AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Replay Signature Secret EDT

Replay Signature Secret EDT
2019. július 16.

Nos, Ô keremszepen CH Good Girljenek egy böcsületes munkaval összeallitott kvazi dupeja.
Kevesbe puderes, kevesbe kifinomult, de jellegeben jol hozza. Tartossaga rovidke, szillazsa kozepes. Urambocsa, harmonikus, finom illat.

De, abszolut nem erzem letjogosultnak ( a csodaszep uvegen kivul). Fôleg, a retro vonalat belovo fekete teso mellett.
. ha mar a Good girl-höz hasonlot keres valaki, akkor az Oriflame Sublime nature - Tuberose vagy a Luxure Cool glam-ja sokkal kiműveltebb parfum.
Utobbit raadasul kb gombokert odaadjak a webshopok.

Rimmel Rita Ora Körömlakk

Rimmel Rita Ora Körömlakk
2019. május 7.

802 naked class arnyalat.
A szine nagyon szep: neutralis szurke, hideg nude arnyalat. Az ecsettel meg vagyok elegedve, a lakk formulaja jo, szepen terul. Konnyu vekony reteget huzni- lakkoknal ez alapveto.
Egy retegben picit csikoz, kèt rètegben nagyon jól fed.

Negativum: Ahol kevesbe toltam vissza a bort es picit rafutott, szaradas utan nem lehet szepen leszedni, viszi magaval a koromagy szelen a lakkot, illetve, a koromagynal cserepes (?) toredezest/berepedezest talaltam egy nap utan (mosogatok stb, szoval, normalis, h roncsolodik, de az ennel.is olcsobb lakkoknal sem tapasztaltam ilyet korabban.).
Csak kozelrol latszik nem latvanyos, nem kulonosebben zavaro, de azert nem jar az 5*.

Alverde Színezett Ajakápoló

Alverde Színezett Ajakápoló
2019. április 26.

Nyomi, kicsi es erdekes formaju, hülye, kèkes-lilàs szam van, es nem vagyok eleg ugyes, hogy gyorsan szeppe tegyem -es igen, vannak reggelek, amikor egy überkemèny f*ck this! felkialltassal az alapozó ès a szemezès utàn nincs kedvem a szàmmal perceket foglalkozni.
Akkor jön a kèpbe Cherry. Vilàgos bor-sotet haj kombinacional, minimalis befektetessel azert latvanyos. 8 mp es depressziv gothsàgom rózsàs arcú (thx alverde pirosito), rózsàs ajkú hölgyemènnyè vàlik.
Nyilvàn nem túlzottan pigmentàlt- de szereny velemenyem szerint, ez nem is elvàràs egy színezett ajakápolótól (somogyi nevèn szöllôzsirtól). Hozza amit kell: szinte termeszetes színt ad az ajkaknak.
Ajakàpolókènt is jól teljesít, nyilvàn nem tèlen, de a tèli ajakàpolàshoz ott vannak anagyàgyúk.

Balea Soft & Clear Korrektorstift Pattanásra

Balea Soft & Clear Korrektorstift Pattanásra
2019. április 26.

Kb 3 hónapja hasznàlom a termèket. Valami nagyon röhejes, 299 ft-os àron vettem.
Szerencsère, nincs gyakran "igazi" pattanàsom (..csak helyette minden màs bôrhiba), de, ha feltűnik egy, akkor ezzel pikk-pakk el tudom tuntetni.
Elèg kemèny a formulàja, ennek fènyèben meglepô, hogy az alapozóval milyen jól blendelôdik :D (legalabbis, elobb a stift, aztan az alapozo metodusnal)
Azèrt nem adok 5*, mert a kèt szín közül a vilàgos is elèg sötèt szàmomra.

Alverde Szemhéjfesték Paletta

Alverde Szemhéjfesték Paletta
2019. április 26.

