Bajbus

Regisztráció dátuma: 2014. február 26.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. február 26.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Foamie Oat to Be Smooth Papaya & Oat Milk Body Bar

Foamie Oat to Be Smooth Papaya & Oat Milk Body Bar
2021. június 6.

Szeretem ezt a szilárd tusfürdőt. Próbálkoztam több natúr szappannal, többek között a Nesti Dante szappanokkal is. Nekem eddig ez a kedvencem. :) ha ezzel zuhanyzom, nincs az a csikorgós szappan utáni bőrtisztaság érzet, valóban nem szárítja a bőröm, az összes többi sajnos hosszú távon igen. :(
Az illata finom, a szilárdsága is tökéletes, nagyon finom krémesen, selymesen habzik. Az egyedüli probléma az ára... és hogy ahhoz képest kicsivel több mint egy hónapot bírt ki napi használat mellett, így viszont arányaiban ez egy nagyon drága termék... emiatt lepontozni nem fogom mert valóban kifogástalan minőségű, de tovább folytatom a keresgélést a tökéletes szappan, illetve szilárd tusfürdő után. 🙃

Foamie Aloe You Vera Much Szilárd Sampon Száraz Hajra

Foamie Aloe You Vera Much Szilárd Sampon Száraz Hajra
2021. április 27.

Először is szeretném kihangsúlyozni a leírásban is szereplő nagyon is fontos adatot, SZÁRAZ hajra való. Na ez az amit én sem figyeltem mikor leemeltem a polcról, az illata nagyon tetszett, jött velem haza...
Hát az én hajamra, ami zsírosodó, és két naponta mosom, abszolút nem jó. Az illata hajmosáskor is nagyon finom, nekem tökéletesen habzik, sok folyékony társa nem habzik ilyen jól... Hajmosás után viszont az egész hajam letapadt a fejbőrömre, semmi frissen mosott haj érzés vagy kinézet, másnapra úgy néztem ki, mint aki egy hete nem mosott hajat. :D az egyetlen pozitívum amit tapasztaltam az az volt, hogy nagyon szép fényes lett tőle a hajam, és balzsam nélkül is megállta a helyét. Na ekkor jött az, hogy a dobozt végigolvasva konstatáltam, hogy ez nagyon nem az én hajamra való....
Hát kidobni nagyon sajnáltam volna, így jött az ötlet, és bevetettem a kislányom haján. Az ő haja tipikusan száraz, töredezik, vékony szálú, és egy hét után is olyan mintha tegnap lett volna mosva...
Na az ő haján egyszerűen tökéletes! Gyönyörű szép fényes tőle a haja, ad neki egy volument, egészségesebb kinézetű. Még mások is megjegyezték, hogy mennyit erősödött a haja és milyen szép erős, egészséges lett. :D
Szóval az ő haján tökéletesen működik, maradunk is ennél. Ha elhasználunk egyet, és változna hosszú távon a tapasztalat, akkor updatelek, de egyenlőre teljesen elégedett vagyok. :)

Yves Rocher Hydra Végétal Hidratáló Arckrém 20-as Fényvédő Faktorral

Yves Rocher Hydra Végétal Hidratáló Arckrém 20-as Fényvédő Faktorral
2021. február 7.

Ez az a krém, amit nagyon szerettem volna szeretni. Sok esélyt adtam neki, többször nekifutottam a használatának. Egyrészt sajnáltam volna kidobni, már csak azért is, mert a hidratáló hatékonysága számomra tökéletes, a fényvédő benne külön öröm, sminkalapnak is kiváló. DE, és sajnos jön a de, iszonyúan átfényesedik az arcom mindegyik alapozóm alatt pár óra elteltével, plusz nekem rendszeres használat mellett eltömődött pórusok, bőr alatt komedók jutottak osztályrèszül. :( amint “leteszem” két hétre, az arcom fellélegzik. Úgyhogy a 15. esély és letétel után úgy döntöttem, hogy tényleg likvidálom. Az én bőröm nem szereti. :(

MAC Fix+

MAC Fix+
2019. november 19.

