barbarella

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Kat Von D Tattoo Liner

Kat Von D Tattoo Liner
2018. február 20.

Minden kipróbált szemhélytust ehhez hasonlítok, és eddig egyik sem ért fel hozzá.
Alapból nehéz eset a szemhélyam, enyhe felemássága miatt csak bizonyos formájú tusvonal mutat rajta jól, amit nehéz egy nem teljesen precíz tussal összehozni.
Mióta ezt megszereztem, nincs 15 fekete végű fültisztító pálcika előttem a sminkelés végére, mert elsőre mindig sikerül pont úgy meghúzni a vonalat.
Rajtam abszolút tartós, párszor még edzeni is kényszerültem benne és meg sem moccant. Az ecset maga mivel nem filc, nem tompul el, ugyanúgy néz kis 3 hónap múlva is, mint mikor megvettem. A csomagolásán nagyon szeretem a rózsa mintát, de az a sok neszeszerben való hordozás miatt viszonylag hamar lekopik, de annyi baj legyen.
Nagy kedvenc, és szerintem az is marad jó ideig. :)

Dove Oxygen Moisture Souffle Treatment Hajpakolás

Dove Oxygen Moisture Souffle Treatment Hajpakolás
2016. június 5.

A samponnal és a balzsammal együtt használtam ezt a pakolást.
Akárhányszor látom egy kozmetikumon hogy "souffle" vagy "whipped", mindig kettős érzésem van az adott termékkel kapcsolatban (kivéve persze a hajhaboknál), mert mindig arra gondolok, hogy ez csak puszta reklámfogás, és így nagyobb csomagolásban akarnak kevesebb terméket eladni, kvázi levegőt veszünk. Nem is beszélve arról, hogy én mikor ezt a pakolást kinyitottam, meglepődtem, hogy maga a tégely nincs is teljesen tele, nem akarok hülyeséget írni, de nekem tényleg úgy nézett ki mintha a doboz kb 1/5-öd része üres lenne. A csomagolásról még annyit, hogy nekem sosem volt szimpatikus ez a tégelyes megoldás.
Hajmosás után nagyon puha tapintású volt a hajam, viszont gondolom a samponjának köszönhetően az amúgy is viszonylag gyorsan zsírosodó hajam maximum 1 napot bírt ki mire a szárazsamponért kellett nyúljak. Pozitívumként még a jó illatot tudnám felhozni, de ennyi.

Dove Oxygen Moisture Sampon

Dove Oxygen Moisture Sampon
2016. június 5.

Kb 1 éve egyszer már használtam ezt a sampont és a balzsamot is, nemrég pedig újra beszereztem mindegyiket, plusz a hajpakolást is.
Már nem emlékeztem, hogy miért váltottam le ezeket, de pár használat után már gyanús volt. Amúgy is gyorsan zsírosodik a hajam, de ezzel a termékcsaláddal maximum 1 napot tudtam kihúzni szárazsampon nélkül.
A hajam vékonyszálú, viszonylag gyorsan zsírosodik, de mivel már több mint 1 éve vállig érőre vágattam, úgy vettem észre hogy gyorsabban törik a vége, amin nem segített a gyakoribb hasvasalás/hajsütővas használat.
Rögtön mosás, beszárítás után mesésen puha a hajam, de ahogy írtam, max 1 nap és már ki sem merek lépni a házból szárazsampon nélkül.
Pozítívum a finom illat és a praktikus csomagolás, de többet tuti nem használom.

L'Oreal Paris Infallible Mega Gloss Bar Szájfény

L'Oreal Paris Infallible Mega Gloss Bar Szájfény
2015. október 9.

