AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

L'Oreal Paris Hydra Specialist 24H

L'Oreal Paris Hydra Specialist 24H
2019. december 31.

Hatarozottan nem "csodaszer", de szep lassan meggyozott a hasznossagarol.
Kellemes, viola illatu, selymes, kifejezetten nehez krem. Nappali hasznalatra pl smink ala teljesen alkalmatlan.
De kivalo ejszakai kremnek vagy plarctisztitas-hamlasztas vagy epp bajuszgyanta utan nagyon jo opcio.
Sajnos, kb semmit nem hasznalok el teljesen, (nagy hibam, a jovoben tervezek dolgozni rajta), de csak-csak ezert a kremert nyulok, pedig van ujabb szerzemeny. Szoval, valamit tud, ha elertem a tegely aljat. :) A krem maga 4*.
A csomagolasrol hadd ejtsek szot: 2000 alatti jo magyar forintert kapunk egy kifinomult csomagolasu üvegtegelyt. Ez az, ami miatt 5*-ra ertekelem.

Salvatore Ferragamo Signorina EDP

Salvatore Ferragamo Signorina EDP
2019. november 15.

Meh.
Aztan, kb. ennyivel le is zarhatnam az ertekelest.
Nem szeretek a magas lorol irni/beszelni, mert nyilvan egy mas izlesu embernek pokolian bejohet az illat.

Viszont, ez kb. a szazezredik összeburogatott rozsabors-gourmand, bazàri "viràgfejű" kis lityi-lötyi a piacon.

Nyilvan nem lenne _amugy_ rossz illat, kis kellemeske, de az erdekes masnis feltegla uveg sokkal tobb izgalommal kecsegtet, mint amit a valos beltartalom ad.

14 eves unokahugom megkapta. (es az a vicc, hogy ô sem menôzik vele a baratnoi elott*)

(*mondjuk, parfumeriat nyithatna a tolem ""orokolt" parfikbol, de az vicces, hogy a kb 900 ftos La Rive dupe-okhoz hamarabb nyul, mint ehhez. )

Mivolis Haar Vital Komplex Étrend-kiegészítő Kapszula, Vitaminokkal és Ásványi Anyagokkal

2019. november 15.

Update:

Sajnos nem tudok semmit irni, ugyanis, hirtelen otlettol fogva levagattam a hajam, igy most nagyon pici es nagyon vagany.
(de! kb ket hetente kellene ujravagatni, ha ez jelent valamit 🤗)

..............................

Tapasztalatok 4 het utan:

Alapallapot:

Kb. az osszes hajapolos ertekeleshez leirom, hogy regebben kozepsulyos, ma mar gyengebb trichollomaniaval kuzdok kb. szuletesem ota- azaz az alap meglevo szorongasos tuneteimet hajfesulgetessel, piszkalassal, regebben tepkedessel oldom. Raadasul "oncsonkitas" jelleguen qmint kb nyak ala, majdnem vallig er, le "kell" vagnom. Meg sohasem volt pl rendesen vallig ero.hajam a 29.5 evem alatt. Ez egy teljesen tudatalatti dolog, fel sem tunik igazabol. Szoval, van egy alap lassan novo, elegge hullo, vekony szalu hajtomegem, amit -dobperges- marciusban elhataroztam, hogy megnovesztek. Az akkor fulig ero tincseim hatul epp most kezdtek elerni a csuklyasizom kornyeket- ha hatrahatom a fejem, a lapockaim koze er a hajam. Majdnem maximum!

A tabletta szedese ota:

Az elso het remalom volt! Nem viccelek, de komoly ehsegrohamaim voltak. Azaz, az este 6 oras vacsorat kovetoen 10 korul arra lettem figyelmes, hogy ehes, gyenge vagyok es a kezem is remegett emiatt (festokent ez nem a legszerencsesebb), igy muszaj volt hobbitosan "masodik vacsoraznom".
Halistennek' ez nem tartott sokaig, emlekeim szerint csak 5-6 napig.

Ezen kivul mellekhataskent, az allam vonalaban, a "tokamon" rengeteg kicsi, belso pattanas lett. Nem gyulladtak be, nem fajtak, nem voltak latvanyosak, de egyertelmuen ott voltak. Kb mostanra ugy tunik, normalizalodott a helyzet, nem jott ki ujabb 1-2 napja.

Eredmenyek:

A kormom latvanyosan gyorsabban no- a labamon is.
Mivel ott "csontig" vagom, alapjaraton ket het, ameddig eleri a szamomra kenyelmetlen, kb 1 mmes meretet, amikor is vagni kell. -4 het alatt 3* vagtam es ismet kellene.

