balalajka

Regisztráció dátuma: 2015. december 12.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2015. december 12.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

L'Occitane L'Occitan EDT

L'Occitane L'Occitan EDT
2019. szeptember 28.

Férjem használja, én meg rájárok. A parfümre is:-)
A viccet félretéve: ez egy fantasztikusan megkomponált, sallangoktól mentes tisztaságillat, ami annyira vonzó, otthonos, ölelni való és szerethető! Egy úr illata, egy férfié, egy apáé, olyan valakié, akit szeretnek és aki békében van önmagával. Semmi csiricsáré faxni, semmi bugyiszaggató közönségesség, mégis megbabonázza az embert, folyton csak szimatolnám rajta. Magamon is szeretem, valahogy megnyugtat és felüdít!
Ezt az illatot el tudom képzelni széplelkű álmodozó kamaszon, tweedzakós pedagóguson, fehér szakállú nagypapán egyaránt. Nyáron hűsít, télen nyugtat a karácsonyi hajszában, azt hiszem ehhez valami belső igény kell csak, valami tartás, valami mélyről fakadó minőség!
Csodálatos, varázslatos illat, maradandó érték, állandó darab nálunk!

Catrice Kaviar Gauche Highlighter 2017

Catrice Kaviar Gauche Highlighter 2017
2018. február 4.

Gyönyörű, olcsó, kellemes illatú, csodásan elegáns highlighter hatalmas kiszerelésben! Szépen építhető, világos bőrön is mutatós, nem közönséges, de látható darab. Első highlighternek is szuper, a legyezőecsetjével finoman adagolható, és hát ha nem történik vele valami végzetes évekig kitart.

Lovely K-Lips

Lovely K-Lips
2017. október 14.

Sweety árnyalat gazdájaként nem is ragoznám tovább: megéri az árát, nem ragad, matt, elég tartós. Szépen kopik, nem húzódik a száj alatta, könnyű használni.

Max Factor Colour Elixir Velvet Matte Ajakrúzs

Max Factor Colour Elixir Velvet Matte Ajakrúzs
2017. október 14.

A Love árnyalatot használom pár napja. A szín szép, az állag megfelelő: krémes, de nem túlságosan az, nem áll össze a ráncocskákban ugyanakkor viszonylag tartós. A csomagolás elegáns és kézreálló, a rúzs mintája is szép, igazán jól sikerült és stílusos darab. A használata már kevésbé tökéletes, nekem nagyon ráragad a fogaimra. Pedig nem minden rúzs teszi ezt, de a Velvet Matte mindig, ha rendeltetésszerűen használom (és nem vékonyan felütögetve). A kopása viszonylag egyenletes, de egy ennyire feltűnő szín esetében csak a tökeletes lehet elég jó. Próbálgatom még, hátha rájövök a trükkre, akkor legfeljebb felpontozom.

Mixa Cold Cream Multi Comfort Kézkrém Kiszáradt és Érzékeny Bőrre

Mixa Cold Cream Multi Comfort Kézkrém Kiszáradt és Érzékeny Bőrre
2017. október 14.

Gyorsan beszívódó, tömör állagú krém kellemes illattal. Nem irritál, jó érzés használni és puhává teszi a kezeimet. Nem érzem kevesebbnek a L'occitane kézkrémhez képest hatásában, csak árában (igaz teljesen más jellegű a termék, aki olyasmit keres jobb áron az ebben talán csalódni fog). Ez nekünk családi kézkrém lett, olyan általánosan megbízható darab. Nem tudok semmibe belekötni, megszerettem.

Chanel Gabrielle EDP

Chanel Gabrielle EDP
2017. október 14.

Virágos, meleg, lágy illat, valamiért az Avon Incandessence ugrik be róla, de azért olyan hatósugarat ne várjunk tőle (ez komoly). Semmi porosság, semmi karc, semmi jelleg. Nem rossz ez, elmegy bárhová és bármihez, bárkin és bármikor, csak egy ennyire jellegtelen produktumot az ikonikus Gabrielle-ről elnevezni... csalódás, no. Ha ennyire észrevétlen és semmilyen lett volna, nem ért volna fel a világ tetejére, az biztos!
A marketingesek nagyra fújták a lufit, ezért is akkora csalódás sokunk számára. Viszont ha valaki divatos, drága és jónevű parfümöt keres ajándékba BÁRKINEK az bátran vegyen egy üveggel és ajándékozza annak, akinek éppen aktuális, csalódást nem fog okozni (hacsak nem valami krémmániás-parfümblogos mániásról van szó, de mi azért szoktunk ebben segíteni:-)

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus
2017. október 12.

