Betty81

Regisztráció dátuma: 2016. november 19.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2016. november 19.
Bőrprobléma: -

Lansinoh HPA Lanolin Bimbókrém

Lansinoh HPA Lanolin Bimbókrém
2019. május 4.

Ez tényleg pénzkidobás, de elsősorban nem a hatása miatt (bár az sem valami nagy szám), hanem a horrorisztikusan magas ára miatt. Ez a termék - állítólag - kizárólag 100% lanolint tartalmaz... 100% lanolint, gyógyszertárban (igaz egy fehér tégelyben, de kit érdekel!), 10 ml-t, 150 forintért lehet kapni! Ezek szerint a csomagolást kell megfizetni!? Véleményem szerint ez indokolatlanul sok! A hatásáról annyit, hogy esetleg a száj ápolására megfelelő, de nekem rendszeres használata ellenére kisebesedtek, berepedtek, begyulladtak a mellbimbóim és be is kövesedett a tej, így nagyon fájdalmas volt a szoptatás. Szerencsére váltottam a kedvenc körömvirág balzsamomra, ami napok alatt rendbe hozta a "károkat", azóta, szintén rendszeres használat mellett, semmi gondom nincs. Elmúlt a fájdalom is. Ja és ennek a terméknek is 200-300 forint között van az ára.

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum
2019. április 3.

Az arcbőröm normál, kissé zsíros, de kizárólag a T-vonalon. Nem érzékeny, világos, de könnyen, égés nélkül lebarnul, soha nem volt olyan termék, ami irritációt váltott volna ki rajta. Nincsenek pattanásaim, fiatal korom óta folyamatosan ápolom a bőrömet, aminek köszönhetően egészséges, megfelelően hidratált. Jelenleg a homlokomon és a szemeim környékén van egy-két kisebb, talán rácnak nevezhető valami, bár azok is inkább mostanában (az elmúlt fél évben) alakultak ki, mert Kisbabámra fordítottam az időm nagy részét, és nem szépségápolásra. Így keletkezett pár „komolyabb” probléma, az orromon megjelent pár mitesszer, illetve az arcbőröm fakóvá vált, pórusaim kitágultak, a bőröm már nem volt olyan feszes, sima és puha, mint azelőtt és a szülés óta picit zsírosabb is talán. Eljött a tavasz, így úgy gondoltam ideje visszatérni az elhanyagolt arcápolási rutinokhoz, és rendbe kell hozni a bőröm. Ekkor lehetőséget kaptam a termék tesztelésére.
Két hete, alapos arctisztítást követően, lefekvés előtt használom, a termékcsalád két tagjával együtt, a ráncfeltöltő nappali arckrém SPF 30 és Eye SPF 15 termékekkel. Mivel hámlasztó termékről van szó, így nagyon-nagyon fontos a bőr fényvédelme a használat közben és azt követően még egy hétig!!!
Számomra a pumpa remek megoldás, mivel precízen ki lehet vele adagolni a kívánt mennyiséget, sőt a szérum fel nem használt része steril marad, mivel nem érintkezik sem a levegővel, sem a bőrünkkel.
A fehér (AHA Complex) krém illata finom, kellemes, állaga könnyű, az ezüst (hialuronsavat is tartalmazó) zselé állagú, kissé erősebb illatú, de felvitel előtt összekeverve, kellemes illatú és állagú, jó kis elegyet képeznek. Nekem gond nélkül jön az adagolófejből egyszerre a két komponens, melyet felvitel előtt ujjaimmal összedolgozok, majd egy-két pumpálásnyi adagot viszek fel az arcomra. Használta nagyon gyors és egyszerű, könnyű felvinni, szépen eldolgozható, jól "elterül" a bőrön, nincs ragacsos-, zsíros érzés, szinte azonnal, maradéktalanul beszívódik, nem zsírosít, nem okoz semmilyen diszkomfort-érzetet, nem irritál, nem éget, nincs csípő érzés, sem kipirosodás. Inkább hűsítő érzetet kelt, felvitel közben és azt követően néhány percig. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy felkenést követően kissé csípte és égette a bőrömet, pontosabban azt a rész, ahol apró hámsérülés keletkezett (szemöldök szedés után és annak helyén).
Az én arcbőrömön nagyszerű a hatása! Sokat javított a bőröm textúráján. Használatot követően, szinte azonnal érezhetően és láthatóan sima és puha a bőröm, kisimítja a vonásokat. Amióta használom, pórusaim kevésbé látszanak, bőröm feszesebb, simább, puhább, élettel telibb, mondhatom, hogy visszatért bele az élet! Talán a T- vonalamon csökkentette kissé a zsírosodást is. Napok alatt eltüntette a mitesszereimet, sőt a ráncocskáim is kezdenek eltűnni! Tehát szépen "rendbe tette" az arcbőrömet, ami persze nem volt előtte sem túlságosan elhanyagolva.

