Bettiiyy

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

May Island Arbutin Real Essence Mask Pack

May Island Arbutin Real Essence Mask Pack
2020. március 27.

Bevallom őszintén önmagában még nem próbáltam ki a maszkot, ugyanis az a remek ötletem támadt, hogy mi lenne, ha rádolgoznék a Foreo UFO-jával?
Remek ötlet volt, mert sokkal puhább bőrt kaptam, és szebb bőrképet, de szerintem a maszk amúgy is hozta volna, csak így még látványosabb volt.
Tele van esszenciával, bőven jut későbbre is, a maszk is jól át van vele itatva. A maszk anyaga erős, picit nagy a homlokomra, de az árához képest jó a minősége - persze, próbáltam már ennél ezerszer puhább és jobb maszkokat is.
Ami viszont nem tetszik sajnos, és ez súlyos csillagokat ér, hogy az INCI eléjén ott virít az alkohol, ami nálam reggelre két-három napig tartó felületi pattanásokat eredményezett. Ez alkoholos terméknél mindig így van sajnos, eddig csak a Narüko fényvédőjénél nem tapasztaltam ilyet.
Akinek bírja a bőre az alkoholt, annak biztosan tetszeni fog, mert jó áron beszerezhető, de aki pattanásra hajlamos vagy száraz a bőre, az nem igazán fogja szeretni szerintem.

Foreo UFO Mini Okosmaszk Arckezelő Készülék

Foreo UFO Mini Okosmaszk Arckezelő Készülék
2020. március 26.

Anyámnak megmutattam a Luna mini 3-at, és annyira megtetszett neki, hogy ő is akart rögtön egyet, de mivel videókon megnéztük az UFO-t is, ezért ez is nagyon tetszett neki. Még télen volt egy olyan akció a Foreonál, hogy a Luna mini 2-vel lehetett díszdobozban megvenni az UFO-t, és eléggé megérte, úgyhogy rögtön be is szerezte.
Ezt az UFO-t én még csak az éjszakai maszkjukkal próbáltam ki, de nagyon tetszett. Könnyű kezelni az app-ot, tetszik, hogy kezelés közben mindig mutatja, mit kell csinálni. A fényterápia és a melegítés a kedvencem, a pulzálás igazából engem eléggé hidegen hagy, de nem panaszkodom. :)
Bevallom, az árát picit sokallom, mert talán annyival tud többet a mininél, hogy hűt is. Meg talán egy picit nagyobb? De nem vagyok biztos benne, mert nem hasonlítottam össze a kettőt úgy, hogy egymás mellett vannak. Viszont ugyanaz a maszk kell mind a kettőhöz, úgyhogy nem is nagy a különbség, meg a kezelendő felület ugyanakkora szerintem.
Ohmybrush facebook csoportjába tettem fel a kezelés előtti-utáni képeket, szerintem magukért beszélnek. Puha, tiszta, üde, nyugodt, ragyogó arcbőrt kaptam, és sokkal szebb bőrképet. Ha nem tudnám, hogy van mini változat, azt mondanám mindenképpen megéri. Így is jó vételnek tartom, de én magamnak a minit vettem meg - igaz, nekem már volt Lunám. Az az igazság, hogy anyámnak sokkal jobb vétel volt így díszdobozban, hiszen külön-külön a Lunát és UFO-t - még akkor se, ha minit vesz - nem kapta volna meg ennyiért. Úgyhogy ha ilyen dupla akció van, igenis megéri megvenni az UFO-t, de ha csak önmagában kell megvásárolni - kivéve ha nem a hűsítés miatt veszed-, szerintem sokkal gazdaságosabb a mini.

Ample:N Ceramide Shot Barrier Sun Care SPF50+ PA++++

Ample:N Ceramide Shot Barrier Sun Care SPF50+ PA++++
2020. március 5.