A most szezonális kétszínű zöld formulát használom saját ecsettel. Az ára horror, de mindig szépen tusvonalazott szemekre vágytam és azt gondoltam, ez megéri a tartóssága miatt is. A kétvégű ecset parádés, a zselé is elég jó. Nekem bevált, nagyon könnyű vele dolgozni-ugyan azt a photoshoppos hatást (feszes szemhéj, tökeletesen precíz vonal a széleken is) nem tudom elérni vele, de már nem is vagyok olyan feszes, mint egy kis barack. Talán a filces tusvonal jobban tetszik másokon, de saját adottságaimat és képességeimet figyelembe véve eddig ez a legjobb! Ezzel mindig sikerül mindkét oldal:-)

Sarah Jessica Parker Lovely

Sarah Jessica Parker Lovely
2017. október 12.

Kellemes, diszkrét, szappanos jellegű pézsmaillat némi levendulás jelleggel. Bőrközeli, nem tolakodó, de jellegzetes és jól felismerhető. Ha véletlenül jutott belőle a ruhámra is akkor egészen finom, ragaszkodó tisztaságillat maradt utána. Egyetlen bajom lett vele: nem bírja a bőröm. Nem irritál, hanem 1-2 nap múlva sosem tapasztalt, ronda göbös pattanást okoz (olyan helyen is, ahol egyébként sosem volt még sima kis pattanásom sem, pl. nyak). Úgyhogy nem használom, annyit nem ér, de szekrényillatosításra valami csodálatos, semmi nem mutat ennyire jól ruhán, mint ez: diszkrét, üde, ápolt hatást kelt, és valami ódon dédmamás jellege is van, szép emlékeket idéz, igaz dédi levendularajongó volt.

Narciso Rodriguez Fleur Musc for Her

Narciso Rodriguez Fleur Musc for Her
2017. augusztus 11.

Mintha csak nekem készült volna: az illat gyönyörű kerek, a tartósság kiváló még ebben a melegben is, a hatósugár pont jó (határozottan lengedez körbe, de nem tolakodó), az üveg formája és arányai továbbra is mesések, a színe meg telitalálat (valahogy nincs is kedvem a flankerek után nyúlni, mert minek még egy sokadik unalmas valami, de ennek a kifinomult ugyanakkor nőies és vidám színnek nem tudtam ellenállni, azonnal ki akartam próbálni)!
Rózsa, pacsuli, bors, bazsarózsa, borostyán: csupa szerelem jól adagolva és párosítva! Hát nekem ez tökeletes ebben a parfümben, imádom!

Yves Rocher Nyom Nélküli Krémes Alapozó

Yves Rocher Nyom Nélküli Krémes Alapozó
2017. augusztus 11.

Fél éve használom ezt az alapozót, a KM-es vélemenyek hatására konkrétan ezért mentem a boltba. A hölgy többször kiemelte, ez nagyon száraz bőrre van és biztosan ezt akarom-e, de nem hagytam magam eltántorítani, elvégre télen száraz a bőröm.
Milyen jól tettem, hogy kitartottam és megvettem!
Nekem a rózsaszínes árnyalatú világos bőrömhöz szuper a legvilágosabb szín, nagyon könnyű egyenletesen és vékonyan felvinni, természetes a hatása. Durva bőrhibákat nem kell eltakarnia, de ami van probléma az a használata után nem látszik. Sokáig kitart, nem emeli ki a száraz részeket télen sem, de valahogy nyáron se túl sok. Marad a helyén, nem illan el, nem csúszik meg.
Az illata erős, ha lehetne választani elég lenne valami gyengébb is, de nem irritál, nem okoz pattanást és nem zavar napközben.
Megérte az árát, sokkal nevesebb és drágább alapozókat lepipált nálam!