beauty.squirell

Regisztráció dátuma: 2013. április 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. április 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Naomi Goodsir Cuir Velours

Naomi Goodsir Cuir Velours
2013. július 4.

Neroliban betáraztam a "nem tipikus nöi illatokból" (értsd: tigris válogatás) és ebben a csomagban volt ö is. Szeretem az ilyen szokatlan, meghatározhatatlan nemü és ritka illatokat.
A nagy melegben csendesen megbújt a nyakamon, de ahogy a szél feltámadt ö is kiárasztotta magából ezt az elsöre nehéznek tünö, de mégsem tolakodó illatkompoziciót. A bör adja a lényegi elemét, ehhez a rum és a dohány amolyan kisérö. Nekem az illatjegyek alapján "buja barna" becenév jutott eszembe és a folyadék szine is olyan aranyló barna. Nem mondanám, hogy téli vagy nyári illat, inkább jellemhez és temperamentumhoz kell választani. Kb. 5-6 órát birt aztán enyhült az intenzitása és csak közelröl volt érezhetö.

Aveo Olivás Krémszappan

Aveo Olivás Krémszappan
2013. július 4.

Szappanpárti vagyok ami a fürdést/tisztálkodást illeti ezért is próbáltam már ki viszonylag sok gyártót/tipust. Müllerben vettem viszonylag semmi pénzért (120 FT körül) és nem bántam meg.
Remekül habzik, kellemes zöldes-friss illata van (nem olivás inkább vágott füre hasonlit) és selymes, puha bört eredményez, ami nem hámlik, nem száraz tapintású. Nyárra tökéletes.

Lubexyl Szuszpenzió

Lubexyl Szuszpenzió
2013. május 28.

Megkaptam sophieeny-töl, amiért hálám üldözni fogja a kenceföldeken át.
Eddig leginkább LRP és Bioderma valamint natúr (Olivia) szappanokkal próbálkoztam, mert elég egyenetlen az arcböröm felülete és gyakran "puklis" ezen felül bör alatti pattanások ékitik, amikor olyanja van.
Pár órán belül (2-3) kifényesedik (halleluja) amit napközben papirzsepivel itatok fel (na jó, ez nagyon képletes, ennyire nem szörnyü a helyzet).
Szeretek radirozni - bizom benne, hogy hatása is van - de mivel rozaceára is hajlamos a böröm, ezért csinján kell vele bánnom (de akkor kérdezem én, hogyan újul meg a börréteg?)
Nos, már egy hete használom (tudom idö kell neki) és eddig erröl tudok nyilatkozni:
- naponta egyszer használom, 2-3 percig hagyom rajta (és ekkor se mar még)
- olyan üde lesz a böröm töle, azaz nem a becuppantott, extra matt (amit egyes zsirtalanitók okoznak), nem száraz, nem húzódik, nem pirosodik be
- a régi pattik piros helyeit nem emeli ki (nem is gyógyitja, de legalább nem irritálja), azaz az ilyen pörsenésekre is hatásosnak tünik
- kellemesebb rá krémezni (de nem viszem túlzásba)
- nem jelentek meg gyulladások vagy csúnyaságok töle, de még nem merem kijelenteni, hogy a meglevöket avagy a kialakulóban levöket elmulasztja. Update-el jövök (május vége van).

Balzsam Labor Acai&Ginkgo Balm

Balzsam Labor Acai&Ginkgo Balm
2013. április 27.

Mostanság kezdtem az öko/bio/natúr vonallal ismerkedni, ezért kapóra jött a lehetöség egy magas növényi hatóanyagtartalommal (lásd összetevölista elsö 6 eleme) rendelkezö termékcsalád megismerésére.
Barátnőmet is bevontam a véleményezésbe így alább az ő benyomásai is olvashatóak, ime: Eddig leginkább drogériás termékeket használtam illetve a Clinique 3 lépését de az itteni olvasgatások után lelkesen ismerkedek a Balzsam Labor termékeivel.
Ez a balzsam a nevével egyezöen valóban sürübb állagú és "dúsabb", teltebb de könnyen kenhetö és pár használat után beállitható, hogy mennyi az optimális mennyiség, amit be tud szivni a bör.
Reggel-este használom, az illata miatt gyakrabban kenném mert olyan bogyósgyümölcsös-gyógynövényes, kellemes. Hatása: nem okozott kiütést és pattanást (pedig a sheavaj miatt aggódtam) ugyanakkor a pórusaimra jó hatással volt, egységesebb lett a böröm tónusa és "ellenállóbb" a kipirosodással (enyhe rozacea) szemben. Hidratál és táplál.
Az üvege sötét szinü (valószinüleg a hatóanyagok igy jobban megörzik pozitiv tulajdonságaikat), semmi csili-vili (pozitiv) 100ml van benne ami nagyon-nagyon sokáig elég lesz.

