Bagette

Regisztráció dátuma: 2017. január 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. január 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Rohto Skin Aqua Super Moisture UV Essence SPF50 PA++++

Rohto Skin Aqua Super Moisture UV Essence SPF50 PA++++
2021. április 20.

Egyik kedvenc japán fényvédőm, hozza a tipikus könnyed kellemes állagot. Minimálisan ragacsos, egyáltalán nem fehérít, könnyedén újrakenhető, nem morzsálódik. Van benne alkohol, de szuper a formulája, nem szárít, picit mintha hidratálna is. Nem matt a finishe, egészséges bőrfényt ad, akit ez zavar vagy zsírosabb a bőre, jól rá lehet púderezni. Egyetlen tökéletlensége hogy nem túl strapabíró, viszonylag könnyen lejön izzadás hatására, de nem is ígér a termék jó vízálló képességet. Mindennapos hétköznapi használatra hirdetik, tehát nem sportoláshoz vagy strandra ajánlott.

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+
2021. január 22.

Európai vonalon ritka a magas védelmű, de jól, kellemesen viselhető, szépen újrakenhető fényvédő, na ő pont ilyen. Icurka picurkát sem fehérít, nem morzsálódik, minimálisan ragad, nem zsíros, nem olyan fura "gumisan morzsálódó, muszájgyorsanfelkenni mert nehezen eldolgozható" mint sok másik patikában kapható társa, igazából simán elmehetne ázsiai fényvédőnek a tipikus könnyed, kellemes állaga alapján. Igaz van benne alkohol, de ez a legtöbb fényvédőben engem nem zavar, ennyit simán beáldozok a viselhetőség oltárán, mivel tudom, hogy akkor fogok eleget felkenni és szükség szerint újrakenni, ha jó viselni és nem néz ki undorítóan a fejem többszöri felvitel után sem.
Szárítani nem szárít,szemet nagyon picit csípi, így közvetlenül szem köré másik fényvédőt kenek. Nem a legszuperebb fényvédő filterek vannak benne, így nem heavy duty, tűző napon tartózkodós fényvédőnek használom, de hétköznapokra szuper.

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+
2021. január 22.

Tudom, hogy sokan szeretik arcra is használni, de számomra túl nehéz "vastag" állagú illetve nagyon fehérít, ha eleget kenek fel belőle, pedig jelenleg normál, kifejezeten világos bőröm van. Ha le is púderezem, sajnos akkor is egy kellemetlen érzetet hagy az arcon, ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor túl sok vakolatot, alapozót tesz fel az ember, szó szerint érzem az arcomon több óra után is. Számomra testen sem kellemes érzet, nem "száradrá" a bőrre, kenődik, ászik, ruhát megfogja. Bár mivel nagyon sok fényvédőt próbáltam, tudom, hogy elég nagyok az elvárásaim, amiknek az európai fényvédők elég kis százaléka tud csak megfelelni, de azért előfordul szerencsére.
A szemet egyébként nem csípi és nagyon szépek az összetevői, megbízok az általa nyújtott védelemben is szóval testre "játszós" fényvédőnek elhasználom.

Riemann P20 Sun Cream For Kids SPF50+

Riemann P20 Sun Cream For Kids SPF50+
2020. szeptember 30.

