AzAKismacska

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 10.
Bőrprobléma: -

Givenchy Ange ou Demon Le Secret EDP

Givenchy Ange ou Demon Le Secret EDP
2018. május 31.

Nekem ő megvolt, de nem jöttünk ki túlzottan, nem találtam sem az ördögöt, sem az angyalt,pedig papíron nekünk nagyon kellene egymást szeretnünk. Aztán most lecsaptam egy dupe-ra és volt elfekvőben egy 5 ml-es mintám is ebből, így pár évvel később most újra elővettem.
Ambivalens érzéseim vannak. Szeretném szeretni, viszont rajtam semmi, de semmi nem jön elő sem a gyümölcsösségből, sem a fehér virágokból.
A fanyar tea, a pacsuli és a citromhéj kézen fogják egymást és virtustáncot járnak a bőrömön és a (cédrus)fás alapon. Így, amikor ezt a parfümöt használom, olyan érzésem van, mintha valami sommelierek által istenített, számomra bűnrossz száraz vörösbort kortyolgatnék folyton, de sznobizmusból nem merném bevallani, hogy szomjan döglök közben.
Viszont, ha az első órát túlélem, lassan előbújik valami jázminos és talán áfonyás dolog. Nagyon szép, kellemes illat. Nem tudom, mi lehet az én bőrömmel, fragin is utánaolvastam, ott is -itt is- finom, édes, gyümölcsös illatként jellemzik, ezt érzem én is benne, de a "száraz" jegyek annyira dominálnak, hogy majdnem teljesen elnyomják ezeket az elemeket.

Ha nem lenne a nyitány olyan erőszakos és gyilkos, imádnám. - épp ezért vettem a dupe-ot (ami amúgy szintén produkálja ezeket a dolgokat rajtam), meg fogom keresni azt a testápolót, amire, ha ezt fújom, szerelemillat lesz! :)

Versace Metal Jeans

Versace Metal Jeans
2018. május 31.

Hah!
Először csak az "orgona jegyek" miatt akartam ezt az illatot (next mission: megtalálni a tiszta orgonaillatú parfümöt) aztán, amikor megkaptam,-köszi kvin! :)- az üveget szagolgatva nem tett túl mély benyomást rám. E havi parfümtúráimból még van vissza 2-3 kipróbálni való, így sajnos neki várnia kellett az éles tesztre, csak az üvegcsét szagolgattam- és morgolódtam. Aztán végre bőrön is kipróbálhattam.
ÉS meg kell mondjam, sokkal szebben muzsikál, mint az üvegben/levegőben, ráadásul, mint kiderült, ezt az illatot én ismerem! Apukám menő, örök szingli, hatvanévesen is szexi húgára emlékeztet, szinte biztos, hogy használta/használja, és bizony ez az "ő illata", kívül-belül.

Az első szakaszban krémes, kicsit szappanos, kényelmes illat - viszont a benne bújkáló pézsma kellő mélységet ad neki. Nagyon kellemes kifújás után is, de sajna tudtam, hogy én őhozzá még fiatalka vagyok, nem, mintha öregasszony illat lenne. Nagyon vagány kompozíció, de magabiztos negyvenesként sokkal inkább el tudnám képzelni magamon, mint ilyen hamvas kis 20'végiként ;) Rajtam sajnos a szívjegy fehér jázminja épp csak megmutatja magát, s huss, máris az alapjegyek erősödnek.

Miután ez a nagyon vizes-szappanos fázis lecsendesedett, előbújik a neroli füstölőre emlékeztető szexisége, majd a gyanta aminek nagyon szép ellenpólust nyújt a fel-fel bukkanó vanília édessége. ( A negyvenes kacér asszony félrecsúszó kombinépántja fölül rákacsint, majd bundás kenyeret csinál reggelire az előző este megismert ifjú titánnak. )

Ha nagyon bele szeretnék kötni, a szillázs a leggyengébb pontja és a tartóssága sem az igazi - mire az igazi vadmacska előmászna, az ereje nagy része odalett.

Értékelem a kompozíciót és maga az illat is kellemes, de azt hiszem, őt most elteszem a szekrénybe pár évre :)

Replay Signature For Women

Replay Signature For Women
2018. április 13.

