battybrunette

Regisztráció dátuma: 2017. február 6.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. február 6.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Isana Szárazsampon Barna Hajra

Isana Szárazsampon Barna Hajra
2019. november 30.

Teljes mértékben egyetértek az egyik előttem hozzászólóval. Miszerint:
"Ahogy kicsit is belélegzem, úgy elkezdi kaparni-marni a torkom, hogy krákogva öklendezve rohanok ki a fürdőből"

Valóban majd meg lehet fulladni tőle. Sosem köhögtem még ennyire semmitől. Szabályosan rosszul lettem.
Ráadásul az eredménytől sem dobom el az agyam. Barna hajra való ezzel szemben fehér foltot hagy a hajamon, amit alig tudok eldörzsölni. A hajamat is elnehezíti ami utána össze is áll. Borzasztó.

Ez az 500 ft is sok érte. Inkább vettem volna egy normálisat. Mert ez egy forintot nem ér.

The Body Shop Banános Testjoghurt

The Body Shop Banános Testjoghurt
2019. november 12.

Mint minden The Body Shop testjoghurtról, erről is az a véleményem, hogy szuper.
Kevés is elég belőle, tökéletesen hidratálja az amúgy kegyetlenül száraz bőröm és sokáig érzem magamon az illatát.
Egyetlen csillagot vonnék le csupán, de csak azért, mert számomra nincs "igazi" banán illata mint az elvárnám. (De ez lehet csak az én hülyeségem. 😃)

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants
2019. november 12.

Sajnos nem ez életem fényvédője. Igazából (gondolom) teszi a dolgát, mert nyáron használtam és nem tapasztaltam égésre utaló jeleket. Viszont..
A tubust megnyomva egy szürkés-lilás krémmel találkozhatunk. Nagyon fehér bőröm van így nem aggódtam az esetleges "white-cast" miatt. A lilás szín valóban eltűnt, miután jól belemasszíroztam az arcomba. Nem volt az arcomon egy látható fehér réteg, mégis nagyon elsápasztott. Én nem hordok alapozót, viszont aki igen, annak úgy gondolom ez a tulajdonság nem okozhat problémát, hiszen smink alatt úgy sem látszik.

Ami viszont nagyon zavart, hogy ha véletlenül beledörzsöltem a szemembe, akkor sehogy nem tudtam megszabadulni tőle. Csípett és miután elmúlt, még éreztem a nap folyamán hogy néha elkezd könnyezni a szemem tőle.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2019. november 12.

Eleinte utáltam, mert borzasztó ragadósnak éreztem tőle az arcomat, pedig nem használtam túl sokat belőle, de nem adtam fel mert hittem benne és használtam tovább. Időve nem tudom mi változott, de végre olyan volt amilyennek lennie kell.
Reggel-este használtam (napi 2x) arc tisztítás után. Nagyon megszerettem. Olyan puhának és hidratáltnak éreztem az arcom, mint még soha. Egy hete fogyott el. Ilyenkor látom csak igazán mennyit segített bőröm hidratáltan tartásában. Biztosan alapdarab lesz a rutinomban!

NYX Lid Lingerie Shadow Palette

NYX Lid Lingerie Shadow Palette
2019. november 11.

Mindig félek palettát venni, mert sokszor a jó márkák között is akadnak elég rosszak. Éppen ezért sokáig húztam halasztottam a megvételét. Nem kellett volna! Szépen pigmentált, könnyű vele dolgozni. Csodaszép színei vannak. Egyszerűen imádom. Tökéletes.

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal
2019. május 1.

Régóta szemezgetek az olajos arclemosókkal és erre esett a választásom a dm-ben. Nem a leírásnak megfelelően használom. Kb 1-2 nyomásnyival szárazon megtisztítom az arcomat vele majd hidegvízzel lemosom. Valóban könnyen megbírkózik a sminkkel és szépen tisztít. Nekem nem csípi a szemem.
Ami "negatív" hogy a többi lemosómhoz képest borzasztóan gyorsan fogy. Ettől eltekintve szerintem jó termék, bár a gyors fogyás miatt nem valószínű hogy állandó tagja lesz a mindennapi rutinomnak. #EgyetemistaPénztárca
A csomagolással egyébként tényleg nem okés valami mert folyik 😕

Hej Organic Smoothing Lip Balm

Hej Organic Smoothing Lip Balm
2019. április 30.

