AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Toujours Moi

Toujours Moi
2018. szeptember 22.

Ez hosszú lesz :)
Napok óta gondolkodom, mit tudnék írni erről a parfümről, arról, hogy ilyen kis semmilyen, alakuló ízlésű, kezdő parfümmánként mi az, amit le szabadna írnom róla.
A megismerkedésünk sorsszerű- ajándékba kaptam 2*1ml-t, majd 5 millit. Totál különböző emberektől. Hat jó, beadtam a derekam végül. Melegben próbálva borzadály, de hala az érkező ősznek és a hidegfrontnak, ma elővehettem.
Bőr, szantál, méz és narancsvirág épül a pacsuli fölé. Munkahelyre picit soknak érezném.
Az első 1-2 óra aldehides- fás- virágos, amolyan igazi, öregasszonyillat, majd atalakul egy picit letisztultabb, szappanos- szantálos- mézes illattá. Nagyon kellemes, de nem szende, nagyon nem.
Az utóbbi időben káosz van körülöttem. Új munka, egy felszabadító szakítás, betegség miatt híztam majdnem 10 kilót, fájnak a kezeim, három hete nem haladtam egyik festményemmel sem- épp kétségeim vannak magam felé, a nőiségem felé, nagyon nehéz nem önsajnálatba merülni.
De, ott van ő. Úrinő, fűzőbe kényszerített, beteges kinézetű, de belül kőszikla. És a kezét felém nyújtja.
Mert igenis értékes vagyok, 28 évesen, az egyre több ősz hajszállal, a súlyfelesleggel, minden vélt és valós bajommal együtt.
Az ágyban fekve, fahéjas almát majszolva, BBC-s Jane Austin feldolgozásokat nézve, csak annyit tudnék mondani a világnak: B#szd meg!
De, Őt viselem, így csak felhúzom a csipkekesztyűt, megemelem egyik tökéletesen ívelt szemöldökömet.: Écoutez, qui que vous soyez, laissez-moi tranquille!

Parfüm.
Lehet, hogy nem fogom, csak évente egyszer- kétszer viselni, de van, amit nem is kell.
Több tucat illat birtoklása közben néha magamon is észreveszem, hogy elfelejtem igazán értékelni őket-- rengeteg finom illat, szép kompozíció van, de parfüm, mai kínálatban, az kevés.
Olyan, ami majd 100 év után is tud valamit adni, még kevesebb.

Replay True EDT

Replay True EDT
2018. szeptember 20.

Rajtam az illat olyan, mintha Dita Rouge (<3) parfümének lenne a kedvesebb, édesebb húgocskája.
Bár, ahúgocska nem állja meg a helyét, ő is nagyágyú.
Az alapillata a "tipikus" Replay pacsuli- vanília- szantál kombináció. ( a Signature- ben ezt vitték tovább, erre az alapra építkeztek).
Van egy egész hosszú, fűszeres fázis, ami szépen egy szantálos- rózsás, meleg illattá alakul. Szerintem, ez, az utolsó a legszebb része.
Most, hogy lentebb írtátok, valóban emlékeztet a Sí- re, de én kevésbé virágosnak & fűszeresebbnek érzem, de a " cukorba forgatott virág" mindkettőben megvan ( ez nem 100%, tegnap Chloe- ban aludtam, a pizsim Chloe- rózsás, lehet picit belenyúl az illatélménybe).
A tartóssága 4-5 óra, az 5-6 ezres ár (20 ml) emiatt valóban picit soknak tűnik.

Én speciel az üvegét nem annyira szeretem, azt a ronda matricát a kibontás után leszedtem :D A kupakja viszont pompás, ritka jól zár!
A doboz szvsz gusztustalan. Ötletes, de gusztustalan. A kartonlapoktól ilyen undorodó, tripofóbiás viszketés jött rám :D ki kellene dobni, de ahhoz kézbe kéne venni :/ :D

Replay Stone Supernova Woman EDP

Replay Stone Supernova Woman EDP
2018. szeptember 20.

Kifutó termékként a DM-ben 70%-os leárazásban 1800 forint jelenleg.

Kellemes, kis krémes, "uborkas" nyári illat.
Most őszi- téli újításban vagyok, így nem vettem meg.
Akciósan nagyon jó vétel :)

Carolina Herrera Good Girl Légère EDP

Carolina Herrera Good Girl Légère EDP
2018. szeptember 18.

