lityilötyibol hianyzik)
A jazmin es a feher viragok vegig kierzodnek, de pl. a mandarint csak a kifujas pillanataban erzem, utana megeszi az ambra-vanilia.

Elso szippantasra gyumolcsos, de valojaban egy bujos, meleg, szexi illatrol beszelunk (25-30as korosztalyon tudom elkepzelni).
Emiatt az aprilisi release-t nem nagyon ertem. Nyilvanvaloan a keszitoi pl. ihletet meritettek a Black Opiumbol (Ugy, ahogy a feher Signature pl CH Good Girljere hajaz), de ki merem jelenteni, hogy a "Signature" vonal legjobb illataval allunk szemben.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2020. március 22.

Èletem legjobb BB krème, alapozója!
Sajnos, a legvilagosabb, 13-asarnyalatot itthon nem tudtam beszerezni, igy a 21-est hasznalom, ami egy picit talan sötèt. Raadasul, ez az arnyalat felkenve szo szerint hamuszurke-ami nem igazan baj! A szurke pigmentek nagyon jo szinkorrekciot adnak a vöröses es a kekes borhibak eseteben egyarant, az alap arnyalat pedig par perc alatt igazodik a bor szinehez.
A fedese jo, annak ellenere, hogy BB krem.
A nap folyaman nem oxidalodik (lehelletnyi atlatszo puderrel fixalva)

Megis, 3 het hasznalat utan visszatertem a Bourjois-hoz.
Megpedig azert, mert nagyon tomiti a porusokat- azok a tipikus, egyben kinyomhato, kis "tömlôs" (nem fekete) mitesszerek lettek az arcomon olyan helyeken is, ahol elôtte sosem voltak.
Ha epp nem olyan szakaszaban leszek az eletemnek (uj pasival kerulgetjuk egymast hetek ota 😂), amikor igyekszem mindig pörfektül kinèzni, tuti visszatèrek ès hosszabb tàvon is próbàt teszek vele!

Bourjois Healthy Mix BB Cream

Bourjois Healthy Mix BB Cream
2020. február 24.

Kèt ès fèl hèt hasznàlat után nagyon meg vagyok vele elègedve. Reggel arcmosàs utàn 5 perc alatt, ecset, pufi, blender minden szirszar nelkul, kezzel eldolgozva, 3 lèpèsben elkèszül az arcom: Loreal hydra boost hidratalokrem, Essence hydrating& perfecting primer, majd ez.
A fedèse gyenge/közepes. DE! mèg sosem volt olyan alapozóm, bb krèmem, ami utàn a 2 szemöldököm közti rèsz ès az orrom nem volt pàr perc utàn "flakey" (ha meghalok sem jut eszembe a szó, ezeken a területeken szàraz, vizhianyos bordarabok csüngnek rajtam, barmit is teszek ). Nos, kb 3 hèt utàn ezzel ilyen mèg nem törtènt. Tovabbi pozitiv dolog, hogy (egyelore) nem zsirosodik tole a borom, nem kell pudert hasznalnom ra- termeszetes fenyt ad, ami hatalmas pozitivum, mivel a matt alapozók es a tul sok puder nem èpp a 30+ nôk baràtja.

Tapasztalt negativumok: 1, Bàr nem oxidalodik tulsagosan, nagyon pici sotetedes tapasztalhato a nap folyaman. A legvilagosabb arnyalat akkor lenne "pont jo", ha rendesen fixalnam feher puderrel (nagyon-nagyon lehelletnyit szoktam ra pakolni).
2, Vagy ez vagy a primer kisse eltomi a porusokat. Nem fekete mitesszerek lesznek, csak a hetvegi nagy arctisztito napomon azert eszreveszem a kulonbsegeket. (ezt nyilvan kikuszobolhetnem gyakoribb "nagy" tisztitassal, de ezzel a heti egy hamlasztas-mitesszeroles stb. rendszerrel eletem legszebb bôrű heteit elem, nem rontanam el) 3, Drogerias viszonylatban draga (ha hosszu tavon bevalik meg fogja erni, mivel nem "kell" ujabb es ujabb termekeket feleslegesen vasarolnom, szoval remenykedek.)
4, A fedese nyilvan nem alapozo-szintu, ha komolyabb problemaim lennenek/lesznek keves lesz (remeljuk, nem). A gyenge fedessel osszefuggesben , nem baratja a surubb texturaju korrektoroknak - Korrektor helyett pattanas utani lila foltra (olyan vilagos a borom, hogy a november vegi pattik helye is lila mèg) a maybelline superstay alapozo legvilagosabb arnyalataval keverve viszont megfelelô, de ez nyilvan csak 1-1 ponton működik.

Összessegeben, a jo tapasztalatok allandosulasaban remenykedo 5*.

Garnier 5in1 Pure Active BB Krém

Garnier 5in1 Pure Active BB Krém

upppdèt, így magyarosan:

Összeveszett a bôrömmel ès az orrommal is, raadasul, egy idô utan donaldtrumpra oxidal, amit a feher setting puder se ment meg többè.
Nyilvan nem ilyen drasztikus a helyzet, de sapadtkakent naaagyon narancs szinű leszek tôle .
......................................

Nem fuztem hozza nagy remenyeket, igy is meglepoen nagyot csalodtam-pozitivan.
A vilagos arnyalat igy nyaron is kicsit sotet,(es picit sarga) de egy kicsit feher setting powderrel finomitok rajta. A porusaimba nem ul bele, de nagyon szep, egyseges borkepet varazsol. Nyilvan, a gyenge fedes miatt a pattanasokra kell egy plusz reteg korrektor, de, amit iger a termek, nalam betartja.
Arra figyelni kell, hogy hasznalat elott a bort hidrataljuk (de ne zsirositsuk tul a hidratalokremmel) illetve, hogy NE hasznaljunk tul sokat a termekbol (akkor valoban nehez eloszlatni es foltos lesz)
Nagyjabol valtozatlanul kibir egy munkanapot (1* puderezek ujra).
Kb egy honapja vettem es sokat elmond, hogy azota alapozo helyett csak ezt hasznalom.

