Bambie

Regisztráció dátuma: 2012. november 3.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. november 3.
Bőrprobléma: Vízhiány

Olaplex

Olaplex
2015. december 23.

Ez a termek egy csoda.
Külföldön elek, sikerült beszereznem az 1+2 tagját a rendszernek, a 3-ast, amit otthoni használatra adnak, nem vettem meg.
Feketére festett hajbol akartam világosabbra menni, fodrász nelkul, mert az horror itt.
Először csinaltam egy "stand alone treatment"-et, ami egy hajapolo kezelés az 1+2 termek felhasználásával. Iszonyat puha es fényes lett a hajam!
Par napra ra L'Oréal effasol hajradirral es 6%-os oxival mentem ra, hogy kiszívjam a feketét. (Ezt a hajradirt elvileg lehet csak meleg vízzel is használni de bátor voltam az olaplex miatt)
Ja igen, a radir+oxi-hoz kevertem az olaplex 1-bol.
Gyönyörű(kackac:)) narancssargara le is szívta a hajam, erre számítottam is , de a lenyeg: nagyon minimálisan szárított csak. Masfel órát volt a hajamon, mivel az olaplex lassítja a radirt, de az 1-es hajszinbol kb 5-os lett, kozepvoros, lehet 6-os. Valahol a kettő kozott. Tehát egy alkalommal 5-6 árnyalatot világositottam, nagyon minimális szárazabb érzés maradt csak a hajamon (kb annyi, mint mindig par napig a sima, fekete hajfestesem utan!), de nem nyúlt, nem tort meg sehol. Ja, a radir utan toner-t is tettem 6%-os oxival ismét, szoval egy nap volt ennyi oxi plusz a radir.

Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült ezzel világosítanom, regen is volt mar szokitesem es radirom, de akkor eléggé megviselte a hajamat.
Most tökéletes állapotban maradt. Ajánlom mindenkinek!

Ui: a 3-as termek itt nálunk rendelhető 20-30 dollar kozott, 13,000 Ft-ot en egészen biztos nem adnék ki erte. A 3-as ugyanaz, mint a 2-es, csak alacsonyabb hatoanyaggal.
Aki drasztikus szinvaltozast akar, pl feketebol vilagosbarna-szoke, annak mindenképpen javasolni tudom hogy olyan fodrászhoz menjen, aki ezzel kezd neki a szokitesnek/szinleszivasnak, de az otthoni 3-as krém nem ér ennyit.

Cocochoco Keratin Therapy

Cocochoco Keratin Therapy
2013. december 4.

Egy hete csináltattam meg a hajamat ezzel a termékkel, a fodrászom ajánlotta. Se nem göndör, se nem egyenes a hajam, ha simán hajszárítózom, akkor oroszlánosra szárad, kibontva csak vasalóval néz ki normálisan, ami nem opció két naponkénti hajmosás esetén, mindennapos edzéssel, ahol megizzad az alja, ahogy a hátamra ér, és ettől begöndörödik. Szóval állandó hajviselem a copf volt, amit rettenetesen utáltam.

Most egy hetes, 3 napig nem érhette víz, gőz, nem foghattam össze, egyelőre ez az összes negatívum, amit el tudok mondani, amúgy imádom, mert hajat mosok, és csak gyorsan megszárítom, ezzel kész is a hajformázásom, nagyon szép fényes a hajam, és egyenes, a tincsek nem jönnek egyben fel, ha egy hajszálat megfogok:) Nagyon sokat javított az állagán is, sokkal vastagabbnak érzem, és egészségesebbnek, eltűnt a szárazság, amit a sűrű hajvasalás okozott, és hiába izzad meg, vagy lesz vizes, magától is egyenesre szárad meg, copfozás után nem látszik a copf nyoma a hajamon, szóval edzés után is ki tudom engedni! Majd updatelek, hogy mennyi ideig hatásos, egyelőre 5 csillag, többet sajnos nem tudok adni :D

Alterra Hajkúra Gránátalma és Aloe Vera

Alterra Hajkúra Gránátalma és Aloe Vera
2013. november 7.