Mindenképpen szerettem volna valamit a márkától, de éppen semmire nem volt szükségem, úgyhogy az ajakbalzsamjára esett a választásom. Tyű, hát hol is kezdjem... Előszeretettel rágom a szám, főleg ha ideges vagyok, meg alapból nagyon szeret kicserepesedni, ezért elég kaotikusan néz ki néha 😅 Ez a kis csoda viszont hipphopp rendbeteszi. Nagyon nagyon megszerettem.
Ami meglepő volt, hogy éjszakára sosem teszek fel semmiféle ajakápolót mert egyszerűen reggelre azt érzem, megfullad alatta a szám. Ennek kicsit más állaga van mint a megszokottaknak, így kíváncsi voltam ez hogyan teljesít ilyen helyzetben. Hidratált, tette a dolgát és hagyta lélegezni az ajkaimat. Illata szinte nincs is. Ahogy az előttem szóló is fogalmazott "olyan nyers növényi olaj illatú".

Azt hiszem ennél nagyobb ódákat csak akkor tudnék zengeni róla ha spf is lenne benne.

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA
2019. április 30.

Ez az első hámlasztóm. Az elején féltem tőle mint a tűztől. Egy hangyányit csípett is, pedig teljesen száraz volt az arcom a felvitelkor. Volt az arcomon egy pattanás ami kicsit elhegesedettnek tűnt tőle. Megvártam amíg rendbejön majd adtam még egy esélyt a kémiai hámlasztásnak.
És milyen jól tettem 😌 Utána másfél hetente, hetente használtam. Most egy héten 2 alkalommal. Nem egy erős formula, de nem szeretném túlzásba vinni úgyhogy ennél gyakoribb használatra biztosan nem vetemedek. Szinte azonnal érezhető a különbség, de az igazi végeredmény csak másnap látható. (Értsd: esti használat -> reggel)
Bátran ajánlom mindenkinek aki még csak most ismerkedik a hámlasztással! Szuper termék! Azt viszont nem szabad elfelejteni hogy FÉNYVÉDŐ HASZNÁLATA KÖTELEZŐ mellé. Ha nem használsz sajnos többet árt mint használ!!

Ziaja Cupuacu Cukros Tusfürdő-Bőrradír

Ziaja Cupuacu Cukros Tusfürdő-Bőrradír
2019. április 25.
(!)

Az előttem szólókhoz hasonlóan én is tesztelésre kaptam a terméket. Jelentem jól kipróbáltam, hogy a leghasznosabb véleményt tudjam róla megírni Nektek.

Először is fontos megemlítenem, hogy nagyon száraz bőröm van. A felkaromon, de főleg a lábaimon a legborzasztóbb a helyzet. Hiába kentem eddig bármivel is, sajnos semmi nem használt. A testápolók eredménye pár percig ha tart és a babaolajok sem tesznek csodát, kivéve a Gabi olaját, amit szerencsétlenségemre kivontak a forgalomból. Ezért lepődtem meg annyira, mikor a radírozás után puha, hidratált maradt a bőröm egészen másnapig. Ez valószínűleg a paraffinnak köszönhető, amiért nem vagyok túlságosan oda..
Az illata borzasztó erős. Nem a természetesség hanem a mesterkélt kakaó illat jut róla eszembe. Személy szerint engem nem zavart, mert nem büdös, hanem kifejezetten jó, viszont tényleg lehetne kevésbé harsány. Zuhanyzás után alig lehet érezni.
Az állaga nagyon tetszik. Mikor magamra kenem nem pereg le a fele mint ahogyan az sok radírra jellemző. Szépen hozzátapad a bőrhöz és meglepően jól teszi a dolgát.
Ami nem tetszett az a ragadós, viaszos réteg ami törölközés után is megmaradt. Annyira nem értek hozzá, de felmerül a kérdés hogy hagyja-e lélegezni bőrt és ez káros lehet-e hosszútávon. Kicsit viszont megbékít, hogy valóban puhává tette azt, mint ahogyan azt a csomagolás is ígéri, amit utoljára a Gabis babaolajnál tapasztaltam ( bár annak sem voltak túl jók az összetevői. Pl. Kőolaj származék).
Lustáknak jó hír hogy a "vedőréteg" miatt nem szükséges testápolózni mert a termék önmagában elég a hidratáláshoz.

A paraffin és a pálmaolaj miatt egy csillagot levonok.

Végezetül szeretném megköszönni még egyszer a Krémmániának ezt a lehetőséget!

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém
2018. augusztus 8.

Ennyire még egy arckrémet sem szerettem mint ezt a kis csodát. Gyorsan beszívódik. Nem hagy maga után ragacsos/zsíros érzetet és a pattanások sem jelennek meg sorban tőle :D hipp-hopp rendberakja az arcbőrömet.
Az illata valami isteni. Cruelty-free és vegán is.
Imádom. Azt hiszem megtaláltam a tökéletest 😍