Bettiiyy

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Missha Safe Block RX Cover Tone Up Fényvédő SPF50+ PA++++

Missha Safe Block RX Cover Tone Up Fényvédő SPF50+ PA++++
2022. április 21.

Nagyon nagy reményekkel voltam, mivel a Misshában eddig sose csalódtam.
Az én bőröm 21-es, de kinyomva sokkal sötétebbnek éreztem, inkább egy 22-es, 23-as közötti árnyalatnak. Ez egészen a felkenésig furcsa, a bőrön szétkenve ugyanis kivilágosodik, kissé szürkés érzetű bőrképet ad, majd öt perc múlva nagyon szépen idomul az arcszínhez. Messziről nagyon szép, egységes, tiszta bőrképet ad. Tényleg vetekedik egy gyengébb fedésű alapozóval, vagy egy BB krémmel.
Az állaga nagyon könnyed, szépen terül, nagyon jól kenhető, éppen ezért figyelni kell, hogy a megfelelő mennyiséget vigyük fel a bőrre. Nem hagy zavaró érzetet, nagyon kellemes viselni.
Pár óra múlva a kombinált bőröm minden szeglete csillogni kezdett. Én szeretem is ha csillog, de ez már pont feszegeti a határaimat. Ha nem megyek sehova, csak munkába, nem igényel púdert, de ha lenne valamilyen esemény, azért tennék fel.
Sajnos órákkal a felkenés után kicsit beleül a pórusokba, és a szárazabb bőrrészeket, hibákat, gyógyuló részeket még jobban kiemeli. Ez csak akkor látszódik, ha közelebb megyek a tükörhöz, de engem nagyon zavar.
Azoknak inkább ajánlanám, akiknek pigmentfoltjaik vannak, de komolyabb bőrhibáik nincsenek.
Nagyon könnyed fényvédő, messzebbről nagyon szép fedést ad, és szerintem másnak szuperül beválhat, de sajnos az én bőrömnek nem megfelelő. Úgy gondolom, nyárra kifejezetten ideális lehet.
Mivel már megtaláltam a tökéletes fényvédőt, azt mondom, nem veszem újra. Ha nem találtam volna meg, lehet, eljátszanék a gondolattal, ha éppen nem találok semmit. Most, mindent összevetve semlegesnek érzem, bár bevallom, többet vártam. Nem is jó nekem, de nem is rossz.

Frissítés: Sajnos még jobban le kell pontoznom. Nem tudom megszeretni. Nagyon erős alapozó érzetet hagy a bőrömön (ezért igazán leheletvékony rétegben néz ki jól), ezért nem tudom azt a mennyiséget felvinni, amit igazán szeretnék fényvédőből. Újrakenni pedig lehetetlen. Nap végére csúnyán beleül pórusokba, és jelenleg most hiába nincs pattanás, sem hámló rész a bőrömön, akkor is beleül. Feszül a bőröm pár óra után a szemkörnyéken, halántéknál, orca részen. Már próbáltam mindenhogy, cserélgettem más termékkel, de határozottan mindig akkor feszül a bőröm, amikor ez van rajtam. Pedig rétegzős a reggeli rutinom is (toner, esszencia, szérum, krém), nincs kiszáradva a bőröm, és mégis. Nem tudom megszeretni.

Alverde Vitamin Sonnenmilch Bio-Mandarine SPF30

Alverde Vitamin Sonnenmilch Bio-Mandarine SPF30
2020. szeptember 18.