Update:
Azért csak- csak piszkálta a fantáziámat és csak vettem egy 30 ml-est.
Lehet, hogy a jóidőnak kellett kijönnie, ( vagy az általam próbált teszterek voltak rosszak- bár, három, ha rossz, érdekes..) de most sokkal szebb rajtam.
Az alkoholos nyersségét egyáltalán nem érzem, sőt, a pacsuli sem jön elő annyire rajtam. Ellenben, a jázmin a mandarin és a pézsma igen.
Másfél óra után beédesedik, kellemes, puha ugyanakkor fűszeres illattá szelídül. Az édesség és a "gyógynövényes " fűszeresség kb egyensúlyban lavírozik végig. Nőies illat.
Pasiteszt este lesz:D bár finnyás, nem hiszem, hogy bejön neki.
Kuponnal 1-2 másik kisebb dologgal együt fizettem érte 5200 ftot.
Még nem bántam meg :D 4*

Nagyon- nagyon vártam. ( mint lejjebb láthatjátok.)
Hónapokkal ezelőtt kinèztem már magamnak, az üvege szèp, illatjegyek szimpatikusak, de sajnos, sehol nem találtam.
Talán ez a nagy várakozás az, ami miatt most csalódott vagyok.
Először az üvegről. Tetszetős, tetszetős, de a kèpek alapján kevèsbè szèlesnek gondoltam. Valahogy a promók ès a valódi üveg aránya nem teljesen egyezik. Igaziból, laposüveg-dizájn. Az üveg borítása jó, kènyelmes, kellemes- de az ujjnyomok nagyon meglátszanak rajta. A szórófej az általam próbált mundkèt pèldányon igen nehezen nyomódott be. Sem a forma, sem a fej nem pici, női kèz barát.
Nyilván egy parfüm esetèben a beltartalom a lènyeg, de kèpzőművèsz-fèlesègkènt a küllemük fontos számomra. Összessègèben a csomagolás nem rossz, hozza a közèpkategóriás színvonalat.
A leírás alapján mandarinos nyitányú, krèmes, mèly jázmint vártam.
Hát, nem ezt kaptam :). Kifújaskor picit szúrós, kesernyès citrusillatot èreztem ki, felelevenítette mind az olcsó, citrusos wc illatosítókat, mind az egyik öreg nènikèm által használt ősöreg parfümöket. Szerencsère, nem időztünk sokat ennèl a fázisnál.
Másodszorra a virágokat vettem èszre. Ha nem látnám leírva, nem tudnám megmondani, hogy miket kellene kiszagolnom- ezt egy virágos illatjegyű parfümnèl nem tartom jónak. "Rèti vadvirágok" talán. Viszont, az igazi extravagáns virágorgiától messze vagyunk.
A pacsuli ad egy alap " mèlysèget" az illatnak, de a összessègèben nem tudom, mit gondoljak róla.
Virágos is meg nem is, citrusos is, krèmes is..de egyik sem. Egyik irányban sem túl bátor. Nem rossz parfüm, de a közèpvonalon lavírozva nem is tűnik túl " signature"-nek :)
Tartóssága kb a Guess- Seductive-hez hasonló. Ha az ára is ebben, a 4-5-6 ezres szfèrában mozogna, megvennèm. Tízezret sajnos sajnálok rá.

Kèt csillagot akartam adni, de három lesz belőle, mert lehet, a nagy várakozás/ túlzott elvárás miatt nem jött be.
Tavasszal azèrt újra kipróbálom :)

Tesori d'Oriente Byzantium

Tesori d'Oriente Byzantium
2018. január 17.