A hajamrol:

-Hajmosas:
A legfurcsabb valtozas az, hogy kevesebbszer kell mosnom. Minden 3. nap szoktam mosni, most viszont 5 napig minden gond nelkul elhuzom a hajmosast.

-Babahajak:
Az allando piszkalas miatt mindig is voltak/lesznak pici babahajaim. Most mintha tobbnek tunne.

-Hajhossz:
Nott valamennyit,(1 cm kb.) hogy az onkontroll vagy a kapszula miatt, azt nem tudom.

-Haj allapota:
Ez az, amit latvanyosnak erzek. Dusabbnak tunik (nyilvan nem lehet meg tobb hajam, de, a meglevo szalak erosebben allhatnak a vitamintol), pl. copfba kotve lenyegesen vastagabbnak erzodik.

Ezen kivul, a hajam fenyesebbnek, egysegesebbnek tunik- a "tincsesen logo" hajam egeszsegesebbnek latszik.

Remelem, hasznos volt, ha elfogy a 60 szem, frissitek :)

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel
2019. október 16.

UPDATE

Revidealnom kell magam. 4*-ra feljavitom.
Az elozo ertekeles ota vettem meg ket arnyalatot- es a Lead the way jelenlegi kedvenc ruzsomma notte ki magat.

Teny, hogy a lentebb leirt negativumok fennallnak, de napi 1-2 javitast el tudok neki nezni, leven, tenyleg szep napkozben es az allaga kenyelmesebb, mint a "nagytesoe", sot, ezt felvitelkor javitani is tudom, ellenben a folyekonyt.....😂😿

Hasznalhatosaga miatt az arat is megeri (ha osszehasonlitjuk egy 12 ezres "semmi extra" Diorral, akkor meg foleg)

---------------------

Stay exceptional

Bevallom, a nagytesot, a folyekony verziot imadom. A nudetol a lilaig mindegyik megvan. DE, a ruzsceruza allaga nagyon vonzott- barmennyire is szeretem a folyekonyt, maceras a felvitele. Ugyhogy, kiprobaltam ezeket is.

Valoban, szep szinek ( azt mondjuk nm ertem, ha kb arnyalatra ugyanaz a szin, mint a folyekony sorozatnal, mi a bubanatnak kell teljesen mas nevet adni nekik...szojatek a hasonlo/egyezo arnyalatoknal pl sokat segitene a szinvalasztasban..) allaga kellemes, kremes, jol kenheto es annyira nem szarit, mint a nagyteso.

DE, valoban, ameddig a masikat a nap vegen meg percekig aztatod sminklemosoban, hogy lejojjon, ezt bizony nap kozben (7.30-16.30, eves, ivas stb) 2-3 alkalommal ujra kell kenni. Nem maszik el, csak kopik.

Amivel nem lenne baj, csak:
-Ne irnak ra, h "superstay" (mint a valoban superstay folyekony ruzsra) mert igy felrevezeto
-Ne kerulne fillerre annyiba, mint a nagyteso (!)..

-ebben a formaban ez hiaba egy jo ruzs, de sem a superstay jelzot, sem a 2500 forintot nem eri meg

Avon Maxima EDP

Avon Maxima EDP
2019. október 5.

Höhö.Ötcsillagos Avon parfüm.
Minden rosszindulatot mellozve, ez meglepoen jol sikerult lett!
A masik uj avonossal, a Far Away Glamour-ral nagyon hasonlo illatvonalat kovetnek, kb. az a kishúg, ez a nover. -Itt nincs listazva, de koztuk egyertelmuen a kapocs a fekete ribiszke.

A fejillat edes, ribiszkes - barackos, a feher viragokat is egyertelmuen erezni, DE, az alapjegy vaniliaja (+ van meg valami, amit nem tudok szaglasilag beazonositani) nagyon kordaban tartja oket, igy nem csuszik at viragos-gyumolcsos, nyari illatba, minden barackossag ellenere ez egy nagyon szep, meleg oszi-teli parfum.

A lentebb elmitett Good girl-re nem igazan hasonlit, az sokkal virag-orientaltabb, harsanyabb, elesebb illat.

Avonos szinten korrekt, komplex parfum.
Tartossaga es szillazsa kozepes.

Balea Professional Oil Repair Haaröl Spray

Balea Professional Oil Repair Haaröl Spray
2019. október 5.

2 hete hasznalom, gyakorlatilag minden nap.
+ hajmosaskor kombinalom az Avon zold szinu hajvegapolojaval.

Nagyon tetszik a termek, egyseges simasaguva teszi a hajamat, a szaraz, toredezo vegek nem annyira latvanyosak, mint elotte.
Nyilvan csak tuneti kezelesre jo, de bevaltja, amit iger.

Az illata kicsit budos, viragos hajlakkszag.