Jajjjj de szerettem volna szeretni...egész nyáron próbálkoztam vele, de sajnos ha az ember már rászokott a kellemes állagú, nem zsíros ázsiai fényvédőkre, nehéz ekkora kompromisszumot kötni állag tekintetében. Pedig az incije egyszerűen gyönyörű, fényvédőmániás lelkem simogatja az a csodás filterkombináció és még a ppd-je (UVA védelem) is 50 fölött van, nem csak az spf. a szememet sem csípi, nuku alkohol, nuku illatanyag (bár uccsó kettő annyira nem zavarna).
A gond vele, hogy ha a szükséges mennyiséget kenem fel (vagy akár jóval kevesebbet) számomra zsíros, kellemetlen réteg a bőrön ami csúszkál, fehérít (még kifejezetten világos bőrön is) nem szívódik be egyáltalán. nem azt mondom, hogy rosszabb mint egy olcsó tesre szánt fényvédő, de mindennapos fényvédőzésre számomra alkalmatlan. Sportoláshoz szintén, mert megőrülök ettől a lefojtott bőr érzettől, valahogy nem tud alatta izzadni a bőröm. Nem csak arcon, testen is ezt tapasztaltam, pedig ott kifejezetten száraz a bőröm. Próbálkoztam vele hogy csak feleannyit kenek fel, de persze akkor a védelem is csökken és ráadásul így sem sokkal kényemesebb viselni. Lepúderezés sem volt nekem megoldás arcon, mert mivel semennyire nem szívódik be, az ecset vagy púderpamacs sokat felszed belőle és a végeredmény eléggé cakey, csúnya hatású lesz .
Oké, ha valakit nem érdekel egyáltalán az állag és bőérzet, csak a magas fényvédelem, annak biztosan beválik, strandon jól teljesített, jó vízállóság, nuku barnulás, nuku leégés.

Bioderma Atoderm Intensive Gél-Krém

Bioderma Atoderm Intensive Gél-Krém
2020. szeptember 30.

kicsit aggódtam, hogy tartósan hidratálja-e a bőröm, mivel bár vízmegkötő és emolliens összetevők bőven vannak benne, okkluzív nem igazán. ennek ellenére nagyon bevált, a sivatag szárazságú lábszáramat is jól karban tartja. imádom a nem zsíros testápolókat és ezt tényleg öröm használni,de arra számítai kell, hogynem a leggyorsabban szívódik be, kell egy kis idő, mire eltűnik a ragacsosság.
szuper a magas niacinamid tartalma, amit imád az arcom (inci 3. hely) és még édesgyökér kivonat is van benne, a pigmentfoltok ellen is jó lehet, szóval pár hete elkezdtem az arcomra is kenni, nem okozott pattikat. azért egy plusz erősebb hidratálót arca fölé tolok ahogy jön be a hidegebb idő. érdemes az 500 ml-es kiszerelést megvenni, nagyon jó az ár-érték aránya, főleg, ha még arcra is használom :D

CV Cadea Vera Rosé Perfection C Vitamin Szérum

CV Cadea Vera Rosé Perfection C Vitamin Szérum
2020. augusztus 3.

A nyakamra és dekoltázsomra kerestem C vitamin származékos szérumot, mert bár imádom a tiszta C-vitaminos (LAA-s) szérumokat az arcomon, sajnos mostanában irritálják az erősen savas pH-jú termékek a fentebb említett területeket.
Nagyon szimpi, hogy az Ethyl Aszkorbinsav ennyire elöl van az INCIben, bár sajnos a százalékot nem adják meg, de azért ez biztató, hogy nem elhanyagolható mennyiség van benne.
A termék nagyon enyhén hidratál, kellemes, nem ragacsos érzetet hagy maga után. Mivel megelőzési célból használom, nem tapasztaltam különösebb hatását, de ezzel nincs problémám, nincs is ezeken a területeken bőrproblémám.
Sajnálom, hogy parfümös, eléggé bódító rózsaillata van, gondolom a 60+ korosztályra lőtték be, ez szerepel is a terméken, hogy ennek a korcsoportnak ajánljàk. Ekkora baromságot :D
Gondolom emiatt akar nagyon prémium csomagolásúnak is tűnni a termék, a 30 ml egy indokolatlanul nagy, bumfordi vastag falú műanyag pumpás kiszerelésben van, aminek iszonyat nehéz leszedni a kupakját. Ezt mire nagy nehezen sikerül lehúzni, a kinyomókája gyakran leesik, amit még vissza kell varázsolni, hogy működjön a pumpája Szóval indokolatlan műanyagpazarlás és nuku praktikum level 1000.
A végére sikerült eléggé lehúznom, de igazából egy egész jó kencéről van szó egész jó áron, újravenni ha találok más alternatívát, az erős illat és csomagolás miatt valószínű nem fogom.