Katy Perry Mad Love EDP

Katy Perry Mad Love EDP
2020. február 10.

Emberek, visszaadom az összes minôsègi parfümöm ès levàgom az orrom- màs jellegű, ahhrisztokratikusan mondva, jobb minôsègű dolgokhoz vagyok szokva, de kb 2 hete èlek-halok ezèrt a parfümèrt.

Mèg a Shalimar is megvetôen nèz ràm a polcról, de nem èrdekel, perpillanat legszívesebben ebben fürdenèk.

Mellesleg, a sors furcsa fintorakènt, így, 30 èves nyanyókakènt valós "mad love"-os helyzetbe kerültem. Kissè ciki, ennyi idôsen ebben tiniszerelmes fàzisban lenni, de ez sem èrdekel. Csak az, a vidàm, ínycsiklandozó tejszínes gourmand illatomra csorgassa a nyàlàt a lovagom. Ès epekedjen.

Ez a mad, mad-mad love...

Maybelline Super Stay 24h Full Coverage Alapozó

Maybelline Super Stay 24h Full Coverage Alapozó
2020. február 10.

- A legvilàgosabb àrnyalat színe pont jó (nem sargas, inkabb picit rozsaszines- de nem rozsaszin, inkabb neutralis tonusu).
- A csomagolasa tetszik.
- Egesz jo fedese van, full coverage, -erre meg visszaterunk :)
- Allaga moderaltan folyekony
-A pumpa jo, naagyon pici mennyiseget is ki lehet nyomni

Zsiros es kombinalt borre ajanljak. En naiv, a zsiros, de kisse vizhianyos borommel nagyon orultem ennek.
Hatalmas borhibaim nincsenek, ciklusfuggoen van 1-1 pattanasom, ill. genetikailag tagporusu a borom. Illetve, sajnos a sapaft/feher szinem miatt MINDEN pattanas hiperpigmentacioval gyogyul- ertsd: barnas-lilas pottyok vannak a december elejen megjelent pattik helyen. meg most, majdnem 3 honappal kesobb is. Szoval, a munkahelyi smink nalam foleg a bor egysegesitese, porusjavitas szentsegen alapul.
Az arc kozeperol kifele indulva szoktam szep kis gradienst rajzolni az alapozoval, igy a borom egysegesebb, de nincs full sminkmokus hatasom.

Nos, jo napjain ezzel a kremmel ezt meg lehet oldani. A fedese jo, az allaga miatt lehet epiteni-eloszlatni.
Rosszabb napjain beleul a porusokba es a bor szarazabb reszein kiszaradt tó fenekere emlekezteto "flake" -eket hagy. Sot, ki is emeli oket. ( ihatok, hamlaszthatok,hidratalhatok barmennyit..tipushiba :)
Ha vastagabb retegben epitem, cake lesz.
Igenytelenul kopik neha.

Es a legrosszabb, hogy mesterseges fenynel marha jol nezek ki...csak napra ne menjek.
Reggel 6-kor szoktam sminkelni, cuki, szexi csaj vagyok a tukorben...10kor a munkahelyen pedig igenytelen szörnyella.
Igazabol, 3*ot erdemelne, de a csalodas miatt levettem meg egyet 😼

Christina Aguilera Violet Noir EDP

Christina Aguilera Violet Noir EDP
2020. január 1.

Rajtam felfujva kb 20-30 percig borzaszto budos oregnyanya szag.
Aztan, ahogy a fejjegyek lazulnak kicsit, kellemes, edes, jol viselheto, cukros ibolya illatta valik- a pacsuli alap ennek ellenere NAGYON hangsulyos.
Ad neki egy pici, idegrsito, regies beutest- es epp ez az, amiert meg kellett vasarolnom.
Kellemetlen picit, de MUSZAJ ujra es ujra szagolgatni.
Provokativ kis dog.

Emiatt nagyon becsulom "Igazi" parfumkent viselkedik meguszos "celebillatsaga" ellenere.

Azt azert megjegyzem, hogy nagyon emlekeztet egy valamivel dragabb vonalbeli parfumre, de nem tudom beazonositani, pontosan melyikre. ( nagy esellyel a Sí valamely vadhajtasa lehet a gyanusitott)

Garnier Regeneráló Kézápoló Krém

Garnier Regeneráló Kézápoló Krém
2019. december 31.

Nagyon csúnya, vízhiànyos bôröm van- a làbszàram emiatt pl. folyamatosan sebes.
Ezen kívul hasznalom, kèzre, cserepes ajkakra, kiszàradt sarokra....szó szerint mindenre.
Picit lassan szívódik be, de abszolút kedvenc.

Garnier Skin Naturals Botanical Cream Rózsavízzel

Garnier Skin Naturals Botanical Cream Rózsavízzel
2019. december 31.

Annyira szeretnem szeretni, de nem megy. Olyan kis "semmi" ehhhhh utana a borom. Ezt egy EuroMarketes, 290 forintos krem is tudja. A csomagolasa is kb. az a szint.
Raadasul, 2* hasznaltam csak ezt a kremet egyszer 2, egyszer pedig 4 napig egyhuzamban es 2-3 melyen ulo, elsebesedo, eltuntethetetlen (az, amit hiaba kensz akarmivel nagyon-nagyon melyen gennyesedik) pattanas lett az arcomon -kettovel pl lassan 3.5 hete kuzdok.