Balzsam Labor Calendula Balm

Balzsam Labor Calendula Balm
2013. április 22.

Az Olivia iszapos szappan száritó hatása után a Balzsam Labor Zöldteá-s krémjét használom, de a sebekre direktben ezt kenem, mert köztudott, hogy a körömvirág hámositó, regeneráló tulajdonságú. Pici (14ml), sötét üvegben van, sürü, tömény állagú a krém és habár az összetevök között szerepel a parfüm, mégis inkább gyógynövényt lehet érezni benne. Méz, körömvirág, olíva- és szójaolaj, sheavaj ami segitenek a bör regenerálásában.
Teljes arckrémnem nem használnám, hiszen annál értékesebb és töményebb, hogy ezzel kencézzem magam, de helyi sebgyógyitásra kiváló. Az éjszaka alatt hámositja a sebeket.

Balzsam Labor Rosemary Balm

Balzsam Labor Rosemary Balm
2013. április 22.

Mostanság kezdtem az öko/bio/natúr vonallal ismerkedni, ezért kapóra jött a lehetöség egy magas növényi hatóanyagtartalommal (lásd összetevölista 2-4. eleme) rendelkezö termékcsalád megismerésére.
Ez a balzsam a nevével egyezöen valóban sürübb állagú és "dúsabb", teltebb de könnyen kenhetö, nagyon örültem a tökmagolajnak az összetevök között. Helyileg elöforduló kipirosodásokra, vagy pattanás utáni sebekre használom illetve úgy vettem észre, hogy a régi patik után maradó piros foltoka is hatásos.
Mint a másik 2 általam kipróbált termék, ez sem okozott kiütést és pattanást (pedig a sheavaj miatt aggódtam) és a börszövetnövekedésre (hegesedésre) jó hatással volt.
Az üvege sötét szinü (valószinüleg a hatóanyagok igy jobban megörzik pozitiv tulajdonságaikat), semmi csili-vili (pozitiv) 14ml van benne ami az ilyen alkalmi, lokális használatra ideális és befér a táskába is.

Olivia Szappan Holt-tengeri Iszappal

Olivia Szappan Holt-tengeri Iszappal
2013. április 22.

Már régen megvásároltam, de csak most került sorra a sok "ezt még kipróbálom" szappan után. Bizakodtam és tudat alatt éreztem, hogy az én kis nyavalyás, mélyen ülö pattanásokkal tarkitott (és sebesedö) arcomra ö lesz a megfelelö. Elötte Aveo-s provansz-i füszerest valamint Olivia uborkásat használtam, de egyik sem hatott ezekre a kis "csodákra". A provanszi radirozta, de túl erösek a szemcsék igy felsértette a böröm, az uborkás pedig nesze semmi fogd meg jól (még csak nem is száritot). Na de ez!!!
3x használtam eddig leginkább esténként és a kissé iszapos szaga ellenére (vagy épp ezért) remek volt. Beszappanozom az arcom, de nem mosom le, hanem hagyom kicsit megszáradni majd vizzel felhabositom és megint egy kicsit fenthagyom. Utána lemosom és kötelezö a kényeztetö hidratálás (jelenleg a Balzsam Labor Zöldteás krémjét használom).
Egyenletesebb a börképem, patik vannak, de szépen gyógyulgatnak és száradnak. Az elhalt hámsejteket nem vettem észre, de biztos az is kell a teljes javuláshoz :) Ajánlom.

Balzsam Labor Geen Tea Balm

Balzsam Labor Geen Tea Balm
2013. április 17.

Mostanság kezdtem az öko/bio/natúr vonallal ismerkedni, ezért kapóra jött a lehetöség egy magas növényi hatóanyagtartalommal rendelkezö termékcsalád megismerésére.
Felváltva használom az akai-gingko-val, ennek értelemszerüen zöld a szine, de hasonlóan (gyógy)növényes illata van.
Hatása: nem okozott kiütést és pattanást (pedig a sheavaj miatt aggódtam) ugyanakkor a pórusaimra jó hatással volt, egységesebb lett a böröm tónusa és "ellenállóbb". A benne levö sütötök és méz megfelelöen hidratál és táplál, ugyanakkor nem zsirositja a börömet.
Sminkelni lehet rá, nem csomósodik össze, de megfelelöen kell "beállitani" a ´balzsam mennyiségét, mert fényesedést hagy maga után.