Én nagyon szeretem, nagyon puhává és selymessé teszi a hajam, ami elég törékeny, pedig csak alkalmanként használom, kb 1-2 perces hatóidővel (majd igyekszem rendesen bepakolni, mert úgy még jobb) Az illata, hát, engem nem zavar, de tény, hogy volt már illatosabb balzsamom. Viszont hajmosás után szinte fésülködnöm sem kell.

The Body Shop Epres Testvaj

The Body Shop Epres Testvaj
2013. október 11.

Nagyon akartam szeretni, isteni illata van a dobozban, de felkenve pár perc után valami fertelmes rohadt eper szaggá változik. Mielőtt bárki megvenné, a tesztert kenje a kezére, és sétáljon még egy kört, mielőtt megveszi, nehogy így járjon.

Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme EDT

Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme EDT
2013. október 1.

Annak idején konkrétan olvadtam ettől az illattól, kábé bárkin lehetett, ha megéreztem, az komoly plusz pontokat eredményezett, szerencse, hogy nem csak illat alapján választ az ember :) Azért bizonyosan közrejátszott, hogy az első komoly kapcsolatom főszereplője is ezt használta - bár az is tény, sokat dobott rajta ez az illat - nem tudom, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás. Teljesen odáig voltam, és vissza, olyan dögös, igazi férfiillatnak találtam - nosztalgiából pár hete megszaglásztam egyet egy drogériában, és az illat varázsa teljesen odaveszett - meglepett, hiszen a szerelem évekig kitartott - és most egy teljesen semleges, semmilyen illatnak találtam. De az is lehet, hogy a régmúlt nem túl szépen végződő emlékei irtották ki az illat iránti érzelmeimet is. Már nem kéne.

Bruno Banani Woman EDT

Bruno Banani Woman EDT
2013. október 1.

Haha, úgy látom, nem csak engem emlékeztet a Gucci Rush illatára...! Igazi csajos illat, finomabb, diszkrétebb verzióban, mint a Gucci, és persze jóval olcsóbb, így könnyebb szívvel fújom a mindennapokban. Természetesen esti programokhoz marad a nagytestvér, de a hétköznapokon imádom ezt az illatot, könnyed, tartós, csajos illat, nekem is olyan "tiszta", és nagyon sokan meg szokták kérdezni mi ez, a bőrömmel is nagyon nagy összhangban van. Én imádom.

Gucci Rush EDT

Gucci Rush EDT
2013. október 1.

Ez A PARFÜM. Legalább 10 éve, hogy szerelembe estem vele, ez az illat teljesen én vagyok, és ezt nem csak én állítom. Persze folyamatosan van mellette más parfüm is, hiszen nem mindig van az ember hangulatban hozzá, és nem fogom pocsékolni egy kutyasétáltatáshoz, így a hétköznapi használatra a Bruno Banani Woman-je megy általában (kivéve, amikor azt is megcsalom ;) - valamiért az az illat nekem a Rush hétköznapi kistesója...hogy miért? ki tudja. Amúgy nagyon tartós, intenzív, érzéki, szexi és dögös illat számomra, de egy idő után mindenképpen telítődök, és akkor pár hónap szünet jön, míg meg nem érzem valaki máson, mert akkor ismét fellobban a szerelem. Igazi "love or hate" illat, tényleg vagy szeretik, imádják, vagy nem bírják elviselni, de közömbösnek nem lehet maradni az irányában.

Neha Természetes Hennapor

Neha Természetes Hennapor
2013. október 1.

