AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Alverde Ajakápoló Bio Körömvirággal

Alverde Ajakápoló Bio Körömvirággal
2018. július 11.

A kedvenc ajakápolóm. Jól hidratál, az illata nagyon kellemes.
Az ajakápolókat nem szeretem, ha tehetem, inkább testápolót használok a számra is, ugyanis, viszolygok attól a hülye "szőlőzsír" érzettől, amikor így megolvad, összenyomódik a kis oszlop, ahogy a számhoz ér :/ Lehet beteges, de rém gusztustalannak találom :D

DE végre találtam egy olyat, ami kellően kemény/sűrű ahhoz, hogy a nyári nagy melegben ne (!!!) olvadjon szét, ne nyomódjon össze. Az ára nagyon baráti, kb mindig akciós :)

Helia-D BB Krém

Helia-D BB Krém
2018. július 11.

Túl nagy bőrhibáim nincsenek és nem is szeretek alapozót használni- na meg, ezek miatt nem is "értek" túlzottan a sminkeléshez, ilyen hidratálás, primer, alapozó, "rutinnak" nevezett dolgoktól és mittoménmiktől a falra mászom. Genetikailag viszont elég tág pórusú bőrrel lettem megáldva és ezekre kb semmi sem használ- emiatt egy sima, színezett hidratáló, BB krém vagy gyengébb alapozó, a "sminkelős" napjaimon elfér az arcomon.
Megvettem ezt, mert nagy kiszerelés, magyar termék stb.
Hát, nem tudom. Korábban dolgoztam olyan laboratóriumban, ahol különböző, színes oldatokat, sűrűbb krémeket kellett homogenizálni- ott volt, hogy nem sikerült ez a homogenizálás és az alkotóelemeket akár csak szemrevételezéssel is el lehetett különíteni. Ennél a krémnél is olyan érzésem van, hogy a pigmentszemcsék nincsenek egyenletesen eloszlatva benne- hiába rázogatom a flakont használat előtt. Emiatt a felvitel után - mivel ráadásul elég gyorsan szárad- csíkos marad.
Továbbá, hiába használok a felvitel előtt hidratálót ( és hiába radíroztam előtte este mondjuk) minden pici bőrhiba, hámlás-kezdemény meglátszik és a krém kvázi pikkelyesen hámlani kezd. Na meg, azért egy BB krém előtt mi a frásznak kell hidratálni, amúgy? Hol itt a logika? Akkor nevezzük alapozónak és kész.
Tartóssága 3-4 óra, púderrel fixálni nem tudom, mivel az csak a pikkelyeződést még inkább kiemeli.
A termék színe -világos árnyalat- így nyáron épp jó. Télen picit sárgás. Az illatát szeretem.

Igazából 2 csillagot szerettem volna adni neki, de az árát figyelembe véve és a piacon elérhető termékkínálat alapján, kevesebb pénzért tudok jobbat venni ennél ( pl AVON szalicilsavas bb krémje vagy akár a Lidl Cien bb krémje szerintem felülmúlja - és mindkettő kb féláron van ehhez képest)

Essence All Eyes On Me Vízálló Szempillaspirál

Essence All Eyes On Me Vízálló Szempillaspirál
2018. július 11.

Kevesebb, mint egy hónapja vettem meg a szokásos, 3000+ ft-ba kerülő spirálomat és tegnap reggel megdöbbenve tapasztaltam, hogy büdös lett. Márkabizalom oda, na meg, speciel nincs egy hónapban 6000 forintom szempillaspirállra, így kötöttem ki a legolcsóbb drogériás terméknél, azaz, ennél.

A csomagolás kis gagyi, de 750 forintért nem várhatok nagy dizájnelemeket stb.
Viszont, a keféje meglepően jó. Igaz, tényleg csak "simogatni" lehet vele a pillákat, de a kicsi, vékony kefével meglepően precízen meg lehet oldani.
Az első pár percben picit kenődik, később 7-8 órát simán kibír. A vízállóságról annyit tudok mondani, hogy esőben korrektül tartja magát, extrémebb helyzetekhez pedig ( uszoda, sarkvidéki expedíció stb) nem szoktam sminkelni.

Mint mondtam, 749 ft volt, ennyi pénzért jó vétel.

Al Haramain Makkah

Al Haramain Makkah
2018. július 7.