Nagyon vártam már ezt a fényvédőt, mert mostanában nagyon szereti a bőröm a keramidos dolgokat, és az INCI-jével sem volt bajom.
Sajnos a tubus csak 40 ml-es, de úgy tudom, az új fényvédőknél Koreában erre lehet mostantól számítani. Szomorú, mert az ára olyan, mintha 50 ml-es lenne.
Úgy tudom, ez fizika fényvédő, amiket én annyira nem szeretek, mert állandóan attól félek, hogy lekenem magamról. :)
Könnyen kinyomható a tubusból, jól szabályozható, mennyire van szükségünk. Kellemes állagú, fehér krém, enyhe mentolos illattal, amit kellemesnek találok. (Érdekes, mert az INCI-ben nem találom azt az illatot, amit érzek.) Jól kenhető, minimális fehér réteget hagy, de azt is könnyen beszívja kis idővel a bőr. Amivel nem tudok megbarátkozni, hogy a szemhéjamban megül, és egész nap ki kell ütögetni onnan a fényvédőt, mert folyamatosan visszaül a krém abba a részbe.
Fényes bőrt kapunk, én mondjuk szeretem, ha csillog az arcom, de van, akinek sok lesz, de le lehet púderezni. Nap végére viszont nekem a homlokomnál nagyon fénylik, és az is igaz, hogy már mindenhol sokkal jobban csillogok, mint felkenésnél. (Néha már én is azt érzem, sok.)
Télen érdemesebb szerintem viselni, mert... nem is azt a szót használnám, hogy kifejezetten testes fényvédő... de mindenképpen ápolja a bőrt, és nagyon védi. Egy szeles, csípős téli napon szerintem remek választás, de azért, mert ennyire táplálónak érzem - a bőröm télen simán elbírja krém nélkül, annyira védi- nyárra és jobb időre szerintem nem az igazi. (De lehet alá krémet kenni, mert nagyon jó barátok, és az alapozóval, BB krémmel se kukacoskodik.)
Örülök, hogy kipróbálhattam, mert jó kis fényvédőnek érzem, de én nem érzem magam biztonságban a fizikai fényvédőkben. Szerencsére nem meszel, csak minimálisan, ha sokat kenek fel (inkább két rétegben), de sajnos vannak hátrányai is, de téli időszakban szerintem mindenképpen jó választás lehet annak, aki kifejezetten fizikai fényvédőt keres. (Még mindig nem tudom 100%-ra, hogy az-e, de úgy gondolom.)
Négy és három csillag között gondolkodok, de inkább három csillag teteje.

Balea Silky Diamond Tusfürdő

Balea Silky Diamond Tusfürdő
2020. február 19.

Hogy ennek milyen finom illata van! Amikor megvettem, akkor is kellemesnek találtam, de csak a fürdőszobában esett le, hogy ez aztán karamell. Nyam-nyam-nyam. :)
Jól habzik, jól tisztít, nem szárít, nem irritál, ár-érték arányban nagyon megéri. Hozza a szokásos Balea tusfürdő minőséget.

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil
2020. február 10.

Ez az első olajos lemosóm, így nincs összehasonlítási alapom.
Nem mindig használom, hiszen valamelyik fényvédőhöz nem kell olajos lemosó, de amikor kell használni, nagyon szeretem. A sminket is maradáktalanul leszedi, igaz, a szememet előtte mindig letisztítom micellás vízzel is. Kellemes elmasszírozni, és nem nyüstölöm az arcomat sem közben.
Kicsit folyékony, olyan pont kellemesen, és külön tetszik, hogy miután lemosom, nem hagy olajos érzetet. (Ez nem azt jelenti, hogy nincs szükség habzó vagy másfajta lemosóra.) Viszont nagyon tetszik, hogy a víz mindig picit, alig észrevehetően kékes-lilás-fehér, ahogy mosom le az arcomról.
Gyengéd, nem irritál (a szememet se), mintha lenne valamilyen illata, de nem vagyok benne teljesen biztos. Nem kell belőle sok, sokáig elég, nagyon pénztárcabarát már az ára miatt is.

Etude House Proof 10 Eye Primer

Etude House Proof 10 Eye Primer
2020. február 7.

Én is beállok a sorba, igaz, nekem ez az első primerem, de nem hiszem, hogy tovább fogok kísérletezni.
Aranyos az üvegcséje, nem kell belőle sok, úgyhogy sokáig elég lesz, ráadásul nagyon olcsó is.
Fogalmam sincs, milyen állagúnak kell lennie egy primernek, de könnyen kenhető, nekem az elején picit beleül felvitelnél a rejtett szemhéjamba, amikor egy picit hagyom "száradni", de kilapogatom, és tökéletes.
A színek szépek, élénkek rajta, és nagyon tartósak. Nekem több, mint 12 óra után sem moccant el a sminkem, olyan 14 órában már éppen csak kezdett megülni a szemhéjamnál egy csíkban, de ennyi.
Mivel nem nagyon sminkelek - vagyis most kóstoltam bele, de hétköznapokon nem igazán szoktam-, ezért nekem nem is kell ennél több, ráadásul nagyon ritka, hogy ilyen sokáig fent van rajtam egy smink. Úgyhogy nekem tökéletes. A vízállóságának nem tudom, mi a lényege, de micellás vízzel, olajos-, majd habzó lemosóval leszedem, és tökéletes.

Some By Mi Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask

Some By Mi Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask
2020. február 6.