Spirit of Blooming Delight EDP

Spirit of Blooming Delight EDP
2019. szeptember 24.

Ez melyik parfum dupe-ja? Nagyon-nagyon emlekeztet vmire, de nem jut eszembe.

Amugy, egy tok korrekt barackos-ribizlis rozsa illat, amit egy kis pezsma melegit/nehezit.

Szillazsa kicsinyke es nap kozben fujkodni kell, de 1500 jo magyar forintot boven meger. Csak jutna eszembe, minek a koppintasa!
:D

Essence Lash Princess False Lash Effect Vízálló Szempillaspirál

Essence Lash Princess False Lash Effect Vízálló Szempillaspirál
2019. szeptember 6.

A legjobb drogerias szempillaspiral- Igen, a 3-4-5 ezres Loreal es tsait is megelozi.
Dusit, nem csinal poklabat, kb 2 perc utan lerobbanthatatlanna szarad.
A csomagolasa cuki, a kefeje kenyelmes, hosszu szaru, es egyenletesen oszlatja el a festeket.

Van par negativuma is pl. a ket perc szaradast tenyleg ki kell varni illetve, lemosni kb lehetetlen, sok turelmet, lemosot, sikalast igenyel. - de ezekert nem vonnek le pontot :)

Essence This Is Me. Ajakrúzs

Essence This Is Me. Ajakrúzs
2019. augusztus 10.

Rúzs impulzusvàsàrló vagyok. A munkahelyem közvetlen szomszèdsàgàban van egy DM, azebèdszüneteim zömèt ott töltöm. Rengeteg àrfekvésű, màrkàjú, textúrájú rúzsom van - egèszen 0.7 eurós Aliexpress-es gagyi dupeoktól, a drogèriàs tömegcikkeken àt, a sokezres Jeffree Starokig.
Az essence rúzsait kifejezetten szeretem, olcsóak ès àrkategóriàjukban jók- de a limitàlt szèriàk mostanàban kritikàn aluliak.

Ez a szèria speciel túl krèmes textúràjú, kenôdik- emiatt tartóssàga kb. pàr percben mèrhetô.
Emellett, a sötèt àrnyalatai màr a felkenèskor foltosak.
Egyetlen pozitívuma a kissè magasabb minôsèg felè mutató csomagolàs, maga a rúzs hasznàlhatatlan.

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick
2019. augusztus 3.

Kèsz, meghaltam, kell az osszes!
A legjobb ruzstapasztalatom evek ota. Kineztem 2 arnyalatot (Huntress, Seductress) es nyilvan, a munkahelyem melletti DMben egyik sem volt. Igy, bar nem annyira tetszett, megvettem a Rulert(hideg-pirosas(lilas)nude szin). Imadom!
Nagyon "ivos" vagyok, egy 7.30-16.00 munkanapon masfel liter viz, ket tejeskave es fel liter kola az adagom, ezen kivul, ebedelni is szoktam- igy a nagyrabecsult Jeffree ruzsaim sem birjak a gyurodest, de ez a "drogerias vacak"!
Az allaga kremes, nem tul folyos, az illata finom, az applikator hegyes- aminek kulon orulok, eleg vekonyak az ajkaim, nehez oket szepen ruzsozni.
Felkenes utan gyorsan szarad es utana kisse olyan, mintha az ajkak osszeragadnanak, DE, ha ujjal hozzaerek, nem ragad, foltot sem hagy a zsebkendon-ez tok erdekes.
Nyilvan a nap vegere a szaj belso reszen, a nyalkahartyan kopik, de teljesen vallalhato- sôt! Lemosni nem egyszeru, "elo szoktam aztatni" par percig arclemoso tejjel.

A jo tapasztalaton felbuzdulva megvettem a Believer arnyalatot is- ez egy sotetlila szin.
Nagyon erdekes, de az allaga "szarazabb", mint a vilagosabbnak, JOVAL nehezebb vele banni, gyorsabban szarad es, pl, ha vannak szarazabb reszek az ajkadon, szaz szazalek, hogy foltos lesz. A gyors szaradas miatt kb. javithatatlan, igy nagyon, de nagyon ugyesen kell felvinni (ami nekem eleg nehez a kicsi, vekony, ivelt szajformam es a remegos kezem miatt.)

Mindezek ellenere 5*ra ertekelem, megpedig azert, mert szeretek jol kinezni a munkahelyemen, de gyulolok sminket javitani, es aggodni azon, hogy epp a szememet vagy a szamat kentem el.

Raadasul, bar drogerias viszonylatban draga (2500 ft korul van), de egy 7000 ftos JSC ruzs araert majdnem 3 szint tudok venni, igy szerintem megeri :)

Meg fogok venni belole par szint :)