Sajnos az Al Haramain illatokkal nem vagyok nagy barátságban, pedig nagyon szeretném. Hihetetlenül szép a csomagolásuk, az áruk is igen-igen baráti, de az a fajta gyantás füstölőillat amire felépítik a vonalat, sajnos nagyon rosszul áll nekem.

Ebben a parfümben az eper elég domináns, de a füstösség-édesség kombináció miatt sajnos valamiért hányingerem van tőle.

Jacomo Silences

Jacomo Silences
2018. július 7.

Atyaég, hogy én mit kaptam ajcsiba' Körömlakktündérke Marcsitól!
Fogalmam sem volt róla, hogy ez mi, de "Bánja kánya!" alapon egyik este kentem egy kicsit belőle.
Nos, először azt hittem valami férfi parfümmel állok szemben, amolyan kellemes-is -meg-nem-is hatást okozott. Igen, ha a pasimon lett volna, bőszen szagolgattam volna, de magamon érezni már-már kényelmetlen volt.
Olyan "mohás-hűvös-férfiszivar-bőrfotel" illat. Rochester a Jane Eyre-ből. ( Mondjuk, a könyves vagy 2006-os, Toby Stephens által megformált)
Közben olvasgattam,fogat mostam, majd dinoszauruszokat gyilkoltam egy steames játékban (igen, 30as meglett asszonyok is teszik ezt) és egyszer csak megcsapott valami nagyon szép kompozíció.
Mint amikor a fagyos-ködös október végi vagy novemberi reggelen felkel a nap, hülye, hűvös idő van, de minden szép és csendes ( silences ;) ), még mindenki alszik, csak te nem, lassan indul a nap...
Puha jázmin és valami kellemes, zöld.
Nem tudom, a mindennapokban viselném-e, de élménynek nagyon kellemes! :)

( ja, és ez az első gyöngyvirágos parfi, ahol nem érzem a gyöngyvirágot tolakodónak!)

Moschino Cheap and Chic I Love Love

Moschino Cheap and Chic I Love Love

Ma ilyen "lehúzós" napom lesz :D

Valahogy az egész "moschi" családdal nem jövök ki, de jelen delikvenst szinte gyűlölöm. Igazából, a saját hibáimból nem tanulok- mégpedig: gyöngyvirágosat soha, de soha nem szabadna próbálnom.
Mondjuk tény, azzal a prekoncepcióval álltam hozzá, hogy vele biztos nem leszünk barátok, valahogy az ablaktisztító üvegű testvérkéje óta nem tudok elvonatkoztatni a tisztítószerektől, ráadásul ez a piros-kék dizájn valamiért viszolygást kelt bennem, akarva-akaratlan máshogy állok hozzá már fújás előtt.

Az illatról pedig annyit tudok elmondani, hogy szúrós-karcos citrusillat, után gyöngyvirágos valami.
Wc illatosító illatra asszociálok.

Ari by Ariana Grande

Ari by Ariana Grande

Ari. Ciki-cuki, nyuszi-muszi.
Ajánlott korosztály 14-20. Ehhez én öregnek érzem magam.
Igazából, a név, forma, tartalom összhangban van, a parfüm totál megadja azt, amire csak az üvegre pillantásból gondolnánk. Ezt nem lehet hibának felróni neki.
Azt viszont igen, hogy a százezredik vattacukor-tünemény, rózsaszín sörényű unikornis a parfümpiacon. Nulla egyediség. Ennyiből lehetne akár a Pinksugar vagy akár 1800 forintért a vattacukros Star "parfüm is".
15.000 forintért annyi, de annyi jobb, kedvesebb, egyedibb és "igazibb" parfümöt lehet találni.

Az üvege ARInyos ( bocsi :D )

Salvador Dalí Purplelight

Salvador Dalí Purplelight
2018. július 7.