BradoLife Fertőtlenítő Folyékony Szappan Aloe Vera Illattal

BradoLife Fertőtlenítő Folyékony Szappan Aloe Vera Illattal
2019. március 4.

Nálunk a WC helyiségben lévő mosdókagylónál mindig ez van! Jól habzik, nem kell sokat használni belőle, és az illata is nagyon tetszik! Igaz, nem végeztem mikrobiológiai vizsgálatot a kezemen, hogy megtudjam valóban fertőtlenít-e, de az biztos, hogy a családban még nem fordult soha elő, a nem megfelelő kézhigiénia miatt kialakult fertőzés vagy megbetegedés. Ha munkából, bevásárlásból vagy bárhonnan hazaérek, akkor azonnal megmosom vele a kezem, addig még a kutyámat sem simogatom meg. :) Kisbabám pelenkacseréit követő kézmosásoknál is ezt használom, ha meg vagyok fázva, mielőtt a Babámhoz érek, akkor mindig ezzel mosok kezet, illetve az egész család betegség esetén, amikor indokoltabb a sűrűbb kézmosás ezt használja. Egy picit szárítja a bőrt, de én minden kézmosás után bekrémezem a kezeimet, így ez számomra nem probléma.

Gyógyszertári Popsikrém

Gyógyszertári Popsikrém
2019. március 2.

Amióta Babám megszületett ezt használjuk, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Semmi bőrpír, irritáció, kiütés, nem volt és nincs pelenkakiütés. A fogzáskor ici-picit pirosabb volt a popsija, de Sudocrem-et kenve - kizárólag a problémás területre - tökéletes kombináció. Nem cserélném le, a kitudja milyen kemikáliákkal telepakolt egyéb popsikrémre.

Babydream Extra Sensitive Arc- és Kéztörlő Kendő

Babydream Extra Sensitive Arc- és Kéztörlő Kendő
2019. március 1.

Babám popsijának a törlésére a 80 db-os változatát használjuk már régóta, így ebből is beszereztem párat, mindig van a babakocsiban, az autóban, a táskámban, illetve a elérhető közelségben a nappaliban, ahol a legtöbbet tartózkodunk. Használom étkezések alkalmával száj-, és kéztörlésre, ha megyünk valahova, a baba-, és a saját kezünk tisztítására is. Szépen tisztít, nem irritálja a bőrt, elég nedves, nem szárad ki, a csomag kiürüléséig kitart a visszazáró matrica és műanyag visszapattintható fedele is jól zár. Talán erősebb és nagyobb is kicsivel, mint a nagyobb kiszerelésű testvére.

Dettol Kézmosó Gél Hidratáló Aloe Verával és Tejfehérjével

Dettol Kézmosó Gél Hidratáló Aloe Verával és Tejfehérjével
2019. február 24.

Fürdőszobánkban alaptermék. Régóta ezt használjuk, mert igaz, hogy drágább, mint egy átlagos kézmosó, de kétszer tovább is tart, mivel nagyon sűrű az állaga és keveset kell használni belőle. Fontosnak tartom, hogy antibakteriális legyen egy kézmosó, mivel más, fertőtlenítő hatással bíró változat kissé szárít, így azt csak a WC-ben használjuk kézmosásra, minden másra ezt. Jól habzik, alaposan meg lehet mosni a sűrű habjával a kezet, már mosás közben is jó kis, szinte, krémes állaga van, öblítést követően nemcsak jó illatúak, hanem puhák, és teljesen tiszták lesznek a kezeink. A tusolónkban is van egy flakon, amivel fürdéskor, körömkefe segítségével, jó alaposan megmossuk vele a kezeinket, a hónaljunkat, maradéktalanul eltünteti az izzadásgátló nyomait, friss érzést biztosít, tiszta és hidratált lesz a bőr és lábmosásra is használjuk, nincsenek kellemetlen szagok (mondjuk egyébként sincsenek, szerencsére). A hajkeféinket is ezzel szoktam, kb. hetente egyszer átmosni, átkefélni, az arcmosó szivacsomat-, az arctisztító kefémet és nagyon ritkán, amikor sminkelek, az ecseteket, szivacsokat is ezzel mosom el, szép tiszták lesznek, maradéktalanul eltünteti a festékek maradványait az eszközökről.

