bara89

Regisztráció dátuma: 2012. július 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. július 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

a-england Körömlakk

a-england Körömlakk
2019. február 14.

Kitűnő minőségű lakkok elképesztő színekben. Nem is értem miért nem írtam eddig véleményt. Némelyik szín annyira pigmentált, hogy az valami elképesztő. (pl. Saint George, Nocturne, Proserpine, Sleeping palace) De az abszolút kedvenc árnyalatom a Moth a fairy. Sajnos egyik fotó sem adja vissza azt, amit érzek. :D
Moth a legszebb dolog a világon, és ez természetesen nem túlzás.

Olfactive Studio Close Up EDP

Olfactive Studio Close Up EDP
2019. február 14.

Szeretném felhívni kedves illatmániás honfitársaim figyelmét erre a méltatlanul mellőzött alkotásra. Nem csak hogy egy intenzív és gyönyörű parfümről van szó, de ráadásként engem rettentően emlékeztet a Fort & Manle Charlatan illatára. Mindkét delikvens 2016-ban jelent meg egyébként. Számomra cefréshordó és hervadó rózsacsokor fűszeresen. Nem hangzik túl jól, pedig az!

Montale Greyland

Montale Greyland
2018. július 3.

Nem próbáltam a ház összes illatát, mert lássuk be, az ötödik után sokkot kap a szaglószerv, (nem pejoratív értelemben) de eddigi abszolút kedvencem.
Az akkor még nem férjemnek vettem egy üveggel, és már alig van benne pár csepp, tehát szeretett darab. Visszafogott, már-már szofisztikált parfüm, Montale-tól szokatlanul. Lágyan fűszeres, én leginkább a feketeborsot érzem ki belőle, ami gyönyörűen keretezi, vagy inkább áttetsző buborékba foglalja a többi jegyet. Semmi drámai, vagy túlzó nincs benne, mégsem unalmas. Szép és kerek alkotás.

Zoologist Perfumes Bat

Zoologist Perfumes Bat
2018. július 1.

Amea leírása tökéletes az illatról.
A mindennapjaimban és az emlékeimben is nagy szerepet játszanak a parfümök, de azt kell mondjam, ez a legkülönlegesebb kompozíció, amihez valaha szerencsém volt. Nem a legszebb, nem valami éteri megfoghatatlan tökéletesség, hanem maga az elemi, lüktető élet. Nem akarok túl drámai lenni, de ő egy olyan parfüm, amire biztos hogy mindenki emlékezni fog. Ha nem is fog tetszeni, ha nem is tudod viselni, akkor is mindig ott fog maradni benned. Elsőprő ereje van. A mindig nedves sötét föld, rothadó gyümölcsökkel, valami halvány, nyers, vagy inkább éretlen, sőt frissen kikelt zöld elemmel. Első próbánál néhány könnycseppet is el tudtam volna morzsolni. Aki teheti, próbálja ki!
Tökéletes.

Chanel Rouge Allure Rúzs

Chanel Rouge Allure Rúzs
2018. január 16.

174 rouge angélique árnyalatot választottam. A tökéletes nude számomra. Barack, rózsaszín és bézs tökéletes arányú keveréke. Kényelmes viselet, viszont nem tartósabb, mint bármelyik rúzsom, nem is a legjobb minőségű, persze a legdrágább. Ennek ellenére azt kell mondjam megérte, mert egyszerűen beleszerettem a színbe. A csomagolás pedig maga az elegancia.

Histoires de Parfums 1899 Hemingway

Histoires de Parfums 1899 Hemingway
2018. január 15.

Ezzel az illattal sikerült totálisan megfertőznöm parfümmániámmal a férjemet. Az addig unott és fáradt, beletőrödő, olykor elkeseredett nem hiszem el, hogy megint be kell menni, már fáj a fejem az illatoktól szemléletet felváltotta az "ezt azonnal megveszem" felkiáltás. Több száz illat után, amivel terrorizáltam, kettőtől esett hanyatt. Ez volt az egyik.

Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour Le Soir

Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour Le Soir
2017. december 1.

Megvan. Vadászház télen, benne elfelejtett szőrmebunda, mintha nem is bunda lenne, hanem maga az állat, mellette édes, fergeteges, meleg nyúlós valami, eleven és lüktető. Számomra nem meghökkentő, nem is érzem benne az erre való törekvést. Ugyanakkor nem éreztem még hasonlót. Nekem nem is "mosdatlan ágyék", nem annyira domináns a kömény itt, mint pl. a L'artisan féle tudjuk kiben (igen, kiben és nem miben, mert ő egy igazi börtönviselt kömény, egy-egy igazi tömény-kömény-görény, ennek ellenére a maga módján elképesztő állat). Az eddigi abszolút kedvencem Kurkdjian-tól. El vagyok ragadtatva, mert szó szerint elragad, vagy elragadoz(haha). A párizsi butikban jelenleg is elérhető egyébként.

Serge Lutens L'orpheline

Serge Lutens L'orpheline
2017. szeptember 19.

Melankólia üvegbe zárva.Számomra ez az illat képviseli leginkább Serge Lutens-t. A halottak napja volt az első dolog, ami eszembe jutott róla. Hideg és ködös korán reggel, néha átsüt rajta a nap. Belenyugvóan szomorú. Itt biztos hogy nincsenek húsos, piros arccal úgráló és cigánykerekező oszvaldmarikák. Tökéletesen passzol Serge világába, magas, karcsú, sápadt lányok, akik mintha tényleg örökké lányok maradnának, és sosem lesznek nők, mintha ez a szomorúság tartósította volna őket. Ugyanakkor nekem nem lesz rossz kedvem tőle. Annyira letisztultan elegáns, és áttetsző. és csillogó illat, nagyon jó érzés viselni. <3

Serge Lutens Fille En Aiguilles

Serge Lutens Fille En Aiguilles
2017. szeptember 14.

A legszebb illat, amit idén éreztem. Imádom az őszt, és a telet. A meleg szobából ki a szabadba, a hidegre, és fordítva. Ez a parfüm tökéletesen hozza ezt a váltakozást, és mindezt gyönyörűen, kifinomultan, tűpontosan (haha). Szerintem sokkal inkább gyümölcsös, mint brutális fenyőerdő. Van benne valami meghitt. Meg kell szereznem, és kötött pulóverrel kell viselnem, és tudom, hogy ott van a polcon a kedvenc parfümériámban, és már ismer engem, és ott vár tűkön ülve (na jó, elég). Most úgy érzem az összes parfümömet odaadnám érte.

GlamGlow Thirstymud Hydrating Treatment

GlamGlow Thirstymud Hydrating Treatment
2017. július 12.

Ez a termék számomra pénzkidobás volt. Semmit nem csinált a bőrömmel, kiváltképp azt nem, amire szánták. Ellenben az orrkörnyéki részeket irritálta.