Nagyon régóta szemezek ezzel a parfümmel. Már csak a neve miatt is- a hangyás denevérbeharapó, vadmacskát tartó extravagáns bajszú Dali úr, Babou nevű ocelotjával az egyik első portré volt, amit megfestettem ÉS elégedett voltam vele. A Dalissime reklámjára még gyerekkoromból emlékszem, de valahogy ezelőtt nem csigáztak fel az illatok, ráadásul a szájas üvegek valamiért zavarnak- míg nem Fragin valaki "orgonás" parfümként ajánlotta a Purplelight-ot. Elkezdtem keresni, aztán abbahagytam, webshopokban ki-be pakoltam a kosárkámból, így ment hónapokig, közben bejött nálam a parfüm-embargó, sajnos annyit felhalmoztam, annyi pénzt elköltöttem rá, ráadásul nem is használom a 80%-at....hogy konkrétan elkezdett zavarni a dolog, így próbálok önuralmat gyakorolni.
Aztán nem rég itt ráakadtam egy utazó kiszerelésű, 8 millis verzióra. 1500 forintot pedig sokkal nagyobb marhaságokra is elköltenék ;) :D :D
Szóval, önuralom téren van még mit fejlődnöm :D

Az illatról pedig:
A márkanév alapján valami orgonás, lila őrületre számítottam, ehhez képest, nagyon kedves, komfortos virág illata van. ( purple és light lehet könnyű lila illatként is értelmezni :D )
Kifújáskor "vizesnek" érzem, az orgona hangsúlyos, de nem éles, fémes, mivel szépen megágyaz neki a pézsma.A vetiver miatt megvan a kicsit retró, talán "avíttas" jellege- de erre szüksége van az ezer és egy másik, cuki virágos semmiség illat közt.

A szillázsról nem tudok nyilatkozni, ugyanis icipici mini fújásokkal igyekszem őrizgetni ezt a pár millit, a tartóssága viszont lehetne jobb is ( igaz, EDT-ről beszélünk).
Összességében négy és fél.

Dolce & Gabbana Light Blue EDT

Dolce & Gabbana Light Blue EDT
2018. június 11.

Elég ciki ez Avon parfi 5*os értékelése után lehúzni egy D&G parfümöt, de biz' Isten, megteszem!
Finom kis citrom, pici vizes jegyek, némi rózsa mutatóba.
Ágyazzunk meg neki ámbrán, öntsük nyakon pézsmával, hogy legyen ám mélysége, de a cédrus, az ami igazán kell!
Így megszületik a citrom- cédrus mutáns, ami, ha tökösek lennénk, letéphetné a fejünket.
De az marketing szempontból nem lenne túl jó.
Fogjuk vissza kicsit, szillázs minek, tartósság kamu- ez itt a light blue!
Dehogy mutáns ez, csak mutánska.

( Kellemes illat, de mindig az jut eszembe, hogy 8000 ft-ért hány liter limonádét tudnék magamra locsolni, túl nagy különbség nem lenne )

Avon Lily Soft Musk Kölni

Avon Lily Soft Musk Kölni
2018. június 11.

Hahaha.
Ez az illat lett Cuki Marcsival való csereberémben a sötét ló.
Kezdjük azzal, hogy csak a neve miatt böktem rá:lily alapján fehér illat, a musk pedig, nos, épp előtte olvastam Elon Muskról cikket. Nagyon gáz, tudom :D
Szóval, ezeknek hála böktem rá erre Marcsi listáján.
Azt kell mondjam, Avonos illat volta miatt nem sokat vártam tőle, ehhez képest a kifújáskor - alkoholdömping után- kissé karcos- zöld vágott virág illata van, ami nagyon szép ívben alakul át krémes ( a púderrs jelzőt én a fojtogató, száraz illatokra tartogatom) fehér, tisztaságillattá.
Kissé fanyar, de abszolút nem nehéz, hanem légies illat. "Soft". Sajnos a vaníliát egy picit túllőtték benne az én ízlésemnek, így néha kifejezetten " harapós".
A pézsmát nem vitték túlzásba, épp annyi mélységet ad az illatnak, amennyit még a frissessége kompenzálni tud, bár tény, kifújáskor agresszív pár percig.
A vége egyszerű tisztaságillat.

A szillázsa kicsi- közepes, a tartóssága 3 óra kb.

2000 forintért azért szerintem teljesen jó üzlet. Meglepően komplex, szép illat. Nyilván ennyi pénzért van egy egészen pici szintetikus mellékzöngéje, de a nagyon "vájtorrúakon" kívül nehezen mondaná meg az ember, hogy ez 0-3000 ft-os kategória.
Hasonló jellegű illatok bőven futkosnak az 5-10 ezres kategóriában.
Az árát is figyelembe véve jár neki az 5*. :)