AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Hansaplast Bőrkeményedés Elleni Intenzív Ápolókrém

Hansaplast Bőrkeményedés Elleni Intenzív Ápolókrém
2018. augusztus 10.

4*2, azaz nyolc használat után ígér látható eredményt, ehhez képest nálam a masodik használatkor már jelentős különbség volt!
- mondjuk, nem volt olyan rossz állapotban a lábam, mint amire ezt a krémet ajánlják.

Az igaz, hogy csúszós, lassú beszívódású, de alvás előtt használva nem okoz gondot ez a tulajdonsága.

Avon Far Away Rebel EDP

Avon Far Away Rebel EDP
2018. augusztus 9.

Most, hogy a kisminta után megérkezett a teljes üveges verzió, biztosan állíthatom, ez a parfi az Avon masodik Black Opium kvázi dupe-ja. Az első a kék Mesmerize volt, amit mostanában nem igazán látok sem a webshopon, sem a katalógusban.
A kék Mesmi eltűnt és csodák csodája bevezetésre került a Rebel. Hmm érdekes.
A két illat közt a fő különbség az, hogy a Rebel jobban hozza a BO-os, kávés-fűszeres nyitányát, amit viszonylag sokáig meg is tart, míg a Mesmerize az opium vanilias, meleg vonalán ül inkább

Picit vegyesek az érzéseim. Azon kevesek ( sokak) közé tartozom, akik szeretik a Black opiumot, minden "gyerekbetegsége" ellenére, DE a tartóssága rajtam botrányosan rossz, így a rá naaagyon hasonlító- biztos merő véletlen a hasonlóság:D- Mesmerizet szeretem- a masik árának 20%-ért megkaptam ugyanazt és fújhattam kedvemre.

Ugyanakkor, most itt a Rebel, ami mint illat tetszik, mert túlzással bár, de ugyanaz, mint a masik kettő, ugyanakkor fel is bosszant- hányadik bőrt húzzák le még róla?

Az illatot ismerve pedig, a tv spotja elég röhejes, a "special snowflake" modellel.

L' Erbolario Lillà Lillà Orgona Parfüm

L' Erbolario Lillà Lillà Orgona Parfüm
2018. július 26.

Lillá lillá helyet ez bizony Jásime jásmine. Orgonamániásként, a doboz, az üveg..kb minden alapján, hát, én bizony orgonát várnék. Ehhez képest, a tömjéntől füstös, nehéz jázminillat a domináns benne. Néha, egy-egy pillanatra mintha érezném az orgonát, de olyan rövidke időre, hogy az is elképzelhető, hogy bebeszélem magamnak.
Az illat, mint orgonás parfüm, két csillag, a szillázs és a tartósság jó, emiatt adok hármat.

Félreértés ne legyen, erőteljes, fűszeres, szépen megkomponált, kellemes, őszre való parfüm, de orgonás parfiként kvázi értelmezhetetlen.-ha nem pici mintát szerzek, hanem megveszem teljes üveggel, most csalódott lennék.

Avon Mesmerize for Her Kölni

Avon Mesmerize for Her Kölni
2018. július 24.

Black opium, mínusz fanyar kávé és szelidített rózsabors. Bal karomon épp az opium, jobbon ez csücsül, elhanyagolható a különbség.
Nem találom, melyik évben született ez az illat ( az eredeti Mesmerize 1992-es, az új, re-formulált változatok közül ez, a kék a legidősebb, kb 2013-14-15 körüli, ami ugye egybeesik a BO piacra dobásával), de gyanús a másolás.
Az illatról sokat nem írnék, mindkét parfi adatlapján van párszáz :)
A szillázsa rendben van, tartóssága rajtam 5-6 óra.

X-Epil Szőrtelenítő Cukorpaszta

X-Epil Szőrtelenítő Cukorpaszta
2018. július 19.

Nos, az elmúlt napokban annyi cukigyantás oktatófilmet néztem, hogy elméletben expert vagyok a témában. A gyakorlatot lejjebb olvashatjátok.
Alapjáraton jóféle genetikai anyagomnak hála, megvert az ég: nagyon fehér bőrömhöz nagyon sötét szőrzet társul ( ráadásul gyérebb is, így valami jóféle, karakteres Frida Kahlo utánzat sem lehetek, csak simán szánalmas, itt-ott szőrös uncsi lány) ha leborotválom is átlátszik a bőrömön a szál, gyantázni viszont gyűlölök mert 10-ből 10-szer kékzöldlila leszek. Erről a típusú gyantáról pedig sok helyen, sok jót olvastam.
Aztán megvettem, elolvastam/ megnéztem mindent- felkészületlennek nem lehet nevezni.

Első alkalommal a vékony, kis selymes alkarpihéimen próbáltam ki. Már a felkenés is fájt, mint az állat és 0, azaz nulla darab száltól szabadultam meg. Nyilván gyakorolni kell, azért, túléltem, úgyhogy, ekkor még nem keseredtem el, nem adtam fel.
Pár nappal később a 4 mm-es ( ez van a papírra írva ajánlott szőrhossznak és igen, megmértem :D) lábszárborostám következett.
A felkenés már jobban ment, de az első adagot nem tudtam leszedni.
Spatulával lekapartam, újramelegítettem.
A második adagot sem sikerült.
Gyantacsíkkal leszedtem KETTŐ szőrszál maradt a csíkon. Győzelem!!! Innen már csak tükörsima lábakkal távozhatok.
Gondoltam. Rosszul.
A harmadik adag állaga már nyomokban emlékeztetett a videókon látott, gyurmázós, bulis megoldásra. Nettó negyven másodpercig jó volt az állaga, precízen leutánoztam a mozdulatsort..ééés semmit sem szedett ki.
Aztán paffff valami történt, ráolvadt a lábamra az egész.