Most Glamour-napokon megvettem a 'smoke me up' nevű matt árnyalatot, mivel ilyen színű rúzsom még nem volt.
A csomagolás tetszik, a kupak kattan mikor lezárjuk, és szép minimál az egész tubus. Az applikátora tényleg elég érdekes, szinte ugyan az, mint az YSL Volupté tint-in-oil -nak (úgy tudom, hogy ugyanaz az anyacége mind a két márkának, de javítsatok ki, ha tévedek!), de szerintem túl sok terméket visz fel egyszerre ami így pazarlás, szóval én először ceruzát használok, majd ecsettel viszem fel 2 rétegben a festéket, és így szép egyenletes,tartós színt kapok.
Nekem tartós volt, és végre ez nem kopott foltosan sem, és abszolút kellemes érzés volt viselni. Evés-ivást nekem nem bírta annyira, hagyott foltot a poháron, de hát ugye ez nem az a fajta rúzs amit vacsorapartira kenünk fel.:)
Az illatát szeretem, olyan Loreal-os, de felkenés után már nem érződik.
A szín gyönyörű, meleg bogyószín, de szerintem a 'forgive my sin' is nemsokára a fiókomba fog kerülni, mert az is nagyon tetszik.
Szerintem megadom neki az 5 csillagot, mert eddig semmi nagy negatívumot nem tapasztaltam a használat alatt, de majd még jövök update-elni, ha szükséges.:)

Maybelline Baby Skin Pore Eraser

Maybelline Baby Skin Pore Eraser
2015. augusztus 4.

Nagyon izgatott lettem mikor megláttam a maybelline standon, hogy végre itthon is van, egyből beraktam a kosaramba, másnap reggel ki is próbáltam, A felkenés után egyből valóban elsimítja a pórusokat,mintha photoshoppolnád magad előben. Ment rá egy rétegben bb krém,alapsmink és már indultam is. Boldog is voltam vele, úgy 1-2 óráig. Aztán délután, mikor a tükörbe néztem, elborzadva láttam, hogy az orromon és a körülötte lévő területen a bőr hámlik, a bb krémem beleült az arcomon lévő összes kis pórusba, egyszerűen szörnyen néztem ki.
Másnap blokkal együtt visszavittem, és szerencsére szó nélkül visszavették és visszaadták a pénzt.
Úgy néz ki, az én bőröm egyszerűen nem szereti a szilikont, a L'oreal studio secrets primere is hasonlóan vizsgázott nálam.
Sajnálom, szerettem volna szeretni, de így 1 csillagnál nem adhatok jobbat.

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Olaj

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Olaj
2015. július 1.

Sok youtube-os blogger ezt vagy ilyesmi olajos arctisztítót használ, gondoltam kipróbálok egyet én is a nagyrészt zsíros, enyhén problémás bőrömre.
Március elején vettem, tehát 4 hónapja használom szinte minden nap esténként 1-2 pumpálásnyit (attól függ mennyi smink van rajtam), és még mindig van benne minimum 1-1,5 hónapra elég.
Nagyon furcsa, tényleg semmilyen olajos utánérzete nincs lemosás után, a zsíros bőrömön se nem rontott, se nem javított.
Nincs az a kifejezetten érzékeny bőröm, de egyes dolgokra képes rosszul reagálni, ennél a lemosónál semmilyen irritáció nem alakult ki, ami jó.
A szemsminket is jól leszedi, de én azért még átmegyek a szememen utána micellás vízzel vagy szemfestéklemosóval, biztos ami tuti. Én is duplán tisztítom az arcom, ezután vagy a micellás vízzel vagy habzó gélállagú arctisztítóval megyek át az arcomon, ezután már teljesen tiszta az arcom.
A csomagolás ötlete jó, viszont pocsékul van kivitelezve, ahogy olvasom, nem csak nekem van problémám a pumpa nyakának szivárgásával. Emiatt, hogy ne menjen kárba olyan sok, az ujjammal kell letörölgetnem a pumpáról a kifojt olajat, így az egész termék, még ha elvileg "zárható" is, egyáltalán nem utazóbarát.
3 és fél csillagot adnék inkább, mert az árát kicsit sokallom, de megkapja a 4et, mert teszi a dolgát, sokáig elég és cseppet sem irritálja a szememet sem.