Első használat után írom a véleményemet, de nem hiszem, hogy sokat fog változni. Ha mégis, úgyis bővíteni fogom.
Egyikőtök írta, hogy alkohol van a termékben. Én direkt azért vettem le ezt a polcról, mert nem láttam az INCI-jében alkoholt, és nagyjából az összetevőlistával is elégedett voltam. Igaz, nem olvastam el előtte itt a véleményeket, és a saját tudásomra hagyatkoztam. Lehet, hogy félrenéztem valamit?
Egy sárgás színű, nehezen kenhető, tömény krémről van szó, ami elsőre nem is tűnik annyira sűrűnek, egészen addig, míg szét nem szeretnéd oszlatni a bőrödön. Mindenhova odaragad, ha nem kened szét rendesen, úgy szárad rád, nehezen issza be a bőr, foltot hagy és csíkot, ha egy icipicit figyelmetlen vagy, de ha nagyon próbálkozol, akkor is. Elég kiszámíthatatlan elsőre, mekkora mennyiséget kell elkenni, mert sokkal kevesebb szükséges, mint amennyinek tűnik. Amihez hozzáérsz, mindenen foltot hagy, bár nekem a ruhámat nem fogta be. Viszont én sem tudtam elsőre lemosni a bőrömről, egyes helyeken kétszer kellett tusfürdőznöm.
Jól véd, ha megszárad, utána nincs vele gond, bár hagy egy zsírosabb, olajosabb érzetet a bőrön, de egész jól hidratál.
Nekem nem tetszik a szaga, tömény, fullasztó és az olcsó mandarinra emlékeztet, viszont az INCI-je tényleg nem rossz.
Nem lesz a kedvencem, de direkt a kora tavaszi-késő őszi időszakra vettem a kézfejemre, karomra és a mellkasomra, ha valami kilógna a ruhából. Nem vagyok biztos benne, hogy az egész tubust el fogom használni, de igyekszem majd, az arcomra és a nyakamra pedig úgyis mást használok.
Sajnos a boltban, ahol vettem, ez volt az egyetlen normálisabb összetevőlistás naptej, a többi INCI-je igazán ronda volt, és figyelembe kell venni, hogy rendkívül kedvező az ára, ezért adok három csillagot neki.

Narüko Hialuronsavas Hidratáló Fényvédő SPF50

Narüko Hialuronsavas Hidratáló Fényvédő SPF50
2020. május 15.

Bevallom, úgy vettem meg, hogy rá sem néztem az INCI-re. A peptides verziójából indultam ki, mert az nagyon tetszett, az egyik kedvenc fényvédőm lett. Sajnos ez a fényvédő messze nem hozza a várakozásaimat.
Nagyon kellemes állagú, könnyen kenhető, jól felszívódó fényvédő. Könnyű vele felkenni a szükséges mennyiséget. Kissé csillogóbb bőrt kapunk, de még messze nem zavaróan fényest, kis idő múlva ez a csillogás is enyhül. Szépen hidratál, legalábbis látszólag.
Sajnos tele van alkohollal, ami rögtön látszott is a bőrömön, ugyanis eszméletlen módon tele lettem vörös pattanással, ahogy elkezdtem használni. Először azt hittem, azért mert nagylány leszek, de az esti rutinommal minden este nagyjából sikerült helyreraknom reggelre a pofimat, de reggeli felkenés után nap közepére megint tiszta irritált lett a bőröm. Úgyhogy másfél hét után meguntam, előkerestem a dobozát, és ott virított az alkohol az INCI elején. Megnéztem itt is, itt is azt írja az INCI, hogy tocsog az alkoholban, úgyhogy könnyes búcsút vettünk egymástól.
Ma már másik fényvédőt használok, teljesen más most a pofim. A pattanások helyei ott vannak még, de nem irritált a bőröm, és nyugodtnak tűnik, ezerszer másképp néz ki a tegnapi nappali bőrömhöz képest. (Bevallom, szomorú vagyok, mert végre sikerült helyreraknom a bőrömet, nem volt rajta semmi komolyabb, csak egy enyhe, nagyon régi, halvány pigmentfolt, erre most újra tele lettem pattanással.)
Fájó szívvel, de le kell pontoznom, pedig nagyon szerettem volna szeretni. Akinek pattanásokat okoz az alkohol, érzékeny a bőrük, azoknak nem ajánlom. (Jó, én igazából az alkoholos dolgokat senkinek sem ajánlom. :D )
Fél évig őrzi meg a szavatosságát felbontás után, erre figyeljetek. :)

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50
2020. május 14.