Jujj,jujj.
A vélemény kifejtése előtt leszögezném, hogy mindenféle árkategóriájú, márkájú, illatjegyű parfümöt szoktam próbálgatni.
A nehéz, édes, orientális illatokat nagyon szeretem- pironkodva, de bevallom, hogy ilyen téren még messze nem vagyok annyira kifinomult, mint szeretném, de nem könnyű engem kiborítani, (bár, par napja a Black orchidnak sikerült.:D)

Az anyaillatot egész jól ismerem, ott is volt fenntartásom az illattal és ezek, az új hibák mellett, most is megvannak; ha már egy ilyen iszonyú giccses üveget kitalálnak, legyen a parfüm is bevállalós. A megosztóságot sokkal jobban tudnàm díjazni, mint ezt. Mert ez ( elnézést mindenkitől, aki szereti) egy nagy semmi.

Gyakorlatilag, ezzel kapunk egy 6326. fehér virágos, édes-kés kis semmi löttyöt.
Nagyon fáj ilyet írni egy 25 ezres parfümről, kicsit sznobnak is érzem magam, de basszus, az édes, jázmin- ylangylang- tubarózsa hármas a vilagon létező legunalmasabb kombináció.
Sajnos, elég rossz anyagi körülményű családból származom, így,- ha ma már meg is tehetem, hogy megvegyem, még mindig, - minden egyes elköltött forint súlyát érzem. És ez a parfüm nem ad nekem annyit, hogy létjogosultnak érezzem.

Félre ne értsetek, az illat nem rossz, sőt, nagyon kellemes, jól viselhető, de semmi újat, pluszt, élményt nem ad. - nem csak az anyaillathoz képest. Például, 3000 forintért az avon TTA sorozatában találunk izgalmasabb parfümöt, ami ehhez hasonlóan kellemes, ugyanilyen tartós.

Dita Von Teese Rouge

Dita Von Teese Rouge
2018. szeptember 12.

Rajtam az ámbra, rózsabors, magnólia a fahéj és a füstölt tealevél illata különíthető el.
Kifújaskor virágos, kissé kölni illatú dolog, a magnóliát csak ekkor érzem ki belőle- de percek alatt meleg, ugyanakkor kellően " kámforos" ( szia, bergamott) jellegűvé alakul - így nem gejl, csak fűszeresen édes.
Valamiért, füstös borókabogyóra( na meg, ködös- taknyos- ropogós időre, amit imádok) és fekete dióhéjra asszociálok, de ezek tutira nincsenek benne :)
A bors- fahéj a domináns, így őszi- téli parfüm, de mindenképp 15 fok alatti hőmérsékleten ajánlott, melegben kifejezetten fullasztó. ( fahéj nincs az illatjegyei közt, de összhatasban, szerintem a tea- bors-ámbra trió totál fahéj illatú). A tombolás után még finomabb lesz.
Két- három óra múlva csendesedik, ekkor bukkan elő a tea. De milyen tea!
Mély, füstös- édes illat ( nem levél, " főzött" teanak van ilyen illata, amikor forr). Kifejezetten izgató illat.

És, ameddig a FleurTeese parfit nyugodt szívvel tudom ajánlani szűzies, félénk lányoknak is, ez az illat szinte csak magabiztos(abb) komoly(abb) nőknek áll jól- olyasvalakinek, aki tudja viselni az illatot, s nem az illat hordja őt. :)

Franc essen belé, hogy nem gyártják már!
Ha tudtok naagyon hasonló illatokat, ne tartsátok magatokban :)

Police The Sinner Forbidden For Woman

Police The Sinner Forbidden For Woman
2018. szeptember 11.