Lassan elfogy az első tégely, ami kb. másfél-két hónapra volt elegendő, úgyhogy úgy érzem, valamennyire már átfogó képet kaptam erről a termékről.
Az első és a legnagyobb fájdalmam: nem kaptam spatulát mellé. Borzasztó.
Nekem nagyon tetszik, nagyon aranyos kis tégelye van, tetszik a rikító citromsárga szín is a polcomon. Kicsit citromos vagy valami citrusféle-citrom illata van. Nagyon kellemes, frissítő, üdítő, pedig utálok mindent, ami illatos, de mivel az első összetevő valami citrusos kivonat, ezért nincs most egy szavam sem.
Alkohol-, szilikon-, parabén- és szulfátmentes, ami még szimpatikusabbá teszi a terméket.
Amióta megjelent a Tiam B3 ampullája, nagyjából azóta használok külön niát, így nem is vártam nagy csodákat, igaz, amikor ezt a maszkot használom, nem használok külön még niacinamidet, mert az INCI harmadik helyén is nia van. Nem mondom, hogy nem látom a változást, mert valamennyire valóban segít a foltokon a termék, de mivel rendszeresen eddig is használtam niát, így sok újat nem tudott mutatni, meg nagy csodát sem tenni a foltokkal (hiszen, amit lehetett, azt már előtte megtette a Tiam). :) Viszont nagyon puha és üde bőrképet kaptam a használat után, hidratálgat is, de akinek extra hidratálásra van szüksége, az nem ettől a terméktől fogja megkapni.
Sajnos sikerült egy szörnyű időszakban kipróbálnom, ugyanis a bőröm teljesen kirügyezett az utóbbi időben, most kezd szépen visszaállni az eredeti állapotába, így jó másfél hónap után. (Nem, nem ez irritálta a bőrömet, hanem a laktózérzékenység, ami még jobban előbújt a rettenetesen sok szaloncukor felzabálásától.)
Az állaga is nagyon izgalmas volt nekem, ugyanis még sosem volt ilyen "folyékonyabb", könnyedebb éjszakai maszkom, mint ez. Nagyon kicsit "vizes" formula, nem ez a tömör, tömény gyönyör. Nagyon kevés is elég belőle pontosan ezért, mert úgy terül szét a bőrön, mint a víz. Egy ideig hagy egy csillogó réteget, de szerintem elég hamar beszívja a bőr - pláne, ha azt vesszük, hogy ez egy éjszakai maszk. Citromsárga ennek is a színe. :D
Nem irritál, nem okoz pattanásokat, bár az elején rá gyanakodtam, nem a féktelen szaloncukorzabálásomra. :D
Mindenesetre nagyon megszerettem, gyanús, hogy újraveszem, igaz, sok mindent ki akarok még próbálni, és öt éjszakai krém várakozik még rám a polcomon, de biztos vagyok még benne, hogy látjuk egymást. Nagyon élveztem használni, igaz, volt már sokkal látványosabb hatású éjszakai maszkom, valamiért mégis a kedvencem lett, pedig úgy nem tudok róla áradozni, és nem is volt nagyon látványos. Éppen ezért is vagyok gondban, hogy öt csillag vagy négy csillag. :D

Ui.: Csak hat hónapig lehet felbontás után használni! Ezt figyeljétek, mert szerintem más termékekhez képest, viszonylag kevés idő, igaz, hamar el lehet használni. :)

Aromatica Rosemary Scalp Scrub

Aromatica Rosemary Scalp Scrub
2020. február 5.

A férjemnek vettem a szeborreás fejbőrére, és nagy reményekkel nem voltam, de úgy gondoltam, ha minden hajmosás előtt használja, igenis szeretni fogja. Nos, azóta én is ki-kipróbálgattam, csentem, lopogattam belőle.
Nagy kiszerelés, szerintem olyan hú, de sokáig nem elég, de azért egy ideig elég lesz, igaz, nagyon gazdaságosnak nem mondanám, mert kell belőle bőven és a közepes közötti mennyiség. (Viszont szerencsére elég jó áron be lehet szerezni. Én 10 $-ért vettem, és a Jolse-n sokszor le van akciózva.) Én pici kis gömböket nyomogatok a kezembe, és azokat dolgozom bele a fejbőrömbe vagy a férjemébe (mert neki is én csinálom), addig masszírozom, míg már nem tudom még nagyobb felületen elteríteni az anyagot. Utána újabb ilyen kis gömböcöt veszek ki, és kezdem az egészet elölről. Egy fejre szerintem 5-7 gömböc kell, hogy mindenhova elérjen. Hosszú hajra kicsit macerásabb, de egy kis haj arrébb tűzéssel nagyon szépen meg lehet oldani a problémát.
Nekem nagyon tetszik az illata, kellemes, inkább a rozmaring a domináns, mentolos, de valamiért az eukaliptuszt is érzem, pedig nincs ok erre. Kellemesen hűsít, és különösen szeretem az illata miatt, mivel mostanában az asztmám tetőzik, állandóan be vagyok fulladva, és ha ezt felkenem a fejemre vagy a férjemére, ahogy belélegzem, elmúlik a fulladás. És szuper fejfájásra is. :)
Nekem nem korpás a fejbőröm, de így is nagyon szeretem, viszont a férjem fejbőrét gyönyörűen le tudom ezzel vakarni egy kis masszírozással. Szép lesz utána a fejbőre, és jó pár napig nincs is vele baja. Amikor újra előjön a szeborreája már nem olyan gyorsan, és nem annyira erősen, igaz, megszüntetni ezt sosem fogja, de nem is vártuk tőle. Ettől függetlenül a férjem is szereti.
Szerintem jól teljesít, venni fogok még belőle, mert jó vele relaxálni, szinten tartja a férjem problémás fejbőrét, szeretem az illatát, és jó kis terméknek tartom, igaz, csodát nem kell várni tőle. De segíteni, segít, és nagyon szép az INCI.