Kötelező termék, véleményem szerint! Én imádom és a szerelmünk töretlen, éppen nagyon zsírosodó arcbőröm ide vagy oda. Smink alá sosem használom, arra van külön primerem. De ezzel lepermetezve a kész sminkemet, egy pormentes, egységes, ragyogóbb csodát kapok, ami még sokkal tartósabb is! Nagy nyári melegben előfordul hogy kicsit ló másik oldala lesz, és utána kell pár óra múlva púderezni, de ez nélküle is így lenne szóval nem tudom feltétlen az ő számlájára írni, max nagggyon kicsit rásegít benne. Nagyon sokáig elég, így kis kiszerelést szoktam venni belőle. Hát állandó újravevős nálam. :)

Kallos Florillum Fény Hamvasító

Kallos Florillum Fény Hamvasító
2019. november 19.

Szerintem kötelező elem egy hamvas szőke haj mellé! ;) nem szabad vele túlzásba esni, ez biztos! Először az itteni vélemények alapján hamvasító balzsamba kevertem, úgy fel a hajamra, 5percre. Valami történt, de nem sok. Aztán teszteltem a leírás szerint, vízbe beletesz, én úgy szoktam hogy először hajat mosol, sampon, balzsam, majd a vízben elkevert hamvasítót előre hajolva ráöntöm a hajamra mindenhová alaposan eloszlatva. Majd várok egy percet, kinyomkodom, és mehet a türcsibe. Nem mosom ki a hajamból egyáltalán! Színre a higítási arányt több alkalom volt mire belőttem, hogy ne legyen a víz full lila, kicsit lehessen azért átlátni rajta, de ne legyen nagyon halvány sem. Macerának hangzik, de hamar belejön az ember. Egy ilyen alkalom után elsőre hagy a hajamon egy naggggyon halvány lilás szürkés árnyalatot, amit én kifejezetten imádok :D második hajmosás után ez már alig látszik, harmadik után pedig marad a fehér hamvas szőke színem. Kb két hetente elég használnom, akkor kezd kicsit sárgulni. Így nem teszi a tönkre a hajam, hisz két alkalom között bőven kap annyi balzsamos ápolást ami regenerálja. Plusz hajolaj minden hajmosás után!
Én imádom, az ára szuper, a hatása szintén, amíg ez a fehér hamvas szőke marad a fejemen, ő marad a polcomon ;)

Schüssler Nr.4 Natúr Arckrém Bőrgrízesség Esetén

Schüssler Nr.4 Natúr Arckrém Bőrgrízesség Esetén
2019. november 19.

Úgy látom elsőként véleményezem a krémet, így igyekszem részletesebben leírni a véleményemet. Az arcom mostanában katasztrófális állapotba került, folyamatosan jönnek a grízek illetve bőr alatt begyűlt mitesszerek, kis zsírgöböcsök azaz miliák. Kivagyok tőlük, és amint egyszer lefekszem mondjuk egy hosszú este után arctisztítás nélkül (khm🙄) az arcom két nap múlva vállalhatatlan. Persze ami kijött azt már csak a tű szedi ki.... hurrá...
Megvettem mellé a natúr szappanjukat is, azzal együtt kezdtem el használni. Hosszú hetekig nagyon odafigyelve, reggel este teljes rutint végigcsinálva tisztítottam az arcom becsülettel, hogy lássam a valós eredményt. Bíztam benne hogy a rendszeres tisztítás mellett ez a krém megakadályozza majd az újabbak kialakulását, így szépen kitisztulhat az arcom. Hàt sajnos nem jött be a számításom.... egyàltalán nem akadályozta meg az újabb grízek kialakulását, ugyan olyan tempóban és mennyiségben jönnek az arcomra mint előtte... napi kétszeri rutin és krémezés ezzel ide vagy oda.... bíztam benne hogy ez lesz A csodaszer de sajnos csalódnom kellett.
Magàt a krémet ettől függetlenül szeretem, jól hidratál, az állaga tökéletes, az illata olyan semmilyen, tehát nem tolakodó se nem büdös sem semmi, szeretem használni, de a csoda amit ígér sajnos nem megy neki :( Smink alá nappalra jó alapnak is, de ha “lazább” alapozó nélküli napot tartok, két óra múlva diszkógömb a fejem tőle... :/ már alig van a tubusban, 4hónapja használom. Nem fogom újra venni. Nagyon sok reményt fűztem hozzá, de sajnos hiába hidratál jól, ez nekem kevés 🤷🏼‍♀️