Nivea Baby Ápoló Babaolaj

Nivea Baby Ápoló Babaolaj
2019. február 24.

Én ezt az olajat a Babám bőrének tisztítására használom, hidratálásra, masszásra elég a Nivea Baby Pure & Sensitive testápoló tej. Bőrápolásra soha nem próbáltam. Elsősorban fültisztításra használom. Baby fültisztító pálcikára teszek pár cseppet, nem sokat, csak éppen annyit, hogy picit nedves legyen és kizárólag a fülkagylóba (a baba a hallójáratába soha, semmivel sem nyúlok be!) kifolyt fülzsír kitörlésére használom, azután egy száraz pálcával szárazra törlöm az olajos részt. Nem kell sokáig matatni a baba fülében, mert gyorsan, és hatékonyan tisztít. A köldökét szoktam még kitörölni időnkét, hasonló módszerrel és óvatossággal, illetve a hajlatokat, a fül mögötti részt. Szépen tisztít, ápol, nem irritál, és nekem az illata is nagyon bejön, finom, enyhe, igazi Niveás.

Nivea Baby Pure&Sensitive Testápoló Tej

Nivea Baby Pure&Sensitive Testápoló Tej
2019. február 24.

Nivea Baby Pure & Sensitive Babafürdető Loiton után használom, minden fürdetést követően hidratálásra, illetve a masszáshoz is. Kisbabám bőre nagyon szereti, finom puha és hidratált lesz, tovább fokozza a fürdető hasonló hatását. Sosem a babára kenem, először a tenyerembe nyomom, ahol "felmelegítem" a krémet, így mehet a bőröcskéjére, ahol nagyon hamar beszívódik, így nem kell várni az öltöztetéssel sem. Kellemes illata, ami nem túl tolakodó, és egy jó ideig megmarad. Nagyon szeretem, néha én is használom általános testápolásra, de ez egy babatermék, így én inkább maradok a felnőttek részére készült testápolóknál. Egy pici negatív megjegyzés a csomagolásával kapcsolatban: lehetne ez is pumpás! :)

Nivea Baby Gyengéd Micellás Sampon

Nivea Baby Gyengéd Micellás Sampon
2019. február 24.

Kizárólag kisbabámon próbáltam ki, meggyőzött, szeretjük, nagyon jó a hatása. Hetente egyszer mosom meg a haját ezzel. A pumpás adagoló nagyon jó ötlet volt, nagyon megkönnyíti a használatát, mivel az adagoláshoz elég egy kezet használni, a másikkal lehet tartani a kisbabát. Kevés mennyiség is bőven elég, nagyszerűen habzik, szépen tisztít, könnyen leöblíthető, nem irritál, nem okoz semmilyen problémát. Hajmosást követően gyönyörű, fényes és puha a hajacskája, és ez egészen a következő mosásig így is marad, nincs koszmó sem, és nem szárítja ki a fejbőrt. Illata nagyon enyhe, finom.

Nivea Baby Pure & Sensitive Babafürdető Loiton

Nivea Baby Pure & Sensitive Babafürdető Loiton
2019. február 24.

Mivel nagyon szeretem a Nívea termékeit, kipróbáltam magamon is (a szokásos szöveggel: ami babáknak való, abban biztosan kevesebb kemikália, azért jó lesz nekem is...). Szerencsés bőröm van, teljesen meg voltam vele elégedve, kevés mennyiséget használva is jól habzott, könnyen leöblíthető volt, megfelelő tisztaságérzetet adott, nem szárította a bőröm, nem irritálta, csak az illata nekem valahogy nem az a megszokott "felnőtt" Nívea illat, így másik terméket választottam tusfürdőnek. Az arcomra soha nem próbáltam, arra továbbra is a szokásos Nívea arclemosómat használtam. Babám születésekor egy másik márkájú termékcsaláddal kezdtem, aminek imádom az illatát, nem is volt vele gondunk, de "ősNíveásként" végül e márka mellett döntöttem. :) Kisbabám bőre normál, érzékeny bababőr, ami nem igényel extra ápolást, nem problémás, nem érzékeny, viszont nálunk sajnos nagyon erősen klóros és kemény a víz. Nem bántam meg, hogy váltottam! A pumpás fejnek köszönhetően precízen lehet adagolni, a szükséges (kis) mennyiséget, jól habzik, szépen tisztít, kellemes az illata és jól leöblíthető. Fürdést követően a bababőr nagyon szép, finom puha és hidratált lesz, enyhe visszafogott illattal. Nem hiszem, hogy mást fogok használni ezután.