Atyaég! Év vége van és rájöttem, nem írtam róla még értékelést. Nem olyan régi ez a parfüm, de nekünk történetünk van- avagy a legkacifántosabb illatra találás története következik most :)
Szóval, átlagos, kicsit hűvösebb májusi nap volt, koraeste. Épp morcosan ültem a buszon, hátam mögött kettő, előttem még másfél órányi úttal, miközben a szokásos, alamuszi klausztrofóbiás pánikrohamom ott settenkedett a bőröm alatt.
És akkor felszállt a buszra.Ő és az illata.
Tudjátok, van, amikora filmekben egy- egy fontos jelenetet slow motion módban játszanak le, hát, ez teljesen ilyen volt. Felszállt, elhaladt mellettem, én pedig (talán) szájtátva utána fordultam.
Cserediák volt, ennyit még rég-használt nyelvtudásommal is megértettem. Ébenszín bőre alapján egy sokkal melegebb országból származott. Az illata is.
Nyílt szavannák, tábortüzek, nyüzsgő bazárok, napsütés és még ezer más kép jutott eszembe, illetve az, hogy ilyen harmóniát ember és parfüm közt ritkán látni. Ő az, akire azt mondják, "egy Jelenség"
Nem bírtam ki. A szemem sarkából figyeltem- majd, amikor lehetőségem adódott, hátrébb ültem két sorral, hogy közelebb legyek, jobban érezzem az illatot. Muszáj volt hátrapillantgatnom. Gondolom, észrevette, hogy figyelem. Egy idő után kezdtem úgy érezni magam, mint a filmekben a koszos trikós, zsíros hajú, ötvenes perverz bácsikák - de ekkor eljött a leszállas és a cselekvés ideje: miközben mentem a lépcső felé, hadaró angolsággal megkérdeztem, mit használ, majd leszálltam
"Teszridioriennnte;áfrikáh"
Az "afrika" rész megvolt, ezt pár napos netes nyomozás követett. Végül találtam egy helyet, ahol lehetett kapni az illatot...de a boltban kipróbálva a csoda elmaradt.
Viszont mellette ott állt egyetlen egy darab ebből. A fehér üveg nem keltette fel túlzpttan az érdeklődésemet, de a rajta lévő -sajnos csak- matrica és a név....
Byzantium
Bizánc..Amatőr festőként az ikonfestészet nagy szerelmem. A finom megmunkálás és a giccsbe hajló túldíszítés találkozása, a kísérlet, hogy az isteni törvényeket halandó számára befogadhatóvá tegyék. Az ikonok meleg színei, az arany dominanciája. Vagy épp apró kis festett miniatúrákba zárt világok. Díszes iniciálék, történelmi és mondabeli hősök, isteni jelenlét....unikornisok. Kelet és nyugat találkozása.
....és ez mind-mind igaz erre az illatra is.
Rajtam " olajos-vaníliás", mély rózsa. Átölel, körbe fog...Megfojt. Olyan, mint egy buja szerető.
A rózsa egyértelműen érezhető, de valami másik illattal keveredik, így sötét és titokzatos, máskor pedig kedves, meleg, vaníliás illat.
Néha a kompozícióból kiérzek valamit, amiről "izzadság szagra" asszociálok- de érdekes, mert egyáltalán nem kellemetlen. Bizánchoz ez is illik- a formalitások, szigorú ceremonialitás mögött megbújó, fülledt, hajnalig tartó orgiák.
A főnököm szerint babaolaj.
A párom gyűlöli rajtam (óvatlanul romantikázás előtt közvetlenül fújtam egyszer és a gyilkos rózsát teljes pompájában megkapta...igen, várni kell 10 percet, hogy szép legyen..)
Imádom.

Oriflame Sublime Nature Tuberose EDP

Oriflame Sublime Nature Tuberose EDP
2018. január 7.

2db picike minta van a birtokomban, ha valaki megválna tőle, szívesen megveszem :)
Kellemes, viselhető virágos illat. De nem az a böszme virágözön, amit nem szeretek. Igazából, semmi extra, irodában jól viselhető, hétköznapi alkotás. Egyenletes a leszáradása, kb nulla csavar van benne.
Az árát a fentiekhez képest borsosnak találom ( 4000 ft körüli összeg lenne a reális érte,l magamtól nem venném meg...de!
A párom eddig az _összes_ kedvenc parfümömet megvétózta- az általam imádott Byzantiumot pl kifejezetten gyűlöli, a La nuit tresortól pedig fejfájása van, de ezt az édes, szantálos kis semmiséget imádja rajtam. Egész nap szagolgat.
Ki érti ezt?!

Paco Rabanne Black XS

Paco Rabanne Black XS
2017. november 22.

Úgy gondolom, a jó parfüm érzéseket ad, emlékezetbe vés.

2007-ben voltam 17 éves, a nagyon menő, mégis kicsit alterebb lányok parfümje volt a gimiben. A gazdag családú, Avril Lavigne-es, szexi, vadóc- pózer banda használta. Szagoltam naponta, nagy felhőkben.
Nagyjából az egyetlen eredeti dolog rajtuk ez a parfüm volt (ameddig persze a többi menőcsaj be nem szerezte).
Vadóc, particica illat nekem ez-
Picit "olcsó", nagyon szexi, nagyon felszínes. Összességében egész jó belépő a felnőttebb illatok világába. Szirupos áfonya, pici fűszerrel. Málnaszörpös Fény fekete abszinttal.

Nem rossz, de sosem hordanám hosszútávon, visszahúzódó, könyvmoly 17 éves magam körberöhögne..
Többet kellett volna buliznom 10 éve :D

Mexx Woman

Mexx Woman
2017. november 22.

Nyári parfümnek kiváló, főleg fiatalabb lányoknak áll jól (28 éves vénasszony). Friss, viselhető, nem zavaró illat. Tartóssága árkategóriának megfelelő, szillázsa rendben van, kb négy-öt óra múlva válik bőrközelivé.
Sajnos rajtam a gyöngyvirág nagyon előjön ( vagy csak extra érzékeny vagyok rá) és attól mindig rosszul leszek.Illetve, a háttérben valami kis szintetikus műanyagot(?) is kiszagolok benne.