Az Alverde termekeit annyira szeretnèm szeretni! Imàdom a matt chubby stick klónt, a színezett ajakbalzsamjaikat, a jelly lipsticket, a samponokat, szappant, a Hydro alapozóból pedig mindig van itthon, a marvanyos naaagy pirosito (amit kva okosan epp kivonnak a forgalombol...) kimagaslik a drogerias kinalatbol.
SOS kellett egy mindennapokban hasznalhato paletta. Ez jonak tunt, szeles, valtozatos szinskala, de megmarad a nude-pasztell vonalon. Egy ilyen irodapatkanynak, mint en pont megfelel, hogy nincsenek benne neonzoldek es extremitasok.
DE ezt a termèket nem hiszem el! A 3. barack egesz jo alapozószín, ès a 6. sotetbarna arnyalat egesz jo arnyekot epit. Ezeken kivul, a színek pigmentaltsaga eleg nyomi ( illetve, a kek es a fekete is jonak tunik, de foltosodnak). Hiaba teszek alà primert, hiàba alapozom meg egy kis atlatszo puderrel, a paletta egyik fele kèt óra mulva nem latszik, a masik fele foltosodik. A hozza kapott pici applikatort utalom.
A csomagolas aranyos, van 2 hasznalhato szin, es az osszetevok baratsagosak. Biztos en vagyok garasoskodo, de 2000 ft-ert, azert icipicit tobbet varnek.

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon
2019. február 21.

UPDATE:

Lepontozom, mert rájöttem, a gyakori fejfájásom nagyrészt akkor jön elő, ha ezt a terméket használom.

Kezdjuk az elejen:trichollomanias vagyok. Szerencsere 29 evnyi munkaval mara mar nem tepkedem a hajam-de, ha stresszes vagyok, eszrevetlenul baszkuralom. Folyamatosan. Igy, vannak hetek, amikor kb ketnaponta kellene hajat mosnom, annyira zsirosodik.
Ehhez sokszor nincs kedvem es idom, raadasul a fejborom sem birja a napi hajmosast.
Ezzel a termekkel nyerek 1-1 napot ket mosas kozt, igy a munkahelyemen nem kell szakadt hobonak kineznem.
Valamennyit javit a latvanyon, ellenben rohadt konnyu tul sokat hasznalni belole (ragad) es raadaskent nagyon budos.
A kicsi kiszereles kb 600 ft es, fulig-vallig ero haju embernek kb fel evig eleg.

Alverde Hydro Make-Up

Alverde Hydro Make-Up
2019. február 21.

A világot nem fogja megváltani, de mégis ötcsillagosra kell értékelnem, mégpedig, a következők miatt:

- Az állaga kellemes, testesebb, krémszerűbb, kevésbé folyós. Nekem valahogy ez a típusú alapozó jobban kézre esik.
- A testessége miatt nagyon könnyű eltalálni azt a mennyiséget, amire szükségem van.
- A tubus nagyon jó! A halálom, amikor 3-4-5-6 ezreket fizetek egy termékért és nem tudom jól adagolni ami miatt kifolyik a tubus csőrén/pumpáján a cucc. Lehet zsugori vagyok, de mindig az jár a fejemben, hogy "Nah, ott csepeg le 50-70 forint :D "
- A 15-ös, porcelán szín -eddig ezt a fajta fehér-rózsás árnyalatot eddig csak Esteé Lauder termékek közt találtam, amikért nem fogok kiadni 20-25.000 forintot.
- A "Hydro" termékcsalád pont megfelel a bőrtípusomnak. Amióta ezt használom, nem hámlik. Alapjáraton zsírosabb, de folyamatosan hámló bőröm van, amit nem győztem radírozni-hidratálni. Másfél hónapja használom ezt az alapozót, alá primernek primernek pedig az Alverde vadrózsás nappali krémét, (plusz heti 2 alkalommal bőrradírozok + esténként olivás krémmel kenem) és látványos a javulás
- Az illata tetszik.
- Essence stay matt színtelen púderrel egy 7.30-16.00 órás munkanapot, kibír minimális javítással ( homlok-áll 2x-i blotting paperezése - ezt hogy mondjuk magyarul?)
- 1000 forintba kerül.

Ami negatívum:
- Ha az alá kent krém nem szívódott be, akkor hajlamos jobbra-balra kenődni, oldódni, az állag elveszti a konzisztenciáját.
- Ha rétegezni próbáljuk és az alsó réteg túl vastag vagy nedves, akkor kukacosodik.