Isntree Ceramide Deep Moisture Cream Mask

Isntree Ceramide Deep Moisture Cream Mask
2020. február 4.

Sokat szemeztem az Isntree maszkokkal, de pont a keramidos volt az, amelyikkel azért annyira mégsem, meg mindig letettem róla, mikor megláttam az árukat. Nagyon drágának találom, igaz egy-egy akciót, ha sikerül kifogni, annyira talán nem vészes. Én most egy öt darabos csomagot tudtam így beszerezni, amiből egyet el is ajándékoztam az anyukámnak, aki teljesen el volt ájulva tőle. Azt mondta, soha nem volt még ilyen jó maszkja, pedig aztán neki is van bőrápolós előélete. :D
A fátyolmaszk nagyon finom, puha, erős anyagú maszk, és kell is neki a "tartás" ugyanis nem esszenciával van átitatva, hanem krémmel, mégpedig rettenetesen sokkal. Tényleg nem sajnálják. Nekem ez az első krémes maszkom, valahogy mindig az esszenciásakat fogtam ki, így különösen nagyon élveztem. Nagyon krémes, nagyon selymes, és extra luxus érzés, mikor rajtam van.
Nagyon szépen hidratál, feltölti a bőrt, csak ámultam és bámultam, de a bőrömön lévő sebecskéket, pattanásokat úgy eltüntette, regenerálta, mintha nem is lettek volna. Sose láttam még ilyet, rögtön be is szereztem egy keramidos ampullát és egy fényvédőt is, ha ennyire nagyon tud a bőrömön ez az összetevő.
Sajnálom, hogy az Isntree termékcsaládjában nincs keramidos vonal - legalább is nem tudok róla-, mert biztosan felvásárolnám az egészet. Ez egy csodaszer!
Nagyon tetszik, hogy rengeteg krém maradt még a tasakban, így kiszedtem az egészet, tégelybe raktam, és már másfél hete esténként ezzel kenegetem az arcomat az éjszakai maszk előtt. Még így is látványos a hatása, pedig csak tényleg egy vékony réteget kenek fel.
Akármilyen drágának tűnik, higgyétek el, nagyon megéri az árát, ne sajnáljátok rá a pénzt, szerintem minden bőrtípus szeretni fogja, a vízhiányos különösen.

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus
2020. február 3.

Nagy rajongója vagyok mindennek, ami Isntree, mert eddig még nem csalódtam bennük, éppen ezért, ahogy megjelent az új tonikjuk, muszáj voltam megvenni ezt is. Úgy gondolom, hogy már eleget használtam, hogy véleményt tudjak róla mondani.
Az összetevőlistát összevetve az eredeti hialuronsavas tonikjukkal, azért ebben jóval több minden van, tele van szuper dolgokkal, több hialuronsav, több növény kivonata, gyulladáscsökkentők, béta-glükán is maradt benne, mint az előzőben, de a kollagént nem látom.
Állagra ugyanolyan, mint a másik verzió, kissé testesebb, sűrűbb, "hialuronsavasabb" tonik. Hamar beszívja a bőr, jól eloszlatható. És a hatása is szinte ugyanaz, mint a másiké. Szépen hidratál, picit nyugtatja a bőrt, üde, friss, ragyogó bőrképet kapunk utána.
Ugyanúgy az egyik kedvenc tonikom, mint az elődje, de ez egy kissé drágább. Igaz, sokszor van akció, és úgy jobban megéri, de az árán és az összetevőkön kívül, a hatásában én nem igazán érzek különbséget. Szinte ugyanazt tudja, ugyanazt az eredményt nyújtja, mint az eredetije. (Éppen ezért, lehet vissza fogok térni a másik verzióra.)
A Tiam C-vitamin porát szoktam belekeverni reggelente, és igyekszek mindig egy kicsit elárasztani párával a fürdőszobát. :)
Öt csillagnak öt csillag, de az eredeti hialuronsavas tonikja is szerintem ugyanezt tudja, és olcsóbban.