The Body Shop Radiant Highlighter

The Body Shop Radiant Highlighter
2015. június 28.

Mikor végre eljutottam megint Pestre, az első utam a bevásárlóközpontban a Body Shop-ba vezetett, volt néhány dolog amit pótolnom kellett.
Egy beauty bloggert, Essie Buttont hallottam beszélni erről először, és felkeltette az érdeklődésemet, úgyhogy jött velem a kasszához. Az eladócsaj miközben húzta le sorban a termékeket, megállt ennél és mondta hogy nagyon jó választás, ezt ő is imádja.
Nagyon gazdaságos és sokoldalú cucc, majdnem minden nap használom. Alapozó alá téve visszafogott ragyogást ad, de én már úgy is kipróbáltam, hogy belekevertem az alapozóba, és így egy teljesen más finish-ű alapozót kaptam. De legtöbbször alapozó fölé használom az arccsontomra, az orromra, a felső ajkam fölé, sőt, néha a szemhéjamra és a szám közepére is rakok belőle.:)
Szuper, mert kevés is elég belőle, és nagyon sokat kapunk egyszerre, sokáig elég lesz egy tubus. :)

Yves Rocher Ultra Long-Lasting Cream Eyeshadow

Yves Rocher Ultra Long-Lasting Cream Eyeshadow
2015. május 20.

A 07-es "Bronze" árnyalat van meg, ami eleve elég érdekes, mert ez nem bronz, hanem olajzöld telepakolva csillámokkal.
Csináltam egy swatch-ot a kézfejemen mikor mgekaptam, mondom uu ez gyönyörű, imádom a krémes szemfestékeket, ez lesz az új kedvenc. Aztán elkezdtem az ujjammal elsatírozni, és szépen lassan a szín kb semmivé lett, és maradt a kézfejemen egy óriás adag csillám. Ugyanez történik a szemhéjamon is, bár ott ha alápakolok valami világos alapot, talán látszódik egy kevés a zöld színből.
Nekem a TBS-os kamillás olajos sminklemosóval simán lejött, nem volt problémám vele.
Összességében szerintem egy nagy nulla, ugyanennyiért vagy kevesebbért is találni sokkal jobbat (pl Max Factor krémes szemfestékei). Persze gondolom ennek sokkal szebbek az összetevői összehasonlítva a drogériás termékekkel, de még így sem ér többet szerintem mint 1 csillag..

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál
2015. április 23.

Szerintem ez a termék inkább azoknak jó akiknek viszonylag nagy szemöldökük van, nem pedig kicsi és vékony, mert ahhoz túl nagy a kefe, hogy maszatolás nélkül szépen befessük a szemöldököt vele.
Nálam 5-ösre vizsgázott, az egész napot kibírja, 1,5 órás edzéssel együtt is.
Rohanós-elalvós reggeleken csak ezt használom a szemöldökömre, és tökéletesen elég.
Sőt, egyszer egy párás-esős napon mikor megérkeztem valahova, a tükörbe nézve konstatáltam, hogy a kis babahajaim aurát képezve a fejem körül összevissza állnak. Elővettem ezt, és úgy használtam mint a fogkefére fújt hajlakkot, és mivel ugyanolyan a hajam színe, mint a dark brown árnyalat, tökéletesen működött.:D

Tubusos Carmex Classic

Tubusos Carmex Classic
2015. április 3.

Ezt és a kék tégelyes Blistex-et váltogatom, nagyon szeretem, remekül teszi a dolgát, viszont a csomagolás megtévesztő lehet.
Mikor már nagyon nehéz kinyomni belőle a terméket, én félbe szoktam vágni, és az éjjeliszekrényemen tartom otthoni használatra. Elég kiakasztó, hogy mennyi marad a tubusban, akárhogy is erőlködik az ember.. de így maximálisan ki tudom használni, nem dobok ki pénzt.:)
Leszámítva a nem túl gazdaságos csomagolást, megkapja az 5 csillagot.