20 éves, cuki új munkatarsnőm illata. Koáabban ezt a parfit nem ismertem, a lányt napokig titokban szagolgattam :D, mert nagyon - nagyon ismerős illata volt, végül rákérdeztem.
Az ismerősség nem csoda: a meleg, mandulás- vaníliás illatjegyek nagyon hasonlítanak a Montale Sweet Oriental Dream és a Tesori Byzantium illataira, amiket imádok :)
A Police talan picit kevésbé virágos, gourmandabb - ha van ilyen szó egyáltalán-.
Tartós és a szillázsa is rendben van- utóbbi talán picit sok, kifejezetten nagy hatósugarú, erős cucc, aki nem szereti az illatot, tuti szenvedni fog viselője környezetében. :D a citrusos jelleg próbálja kiegyensúlyozni, kevés sikerrel. Édességbomba, de szerencsére, kellően " fűszeres", így nem lesz belőle bazári vattacukor illat.

Vagány illat, vagány üvegben.

Nyilván pl. hűvösebb időben szebb lenne, talán a mennyiséggel is visszafogottabbnak kellene lennie, de nah, húsz évesen ki nem locsolta magára azt, ami nagyon tetszett? ( öregebben is előfordulnak ilyen kilengések mindenkivel szerintem.)

Azért nem adok ötöst, mert hiába szép illat, totál lineális leszáradású, nincs semmi poén, semmi változás- kibontakozás benn.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2018. szeptember 11.

Nagyon ritkán járok így parfümmel, mint vele.
Az illatjegyei alapján tetszenie kellene, de gyakorlatilag a masodik parfüm, ami miatt újra kellett fürdenem.
Az első pár percben medvecukrosan "mentolos" jellegű. És az általam narancsvirágnak érzett mandarin jegyek is kivehetőek. Aztán jön az armageddon:
A szantál- bergamott- gardénia és tömjén miatt -bocsi- de malacpisis, ropogós szalmára emlékeztet. A rendesen takarított kismalacok nem kifejezetten büdösek, de van egy jellegzetes, édes, émelyítő "babadisznó" szaguk- falusi jány vagyok, higgyétek el, megismerem.
Nagyon durva parfümben ilyennel találkozni. Ráadásul kifejezetten krémes, mély illat: nivea testápolós pisis malackák.
Sajnos nagyon vizuális ( és talán finnyás ) vagyok, a felfújás után kb 20 perccel rettenetesen elkezdtem émelyegni, és a gyomrom is égett.
Sajnos kiba... ragaszkodó illat, a fürdés sem sokat segített.

Nyilván van, akinek tetszik, van akihez ez az illat illik, ezzel semmi baj nincs, de én sajnos rosszul vagyok tőle. :)

B.U. Absolute Me EDT

B.U. Absolute Me EDT
2018. szeptember 9.

Úgy gondolom, minden Chanel, Cartier vagy niche illat mellé kell valami kommersz vonal, hogy igazán értékelni tudjuk a "nagy nevű" házakat- viszont, túllépve a sznobságon az ilyen kétruppós illatokban is megtalálhatjuk a szépséget.

Az elején szögezzük le, ez 2300 ft, a NDS verzió pedig 1200 ( ez azért fontos, mert az NDS és e közt nincs sok különbség, az 3 fújasból hozza, amit ez kettőből- röhej, de rajtam simán érezni a deót nap végén is).
A parfüm gyümölcsös- alkoholos, édes nyitányú, a karamell dominanciája ezután domborodik ki- na, nem a Mars szelet karamellre kell gondolni, hanem az égetett cukor keserű- édes aromájára. Kicsit talán égetett műanyag szagú (a Diesel Loverdose jut róla az eszembe, holott, a két illat nem is hasonlít), én meg perverz vagyok, és ez tetszik.
Később kicsit beédesedik, de a gerániumolaj élesebb, rózsaillata az első pillanattól kvázi kiegyenlíti és nem engedi, hogy túlzottan "candy shop" irányt vegyen az illat.

Kettőezer forintért nagyon korrekt, és árához képest komplex illat.
Nekem ez az őszi irodai komfort illatom, ott van a fiókban mindig, pontosabban az NDS verziója.
Tejeskávé mellett, hűvös, pulcsis időben még a hétfőket is szebbé teszi :D
Ebben a kategóriában többet nem is kívánhat az ember :)

La Rive Cuté Woman

La Rive Cuté Woman
2018. szeptember 8.