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick
2019. június 2.

Csatlakozom a rajongók táborához, én nagyon szeretem! A Maybelline Stay Matte kb cserepesre szárította pár óra alatt az ajkaimat, és beráncolta. Amennyire szerettem a tartósságát, annyira nem szerettem a hozadékait. Ez viszont amellett hogy tartós, se nem szárít, se nem ráncolja be a bőrt, szépen, egyenletesen kopik.
Én is elkövettem azt a hibát először, hogy jó vastagon vittem fel. Így viszont se nem volt annyira tartós, se nem kopott szépen, inkább foltosan! Ha rendesen lehúzza az ember lánya az aplikátort, és vékonyan keni fel, sokkal de sokkal szebb a finishe, a tartóssága verhetetlen, és a kopása is elhanyagolható. Kibír ivást evést. Csak a biztonság kedvéért viszem magammal a táskámban, nem szükséges újrakennem, soha.
Valóban “ráköt” egy alap színt a szájra, de a fekete Nivea sminktörlő kendő nekem tökéletesen leszedi.
Két árnyalatom van eddig, a következő kettőt is kinéztem már. Én imádom! :)

Yves Rocher Pure Light Alapozó

Yves Rocher Pure Light Alapozó
2019. június 2.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a termékkel kapcsolatban. Egyrészt a fedése tényleg leheletnyi, ami mondjuk a mindennapokra nekem elegendő, épp csak egy kis bőrszín kiegyenlítést ad. Ehhez mérten a tartóssága sem kiemelkedő. Viszont az arcomat egyáltalán nem bántja, sokkal szebb a bőröm mióta ezt használom a hétköznapokra. Már az új pipettás kiszerelését használom, ami praktikus, de többször előfordult, hogy lecsöppent a ruhámra is belőle, annyira híg az àllaga. Az összetevői szépek, pórusokba nem ül be. Egy négyest megèrdemel, de nem hiszem hogy újra fogom venni. Jó, de nem tökéletes.

Yves Rocher Regeneráló Lábápoló Balzsam

Yves Rocher Regeneráló Lábápoló Balzsam
2019. május 25.

Nagyon szeretem ezt a lábkrémet! A lábamon száraz a bőr, tényleges táplálást igényel. Ez a krém szépen puhítja, hidratálja, nekem szépen beszívódik, rendszeresen hasznàlva tényleg hatásos! Kicsit sűrűbb, zsírosabb állaga van, így nyilván nem mindenkinek megfelelő, de egy száraz lábbőrnek megváltás lehet :)
Megérdemli az 5*-ot.

Benton Aloe-BHA Toner (régi)

Benton Aloe-BHA Toner (régi)
2017. február 26.

Kétszer vettem újra és nem utoljára! :) alapjában véve nem tud semmi extrát. Nem csodaszer, nem varázsol másik arcot nekem, nem tűntet el semmit. De valahogy olyan extra tiszta lesz az arcom, leszedi a maradék kis szennyeződést is arctisztítás után, nagyon jó friss érzetet ad. Nagyon szeretem használni. Érzem hogy a bőröm szereti! Akár hámlasztó jön utána akár csak arckrém, akkor is puhább, tisztább, hidratáltabb a bőröm. Nekem sokáig ki szokott tartani, kb 3-4hónapig, így az áràt nem sajnálom rá. Mindenkinek ajánlom kipróbálásra! :)