Barackvirag1

Regisztráció dátuma: 2018. február 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. február 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Rimmel Extra Super Lash Szempillaspirál

Rimmel Extra Super Lash Szempillaspirál
2018. június 27.

Egy rétegben használom, így is fél óra, mire megszárad, legalábbis addig érzem úgy, hogy összeragadnak a szempilláim. Egy rétegben viszont kb. észre sem lehet venni, nem dúsít, nem hosszabbít, nem ível, gyakorlatilag mintha ott sem lenne. Csak azért nem adok egy csillagot, mert ártani nem árt, de amúgy teljes pénzkidobás.

Update: több rétegben sem lehet észrevenni.

Palmolive Gourmet Chocolate Passion Tusfürdő

Palmolive Gourmet Chocolate Passion Tusfürdő
2018. június 27.

Nagyon-nagyon finom illata van, tényleg mint a csokipudingé, zuhanyozás után alig bírom megállni, hogy ne egyek meg egy tábla csokit. Ez a tusfürdő engem hizlal :D
Amúgy jól habzik, nem szárít és rajtam meg is marad az illata.

Balea Beauty Effect Tuchmaske

Balea Beauty Effect Tuchmaske
2018. június 26.

Az egyetlen fátyolmaszk, ami után látványosan szebb, feszesebb és simább lett a bőröm. Még vásárolnék belőle, de már hónapok óta egyetlen dm-ben sem találom.

Altapharma Sörélesztő Tabletta

Altapharma Sörélesztő Tabletta
2018. június 20.

Több doboz elfogyasztása után (napi 3 szem) az égvilágon semmi hatását nem látom, egy szál új babahajam nem nőtt, a körmöm ugyanúgy törik, a bőrömön sincs semmilyen változás, és még a szaga is rettenetes, de attól eltekintenék, ha használna valamit.

Kenzo Flower by Kenzo

Kenzo Flower by Kenzo
2018. június 19.

Kifújáskor üde illat, de inkább egy öblítőre emlékeztetően, amivel semmi baj, szeretem a kiteregetett ruha illatát, de azért egy parfümtől nem ezt várom. Aztán ez lecseng, és kellemesebb lesz, de alapvetően továbbra is szúrós, karcos, ahogy lentebb írták mások is. Ezzel szemben számomra semmi lágyság, puhaság, bújósság nincs benne, nekem ez túl szigorú, rideg illat. Alig vártam, hogy elfogyjon. Az üvege viszont gyönyörű, bár inkább egy kiszáradt kórót kellett volna rátenni.

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel
2018. május 27.

Az avonos arclemosómat szerettem volna lecserélni annak SLES tartalma miatt, mert arra gondoltam, hogy azért zsírosodik nagyon gyorsan a bőröm, mert túl agresszív összetevőjű arctisztítót használok. Ennél az arclemosónál engem nagyon zavar, hogy nem habzik eléggé, ráadásul az első hetekben borzasztóan húzódott a használata utána a bőröm, majdhogynem fájt, még azután is, hogy a hidratálót feltettem. Lehet, hogy túl sokat használtam belőle (nyilván mert nem habzik eléggé). Pár hét rendszeres használat után megszokta a bőröm, ekkor viszont apró piros göbök jelentek meg az arcomon, ami eddig velem még soha nem fordul elő és amit annak tudok be, hogy ez az arclemosó nem tisztít eléggé. Legalábbis az én gyorsan zsírosodó bőrömnek valószínűleg kevés a tisztító hatása. Két csillag, mert az alapfunkcióját (arctisztítás) nem tölti be.

Garnier Essentials Sensitive 2in1 Nyugtató Sminklemosó

Garnier Essentials Sensitive 2in1 Nyugtató Sminklemosó
2018. május 27.

Eleve nem szeretem, ha egy kozmetikai termék kétfázisú, mert nem látszik, ha esetleg megromlott, és ne nekem kelljen már állandóan rázogatni :), lusta vagyok, na. Ráadásul nagyon hamar elválik a két fázis, mire a másik szememről kezdeném lemosni a sminket, már csukhatom be a flakont és rázhatom fel újra. És tényleg nekem is állandóan melléfolyik a fele, de eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen béna :) (megnyugtató dolog Krémmániát olvasgatni :) ). Amúgy meglepően gyorsan fogy, pedig csak szempillaspirálhoz és néha szemhéjtushoz használom. Jobban leszedi a Yves Rocher szempillaspirálját, mint az YR saját sminklemosója, a Maybelline tus nyoma viszont ott marad a szempillák tövében. Egyáltalán nem csíp (szemben az YR-val, ami egy picit igen), viszont nekem sajnos túl olajos. Zsíros bőröm van, amin azonnal elkenődik minden szemsmink (szemhéjalapozóval együtt is sajnos), és ez a termék valószínűleg csak ront a helyzeten. Úgyhogy én inkább keresek valami másik sminklemosót, ami nem ennyire olajos.

Betadine Fertőtlenítő Oldat

Betadine Fertőtlenítő Oldat
2018. április 18.

Amikor tüszős mandulagyulladásom volt, a háziorvos ajánlotta, hogy öblögessem vele a torkomat, és tényleg nagyon sokat segített. Azóta mindig van itthon, és azóta is elsősorban torokgyulladás megelőzésére használom. Amikor elkezd kaparni a torkom és biztos vagyok benne, hogy fertőzés (tehát nem pl. túlzott fagylaltevés) miatt van, napi két-háromszor öblögetek egy pohár langyos vízzel, amibe 10 csepp Betadine-t tettem. Csak akkor használ, ha rögtön elkezdem használni, ha már elharapódzott a torokgyulladás, akkor már nem

Redness Solutions Daily Relief Cream

Redness Solutions Daily Relief Cream
2018. április 17.

Szerintem ez egy viszonylag nem túl nagy hatásfokú hidratáló (legalábbis nekem kevés, húzódik utána a bőröm, a Moisture Surge után például nem), amibe egyszerűen belekevertek egy kis zöldes festéket, ami ellentételezi az arcbőr pirosságát. Szóval csak elfedi a tünetet (kipirosodás), anélkül, hogy az okot (dehidratáltság) megoldaná. Viszont pár évvel ezelőtt rendkívül csúnya, rákvörös volt a bőröm a vízhiány miatt (most is piros, de már közel sem annyira), és fizikailag fájt, szinte égett. Amikor megvettem, első alkalommal pakolás vastagságban kentem fel gőzzel felpuhított bőrre és órákig fennhagytam. Azonnal pihe-puha bőrt eredményezett és másnap az összes ismerősöm hosszasan bámult a képembe, hogy vajon alapozót, púdert vagy mit tettem fel, annyira látványosan csökkentette a kipirosodást. Úgyhogy emiatt megadom neki az öt csillagot.

Avon Christian Lacroix Absynthe EDP

Avon Christian Lacroix Absynthe EDP
2018. április 15.

Friss és mégis fülledt, édes, de nem túlzottan. Nekem nagyon tetszett anno. Csak termékmintám volt belőle, gondolkodtam rajta, hogy megveszem, de aztán mégsem, most meg már nem lehet kapni. Mindenesetre egyáltalán nem az abszint jutna róla az eszembe, annál ez sokkal kedvesebb és vidámabb illat (volt).