Green Pharmacy Sampon Zsíros Fejbőrre és Száraz Hajvégre Ginzeng Kivonattal

Green Pharmacy Sampon Zsíros Fejbőrre és Száraz Hajvégre Ginzeng Kivonattal
2017. november 16.

Problémás, vékony szálú, de sok, olyan, "repdesős", gyorsan zsírosodó, de száraz, töredező végű a hajam- sőt, a tulajdonosának (mára már enyhébb) trichollomániája is van. Szóval, nem lennék hajszál a saját fejemen :)
Most értem el odáig, hogy a 650 féle sampont, olajat, kencét, mindent száműztem, és megpróbálok természetes megoldásokat keresni. Így akadtam a Green Pharmacy termékeire. Először a sampon nekem is csalódás volt, abszolút semmi habzást nem sikerült elérnem, majd a flakonra írtatnak megfelelően ( az instrukciók betartása szintén új fogadalom ) nekiálltam egy második mosásnak is- itt már elértem némi habzást.
Mosás után közvetlenül olyan tipikus "meeh" érzete volt a hajamnak, ez az, amit magamban csak "Wu2"-nek nevezek, faterom kedvenc samponja után szabadon. Szóval, olyan mosott, de nem kellemes érzés. Ezután tettem fel a márka bojtorjános balzsamát, 15 percnyi időn keresztül.
A balzsam rettentő sokat javított a helyzeten. De be kell valljam, azért elmarad a mesterséges összetevőjű kollégáitól.
Másnap a hajamat csak mérsékelten feküdtem el, könnyű, könnyen szálló, egészséges fényű volt. Természetesen, egész nap buzeráltam ( jó kis trichománként ), mivel tudtam, hogy most új cuccot használtam rá- estére a hajtőnél csak picit zsírosodott, tökéletesen vállalható volt másnap is.
Szóval, jelenleg vegyesek az érzéseim, talán a megelégedés felé hajlok. Mindenesetre, 400 ftot nem sajnálok a kipróbálásra.
Azóta még 2-3x mostam vele hajat, ha hosszútávú fejlemény lesz, update-elek.

Green Pharmacy Hajbalzsam Hajhullás Ellen Bojtorján Kivonattal

Green Pharmacy Hajbalzsam Hajhullás Ellen Bojtorján Kivonattal
2017. november 16.

Ádámnál és Évánál kell kezdenem az értékelést sajnos :)
Trichollomániám van kb amióta az eszemet tudom. Én szerencsére nem direkte tépked(t)em a hajam, csak csomókat csavartam bele, ( persze ezeket utána ki kellett tépnem ) vagy az ujjaimmal fésülgettem.Gyerekkoromban, a 90-es évek elején, kisvárosban, falun nem volt szokás ilyen "úri" betegségekről tudni. A szüleim pedig, "piszkálja a lány a haját, majd kinövi" alapon mindig fiúsan rövidre nyíratták. Vállnál hosszabb hajam sosem volt emiatt.
Azóta eltelt majd' 30 év, kicsit tudatosabb lettem, már nem tépkedem, de, ha stresszes vagyok vagy nagyon koncentrálok, még fésülgetem- emiatt pedig bitang gyorsan zsírosodik, az őszülés miatt festem is már, így a vége törik. Ezekrejön rá most az őszi hajhullás.
Szóval, ha valakinek igénybevett a haja, hajhullása van, nos, az én vagyok :)
Minden létező terméket kipróbáltam már- a Green Pharmacy termékeivel pedig most ismerkedem. Ár- érték arányban nagyon jónak tartom őket. Talán kevesebb szál hullik ki.
Nyilván nem lehet olyan jól kifésülni tőle a hajat, mint egy szilikonos terméktől, de eddig teljesen vállalhatónak tartom ( most majdnem vállig ér a hajam, hosszúhajúaknak ez lehet nagyobb probléma )
Az illata tetszik.
Hosszútávon remélem, hatásos lesz/ marad. :)

Cien SOS Kézkrém

Cien SOS Kézkrém
2017. november 11.

Nehezen lehet kinyomni a tubusból, nehezen szívódik be, de kis mennyiség is elég és nagyon jól hidratál. Kell úgy negyed óra, hogy hasson, de utána minden rendben.
A család férfitagjai is használják, ők is szeretik .
Az ára pedig...370 ftért ajándék.