Most volt rajtam először, úgyhogy még mindenképpen jövök frissíteni, ha tapasztalok változást.
Nagyon szép, kis igényes csomagolása van, felrázáskor hallom a kis golyót a tubusban, ahogy keveri össze a krémet.
Azt hittem - annyira mondta mindenki-, hogy nagyon folyékony lesz, én már szinte egy víz állagú dologra készültem, de a többi fényvédőnél egy picivel hígabb. Nekem tetszett így is a textúrája, mert legalább könnyen kenhető, jól oszlatható, én pedig részenként szeretem kinyomni a naptejet. (Először egy kisebb gombócot az egyik arcra, másikra, szem alá, másik szem alá... stb. )
Szeretem, ha a reggeli rutinom mehet a maga dolgán, úgyhogy volt rendesen arctisztítás, tonik, esszencia, szérum, illetve van egy nappali, lágy krémem, amit a T-vonal kihagyásával kenek még a fényvédő alá, de ma ezt egy nehezebb centellás krémre cseréltem, és a T-vonalat is bekentem vele. Úgyhogy vártam, hogy nehezen szívódik be a fényvédő, és hogy én leszek a munkahelyen a diszkógömb, de kb. tíz perc alatt úgy megszáradtam, mintha nem lenne rajtam semmi. Szép "matt" lett a pofim. Olyan érzetet hagy, mintha tényleg nem lenne rajtam fényvédő.
Eddig nem irritált, nem csíp a szememnél sem - pedig eddig egyetlen kivételével az összes fényvédő csípett már.
Én úgy vettem észre, mintha egy enyhe üde fényt adna a bőrömnek. De lehet, hogy képzelődök?
Sajnálom viszont, hogy ennyi szilikon van benne, mert nem szeretek ilyen termékeket használni, csak nem érkezett meg a fényvédőm, így gyorsan rendeltem egyet, ami itthon is elérhető és a legszimpatikusabb. Ráadásul tele van peptidekkel.
Úgyhogy eddig tetszik ez a kis fényvédő, szerintem a sminket is remekül bírja. Ha nem így lenne, mindenképp beszámolok róla.

Frissítés: Túléltünk együtt egy nyaralást, egy hosszabb sminkelős hetet szintén nagy melegben, egy telelést, termálfürdőt, így úgy érzem, tudok már nyilatkozni teljes mértékben a fényvédőről.
Nagyon szépen megmarad rajta a smink, nem folyik el, nem csillan át a bőrömön. Szépen matt marad végig, ha van púder, ha nincs.
Sokkal jobban szeretem, mint a hialuronsavas verzióját, attól valamiért teljesen pattanásos leszek (attól a fránya alkoholtól, amivel az egészet elrontották), pedig az is nagyon szép finisht ad.
Sajnos, ha a szemembe véletlen belekenem, csíp, de melyik kémiai fényvédő nem?
Jól bírja a tengerparti klímát is, szépen véd, még mindig hulla fehérségű vagyok a képeken, úgyhogy mindenféleképpen marad az öt csillag.

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Cream

Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Cream
2020. május 11.

Egy mintát kaptam belőle, nekem a sötét dobozos (intense) van meg - amit nagyon szeretek.
Ez is egy kellemes krémnek tűnik, bár az én ízlésemnek kicsit sok, valamiért nagyon érzem rajta a szilikont, olyan fullasztó érzést okoz. Nekem elég csillogó bőrt is adott, ebből is látszik, hogy a három krém közül, nem ez a nekem való.
Könnyen kenhető, nem kell belőle sok, így egy tégely sokáig elég lehet - amúgy akkorák hogy csak na!
Úgy érzem, hidratálgat, de egy használattal, rétegzős rutinban így elég nehéz megmondani.

Purito Centella Green Level Recovery Cream

Purito Centella Green Level Recovery Cream
2020. május 8.

Egy darab mintát kaptam belőle, és tegnap este nem bírtam magammal, neki estem két-három ragyának. Utána persze a bűntudat. Gondoltam, majd a c-vitamin, artemisia és a centella lenyugtatja a pofimat. Az előző kettőt minden este használom, így tudom, milyen eredményeket lehet velük elérni (nagyon jókat), de azért ez a kis krém is nagyon szuper.
Könnyen kenhető állaga van, könnyed krém, szépen hidratál, és nyugtatja a bőrt. (Én tudtam volna belőle többet is használni, de sajnos ennyi volt csak a mintában, így a nyakamra nem jutott. Igaz, vastagabban kentem kicsit a bal orcámat, ahol megkínoztam a bőrömet.)
Igazából ennyit tudok róla csak mondani. Szép az INCI, jól hidratál és nyugtat. Észben fogom tartani, mert nem rossz krém így elsőre.

doTERRA OnGuard Habzó Kézmosó

doTERRA OnGuard Habzó Kézmosó
2020. május 7.

Anyáméknál ilyen van, és bevallom nem kötnek az illatához jó emlékek, de mégis nagyon megszerettem, mindig ehhez nyúlok, pedig van ott más kézmosó is kitéve. Jól tisztít, habzik, és nem szárítja ki a bőrömet. Nekik pumpás kiszerelés van, ami nekem jobban tetszik, mert higiénikusabbnak, és egyszerűbbnek gondolom.