Paediprotect Meeressonnencreme Napvédőkrém SPF50+

Paediprotect Meeressonnencreme Napvédőkrém SPF50+
2020. augusztus 3.

Nem a megszokott állagú fényvédő, szinte primer szerű, csodálkoztom, hogy szilikonmentes, mert a full szilikonos primereknek szokott ilyen állaga lenni. Nekem ez nagyon bejött, szuper kényelmes érzet a bőrön, látszatra matt, tapintàsra nem ragad. Nekem nem volt különösebb gondom az elkenésével, szépen eloszlatható, csak egyszerre nem szabad túl nagy mennyiséget kenni. Az illata abszolút nem a tipikus naptejszag, inkább frissítő, kicsit férfi after shave beütésű :D Az incije nagyon szép, jóféle fényvédő összetevői vannak, bár szerintem kár a kencékbe a parfüm.
Viszont jön a feketeleves, miért nem 5 csillag, sajnos a legapróbb dörzsölődésre elkezd morzsálódni :( Már az is elég szinte, ha csak végigsimítom a karom, az újrakenése meg nem a legszebb, kukacosodik. Az újrakenés meg szükséges alapból is, de így meg végképp.
Így arcra vàlt be leginkább úgy, hogy lepúdereztem, így nem dörgölődik, morzsálódik le olyan könnyen és az én még enyhén zsíros arcomon is elég jól bírta a strapát, valamint tényleg vízálló is.
Na de amivel hirdeti magát, hogy gyerekeknek is ajánlott, egy nagy bullshit, egy gyerek végképp iszonyat gyorsan leszedi önkéntelenül magáról, hisz ők nem tudnak annyira figyelni, mint egy felnőtt, hogy ne érjen semmi a bekent részekhez...

N.A.E. Purezza Bio Micellás Víz

N.A.E. Purezza Bio Micellás Víz
2020. július 16.
(!)

Tesztelésre kaptam. A sminket, fényvédőt hihetetlen könnyedén leszedi, de sajnos csíp az arcomon és számomra túl erős az illata, brutál rózsás. A nyakamra, dekoltázsomra fogom tudni elhasználni, mert egy sima lemosó vagy tusfürdő gyakran nem birkózik meg a vízálló fényvédővel. Érzékeny bőrűeknek tuti nem ajánlanám (nekem egyébént nem az az arcbőröm) aki szereti a rózsás illatokat és tudja magáról, hogy rinocérosz bőre van, annak beválhat.

SVR Sun Secure Blur SPF50

SVR Sun Secure Blur SPF50
2020. június 2.

Fura egy fényvédő, nagyon érdekes, primer szerű állaga van,szuper kellemes érzet a bőrön. Sárgás színű és ha eleget kenek fel belőle, bár különösebb fedése nincs, sajnos úgy nézek ki, mint aki túl sötét, narancssznű alapozót kent a fejére :( Igazából ez a legnagyobb problémám vele, így világos bőrűeknek, akik tudják megukról, hogy nem csak a tessék-lássék borsócskányi mennyiséget kenik fel, hanem tényleg rendes fényvédelmet akarnak, nem ajánlom. Egyáltalán nem vízálló, nem is állítja magáról a termék. Ivásnál, vagy izzadásnál nagyon könnyen lejön,de könnyű szépen újrakenni. Zsírosabb bőrön is szépen mutat egy kis rápúderezéssel, alapozni nem alapoztam rá, de az állagából adódóan szerintem jól működhet azzal is.

Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel

Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel
2020. május 21.

Leginkább az irritálz, viszkető fejbőrömre használom hajmosás után. Alapesetben hajmosás után 2-3 nappal elkezd viszketni a fejbőröm, aminek sajnos még nem találtam meg az okát, de az aloe vera vált be ennek a visszafogására a legjobban.