Hennás pályafutásom során a kezdetektől ezzel a fajtával festem a hajamat, már másfél éve, mostanra sikerült kikísérleteznem a tutit.
Kifejezetten csokibarna a hajam ezzel (amúgy egérszürke, vagyis hamvas sötétszőke szebb néven)
50-50 százalékban használom indigóval, és most, az utolsó festésnél jöttem rá, mivel lehet azt a borzasztó szénaszagot eltüntetni, ami különben elég nagy negatívot érdemel, én nem bírom, és emiatt volt, hogy heteket halogattam a festést, ugyanis olyan szinten ragaszkodott hozzám, hogy hetekkel a festés után is lehetett érezni a vizes hajamon. Próbáltam illóolajokkal variálni, eukaliptusz, levendula, de semmi nem segített, míg meg nem találtam a biztos módszert: GYÖMBÉR kell bele. A gyömbér ugyanis semlegesíti a fűszagot, a második hajmosásnál maradéktalanul eltűnt minden szénaeffekt. (én egy adagba szoktam rakni egy púpos kiskanálnyit) Olajat nem érdemes rakni a masszába, mert rontja a festéket, bár a hajnak tényleg jó, de a színnek kevésbé. (olajozd inkább hajmosás előtt egy órával, és fedd be) És amit az antalvaliék szintén máshogy mondanak, azóta sokkal tartósabb, mióta forró vízzel keverem magát a hennát, tehát forr a víz, leveszem, 1 perc hűlés, sokkal intenzívebb lesz, mivel kioldja a festékanyagot (viszont forralni nem szabad) Valiék az olajakat is nyomatják, hogy az kell bele, de az is csak a hatékonyságot rontja, nekem nagyon kopott eddig a festék. (nyilván nekik az a biznisz, ha többet veszel)
Tehát a recept egyszerűen:
-50% henna, forró vízzel, fél citrommal, 1 kiskanálnyi gyömbérrel kikever, állni hagy fél napot
-50% indigó közepesen langyos vízzel kikever, és az egész össze, majd rögtön festés
Semmi más, és ezzel a módszerrel csodaszép, igazi csokibarna szín érhető el, ami nem büdös szénaszagú, és tényleg tartós.

Ja, még valami: ahogy rakódnak a rétegek, tényleg egyre sötétedik, de ne szőkítővel világosítsa senki, ahogy valaki írta, hanem venni kell aszkorbinsavat a patikában (c-vitamin) vízzel kikeverni, és pakolásként rátenni, leszívja a növényi festéket, és visszavilágosodik.

Yamuna Paprika Gél

Yamuna Paprika Gél
2013. április 23.

Két hete használom masszőr segítségével, ő esküszik rá, az tény, hogy 5 alkalom már látványos, így vetten magamnak is itthonra. Éget, szó se róla, de nekem nem kibírhatatlan, és edzésnél kifejezetten jólesik, hogy érzem, ahogy a mozgástól újra és újra fellobban:) Mivel a mozgásra és a táplálkozásra már régóta figyelek, mégis ragaszkodik a narancsbőr egy tenyérnyi területen, ezért döntöttem kozmetikai segítség mellett, és ez úgy tűnik, beválik, a bőröm határozottan feszesebb, simább, a gödröcskék kezdenek eltűnni. Nyilván a masszír is hozzájárul, de nem tudom csak annak a javára írni. Nekem ennek az összetevői szimpatikusabbak, mint az olaj/krém változatoké, mert azok tele vannak parafinnal.
Ja, majd elfelejtettem, a fenekemen lévő régi striák határozottan összeszűkültek, ahogy feszesedik az egész!

Nivea Creme

Nivea Creme
2013. március 11.

Terhesen használtam a hasamra, nagy tételben vettem a legnagyobb dobozos kiszerelést, napi 2-3 alkalommal hófehérre kentem a hasamat, és hogy emiatt, vagy csak genetika, már nem fogom megtudni, de egyetlenegy darab csík sem keletkezett a hasamon, és a bőr olyan feszes, mint szülés előtt, semmi nyomot nem hagyott a terhesség. Én a krémre tippelek inkább, mint szerencsére, mivel anyám csíkos, plusz a csípőm tiszta csík a pubertáskori növekedéstől (nem volt kenve) így azt gondolom, alkatilag eredendően repedtem volna. Nekem erre a célra maximálisan bevált, ajánlom másnak is.