Másfél óra után, méhecskeorgiára emlékeztető, cukros- mézes, ragadós fürdőszobánk romjain álltam, körülöttem gyantacsíkok és kidobandóvá redukált, ragacsos törölközők halmai, jobb lábszáram a kád szélére támasztva, miközben a zuhanyból folyó, csaknem forró víz egyre csak éget...és itt azt mondtam, elég.*

(*sokkal kevésbé szofisztikáltan)

Trend It Up Ultra Matte Ajakrúzs

Trend It Up Ultra Matte Ajakrúzs
2018. július 16.

Kedves Trend It Up UltraMatte rúzs!
Hol voltál egész eddigi életem során?

Rúzs- és úgy ámblokk smink noob vagyok, de ezzel még nekem _sem_ sikerült Joker arcot varázsolni magamra.
Nyilván kopik ivásnál, de nem maszatolódik különösebben, tetszik :) (mondjuk a Trend it up termékeit nem rég találtam meg és hiába sajátmárkásak, sok esetben lekörözik a nagynevű cégek termékeit,a csomagolásuk pedig profi)

Jah, és muhhahaha 199 forintért vettem :D

Lazell Prestige EDP

Lazell Prestige EDP
2018. július 16.

Lila-orgonás(-szerűség) elvileg tetszik. Gyakorlatilag is. Kezdjük az elején, 1600 forintos kategóriája ellenére meglepően tartós. Nem is értem, kiszámolva, mennyi lehet egy üveg gyártási költsége forintban? Talán 900 ft körül mozoghat ( nyilván, nagy-nagy köbös tartályokban kotyvasztják őket, így valószínűleg ennél kevesebbre jönne ki a matek élesben). Akkor viszont nem értem, hogy a 10-20-75 ezres kategóriájú parfümöknek, sokszor mi a búbánat miatt van olyan bitang kicsi tartóssága? Az nyilván nem lehet, hogy az olcsóbbakban egészségre káros adalékok miatt nagyobb ez az idő - elvégre EU szabvány van, be vannak ezek is vizsgálva, ugyanúgy, mint a luxy nagytesók. Akkor viszont, a drága vagy középkategóriás tömegillatok gyártói miért érzik derogálónak a netalántán olcsóbb és mégis tartósabb adalékok használatát? ( Nyilván, ráfoghatjuk, hogy a szintetikus aromák olcsóbbak és hosszabb életűek, és a drága parfümökben természetes anyagokat használnak fel, de bakker, ne legyünk naivak, nagyon kevés olyan parfümház van, akik tényleg kerülik a szintetikus illatanyagokat)
De a filozófiából lehet ennyi elég mára:D

Az üveg aranyos, jól visszaadja az eredetit, de az egyiptomi szoborfej nem értem, mi okból került rá- szó se róla, jól néz ki, meg minden, de az egyiptomi témáról méz, tömjén, gyanta jut eszembe- na, ezek ebben nincsenek. A kupakja borzalom, leesik, nem passzol stb.

Az illat a kifújáskor a 80%-os alkoholtartalomnak megfelelően bizony eléggé csíp, de miután ez elillan, szép, virágos illattá alakul- sajnos, az orgona rajtam nem igazán bújik elő belőle, elnyomja a citrus és valami másik virág, amit sajnos egy heti használat után sem tudok beazonosítani.
Ahogy telik az idő, az illat úgy édesedik be a bőrömön, de nem csap át valami bazári PinkSugar utánérzetbe, édes, decens, kissé szappanos illat. Nem tolakodó, irodában is viselhető.
A tesóm szerint is jó illatú, pedig ő aztán nagyon-nagyon-naaaagyon finnyás orrú. :D

Oriflame Women's Collection Innocent White Lilac EDT

Oriflame Women's Collection Innocent White Lilac EDT
2018. július 16.

Évfordulós ajándékként kaptam (de khhhhmmm enyhén utaltam rá, hogy ezt szeretném :D)
Nagyon finom, nagyon orgonás.
Szerelem.

Csakhogy, rajtam a szillázsa közepes, a tartóssága pedig NULLA.
6-8 fújással bírja kb egy órát, ami nah..oké, olcsó parfüm, de, ha kiszámoljuk, hogy kvázi fürdeni kell benne, hogy mutasson valamit, máris pár árkategóriával feljebb kerül.
5 használat után majdnem 2 ujjnyi hiányzik az 50 ml-es üvegből :(

Az illata isteni, 5*
Külleme 5*
Tartósság 2*

Update: nagyon mérges vagyok, mert hiába vigyázok erre a R#&>@< K&[@!! parfümre a hülye fújókája elromlott :[

Trend It Up Velvet Sense Ajakrúzs Ceruza

Trend It Up Velvet Sense Ajakrúzs Ceruza
2018. július 11.

Kellemes állagú, a színe nagyon szép, egyenletesen fed, meglepően tartós, nem szárít, könnyű bánni vele. Tiszta elégedett vagyok.
Jah, és 199 forintért vettem kiárusításon, ( azóta vadászok a többi színre :D ) Mindent elmond róla, hogy ez egy olyan termék, amiért a teljes árat sem sajnálnám :) :D

Balea Sensitive Krémszappan (régi)

Balea Sensitive Krémszappan (régi)
2018. július 11.

75 magyar pengőért vettem akciósan. Meglepően nagy szappant rejt a csomagolás. Az illata visszafogott, a habja nagyon-nagyon finom, krémes állagú, egy picit szárít, de a koszt leoldja és még pipereszappannak is jó.