Balea Arc és Bikinivonal Gyantacsíkok

Balea Arc és Bikinivonal Gyantacsíkok
2020. május 4.

Régóta használom, nem irritál, nem tépi fel a bőrt. Hatékonyan dolgozik egy húzással is - nem kell átmenni többször rajta- az ára kedvező, nekem egy dobozzal sokáig elég. Hamar "felmelegíthető", olajjal vagy a hozzá adott kendővel a maradék gyanta gyorsan eltávolítható, ha maradna a bőrön.

Some By Mi True Cica Mineral 100 Calming Sunscreen SPF50+ / PA++++

Some By Mi True Cica Mineral 100 Calming Sunscreen SPF50+ / PA++++
2020. április 29.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a fényvédővel kapcsolatban, ami mindössze csupán annak szól, hogy valamiért nem szeretem a fizikai fényvédőket. :)
Meglepően kellemes állagú, könnyen elkenhető fényvédő, gyorsan beszívódik, abszolút semmilyen fehér réteget nem hagy. Ilyen fizikai fényvédővel még soha nem nem találkoztam. Kicsit az elején leheletnyit hűsít, de nagyon rövid ideig, és egyáltalán nem irritál, és a szemet sem csípi. Kellemes, mintha nem lenne semmi rajtam.
Jól véd a napsugárzás ellen. Volt, hogy egész nap kint voltam a kertben, persze, kentem magamra, mint egy nem normális, de nem is történt semmi a bőrömmel, pedig égetett a nap. :)
Nekem egy hatalmas bajom van vele, akármilyen krémet teszek alá, az elején nem látszódik, de rövid idő múlva enyhén kukacoskodik. Nem látványosan, de én látom, és zavar. Eddig akármit próbáltam, mindennel ezt csinálta. Viszont ha esszenciát használok, és utána fényvédő, semmi baja. Ilyenkor ha ráteszek egy alapozót (ez a neve, de egyáltalán nem az, inkább BB krém szerintem) gyönyörűen elvannak, egyáltalán nem lesz kukacos.
Egy bajom van még, habár hatalmas a tubusa, mégis hamarabb elfogyott, mint vártam.
De tény: ez eddig a legjobb fizikai fényvédő, amit valaha próbáltam. Nagyon eltalálták, le a kalappal. (Ami miatt valószínűleg nem valószínű, hogy megveszem, az az, hogy nem szeretem a fizikai fényvédőket.)

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló
2020. április 28.

Olyan testápolót kerestem, amiben nincs alkohol, és be kell vallanom, a hazai piacon nem is annyira egyszerű a helyzet, hogy még elérhető árkategóriában is legyen. Azért esett inkább a választásom erre a márkára, mert a naptejüket is szinte az év 365 napján használom a testemen azokon a részeken, melyek kilógnak a ruha alól, és ez bevált.
Bevallom, elsőre nagyon megtetszett a pumpás kiszerelés, így még kevésbé tud a testápoló szennyeződni.
Kellemes, világos barnás színe van, nekem, erős, túlzó illattal, mégis valahogy szeretem, pedig hihetetlen módon kerülöm a parfümös dolgokat. A testápoló állaga kissé töményebb, mint számítottam, de jól kenhető, kicsikét olajos érzetet ad egy pillanatig, de maradéktalanul és gyorsan beszívódik.
Puha bőrt kapunk, szépen hidratál, eltünteti a száraz részeket. A kezemet pikk-pakk helyrerakta, amikor kezdődött a vírus miatti öt percenkénti kézmosás maraton, és azóta is gyönyörű a bőr rajta. (Persze, azóta már fokozottan ápolom a kezemen a bőrt.)
Egy dolgot sajnálok, hogy kicsinylem a flakont, egy 400 ml-es vagy 500 ml-es verziónak sokkal jobban örülnék.
A másik, ami nem tetszik, hogy a krém sűrűsége miatt a legvégén már nem szívja fel a pumpa az anyagot, viszont lefolyni sem tud a flakonon, így ki kell ütögetni belőle, ami szintén egy szép és hosszadalmas elfoglaltság, mire kijön onnan a testápoló.
Most a Neutrogena Intense Repairt használom helyette, parfümmentes, más állaga van, nagyobb kiszerelés, de hatásában eddig ugyanaz. Kíváncsi vagyok, végül melyik lesz a befutó.
Öt és a négy csillag határán mozog ez a testápoló, de egyet muszáj választani. :)