Amouage Lilac Love Woman

Amouage Lilac Love Woman
2018. szeptember 29.

Nagyon mérges vagyok erre a parfümre.
A márka első illata, amit próbáltam, mivel súlyos orgonamániában (is) szenvedek.
Igazából, ez egy korrekt kis parfüm: kellemes, krémes orgonaillat, nem a zöld, hanem a bódítóan édes vonalból- ráadásul nem is "túlédes" a gardénia visszafogja picit.
Szantál- vanília- tonkabab- orgona, unalmas kissé, de nekem ez instant szerelem.
De.
Illatjegyeket nézve, illatot szagolgatva nem értem, ez miért is kerül ennyi pénzbe?

Mert hiaba kellemes illat, nekem az árán kívül kb semmi luxus nincs benne.
Pl apám, aki 15 éves kora óta dolgozott, ennél kevesebb nyugdíjból kell(ene), hogy megéljen.
Majd nyilván, ha nekem bele is férne, ennek tudatában megveszem.

Hát, nem.
Ha adna valami pluszt, ha nem lenne 5-10 ezerért rengeteg hasonló parfüm, nem sajnálnám rá a pénzt, de így..áhh...

Amouage Myths Woman

Amouage Myths Woman
2018. szeptember 29.

Van egy sötét kis titkom: imádom a kínai operát és az annak hagyományait folytató wuxia filmeket.
Igaz, a viccesnek gondolt, keleti humor nem annyira jön be, de a drámai részeket, még az én jól edzett belső sárkányom is megkönnyezi. Nagyon szeretem- nagyon átérzem azt a szomorú- magányos- szép hangulatot, amit ezek az alkotások árasztanak.
Ezt az illatot mégsem értem. Pontosabban, nem tudom, mit kellene éreznem ezzel kapcsolatban- egy majd' százezres parfümről beszélünk, sőt, ha jól tudom, a mai magyar minimálbér egy havi összege nagyon közel van a parfüm árához.
Gyerekkoromban szegények voltunk, így ma is igyekszem minden forintot jól elkölteni. Szóval, ezért az összegért vannak elvárásaim.

Az erős, mohás nyitás már- már maszkulin alapokat ad a virágoknak, de én speciel kiegyensúlyozatlannak érzem: mégpedig a fújas utáni percekben belépő bőr miatt. A nehéz, mohás- bőrös alapot az ábra picit lágyítja, erre ül a szegfű.( és nem az a barátságos szegfű illat, az ibolyát pl rajtam csaknem teljesen elnyomja)
Igen, drámai hatású, ( bazári?) de számomra nem ad egységes képet:
Szürreális, tény, de az operához és a főnixhez sokkal levegősebb, "szebb" illat illene. A téma és a csomagolás nagyon jó, de az illat valahogy kilóg a koncepcióból.
Van még a pici mintám alján, tavasszal 7jra kipróbálom, mert ezt jelenleg nem értem.

Minden esetre, tartós, minőségi illat, így számomra 2*

Guess Seductive

Guess Seductive
2018. szeptember 24.

Most, hogy megérkezett az utánpótlás, értékelem is végre.:)
Rajtam az illat nagyon- nagyon(-naaagyon) emlékeztet CH Good Girl- jére, abban tubarózsa, ebben jázmin és bergamott a legjellemzőbb elem, de viselkedésben, leszáradásban nagyon hasonlóak.
Nagyon éles, édes virágos ( kicsit alkoholos) illattal nyit, elég harsány, épp egy hajszál hiányzik a "bazári" hatáshoz, de szerencsére a jó oldalon maradunk.
Lassan melegebb, kasmíros- pézsmás parfümmé alakul. De nem lesz kifejezetten " meleg, kedves" illat, a citrusos keserűség egész idő alatt kiérződik.

A tartósságával nincs különösebb baj- DE, azt vettem észre, hogy nagyon könnyen hozzászokik az ember orra ( levetett ruhákon 2 nappal később is elég erőteljesen érezhető- nyilván, amikor viseltük, is így volt).

Kellemes, őszi illat.
Egy pontot levonok, mert nagyon könnyű túladagolni és megcsömörleni.