A napokban történt, hogy kolléganőmmel az ebédszünetünket a táplálkozásnál kicsit "hasznosabb" dologgal töltöttük: bementünk az egyik drogériába venni ragtapaszt..vagy valamit, amit persze nem vásároltunk, de vettünk helyette száz másik, "tök fontos" cuccot.
Ő ez előtt nem tudta, milyen parfümomán vagyok, az álla szó szerint leesett, amikor pikk-pakk ajánlottam neki parfit, illetve, aminek volt, az olcsóbb dupe-ját is odapakoltam.

Vett is parfümöt. ;)

Nyilván, ha már ott voltam, én is szagolgattam kettőt-hármat. Nem vettem semmit.
Viszont, a délután folyamán valami isteni illatom lett :D Elég gáz ám, ha egy unalmasabb megbeszélésen belemerülsz a saját csuklód szagolgatásába :D
Az egyik parfi leszáradása gyönyörű, édes, füstös, ámbrás, téli rózsa illatú lett. Inkabb édes, mint virágos, nem túl rózsás, de a virág kivehető volt.
Visszamentem munka után, persze, már nem voltam biztos 100%-ig, melyik volt az a csudajó illat, így megvettem ezt, mert kb tudom az eredeti Chloe illatjegyeit, az alapján azt hittem, ő volt.

Kifújáskor picit szúrósan rózsás, de nem kellemetlen, a viragillatot jól "lazítja" a licsi ( aminek rajtam barack illata van). A krémességet pedig a liliom adja.
Komfortos, szép illat. 2400 forintért ajándék kategória.

Viszont, a leszáradása nem az, amit kerestem :D
Az is lehet, hogy az általam keresett esszencia nem létezik, és az össze- vissza szaglászaskor én kevertem ki különböző illatokból.

Hmm...meg kell vennem a többi parfümöt is :DD

Dita Von Teese FleurTeese EDP

Dita Von Teese FleurTeese EDP
2018. szeptember 7.

!! Megosztó vélemény következik!!!

Azt kell mondanom, fél napnyi szaglászás után, hogy az egyik kedvenc cserém ( már csak azért kell aggódnom, hogy az én csomagom is rendben odaérjen:D )

Egy Dita parfümhöz az ember mindig előítéletekkel ül- elegáns, picit régimódi, hölgy ( hölgy, nem csaj!) ugyanakkor, Merlinmenzon ex-neje, sztriptízből él, satöbbi.
Az ember lánya nem tudja, hogy álljon hozzá.
15 éve, talán a Crazy Horse társulattal közös műsora volt az első, amit láttam. Sajnos nagyon nehéz elvonatkoztatni attól, hogy a piroslàmpás negyed az nagyrészt nem a művészetről szól.
Nyilván ezt az ambivalens érzést a keresztény kultúrkör hipokrita szexualitástudata formálta- de ettől még tényleg nem tudom, hogy mit is "kéne " éreznem.
Ott a színpadon ez a nő, aki rengeteg munkával, gyakorlással, kreativitással nagyon magas színvonalú dolgot művel, közben viszont tudom, hogy a videói közben vagy a műsor után férfiak százai nyúlnak magukhoz, mintegy " beszennyezve", lealacsonyítva a nőt, aki szívét- lelkét beletette a produkcióba.- de, hogy ne legyen ilyen egyszerű, teljesen egyértelmű, hogy a művésznő tudja, mi történik az ellenkező nemmel utána. Álszentek vagyunk mi is, ő is, közben, a műsora maga "tiszta".
Talán, ez a " burlesque".

Az illat viszont tiszta.
Ő az a Dita, akin minden makulátlan, ő az, aki kedves mosollyal citromtortát visz a szomszédba, csak úgy.Akinek hajnali hatkor és éjjel egykor sincs elkenődve a rúzsa.
Ő az a tipikus, mindig tip-top feleség, akik miatt nekünk, földi halandóknak irigység és gyűlölet költözik szívünkbe. Csak a tökéletes, hideg, hófehér mosolya utal az ágy alatti dobozban tartott lovaglópálcára.

Stepfordi feleség illat.

Heliotróp, orgona, nőszirom, kellemes, puha tisztaságillat, kissé szappanos.
Az alapja pézsma- de a cédrus- lime vonal miatt nem nevezném "erotikusnak", a pézsma csak testesíti az illatot.
Abszolút vintage illat, de nagyon jó viselni. Talán picit fiatal vagyok hozzá (28év9hónap), de magabiztosan, elegáns ruhában kiváló választás.